Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

corpsy

Už otvorený koniec predchádzajúcej časti naznačoval, akým smerom sa prípadné pokračovanie bude uberať. Tentoraz sa tvorcovia odklonili od strašidelného gore hororu smerom ku dobrodružnej fantasy. Aj tu je však miesto na humor a zopár litrov krvi. Týmto filmom sa zavŕšila dokonalá a majstrovská trilógia, navždy uctievaná a milovaná. ()

El Pistolero

To nejlepší ze série „Evil Dead“ je koncentrováno ve druhém dílu, který je čirou esencí šílenství a bláznivých, neotřelých nápadů. „Armáda temnot“ mě však zklamala. Čekal jsem vše, ale pitvořící se variaci na „lotrovskou“ bitvu o Helmův žleb prostě ne. A těch pár übercool hlášek skvělého Bruce Campbella a nezapomenutelná pasáž ve větrném mlýně to nezachrání. ()

liquido26

Druhý Evil Dead totálně škrtl ten první, no a Army of Darkness sice na dvojku navazuje, ale zase úplně ignoruje poslední scénu druhého dílu, ale což ... Je to trochu slabší než II, ale sranda je to od začátku až do konce a některé scény jsou prostě dokonalé (např. Ash ve svým upraveným autě nebo samotný útok armády kostlivců ...). Už se těším, až začnu koukat na seriál. ()

F.man

Tak tohle má k hororu asi tak blízko jak Titanic k animáku, ale sakra, zábava to je skvělá. Armáda temnot si nehraje vůbec na nic a okatě přiznává, že jediný o koho tady je Bruce Campbell a jeho hlášky. A kupodivu to funguje celých 96 minut skvěle, protože jeho arogantní Good. Bad. I'm the guy with the gun nebo You're pissing me off, you ugly son of a bitch! se jen tak neohrajou. Hell Yeah! Přeci-jen tady trochu toho filmového okolo mohlo být více, ale každá z těch tří hvězd stojí tentokráte za to! Hail to the king, baby. ()

ConanVJ

Sice je to asi nejslabší film série, za to je to furt bláznivina se spoustou vtipných scén a pěknými, dnes již zastaralými efekty. Kostlivci a finální bitva je pěkně udělaná. Příběh navazuje tam, kde skončila dvojka a i když je jednoduchý, díky dění ve filmu nenudí. Obsazení v čele s Campbellem podařené. Hudba taky není špatná. Za mě 85% :) ()

Kryton

Tak tady se budete smát až skoro smíchy umřete! V první řadě jde o to Vás pobavit než postrašit. Já si zamiloval ty roztomilé kostlivce! Až umřu chci se k nim přidat. Jasný důkaz,že i po smrti může být sranda!!!! ()

draggo

I potřetí tu máme totální příběhové vakuum i nejhůře vypadající umělou krev co jsem kdy viděl. Tentokrát navíc i se spoustou opravdu špatných triků. Naštěstí je Armáda temnot oproti svým dvěma předchůdcům čistou komedií bez nezdařených pokusů o horor. Přesun z lesní chajdy do středověku hodně pomohl. Tenhle díl je totiž jako jediný z trilogie zábavný (u 1 a 2 sem se hodně nudil). Právě nadsázka, vtip, a skvělé hlášky to tahají z bahna extrémně nepovedených triků (i když ty možná byly myšleny taky jako vtip, zvlášť ten rozhýbaný kabinet biologie na konci) a absence jakéhokoli příběhu. Nic světoborného, ale jako zábava na sobotní dopoledne plně dostačující. /viděno na DVD: 55% a 3*/ ()

mis-ko

Ťažko zaraditeľný film tento Evil Dead III. Čiastočne horor aj fantasy, dosť akčné a hlavne nadmieru zábavné. Jeden vtip stíha predchádzajúci, vizuálny strieda hlášky a vo všetkom má prsty (tentokrát aj kovové) opäť Ash. Vo svojej najlepšej forme likviduje démonov, zombies a pidilidi s ľahkosťou a nahľadom divák sa baví od začiatku do konca. Apropos, koniec. Asi pred 20 min. som zhliadol tento skvost s dvoma rozličnými závermi. Ten oficiálny je zábavnejší, ten pôvodný je deprimujúci. ()

fcreading

Ďaľšie veľmi dobré pokračovanie zo série Evil dead. Tentokrát to není čistý horor ale aj s príchuťou komédie. Videl som aj normálny film aj directors cut a keď to mám zhodnoťit páčil sa mi ten directors cut verzie. Bruce tu hláškuje ako o život a keď si nasadí motorovú pilu není čo dodať. ()

