Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Niktorius
  ****

  Tehdy v devadesátých letech už nestačilo jen tak někomu vrazit. Říkaly se vtipný hlášky. Například 'Já si vrátím!' nebo něco lepšího - třeba se někdo praštil surfem a řeklo se 'Příliv kámo'....Tony Scott dal Willisovi v Posledním skautovi do rukou kufr plný těch nejlepších ingrediencí na pořádný hláškovací akčňák pro chlapáky a kdyby se mu tam nepřipletla i trocha ohraných klišé, mohlo to být za pět hvězdiček. "Voda je mokrá, nebe modré a starý Satan Claus pořád někde číhá a je stále silnější...."(14.1.2008)

 • Kaka
  ****

  Je to především smršť výtečných hlášek, které dávají zapomenout na jednoduchost příběhu a poměrnou klišovitost celé dějové konstrukce. Tony Scott je typ režiséra, který si s ničím moc nebere servítky a točí si co se mu zlíbí a díkybohu za to. Poslední skaut je velmi svižná, moderně pojatá akce, která nenudí ani po několikátém pokoukání. Největší devizou je samozřejmě drsňák Joe Hallenback v jedinečném podání Bruce Willise. Výtečná a stylová pecka, která krásně vystihuje skvělou atmosféru devadesátých let.(29.1.2006)

 • Spiker01
  *****

  Vážně neskutečná paráda. Bruce Willis zkrátka v devadesátkách válel, když svým osobitým způsobem trousil samý skvělý hlášky. Spolu s Wayansem tvoří perfektní dvojku, stejně tak, je tomu v Lethal Weapon, jejíž všechny díly mám také velice rád. Bál jsem se, že v dnešní době film může fungovat pouze z nostalgie, ale není tomu tak. Hodnocení k filmu zřejmě lépe vystihuje mezinárodní IMDB, ale chápu, že u nás je to jeden z prvních porevolučních filmů a stala se z něj klasika. Tohle se Tonymu Scottovi povedlo, nechť odpočívá v pokoji....90%(8.11.2013)

 • Xmilden
  *****

  Tady se nám sešlo hned několik nej. Suverénně nejlepší film jak pro Willise tak pro Tonyho Scotta. Bruce Willis svou postavou vytvořil jednoznačný kult v postavách akčních hrdinů, kteří svého protivníka "ukecají". Poprvé jsem film viděl na premiéře v kině, později s bezkonkurenčně sprostým dabingem. Hláška stíhá hlášku a je to opravdu síla. Podobný film již nebude nikdy natočen. A za tím si jednoznačně stojím. No uznejte sami: -Na špatným místě ve špatný čas, nic osobního. -To si myslíš ty. Včera jsem opíchal tvoji ženu. -Vážně? Jak víš, že to byla moje žena? -Říkala, že její muž je hroznej čůrák a nosí klobouk. -Jsi celkem v pohodě na to, že tě čeká kulka. -Tvoje žena stojí i za dvě kulky. -Jak to chceš? Do prsou? Nebo do hlavy? -To přesně říkala tvá žena. -Nech už těch keců o mý ženě. -Zeptej se mě, jak je tlustá? -Jdi do prdele! Jak je tlustá? -Musel jsem ji vyválet v mouce a hledat vlhký místo. Pak jsem ji musel poplácat a chytit správnou vlnu. Neříkám, že je tlustá,ale její školní fotku dělali z letadla.(26.8.2006)

 • Matty
  *****

  Řečeno slovníkem ústřední dvojice, „k posrání dobrej film.“ Podle scénáře Shanea Blacka natočil Tony Scott humorem i násilím drsný neo-noir, v němž je všudypřítomná temnota brána za standard, proti kterému nemá smysl bojovat a lze se nad ním leda hořce usmívat. Cynický detektiv, hrdina s prošlou záruční lhůtou, své chlapáctví rozřeďuje chlastem. Jeho kocovina je permanentní, sebevědomí nulové. Stejně nekompromisní jako k vlastnímu já je i ke všem ostatním a rovnocenného parťáka dokáže vidět jedině v jiném muži, nikoliv v ženských, které jsou ve filmu vesměs na odstřel. Chlapskou perspektivu a na ni vázaný přístup typu "žádné sraní" v sobě nádherně spojuje jedno z nejupříměnšjcích vyznání lásky v závěru filmu. Jinými slovy, ženský maj tajemství, ale koho to žere. Black se Scottem jasně dávají najevo, nakolik jim je ukradená nějaká romantika. Podstatné je, že lidi umírají, auta vybuchují a Willis hláškuje. V rámci mačistického univerza, jež příběh rámuje, je tedy všechno, jak má být. 90% Zajímavé komentáře: Renton, Divočák, milicjant, dokktor(30.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace