Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 427)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Film u kterého jsem si uvědomil, že k dokonalé zábavě mi nestačí, když někdo někoho praští, ale že ho musí nejdřív pořádně slovně utřít. Taky mi došlo, že svět je nebezpečné místo, kde na nás Satan Klaus číhá a my prostě musíme být připravení. Naučil jsem se pár obecných pravd, jako že "voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství". Zkrátka tenhle film mě osobně neuvěřitelně sedl, co se hlášek týká, tak obzvlášť u té původní verze, co mám doma na VHS a co je mnohem údernější, než ten odvar co vám pustí dnes v televizi, jsem se prostě neskutečně bavil a spoustu hlášek používám dodnes... Navíc Willis je zde ve vrcholné formě a přijde mi snad ještě lepší než v sérii Smrtonosných pastí. Vůbec postava Joe Hallenbecka je pro mě osobně dokonalá, hrdiny, co nejsou tak úplně hrdinové, ale spíš se potácí někde na okraji společnosti a dělají si srandu ze všeho i sami ze sebe zkrátka hodně můžu. Má to akci, má to napětí, neuvěřitelný humor, pár námětů k zamyšlení a tak kdykoli mám mizernou náladu, je tohle první film po kterém sáhnu. Navíc když se ráno probudím a kouknu do zrcadla, první co mě napadne je "Nikdo tě nemá rád, všichni tě nenáviděj, posereš to, usměj se čuráku...". No a tak když jsem měl vybrat svůj TOP film, bylo mi hned jasné co vybrat, protože tohle opravdu formovalo můj charakter. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Připojuju se k těm několika kolegům, kteří Skauta označili za Willisův nejlepší film. Vynikající scénář, podle kterého se nikdo s ničím moc nesere, taková normální rodinka, zkorumpovaný svět amerického fotbalu a vysoké politiky, psychopatický slizký záporák Milo, co víc si přát? Pokud to bude natočené takhle dobře, tak už nic. Dnes už klasika, obzvlášť máte-li k dospozici legendární videodabing. Ještě jednou a zabiju tě. Ještě jednou a... no ne, sakra, zase za devadesát:) ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pohodový akčný film z prostredia profesionálneho amerického futbalu. "Posledný skaut" vyčnieva z rady podobných titulov hlavne vďaka Bruce Willisovi, ktorý perfektne zahral hlavnú úlohu súkromného detektíva Joe Hallenbecka. Jeho herecký prejav urobil túto postavu hodne charizmatickou. Tvrďák, trocha smoliar, ktorý sa s ničím moc nemazná. Keď je treba strieľa, sem tam prerazí niekomu nos a popri tom nezabúda prihodiť vždy nejakú vhodnú hlášku. Proste chlapák, "Posledný skaut". *** ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Poslední skaut patří k těm filmům, které bych si báječně užil řekněme v 18 letech. 18 mi bylo už dvakrát a evidentně nejsem cílovou skupinou. Nejsem fanoušek akčních filmů a od filmu vyžaduju víc, než kulometnou palbu hlášek a neprůstřelného hrdinu. Na druhou stranu fanoušek příslušného žánru si může s klidným svědomím nahodit pět hvězdiček a vysoké popularitě filmu se není důvod divit. Má dvě výrazná aktiva, a to je Bruce Willis v hlavní roli, přičemž scénář je mu šitý přímo na míru a navíc byl v ideálním věku pro zvládnutí podobné postavy. Je to přesně ten ležérní flegmaticktý týpek, který přes povadlý zevnějšek, šílený životní styl a rodinné problémy dokáže vyřídit bez zbytečných emocí celou armádu gaunerů a ještě v průběhu akce situaci s nadhledem komentovat. Na můj vkus je ta postava až příliš coolová, ale jak říkám, nejsem cílová skupina. Poslední skaut je navíc film, kde z každého záběru je cítit lehkost a nadsázka, se kterou režisér a scénárista k projektu přistupovali. Není to v pravém smyslu slova chytrý film, jako je např. slavná Smrtonosná past, protože má velmi průměrný scénář, který nepřekračuje běžná žánrová schémata. Navíc je z téhož důvodu hodně předvídatelný, takže ať se hrdinové řítí v autě ze srázu nebo v plné rychlosti narazí do stromu či jsou terčem soustředěné palby, divák nemá o své miláčky naprosto žádné obavy. A ještě ke všemu je to klišoidní snímek plný notoricky známých situací, kdy padouch dvě minuty z drsňáckým šklebem líčí, jak hrdinu zastřelí, místo aby v klidu zmáčkl kohoutek, a kdy hrdina uznale pochválí špičkovou profesionalitu gangsterů, které chvilku předtím rozstřílel, když divák vidí jejich neuvěřitelnou stupiditu. Celkový dojem: 65 %. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Sakra, my žijem! - Skvělej pocit, co? Není v tomto filmu replika hlavního hrdiny, která by nebyla ze života a pod níž bych se nepodepsal. Zábavná jízda od začátku do konce, plná kultovních hlášek, výbuchů, dějových zvratů a slizkých padouchů, kterým přejete tu největší filmovou nakládačku všech dob. Bruce Willis, je prostě jednička a přelom 80. a 90. let, byl jeho. Tady zaválel i díky Shaneu Blackovi, který mu napsal skvělý scénář. Film, který nestárne a který doporučuji úplně každému. Krimi perla. Jeden z nejzásadnějších snímků deváté dekády 20. století, kdy ještě filmový výbuch auta, neřídil počítačový inženýr, ale pyrotechnik s benzinem a zapalovačem. Já jsem také POSLEDNÍ SKAUT a po nocích si tancuju gigu... ()

Galerie (49)

Zajímavosti (37)

  • Film byl nominován na dvě ceny MTV Movie Awards. V kategorii nejlepší akční sekvence se o cenu „porvala“ scéna s vrtulníkem, v kategorii nejlepší duo na obrazovce zase soutěžila dvojice Bruce Willis (Joe Hallenbeck) a Damon Wayans (Jimmy Dix). (Terva)

Související novinky

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Reklama

Reklama