Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 427)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Od první scény, ve které fotbalista vytáhne během zápasu pistoli, jsem věděl, že je tady něco špatně. Shane Black. Jeho scénář je esencí toho, co bylo na 90. letech špatně. Třeba "humorné" hlášky, které mezi sebou postavy trousí, ale nesouvisí s dějem a neposouvají ho dál, to je fakt zlo. Dá se to akceptovat u Austina Powerse nebo Scary movie, ale v akčním filmu, byť odlehčeném a vtipném, jsem (fakt naprosto chybně) čekal nějakou úroveň. Čechovova puška. Willis: "Ještě jednou se mě dotkneš a zabiju tě." Jenže k tomu nemá příležitost a divák prostě ví, že si na to musí počkat až na úplný konec filmu. A tam mu to ten Willis ještě připomene! "Já jsem tě varoval. Jestli se mě ještě dotkneš, zabiju tě." Bože můj. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Ten film má svoje chyby, to nepopírám. Malinké mušky ve scénáři. Ale jsou filmy, zvláště pokud k nim máte vztah už odmala, kterým to bez mrknutí oka odpustíte. Špičkový buddy movie, nejpamátnější Bruce Willis, kterému nezapomenutelně sekunduje Damon Wayans, hektolitry těch nejsušších hlášek a sprosťáren... Hlavní postava Joe Hallenbeck je cynik, vedle kterého by jiný detektiv, Philip Marlowe, vypadal jako optimistický extrovert. A hlavně, naprosto grandiózní závěr... Onen odchod dvou ústředních postav do zlatavého losangelského slunce je tak dokonalá a památná scéna, že se může hrdě postavit vedle obdobné z Cassablancy. "V devadesátých letech už nestačí jenom mlátit zločince, musíš u toho říkat vtipné hlášky...". No a abych nezapomněl, nejdokonalejší hláška všech dob: "Nikdo tě nemá rád...Všichni tě nenáviděj...Usměj se, kreténe!" 90% ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pohodový akčný film z prostredia profesionálneho amerického futbalu. "Posledný skaut" vyčnieva z rady podobných titulov hlavne vďaka Bruce Willisovi, ktorý perfektne zahral hlavnú úlohu súkromného detektíva Joe Hallenbecka. Jeho herecký prejav urobil túto postavu hodne charizmatickou. Tvrďák, trocha smoliar, ktorý sa s ničím moc nemazná. Keď je treba strieľa, sem tam prerazí niekomu nos a popri tom nezabúda prihodiť vždy nejakú vhodnú hlášku. Proste chlapák, "Posledný skaut". *** ()

juta 

všechny recenze uživatele

Joe Hallenbeck je chlápek, který se s ničím a s nikým nesere. Bez jeho charakteru a skvělým Willisem by to nebylo ono. "Sakra, já zapomněl, že seš hledanej pro vraždu!" "Ajo" :D Před absolutoriem jsem si pouštěl tuhle motivační formuli, která mi dokázala zlepšit náladu :D http://www.youtube.com/watch?v=k2mGwNQnxqE Film, na který jsem se podíval díky hlasování uživatelů čsfd na mém profilu a moc vám za to děkuju, víte co je dobrý. :-) ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Špičková akční krimi plná černého humoru. Čím častěji ten film vidím, tím více si myslím, že jde o nejlepší a nejvtipnější film Tonyho Scotta. Neskutečně smolný neustále černě hláškující Bruce Willis v roli soukromého očka Joe Hallenbecka a jeho pomocník bývalý fotbalista Damon Wayans jsou dvojka k popukání i k politování. A když se ještě připojí Joeova pubertální dcera...pak už zbývá jen jediné. Přežít. Trailer: http://www.sms.cz/film/posledni_skaut/ukazka ()

Galerie (49)

Zajímavosti (37)

  • Marty Stratton a Hugo Martin, tvorcovia hry "Doom" (2016), uviedli scenár Shana Blacka ako inšpiráciu pre humor a herný príbeh. (WalterIK7)

Související novinky

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

V neděli 19. srpna zhruba ve 12:30 režisér Tony Scott „bez zaváhání“ skočil z mostu Vincenta Thomase v San Pedru. Skok byl smrtelný. V Scottově kanceláři byl posléze nalezen dopis na rozloučenou,… (více)

Reklama

Reklama