Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

SheldonShamy

Úžasné, skvělé, super! Dokonale propracované postavy a jejich psychologie. Úžasně zvládnutý charakter a celkově propracování hlavního "hrdiny" - masového vraha. Vzpomínky na dětství, umění, pocit znetvoření a snad i trochu hledání lásky nebo aspoň porozumění. K tomu skvělá hudba a perfektní výkony dalších dvou hlavních hrdinů - Anthony Hopkins snad nemůže být přesvědčivější geniální vrah, ze kterého opravdu jde strach. Každá scéna je promyšlená a nepředvídatelná. Do poslední chvíle nevíte, jak to skončí a pořád jste v napětí. Dokonalé!!! ()

BenchPress

Tenhle film má na začátku skvělou zápletku a tvůrci se nijak nezdržují a jdou rovnou na věc. A to je dobře. Jenže po odhalení identity vraha pro mě začala následovat průměrná podívaná. Norton je tady opět skvělý. Nemůžu dát víc. 3/5. ()

Leeroy3167

Studené, ako psí čumák. Film parazituje na mene Hannibal Lecter, inak je to len obyčajná krimi naháňačka za trhlým vrahom. Jediné, čo stojí za zmienku sú herecké výkony. Predovšetkým Fiennes a Norton, a Hopkins v roli kanibala tiež nesklamal. Rattner je poleno, to vedia všetci, Elfman si tiež nevybral svoju hviezdnu chvíľu, jednoducho a proste jeden krát vás to nenasere, ale nebudete mať jediný dôvod pozerať to znovu. ()

mArtinko5MB

Možno je to vsugeráciou a možno tým, že už ústredná postava nie je až tak Hannibal ako Will a Dragon. Z celej trilógie hodnotím film ako najslabší, bez vačšieho napätia a hnusu. Nie že by som bol násilník, ale násile je proste silno spojené s Hannibalom a v tomto filme mi to veľmi chýbalo. Priemer. ()

baclajean

Veľmi zaujímavá časť, Norton a Fiennes svojimi postavami zvučného mena priniesli oživenie nielen v rámci príbehu, ale aj pre oko diváka. Hopkinsa sme tentokrát nevideli tak často ako v predošlých častiach, čo však jeho hereckému umeniu vôbec neublížilo. ()

gotham

Hodně lidí srovnává draka s jehňátkama, což je sice logické, jenže v tomhle srovnání by skoro každý film vyšel špatně. Proto Červený drak je asi hůř hodnocen, než jaká je jeho skutečná kvalita. Pravda je, že Hopkins alias Hannibal Lecter tu opravdu hraje spíš druhé housle, ale Edward Norton je neméně vynikající herec, Fiennes zahrál skvěle pošahaného blázna a Seymour-Hoffman jako nechutný slizký bulvární novinář je také úžasný. Celkový příběh je strhující, vyšetřování zajímavé, konec překvapivý. Zkrátka není to taková pecka jako Mlčení jehňátek, ale jinak je to velmi kvalitní thriller. 80% ()

Radyss

Se srovnání s knihou se z toho dalo vytěžit víc, to určitě ano. I tak je to pro mě jeden z nejzásadnějších krimi thrillerů, které jsem kdy viděl. Dialogy mezi Antohnym a Edwardem pro mě byly fantastické a strhující. Vše podtrhl skvělý výkon Ralpha " Červeného draka". Viděl jsem už mnoho filmů tohoto žánru, rozhodně není nejlepší, ale žádný z nich mi však nezůstal v paměti, jako tento. ()

elanista1

Viac než dôstojné pokračovanie slávneho filmu. Ja v tom ešte cítim nejakú atmosféru a vôbec to nie je také zúfalé ako tu niektorí píšu. Hanibal je stále rovnako desivý, to mi nevezme nikto...ale od kedy som videl nový seriál, tak častokrát ma pri tomto slove napádal aj Mads Mikelsen...obaja sú každopádne skvelí. Ralph Fiennes tu herecky hviezdi, jeho postava je dobrým osviežením. ()

maverick080

Anthony Hopkins a Edward Norton sú fajn, scénaristicky na tom Red Dragon tiež není najhoršie, no inak to nie je ničím výnimočný film. Red Dragon ma proste neurazil ani nenadchol, nie je tam žiadna scéna, pri ktorej by som držal dych ani nič podobné, proste taký (nad)priemer. ()

Bajo.

Oproti jehňatům tomu chybí takový ten celkový feeling a ta atmosféra v čem zase film exceluje jsou herecké výkony hlavně u vedlejších postav.Tak musím pochválit úvodní scénu, která je naprosto famozní. Sumasumárum skvělý film ale ve srovnání s jehňátky je to maličko slabší kafe (kdyby Anthony zase na někoho nečekaně zasyčel tak je to za 5*) ()

Šak

Skvělý scénář Teda Tallyho a výborné herecké výkony (Norton, Fiennes, Hopkins, Watsonová) trochu schazuje pouze Ratnerova nenápaditá a hlavně do značné míry nevyužitá režie, ale i tak se jedná o nadprůměrný, temný thriller. No řekněte s tímhle "materiálem" co měl režisér k dispozici to ani špatně dopadnout nemohlo. ()

BigBrother

Film pouze otrocky přepisuje děj knihy a tím paradoxně zabíjí to, co Červeného draka vyděluje z řady průměrných detektivek - plastickou a lidsky zajímavou postavu hlavního hrdiny. Edward Norton se ji sice snaží zachránit jak může, ale bezvýsledně. Scénáři a režii se podařilo z výjimečného námětu udělat klišoidní thriller. ()

persefone

Dávám tři hvězdičky Ralphu Fiennesovi, byl úžasný, Norton v průměru, Hopkins již poněkud starší, je to koukatelné, ale na Mlčení jehňátek to prostě nemá. ()

AgentMarvel125

Hopkins je typicky hororovy face a toto ma s hororom vela spolocneho - hlavne tie vypichnute oci, ale inak Hannibal cislo dva ako vysity :-) fajn :-))) ()

superzurda

Filmy o úchylných vrazích přímo zbožňuju. Možná, že tu byl Lector tak trochu navíc a ta závěrečná scéna mě trochu urážela.....ta asi byla pro úplný idioty. ()

veverysiak

Aj keď treba, právom, Mlčaniu uznať punc jedinečnosti a geniality, Red Dragon je zas neprávom odsúdený na okraj zájmu s nálepkami nevydareného klonu, je jasné, že už to nemôže byť kult, ale je to poctivo urobená krimoška s celkom zaujímavým príbehom, slušnou atmosférou a vynikajúcimi hercami, ktorá sa ani zďaleka nesnaží brať si vzory od svojho slávneho originálu a ide vlastnou cestou, takže 85%. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami