Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Čtyřdílné drama Kateřina Veliká vtáhne diváky na dvůr nejmocnější panovnice v dějinách, ovládaný bouřlivými politickými událostmi a všudypřítomným sexuálním napětím. Kateřina (Helen Mirrenová) vládla Rusku téměř celou polovinu 18. století. Tato silná, nezávislá, neuvěřitelně inteligentní a sexuálně emancipovaná carevna byla ztělesněním moderní ženy. Minisérie pojednává o závěru jejího vladařského života, kdy udržovala vášnivý poměr s ruským vojenským velitelem Grigorijem Potěmkinem (Jason Clarke). Ve víru skandálů, intrik a konfliktů se odehrává příběh posedlé lásky. Přestože se nemohli oficiálně vzít a byli proslulí svojí promiskuitou, zrodil se mezi nimi jedinečný a oddaný vztah. Společně přemohli své protivníky a postavili základy současného Ruska. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (42)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Červená knihovna. 1) Telenovelově ponudnělé, velmi televizní, nízkorozpočtové (z některých scén omezené finance přímo sálaly), naivní, dost ahistorické a hlavně a především - unylé._____ 2) Celkovou nevýraznost seriálu podtrhují podprůměrně napsané dialogy bez vtipu a šarmu. Použitý současný jazyk chvílemi tahal za uši (například, když Kateřina nonšalantně hovoří o některých ženách jako o lesbičkách)._____ 3) Díky herecky skvělé 74leté Helen Mirrenové se na film dalo docela dobře koukat, i když herečka musela obsáhnout alespoň v náznacích zhruba 30 let svého života._____ 4) Pak tu byli pěkní kluci: Joseph Quinn (budoucí car Pavel) - věk nezjištěn, 33letý Sam Palladio (milenec Vasilčikov), Raphael Acloque (milenec Zubov), 24letý Thomas Doherty (milenec Pavlovy ženy Zavadovskij) a další. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Herecký koncert vynikající Helen Mirren, která i ve svém věku dokáže být šik baba. Byť celkově skvěle obsazeno a zahráno a výprava velkolepá, tak se nedalo nevšimnout jisté dramaturgické prázdnoty. Spíše než historické drama o druhé polovině života a vlády Kateřiny veliké, šlo o romantizovanou konverzační telenovelu, která se sice opírá o historická fakta, ovšem dosti a místy i nepěkně si s nimi zahrává. Stručně řečeno, hezky se na to koukalo i když se tam mnoho nedělo. Jako velké plus vidím, že z toho neudělali dvanáctidílný seriál, ale jen mini sérii s rozumnou stopáží. Helen to jednoznačně táhne, ale navíc než 2,75 hvězdičky - tedy 57% to neutáhne. I tak rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Reklama

Vyhy 

všechny recenze uživatele

V rámci minisérie asi dobré. Přiznám se, že jsem čekal zcela něco jiného, než jen řešení vztahů a sexu, ale budiž. Navzdory tomu to mělo skvělou výpravu, kostýmy a vizuál. Penězi se nešetřilo. Tím ale asi končíme. Pár zajímavých historických faktů si rád odnesu, ale že by mi tyto čtyři díly Kateřiny Veliké něco daly, to se říci žel nedá. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Skvěle zahraný a kostýmně výpravný telenovelizovaný exkrement o vilné bábě s motorovým pekáčem a parafilním gerontofilovi, co se choval jako nesvéprávný kokot. Mirenka tu vybarvičkovanou globalizační puškiniádu sice herecky dostrkala k 2,051879264, nicméně ač zůstalo téměř vše na ryze konverzační úrovni, raději před sledováním vypněte generátor polemik o tom, co za pozdně rokoková gerontokafilérie musela z pod Katčiny krinolíny vybafnout na ty mladistvé chudáky, co se chtěli prolízat k carskému dvoru. Pohled na Helenku v kombinaci s pachutí žluklých krevet na patře by mohla negativním způsobem ovlivnit hodnotící komfort psychicky zdravého a hygienicky navyklého hvězdičkovače. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Historický seriál, kde politické pozadie ide do úzadia a lacná erotika do popredia, hoci našťastie jej tu nebolo tak veľa, aby granny úchyláci spomaľovali scény. Helen Mirren to zahrala výborne, ale bola vhodným typom? Katarína mala 33 rokov keď sa dostala k moci, milenkou Potemkina sa stala v 45 (tu ten dvanásťročný rozdiel vôbec divák nepostrehne). Helen Mirren má ale po sedemdesiatke a nikto nech nehovorí, že snáď vyzerá na 40. Ani parochňa jej nepomohla, hoci jej výkon a samotné kostýmy sú výborné. O Kataríninej posadnutosti sexom sa toho narozprávalo mnoho, ale že by celý čas riešila len tieto témy? Z Kataríny Veľkej neostalo v tomto seriáli nič veľké, len sexuálne eskapády, ktoré jej mátali v hlave aj pri riešení politických záležitostí. Tak to videli tvorcovia, ktorí sľubujú všadeprítomné sexuálne napätie, čo je v súvislosti so starenou na dôchodku trocha nedôstojné. S ruským seriálom Jekaterina sa to nedá ani porovnať. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama