Poslední skaut

The Last Boy Scout

Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

Mysleli jste si o sobě, že jste "so fuckin' cool". Ale Bruce vás přesvědčil o opaku a nemusel u toho ani rapovat. Nejlepší old school Tony Scott, nejlepší old school Bruce Willis, nejlepší záporák Taylor Negron aka Millo, který jakkoliv vypadá jako totální idiot, je prostě machr. Milujte tento film a množte se.(18.5.2003)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// +neuvěřitelná spousta drsných hlášek, Bruce Willis, Damon Wayans jako netypický parťák a mladá Danielle Harris s pěkně prořízlou pusou, akce, napětí -obraz a jeho stáří, to je asi jediný co se dá vytknout/// Jestli někdo řadí film Poslední skaut mezi nejlepší akčňáky devadesátých let, tak se mu vůbec nedivím. Měl jsem trochu obavy jestli mě to i po (hodně) letech chytne, ale byly to obavy zbytečné. Bavil jsem se totiž výborně, napětím nedýchal a užíval si všechny ty přestřelky a Willisův nebojácný přístup při kterém řešil vše s klidnou hlavou. Škoda že se už dnes takové filmy netočí./// Celkem 88%///(17.1.2012)

Vážně neskutečná paráda. Bruce Willis zkrátka v devadesátkách válel, když svým osobitým způsobem trousil samý skvělý hlášky. Spolu s Wayansem tvoří perfektní dvojku, stejně tak, je tomu v Lethal Weapon, jejíž všechny díly mám také velice rád. Bál jsem se, že v dnešní době film může fungovat pouze z nostalgie, ale není tomu tak. Hodnocení k filmu zřejmě lépe vystihuje mezinárodní IMDB, ale chápu, že u nás je to jeden z prvních porevolučních filmů a stala se z něj klasika. Tohle se Tonymu Scottovi povedlo, nechť odpočívá v pokoji....90%(8.11.2013)

"Mysli, Jimmy, mysli. Co by udělal Joe? Zapálil by si a všechny by je postřílel." Jsem jedním z těch, kteří 1) zbožňují vítězství morálky nad mamonem, 2) stojí za každou cynickou hláškou Joe Hallenbecka, 3) touží náhodně zakopnout a zapíchnout ptáka do paní Hallenbeckové. Tolik smůly mne patrně nepotká, ale Posledního skauta si umím kdykoli užít bez ohledu na záplavy na Sahaře, vítězství republikánů na Antarktidě či výši indexu na havanské burze.(4.2.2012)

Poslední skaut je poměrně "vyspělý" akčňák, co se týče jakéhosi sebeuvědomění. Ví, z čeho těžily nejúspěšnější dosavadní akční filmy, řadí se k jejich konceptu a i když je dějově nijak nepřekonává, vybírá si z nich ty nejlepší elementy, aby mohl předvést to samé znovu a být při tom více chytlavý. Bruce Willis je zde asi v nejlepším, tolik skvěle fungujících hlášek nemá žádný jiný film... Celkově, má to své mouchy, ale stylovost neoslabila ani po 20 letech. "I'd like to hear you scream in pain!" "Play some rap music." 8/10(29.9.2012)

• - V úvodnej scéne filmu, ktorá začína futbalovým zápasom, môžeme na dresoch hráčov vidieť mená ako Josephson a Coates. Barry Josephson bol producentom filmu a Kim Coates hrá Cheta. (vander19)

• - Skladatel Michael Kamen film nenáviděl. Hudbu k němu složil jen z přátelství s Brucem Willisem. (Kulmon)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Zdroj: ČSFD.cz)