Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

sofiapetra

V prvních dvaceti minutách se tam toho sice odehrálo poměrně dost - ale pak jsem si po zralé úvaze řekla, že mě to ani trochu nebaví. Dál jsem to jen už posunovala a zkoušela namátkou pár dalších úseků - ale bylo to stále stejně bláznivé, ale pro mě bohužel naprosto nevtipné a nezáživné. Nevylučuji, že se to pak mohlo maličko rozjet. ()

BoredSeal

Army of Darkness je vynikající brutální hororová groteska, plná dementního šovinistického humoru, kterou člověk možná ocení až po repríze. Snad mi víc seděl mladý Raimi utržený z řetězu než vyspělý režisér obyčejných blockbusterů, který neváhá za srdcovku utratit slušné prachy za bizarní komediální úlet, ve kterém se misí inspirace z Gulliverových cest, Three Stooges, atmosféry Tima Burtona nebo stop-motion efektů od Raye Harryhausena. Ostatně, kdo by odolal komedii, kde hlavní hrdina, prodavač ze supermarketu terorizuje středověké burany a používá brokovnici, motorovku a auto? Mám slabost pro absurdní humor i chechtající se nadabované kostlivce odkašlávající prach po zmrtvýchvstání z neexistujících plic - takových filmů jsem v životě viděl málo a asi byly většinou od Raimiho :-) ()

balba

Skutečně perfektní trilogie.Všechny tři díly jsou výborné a hlavně skvěle natočené.Tento díl už je spíše fantasy než horor. ()

(mOnkey)

Tak tohle už je vážně mimo. Děsivé ani náhodou, legrační už vůbec ne (zato směšné maximálně). Jako by Sam Raimi zahodil vše, co doposud vytvořil a po výtečné komediální dvojce se rozhodl nazírat na svou sérii z naprosto nového úhlu, leč úhlu značně absurdního, naprosto popírajícího logiku a vyznění prvních dvou Evil Deadů. A moc tomu nepomáhají ani "humorné" zvuky známé z animáků a grotesek. Ještě že tohle utrpení trvá pouze 75 minut, jinak by mi asi explodovala hlava. ()

Joe321

Neuvěřitelný. Cokoliv Bruce Gimme some sugar, baby Campbell řekne je hláška do zlatýho fondu. Zasmál jsem se tolikrát a nahlas. Ještě zábavnější než dvojka a nesčetněkrát lepší než nudná jednička. Koukat na Campbella hláškovat "Yo, she-bitch." bych vydržel pořád. Možná by už to ale znova bylo přece jenom o tom samém a ztratilo by to na lesku. Scéna kdy se snaží vzpomenout na slovo na N či proslov k vojákům je perfektní. Stejně tak mnoho dalších. "Good... Bad... I'm the guy with the gun." nebo -"Alright. Who wants some?" ()

Martin741

Evil Dead 3 uz nieje taka kultova zalezitost ako prve dva diely, a to z jednoducheho dovodu : Raimiho v brutalite a v spotrebovanych hektolitroch krvi predbehol isty Peter Jackson so svojimi Braindead a Vesmirnymi kanibalmi. Podla mna najslabsi diel serie Evil Dead, aj ked film serviruje divakovi vsetko to, cim sa vyznacovali prve dva diely : 76 % ()

M.i.k.e

z celé trilogie jednoznačně nejlepší,přesto ale stále nic,co bych si musel pouštět zas a znova.Poprvé jsem ovšem v rámci téhle kultovní trilogie dostal něco opravdu vtipného a originálního.Vzhledem k tomu jako moc nevážně se Army of darkness bere tu navíc nedokonalé triky nevypadají blbě,ale slušně zapadají do celého filmu...70% ()

rakovnik

Film místy připomíná tvorbu Tima Burtona, humorem zase Monty Pythony. Triky jsou z dnešního pohledu ubohé, ale v celkovém vyznění snímku vlastně jejich úroveň neruší. Film je totiž skvělá ulítlá zábava. ()

raptorrr

" A ty seš kdo?" "Já jsem Ash. Prodavač!" :-) Tohle pokračování se vážně vydařilo. A alternativní konec, je sice zajímavé vidět, ale ten oficiální je mnohem lepší. "Obávám se madam, že budete muset opustit obchod!" ()

Jino

Netypické pro tehdejšího Raimiho díla, ale přesto povedené. Bruce opět skvělý a tentokrát s o dost početnějšíma hláškama. tahle trilogie je prostě jedinečná. ()

shyster

Bohužel už to nedosahuje kvalit předešlých dílů, se kterými má snad společné jen hlavního hrdinu, motorovou pilu a knihu mrtvých. Překvapuje mě, že opravdu povedených hlášek je tu málo. Závěrečná bitva byla dosti podprůměrná (nemyslim trikově, to bych ani nečekal). ()

Petoss1

Konečne som sa dopozeraním Armády temnôt zbavil tejto kultovej "hororovej" trilógie, z ktorej už nechcem vidieť žiadnu časť, žiadnu scénu, nič. Ako sa z toho mohol niekedy niekto báť?! Film plný chýb (dvojhlavňovka strieľa ako poloautomat), debilného až naivného príbehu a Brucea Campbella, ktorý to celé trošku zlepšuje.45% ()

Attta

Béčková klasika, která je plná humoru, ale v porovnání s dvěma předešlými díly je nejslabší. Stále si však drží film svůj charakter, který mám rád. ()

Mefistofelle

Nejslabší díl série, ale své kvality nezapře. Jedná se o hodně akční řežbu odehrávající se ve středověku, která je navíc místy opravdu dost vtipná. Třeba scéna s malými Ashi nebo závěrečná bitva jsou nezapomenutelné:). Od jedničky a dvojky se liší diametrálně, ale pořád je to ten samý Raimi a jeho zvláštní pojetí záhrobního strašení, které dodávají filmu přesně tu šťávu, jakou měly předchozí díly. Ash, ústřední postava celé trilogie, je touhl dobou už pořádný drsňák a můžeme počítat s tím, že tentokrát se jen tak dostat nenechá. K slabinám filmu patří některé dost přehnaně předrsnělé scény a taky to, že některé pasáže byly na můj vkus až moc zdlouhavé. Oproti dvojce, kterou považuji za nejlepší, je to vyrazněji slabší, ale sérii to ostudu nedělá. ()

Rodriguez

Nejslabší díl celého článku trilogie. Ano, sice se nám tu servíruje hromada černého humoru a spousta kostlivců toužíci po zabíjení a získání knihy mrtvých, ale to je tak asi jediné o co tu jde. Měl sem čest zkouknout D.C. verzi a sem rád za Bruce, ale stačilo by více tajemna z předchozích dílů, míň debilního humoru, lepší děj a byla by to kultivovaná podívaná na vysoké úrovni. Takhle bohužel je to podprůměrná břečka o 45%. ()

ad

Opět perfektní zábava!!! Nejlepší vtípky z celé trilogie, plus výjmečný smysl Sama Raimiho pro variace na sebe sama a samozřejmě nepřekonatelný Bruce Campbell... sám nevím, kam se poděla ta pátá hvězdička.... ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)