„Hlava nebo břicho?“ Čekal jsem hodně. Ale že mě bude Poslední skaut bavit ještě víc než třeba další profláknutá „Willisovina“ Smrtonosná past, to fakt ne. Těžko říct, co je na filmu jeho největší klad, protože jich má hned několik. Hodně se mi líbilo třeba prolínání žánrů. Snímek nabízí mix komedie, kriminálky, akčňáku i toho thrilleru, a to vše ve funkčním poměru. U málokterého filmu je člověk svědkem tak plynulého a přirozeného přechází od komediálních chvilek k těm vážným/napínavým a nazpátek. Pak jsou tu také parádní postavy, zvlášť sehraná ústřední dvojice působí maximálně sympaticky, ale výborná je i Joeova stírající dcera (scény s ní a otcem, např. „nabízení plyšáka“ či „vyjednávání o klíčky“, jsou opravdu skvělé). Ale ze všeho nejsilnější je film zřejmě v těch komediálních scénách. Taková „hláškovaná“ (a to od začátku až do konce) se prostě nevidí každý den. A perfektní tečkou je pak „sebeshazovací“ závěr. Pár much by se sice našlo, ale slabších 5* filmu rozhodně dám. „Tentokrát tě chci slyšet řvát bolestí!“ – „Pusť mi rap.“(13.7.2016)

Jednoznačně nejzábavnější kriminálka, co se dá vidět. Bruce Willis a jeho hlášky vešly do dějin a neni se vůbec čemu divit, tahle kultovní uhláškovaná jízda je jenom jedna a pochybuju, že jí někdo ještě dokáže překonat, 90-tý léta, kdy se podobný filmy rodily, už jsou dávno pryč a dneska se o podobnej film takřka nedá ani zavadit(24.2.2005)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// +neuvěřitelná spousta drsných hlášek, Bruce Willis, Damon Wayans jako netypický parťák a mladá Danielle Harris s pěkně prořízlou pusou, akce, napětí -obraz a jeho stáří, to je asi jediný co se dá vytknout/// Jestli někdo řadí film Poslední skaut mezi nejlepší akčňáky devadesátých let, tak se mu vůbec nedivím. Měl jsem trochu obavy jestli mě to i po (hodně) letech chytne, ale byly to obavy zbytečné. Bavil jsem se totiž výborně, napětím nedýchal a užíval si všechny ty přestřelky a Willisův nebojácný přístup při kterém řešil vše s klidnou hlavou. Škoda že se už dnes takové filmy netočí./// Celkem 88%///(17.1.2012)

Ten film má svoje chyby, to nepopírám. Malinké mušky ve scénáři. Ale jsou filmy, zvláště pokud k nim máte vztah už odmala, kterým to bez mrknutí oka odpustíte. Špičkový buddy movie, nejpamátnější Bruce Willis, kterému nezapomenutelně sekunduje Damon Wayans, hektolitry těch nejsušších hlášek a sprosťáren... Hlavní postava Joe Hallenbeck je cynik, vedle kterého by jiný detektiv, Philip Marlowe, vypadal jako optimistický extrovert. A hlavně, naprosto grandiózní závěr... Onen odchod dvou ústředních postav do zlatavého losangelského slunce je tak dokonalá a památná scéna, že se může hrdě postavit vedle obdobné z Cassablancy. "V devadesátých letech už nestačí jenom mlátit zločince, musíš u toho říkat vtipné hlášky...". No a abych nezapomněl, nejdokonalejší hláška všech dob: "Nikdo tě nemá rád...Všichni tě nenáviděj...Usměj se, kreténe!" 90%(29.9.2006)

"To by se mohlo stát úplně každýmu. Byla to náhoda, že? Zakopl jsi, uklouzlo ti to a náhodou jsi vrazil ptáka do mý ženy." Soukromé očko Joe Hallenbeck se právě naštvalo tak, že z toho málem vystřízlivělo. Klientka, kterou mělo chránit je totiž víc mrtvá, než by v danou chvíli měla být. Joe bude muset na chvíli odložit svou oblíbenou zábavu obtěžovat svého bývalého chlebodárce senátora Baynarda obscénními telefonáty a místo toho si trochu zadetektivuje. Předem vyplacený honorář by sice nestačil na zakoupení kožených kalhot jeho nového nechtěného parťáka Jimmyho Dixe, ale jako majitel kompletní barevné škály bobříků cítí Joe potřebu vyšetřit, co mají společného vládci NFL s ementálovou verzí jedné původně celistvé čokoládové krásky. Znuděný sarkasmus, který detektivovi při šetření neustále vyskakuje z úst, mne nikdy nepřestane bavit.(15.7.2009)