Reklama

Reklama

Detektiv Marlowe

(seriál)
  • Česko Soukromý detektiv Marlowe (více)
všechny plakáty
Krimi / Mysteriózní
Velká Británie / Kanada, (1983–1986), 9 h 9 min (Minutáž: 48–53 min)

Předloha:

Raymond Chandler (kniha)

Hrají:

Powers Boothe, John Terry, Ian A. Wallace, Linda Griffiths, John Vernon, Paul Hecht, Ken Pogue, R.H. Thomson, Melody Anderson, Mark Humphrey, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(11)

Obsahy(1)

Phil Marlowe (Powers Boothe) je americký detektív, hlavná postava kníh Raymonda Chandlera. K vlastnostiam detektíva patrí vášeň pre ženy, alkohol a fajčenie. Okrem toho je charakteristický cynizmom a ironickým vyjadrovaním. Napriek tomu všetkému vždy dopátra páchateľa... (dyfur)

Recenze (22)

octopuska 

všechny recenze uživatele

"Nevadský plyn" voní po hořkých mandlích, pořád si to pamatuju, můj nejoblíbenější díl. Docela bych se na to zase podívala, jako holka jsem byla do Marlowea zamilovaná. Boothe ho hrál fantasticky, za komoušů to byla pecka v TV. To se kupovaly na večer oříšky a dělaly jednohubky, protože to byl svátek, když něco takovýho bylo v telce. To svítily všechny paneláky a všichni čučeli, venku ani živáčka. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

epizódy: Nevadský plyn (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.1.1985+R: ČST 1 = 10.12.1985) + Přehnaně rafinovaná vražda (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 4.8.1985) + Tužka (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 9.10.1985) + Král ve žlutém hávu (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 21.11.1985) + Zkompromitovaný muž (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 8.6.1986) (17.2.2011) ()

Reklama

D28 

všechny recenze uživatele

Seriál z dôb, keď sme nemali 30 tv kanálov, ba ani tri,a možno i preto sa tak tešili na každú časť s Philom.Celá rodinka natešene hltala klasické detektívne príbehy a ich charizmatického hrdinu.Muselo to byť výborné,pretože hoci je to dávno, pamätám si tie jeho monológy a aj to,že dabing bol super.Pan Schánilec,jestli se nepletu. ()

MI-380 

všechny recenze uživatele

Mafiánská atmosféra LA první poloviny dvacátého století, suché chandlerovské hlášky, překombinované nepravděpodobné zápletky, krásné a často zkažené ženy, honosná sídla pochybných zbotatlíků, druhořadé hotely, Powers Boothe náležitě nad věcí - to vše k nejslavnějšímu detektivovi drsné školy přesně pasuje. 85%. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Je dobré pozrieť si, čo teší mojich obľúbencov. Z času na čas tam nájdem film alebo seriál, na ktoré som pri prvotnom zostavovaní svojho prehľadu zabudol. Nie snáď preto, že by nestáli za to, ale z nejakých nevysvetliteľných dôvodov. Klamal by som tvrdiac, že si pamätám podrobnosti z tohto seriálu. Ale o jednom som skalopevne presvedčený - že som lepšieho fimového predstaviteľa Phila Marlowa nevidel a určite už ani neuvidím. Takže štyri hviezdičky vypálené od boku sú nespochybniteľné. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Poprvé se soukromý detektiv Marlowe objevil v roce 1938 v románu "Hluboký spánek". (Paity)
  • Snímek byl natočen na motivy detektivních příběhů Raymonda Chandlera, který svoji první knihu o detektivu Marloowi napsal v roce 1933. (Terva)

Reklama

Reklama