Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

Rastman

Posledního skauta budu studovat ještě dlouho. Byl mi doporučen jako opravdu vitpný film a ještě ten den jsem dané osobě děkoval. Je to "kulervoucí" podívaná plná perfektních hlášek, které si nezadají s některými "tarantinovkami". (Kam jdeš? Jdu na záchod. Chceš jít se mnou? Doktor říkal, že nesmím zvedat nic těžkýho.) Hallenbeck (Willis) hraje svou roli drsňáckého poldy s naprostou bravurností a musím aplaudovat scénáristům za to, že samotná detektivova postava si udržela svůj drzý, sprostý, samotářský a drsňácký přístup nejen ke gangsterům, ale i klidně k vlastní dceři. A jak jsem již napsal výše, tenhle film je vhodný pro dlouhodobější studium, protože napoprvé si všechny ty skvělé hlášky nezapamatujete. ()

p.i.t.b.u.l

Co k tomuhle filmu dodat? Když jsem viděl film poprvé, musel jsem si ho hned pustit znovu. Bruce Willis je pan Herec, ale tady je opravdu skvělý. Geniální film z prostředí amerického fotbalu, kde se to korupcí jen hemží. Film má náboj, napětí, vtip, který je spojen s nezapomenutelnými hláškami. Ovšem musíte se dívat na starou verzi dabingu. Protože ta nová kazí celý film a nerozumím tomu, proč jej vůbec předabovali. Možná kvůli vulgaritě, která může někomu vadit, ale podle mně to prostě k filmu patří a k osobě Willise, který hraje bývalého poldu, nebo spíše soukromého detektiva, který si neodpustí drink to prostě sedí. Mně se tento film prostě líbil takový jaký je. ()

rafix

Bezvadný akční snímek s Brucem Willisem. Dobré hlody, které mě dostávali. Nenudil jsem se ani minutu. ()

Mord122

Jelikož jsem nedávno viděl i Lethal Weapon, tak je porovnání nasnadě. Bezpochyby kvalitní zábava je tento film, ale kdybych dal plný počet ukřivdil bych tím Dannymu a Melovi. ()

Ereniss

Hláškami nabitý akčňák v hlavní roli s Willisem sice nepřekvapí extra příběhem, ale i přesto si zaslouží přední místo mezi všemi akčními snímky. Tohle se vážně povedlo. ()

waltosin

Parádní jízda, akce, střílení a skvělé hlášky. Druhá skvělá role pro Bruce Willise ( první samozřejmě je ve smrtonosné pasti) a ten černoch je taky dobrej. Takový jednoduchý příběh u kterého se prostě musíte bavit protože hlavní roli má na starosti Bruce Willis( Joe Hallenbeck) = vypadá jak bezdomovec a kouří jednu cigaretu za druhou. :) ()

cromagnon

„To jí dovolíš? Přes ten mejkap jí není vidět do obličeje. Vypadá jako mýval. Málem jsem ji zastřelil, myslel jsem, že jsou to zloději“. Joe Hallenbeck je Phill Marllowe 90. let. Věčná kocovina, zevnějšek homelesse, nekonečná ironie vůči všemu, včetně sebe („Já tě mám ráda, ale ty se nemáš rád!“ „A to se sebou musím žít 24 hodin denně.“), nulový pud sebezáchovy a srdce na správném místě. „Jistě, jenom se to tak stalo. Prostě jsi otevřel dveře a vrazil ptáka do mojí ženy. Jé, promiňte paní H., tenhle týden mám samou smůlu“. Film jsem viděl nejprve v biografu s titulky (nejlepší) a pak ve dvou dabingových verzích s Alexejem Piškem (jasná jednička v dabování Willise), z nichž ta pro videopůjčovny byla podstatně lepší. Ta Novácká je trapně korektní. Asi by to byl průměrný akční crazy thriller (i když tahle škatule je dost neprůměrná), ale, co si budeme povídat, je to o Willisovi. A je to prostě klasika. „Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Tak se usměj, čuráku“. Když nad tím tak přemýšlím, opravuji s nostalgií na plný počet. ()

Wolfface

Willis je správnej frajer,ale mám pocit,že filmu něco chybí.Některý hlášky jsou dobrý,ale čím víckrát ten film vidim,tím víc se přikláním k některým ne úplně spokojeným uživatelům,ale pod čtyři hvězdy nejdu. ()

Blazis34

Poslední skaut má děj, který už tu byl a ještě mockrát bude. Nic nového, všechno předvídatelné. Na druhou stranu je pravda, že jsem ho viděl až teď v roce 2011. Na to, že jde o film z roku 1991, což tento děj nebyl ještě tak kopírovaný, tak se to podařilo. Nejvíc se mi na tomto díle od Tonyho Scotta líbily hlášky Joe (Bruce Willise), který je drsný a sprostý za každé chvíle, ale to právě patří k tomutu filmu. Říkám, na to, že je to natočené v roce 1991 klobouk dolů, jinak v dnešní době by to byl hodně tuctový film s pár super hláškami. Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale kdybych Posledního skauta viděl třeba i před deseti lety, byl bych uchvácen daleko více, tak že dávám čtyři hvězdy - 75%. ()

Slam7

Vždycky, opakuju vždycky dám přednost Poslednímu skautovi před Smrtonosnou pastí... néé že bych past neměl rád, to určitě ne, je to výbornej film, ale na tuhle PECKU to nemá!!!!!!!!!!!!! Chtěl bych bejt člověk jako Joe, pohodovej, klidnej a nic by mě nerozházelo, akorát bych nechtěl dostávat tolik do držky:) ()

Toxie

Všichni víme co máme říct manželce, když je stále sama. KUP SI PSA! Jo a doteď si občas připijem na Alexe kosmonauta, že vikin :-) ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012