Tady v té záplavě pětihvězdičkových hodnocení si připadám se třemi hvězdami jako záškodník. Faktem ale zůstává, že tenhle film kromě přehršle více či méně zábavných hlášek nabízí jen standartní děj a průměrné herecké výkony. Bruce Willis je sice dobrý, stejně tak i Damon Wayans, ale to prostě na lepší hodnocení nestačí.(9.6.2003)

"A lot of people think, I am funny." "Yeah, but not enough." Bruce Willis nakope prdel hajzlům, vypustí ze sebe desítky hlášek, vydobyde si respekt dcery a omluvu ženy - hm. Akce? Pády, výbuchy, rány, nárazy, výstřely a zavrtávající se kulky - většinou zabíráno zblízka - důraz kladený na destrukci namísto bojového umu. Všimli jste si, že spíše menší množství záběrů v průběhu bojů v sobě obsahuje současně protagonistu i antagonistu? Že v rámci jednoho záběru je proveden prakticky pouze jeden pohyb? Veškerou "akci" tak dělá střih. Může to být záměr, třeba záměr dát jí rytmus. Může tam být i "intelektuálštější záměr". Ale může to být i lenost. Každopádně je to něco, co Subjektivovi neimponuje. Co je to za akci, když si uvědomujete, jak je dělána? Akce, co nevtahuje. Slabé ***.(17.10.2014)

„Hlava nebo břicho?“ Čekal jsem hodně. Ale že mě bude Poslední skaut bavit ještě víc než třeba další profláknutá „Willisovina“ Smrtonosná past, to fakt ne. Těžko říct, co je na filmu jeho největší klad, protože jich má hned několik. Hodně se mi líbilo třeba prolínání žánrů. Snímek nabízí mix komedie, kriminálky, akčňáku i toho thrilleru, a to vše ve funkčním poměru. U málokterého filmu je člověk svědkem tak plynulého a přirozeného přechází od komediálních chvilek k těm vážným/napínavým a nazpátek. Pak jsou tu také parádní postavy, zvlášť sehraná ústřední dvojice působí maximálně sympaticky, ale výborná je i Joeova stírající dcera (scény s ní a otcem, např. „nabízení plyšáka“ či „vyjednávání o klíčky“, jsou opravdu skvělé). Ale ze všeho nejsilnější je film zřejmě v těch komediálních scénách. Taková „hláškovaná“ (a to od začátku až do konce) se prostě nevidí každý den. A perfektní tečkou je pak „sebeshazovací“ závěr. Pár much by se sice našlo, ale slabších 5* filmu rozhodně dám. „Tentokrát tě chci slyšet řvát bolestí!“ – „Pusť mi rap.“(13.7.2016)

Je neuvěřitelný jaký je rozdíl vidět film v cenzurované verzi a té ostré. Viděl jsem nejdřív kino a bomba, jasných pět hvězd, pak to monstrum co vytvořil jakýsi moralistický cenzor a dva dny se mě z té výlsedné hrůzy nepostavilo péro. Včera jsem zase viděl ty necenzurovanou verzi s půvopdním dabingem a byl jsem u vytržení, jak kdybych porodil sedmero krkavců. Totální akční lahůdka ve který defiluje jedna luxusní hláška za druhou a Joe Hallenbeck tu skvěle hraje Bruce Willise.(4.1.2011)

Tonyho lexikon smrtonosných hlášek zabalený do uhlazeného akčního kabátce, který koncentruje to nejlepší na obšírném střílečkovém žánru. Film taktéž obsahuje nejupřímnější vyznání z lásky ("Jdi do prdele, Sáro!") a vyloženě ukázkovou chemii mezi dvěma hlavními charaktery (jen to jiskří). Někdo by řekl, že Skaut je dosti přízemní, ale ten někdo je podle mého šupák a antagonista a Satan Claus a zřejmě se cítí dost osamělý a měl by si pořídit psa. Nebe je modrý, voda je mokrá a Poslední skaut je něco jako vedoucí dětského tábora. Jupijej!(8.8.2007)