Zayl

Povedený závěr trilogie, který na své cestě skolí nejednoho kostlivce. Army of Darkness je učebnicovým příkladem narativní hříčky, jež je prošpikovaná pekelně černým humorem. Měrou vrchovatou si drží svůj osobitý styl a to takovým způsobem, že dá úplně zapomenout na jednoduchou zápletku. Červené eso pak zhmotňuje Ash, který svým exhibičním konáním dokonale personifikuje humor a nadsázku celého filmu. Na nějaká striktní pravidla se tady nehraje, stát se může cokoliv, neboť „zlo“ je všudypřítomné. Ať je to motorovka, brokovnice nebo armáda kostlivců, každý si najde své. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

SaNcHeZ_cz

Good, Bad... I'm the guy with the gun. Sam Raimi a Ash potřetí. Tentokrát hraje humor prim a vůbec to nevadí. Další kultovní záležitost, ke které se člověk rád po letech vrátí. ()

Paxxx.cz

K postavě Asha Williamse jsem se dostal díky steamu (herní platforma) skrze hru poker night 2. Armáda temnot se musí brát především s rezervou a když člověk vypne mozek fakt je to celkem zábavná oddychovka... Pro mě slabší čtyři-7/10. ()

UncleG

Horor se vylil ze zaběhlých mantinelů a jeho temné, bahnité a pomalu tekoucí vody naráží na skaliska absudity, takže vzniká gejzír, kterýmu my odborníci říkáme "čistá prča". Ano, Armáda Temnot je v podstatě absolutní kravina, jenže je to tak zábavné, že si nemůžu pomoct ...a musím téhle ujeťárně napařit čtyřku. ()

PKD

Campbell to utáhne, to zase jo, ale na můj vkus až moc komediální a místy i dětinské. Hutná hrůzyplná atmosféra, z 1 a z 50% ještě ve 2, zde (snad až možná na 2 scény) naprosto absentuje.:( Holt, vyšší rozpočet ne vždy zn. lepší film. Pokud by nevznikl tv s., řekl bych, že je to dosti smutná tečka této trilogie. Nejlepší je tedy začátek a konec, ze kterého vlastně tak nějak ano i ne, vychází tv s. Já bych ale pokaždé když to vidím (to není často), jednoznačně ze závěru, udělal celý film. I s Bridget Fondovou. Ale to už je jiný příběh....... Directors cut 70% ()

Bordoshut

7,5/10 – „HAIL TO THE KING, BABY.“ Aneb konečně vím, z čeho pochází tahle legendární hláška, která je ke slyšení nejméně 20x na každém Agraelově streamu. Army of Darkness je zakončením kultovní Raimiho hororové trilogie Evil Dead, na kterou pak ještě volně navázal dle hodnocení poměrně vydařený seriál o třech řadách. Jednička byla dosti duchařsky pojatá a vzbuzovala v divákovi napětí a úzkost pomocí až groteskních masek, všelijakého pitvoření, krkolomného střihu a záběrů kamery prolétávající skrz les. Dvojka trošku ubrala na schizofrenii, přidala na grotesknosti a cíleně nejapném humoru a pouštěla se více do různých technických triků, což úplně nevyšlo. Často navíc působila dost zkratkovitě a oproti jedničce chyběl originální nápad. Skončila někde uprostřed, mezi černou komedií a duchařským postrašením. Ve trojce Sam Raimi přitvrdil. Z vysoka se vyflákl na horor, přidal 100 % humoru a grotesknosti, z Ashe udělal coolervoucího zabijáka a vyrazil pro Necronomicon do 14. století. Stvořil tak hláškami nabitou fantasy komedii, která sice občas krapet nudí svojí zdlouhavostí, ale určitě poradí. Ash tady vzhledem, řečí těla i mluvením připomíná prvního terminátora. Navíc taktéž dorazil z budoucnosti. Pro mě byl v tomhle ohledu film malý splněný sen – vždycky jsem si přál vidět člověka s moderní výzbroji nastolit v nějaké středověké osadě pořádek. Prvních 20 minut je skutečně úžasných a závěrečná pětiminutovka jakbysmet. Škoda, že prostředek často působí jako natahovaná kaše, která jen čeká na další příležitost pro vtipnou hlášku, ale vlastně nic tak zajímavého nevypráví. I když i to mohl být Raimiho záměr pro maximální grotesknost. Každopádně režisérskou verzi pro tentokrát vážně nedoporučuju. Top hláška: „Say hello to the 21st century. Yeah!“ ()

Freemind

Jak je to zábavné, tak je to blbé. Mám rád horrory, mám rád komedie, mám rád horrorové komedie - tohle není ani jedno z těch tří. Možná je to tím, že vtipy s prděním a bodáním do zadku mě přestaly bavit zhruba když mi bylo dvanáct. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)