Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ****

  Jó, zlatá devadesátá, kdy na plátnech kin řádili drsní, svalnatí muži a mezi nimi jeden ne až tak urostlý, ovšem hlášky z něj lítaly s vyšší kadencí, než rozpálené nábojnice z rotačního kulometu kyborga T800. Bruce Willis, co tehdy ještě neměl účes á la kulečníková koule, padnul do role zahořklého, sarkastického soukromého detektiva jak pěst do ksichtu padoucha. Poměrně sympaticky sekunduje Damon Wayans coby ex-hráč toho přiblblého amerického footballu, co se hraje s šiškou hlavně rukama a je to ještě nudnější než evropské čutání tam-zpátky-tam-zpátky-tam-zpátky-malá domů. Setkání s filmem po takřka 20-ti letech bylo nečekaně příjemné a akční jízdu jsem si užila. 81% Závěrem mám ještě dotaz na administrátora, zda by mi mohl objasnit, co je na "Posledním skautovi" mysteriózního, případně čo také, Kefalín, si predstavujete pod pojmom "mysteriózní"?(31.3.2011)

 • Matty
  *****

  Řečeno slovníkem ústřední dvojice, „k posrání dobrej film.“ Podle scénáře Shanea Blacka natočil Tony Scott humorem i násilím drsný neo-noir, v němž je všudypřítomná temnota brána za standard, proti kterému nemá smysl bojovat a lze se nad ním leda hořce usmívat. Cynický detektiv, hrdina s prošlou záruční lhůtou, své chlapáctví rozřeďuje chlastem. Jeho kocovina je permanentní, sebevědomí nulové. Stejně nekompromisní jako k vlastnímu já je i ke všem ostatním a rovnocenného parťáka dokáže vidět jedině v jiném muži, nikoliv v ženských, které jsou ve filmu vesměs na odstřel. Chlapskou perspektivu a na ni vázaný přístup typu "žádné sraní" v sobě nádherně spojuje jedno z nejupříměnšjcích vyznání lásky v závěru filmu. Jinými slovy, ženský maj tajemství, ale koho to žere. Black se Scottem jasně dávají najevo, nakolik jim je ukradená nějaká romantika. Podstatné je, že lidi umírají, auta vybuchují a Willis hláškuje. V rámci mačistického univerza, jež příběh rámuje, je tedy všechno, jak má být. 90% Zajímavé komentáře: Renton, Divočák, milicjant, dokktor(30.4.2005)

 • cheyene
  ****

  Poctivá, nefalšovaná a klasická akční jízda natřískaná kvantem vynikajících hlášek a charakteristická přímočarým dějem přesně tak, jak to u starých akčňáků máme rádi. Bruce Willis je tu cool podobně jako v Die Hard či mladším Pulp Fiction, jeho parťák taktéž a potěší i Noble Willingham (C.D. Parker z Walkera texas rangera) v záporné roli. Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Usměj se, čuráku. :)(10.2.2012)

 • Lavran
  *****

  Tonyho lexikon smrtonosných hlášek zabalený do uhlazeného akčního kabátce, který koncentruje to nejlepší na obšírném střílečkovém žánru. Film taktéž obsahuje nejupřímnější vyznání z lásky ("Jdi do prdele, Sáro!") a vyloženě ukázkovou chemii mezi dvěma hlavními charaktery (jen to jiskří). Někdo by řekl, že Skaut je dosti přízemní, ale ten někdo je podle mého šupák a antagonista a Satan Claus a zřejmě se cítí dost osamělý a měl by si pořídit psa. Nebe je modrý, voda je mokrá a Poslední skaut je něco jako vedoucí dětského tábora. Jupijej!(8.8.2007)

 • Wacoslav1
  ****

  Vcera sem soustal tvoji zenu a jak vis ze to byla moje zena? no rikala ze jeji manzel je curak a nosi velkej klobouk! dnes uz kultovni hlaskovaci jizda ktera potesi predevsim z puvodnim lehce prisprostlym dabingem Brucovi kecy nemaj chybu i kdyz po strance akce to zas takovej narez neni a treba Die Hard je podle mne lepsi film ale to asi srovnavam nesrovnatelny kazdopadne ukrutne zabavna zalezitost a vrchol tvorby Tonyho Scotta uz kvuli tomuhle filmiku je ho skoda...(2.9.2012)

 • - Tony Scott natoľko nenávidel prácu s producentom Joelom Silverom, že na ňom založil postavu Leea Donowitza (Saul Rubinek), producenta a predajcu kokaínu, v svojom ďalšom filme Pravdivá romanca (1993). Tiež sa sa postaral o to, aby Donowitz vyzeral a správal sa rovnako ako Silver. (WalterIK7)

 • - Slovo "fuck" je použito 102krát. (Kulmon)

 • - Ve scéně, kdy do Cory (Halle Berry) zezadu narazí zločinci, řídí Cory Chevrolet Corvette 1980, zatímco vůz zločinců je Citroën DS 21. Jimmy (Damon Wayans) k této události přijede v Jaguaru XJ třetí serie. Auto, které ukradnou Joe Hallenbeck (Bruce Willis) a James "Jimmy" Alexander Dix (Damon Wayans), je BMW 750iL E32. (Steewe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace