Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

-Bomba-

Armáda temnot se od předchozích dvou filmů zásadně liší a to nejen názvem. Ash se chová jinak, sebevědomě a občas sobecky. Začátek je velice zábavný ale od středu to začíná tíhnout. Je to horrorová komedie, což byli předchůdci také ale přece jen méně. Dle mého je Armáda temnot nejhorší díl trilogie ale i tak je dost dobrý, aby si zasloužil 5 hvězdiček. ()

DruidKarel

926. hodnocený film: Tak právě třetí a závěrečný díl hororové série Evil dead jsem shlídnul jako první a nutno říct, že jsem si ho i užil. Skvělý historický příběh, který je velkou měrou jen parodií na horory. Velkej mix vtipu, akce, napětí a onoho hororu dělá z tohoto filmu velkou zábavu, která se jen tak neokouká. Navíc Bruce Campbell zahrál vždy svou roli parádně a tak není co vytknout. 4* tedy házím do placu a určitě se někdy znovu rád podívám na muže s brokovnicí či motorovkou místo paže. 4* ()

dubinak

To byla taková stupidní, kouzelná krávovina, až je mi trochu líto, že to Raimi pojal jako třetí díl The Evil Dead, ač už to s tím nemá téměř nic společného. Bruce je samozřejmě špička a nemůžu si pomoct, ale strašně mi svými výroky a škleby připomíná Jima Carreyho. Příběh byl naopak velice tristní a připadala jsem si, jako bych právě sledovala parodii na Pána prstenu. Sem tam jsem se zasmála, ale víc tomu dát bohužel nemůžu. Poslední scéna si to už jen potrvzuje. ()

C0r0ner

Z prvních tří filmů Evil Dead je Armáda temnot ten nejslabší kus. Pořád ještě je to nadprůměrná záležitost, především díky Raimiho režii a originalitě, ale kvůli menší kadenci vtipů nezapůsobí tak, jako zbylé dva filmy. Campbell byl ale pro komediální žánr vyloženě stvořen, protože jeho obličej k šaškování přímo vybízí. 70% ()

Wormboy

Ukoncenie skvelej serie,ktore ma mimoriadne prekvapilo svojou vyvazenostou. Opat mnozstvo genialnych hlasok a scen...jeden z najlepsich zaverov aky som kedy videl:) ()

lakikaki

Hoci je rozdiel medzi Army of Darkness a oboma dielmi Evil Dead viditeľný na prvý pohľad, sú to trošku odlišné druhy filmov, aj Army of Darkness je originálny, vtipný, inovatívny, bizarný a béčkový a navyše tu nachádzame aj plno vynikajúcich hlášok, pompéznu hudbu, charizmu Bruca Campbella, ktorá diváka skoro až oslepuje a geniálny koniec (Director's Cut) filmu a zároveň aj celej trilógie. A do tretice sú to "veľmi, ale naozaj veľmi silné 4 hviezdičky". ()

Alfréda

Kamarád mi tvrdil že j eto ten nejlepší díl z celé série. Jen co uběhlo prvních cca 30min, jsem..nechápala, co to sakra je. Jak se může takhle zvrtnout tak dobře načnutá série, změnit se v bizarní komedii která s hororem nemá nic společného. Modlila jsem se ať už to skončí, než se to podělá ještě víc. Nějaké dvě tři dobré scénky to nezachrání. Už v předchozích dílech Ah házel jednu hlášku za druhou, jednička i dvojka byly opravdu jedinečná sóla Bruce Cambella, ale tady mě to normálně rozčilovalo. Člověk se až cítí trapně že se na něco takovýho kouká. ()

Juto

Tretie pokračovanie vôbec nestráca dych. Komédia a hrôza sa zrolovali do jedného. Sam Raimi je skvelý režisér. 7/10 ()

PavelVanekArt

Čistá komediální taškařice v čase, kdy brokovnice neexistovaly, 1973 Oldsmobile Delta 88 taky ne a nedej bože, když se objeví motorová pila. Těžko se o tom mluví a hodnotí, když to znám celej život a většina lidí taky. Je to prostě vynikající zakončení (?) trilogie a začátek něčeho dalšího. 5* a.k.a 95% ()

emo

Niekedy až človek žasne, kam autori privedú sériu. Z horroru, cez horrorovú komédiu, až po parodiu. Super sranda,ale niekedy to Raimi preháňa. Jedna absurdita strieda druhú, ale aj tak je to zábavnejšie než Scary Movie... Ash RULEZ! ()

Šimpy

Třetí díl kultovní serie Sama Raimiho. Tady už se Raimi ani nesnaží tvořit horror, už se jedná jen o čistokrevnou srandu. Ash je nafoukaný, samolibý a v masakrování mrtvol naprosto úžasný. Viděny samozřejmě obě verze závěru, z nichž ta se vzdálenou budoucností je pro mě první ;-). ()

blitzer

S trilogií Evil Dead to mám jako na houpačce - první film brutal-strašidelnej horror se skvělou atmosférou, druhej díl šel úplně mimo mě (dokonce jsem u něj usnul) a třetí opět návrat v plný parádě, i když v úplně jiným stylu. Že to nebyl horror mi vůbec nevadilo, protože díky hláškujícímu Ashovi jsem se výborně bavil, baby :-D ()

WolfR

Po hororové komedii přichází v sérii Evil Dead na řadu čistá komedie, ovšem ve velmi nechutném balení. Armáda temnot se vydala dobrodružnějším směrem. Navíc se odehrává ve středověku, takže je to zase něco jiného. Pokud to budete brát s trochu nadsázky, čeká vás úžasný komediální zážitek se stylovým Brucem Campbellem, kupou hlášek a spoustou mrtvolných postaviček. Pokračování Evil Deadu II je dost zábavná fantasmagorie, 5 hvězd! ()

dr.fish

V podstatě je to jeden veliký výsměch Americe, ale já jsem se nějakým záhadným způsobem nesmál. Jelikož jsem ve vztahu k historii hrozně konzervativní, nedokázal jsem se povznést nad toho Amíka střílejícího z brokovnice uprostřed gotického hradu. Chvílemi mi to trochu připomínalo Monty Pythony, ale na ně to zas bylo příliš vulgární. 40% ()

campix

Armáda temnot je završením trilogie evil dead a rozhodně je filmem, který obsahuje nejméně nechutných scén a nejvíce humoru. Ovšem mě tento styl filmů a především humoru absolutně nesedí a většina filmu tak působí jako nepovedená parodie na předchozí Raimiho filmy. Co se musí uznat, je nezpochybnitelná originalita a také kvalita většiny triků a masek. Navrch příjemně krátká stopáž nedělá z Armády temnot nic jiného než kratší a rádoby vtipnější Evil dead. ()

KajusaK

No to není nic pro mě :D) efekty žádné pořádné, masky směšné, horor ?? no ... Jediné viditelné pozitivum na filmu je hezký Bruce Campbell :)) a závěr byl super:)) ()

okkac

Závěrečný díl trilogie Evil Dead není nejslabším filmem, jak to podle ostatních vypadá. Jen je hodně jiný. Zde se oproti prvnímu dílu nebudete bát, budete se smát. Ať už kouzelnému Bruci Cambellovi, který celý film táhne a jeho hlášky nemají chybu, tak i armádě kostlivců, u kterých je na první pohled patrné, že jim ten mozek k přemýšlení doopravdy chybí. Základ je ale delší Director's Cut, který má jiný konec a pár prodloužených scén, jako ta ve mlýně s malými Ashi (patrně nejzábavnější scéna z celého filmu) a jak mne naštvalo, když na DVD s kinoverzí je ještě více zkrácená, než oproti stejné kinoverzi, kterou mám v DivXu. Ne, prostě DC je povinnost. Sam Raimi má na kontě dvě trilogie, ale tahle jednoznačně nad Spidermanem vyhrává. ()

Benjamin-L

Třetí díl je snad nejvtipnějším ze všech ale stejně dobrým i když už to nepovažuji za horor tak Sam Raimi umí a umět bude točit filmy jak komediální tak hororové. ()

tom88

Zatiaľ som nevidel Evil Dead 1 ani 2, ale toto tretie pokračovanie ako film je teda riadny masaker. Neuveriteľne som sa pobavil a zasmial. Neuveriteľné scény. Síce hrozné efekty a technické spracovanie, ale o to väčšie kúzlo v tomto prípade film mal. Hlavný hrdina je tiež borec spolu so svojou motorovou pílou. Záverečná bitka je skvelá. Pri niektorých scénach až ostáva rozum stáť. Dokonalá úchyláčina od Raimiho, ktorý konečne má svoje pevné miesto aj u mňa. 75% ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)