Poslední skaut

The Last Boy Scout

Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

"Dotkneš se mě a zabiju tě." Jsem jedním z těch, kteří 1) zbožňují vítězství morálky nad mamonem, 2) stojí za každou cynickou hláškou Joe Hallenbecka, 3) touží náhodně zakopnout a zapíchnout ptáka do paní Hallenbeckové. Tolik smůly mne patrně nepotká, ale Posledního skauta si umím kdykoli užít bez ohledu na záplavy na Sahaře, vítězství republikánů na Antarktidě či výši indexu na havanské burze.(4.2.2012)

Mysleli jste si o sobě, že jste "so fuckin' cool". Ale Bruce vás přesvědčil o opaku a nemusel u toho ani rapovat. Nejlepší old school Tony Scott, nejlepší old school Bruce Willis, nejlepší záporák Taylor Negron aka Millo, který jakkoliv vypadá jako totální idiot, je prostě machr. Milujte tento film a množte se.(18.5.2003)

Co se sakra na týhle kravině všem líbí ?! Nakopal bych je všechny do prdele a poslal bručet do lochu ! No jo, ale kde já se všechny tyhle výrazy naučil, že se pak používaly v ostatních filmech jako by se nechumelilo ? Noooooooooo, v toooooooooom, s Willisem ! V "Posledním skautovi" ! Hodně synáčků své otce přeskočí (a taky přeskočilo), ale taťka je a zůstane jenom jeden :)(9.6.2003)

Vážně neskutečná paráda. Bruce Willis zkrátka v devadesátkách válel, když svým osobitým způsobem trousil samý skvělý hlášky. Spolu s Wayansem tvoří perfektní dvojku, stejně tak, je tomu v Lethal Weapon, jejíž všechny díly mám také velice rád. Bál jsem se, že v dnešní době film může fungovat pouze z nostalgie, ale není tomu tak. Hodnocení k filmu zřejmě lépe vystihuje mezinárodní IMDB, ale chápu, že u nás je to jeden z prvních porevolučních filmů a stala se z něj klasika. Tohle se Tonymu Scottovi povedlo, nechť odpočívá v pokoji....90%(8.11.2013)

"Kriste pane Sáro! Necháš jí, aby se malovala tak, že vypadá jako mýval. Přijdu domů a myslím si, že je to zloděj. Dvakrát jsem jí málem zastřelil." - "Kam jdeš? Na záchod. Půjdeš se mnou? Doktor říkal, že nemám zvedat nic těžkýho." - Tohle není hra, hochu. Pravý zbraně, pravý náboje. Může to bejt průser. Průser je mít divný jméno. Moje je Cornelius. Jestli to někomu řekneš, zabiju tě." - "Jezdím fakt dobře. Mohl bych vzít na koně tvou dceru. Jaká je? Je jí třináct. Jestli jí budeš svádět, tak ti strčím deštník do prdele a rozevřu ho." - "Za padesát dolarů by sis mohl zaplatit chlapa, kterej by jí vyrval nehty. Něco tak příjemnýho bych raději udělal sám." - "Ty si ten nejblbější člověk na světě, Joe. Proč? Protože zachraňuješ život člověkovi, který ti zničil kariéru, abys pomstil chlapa, kterej ti šoustal ženu." Tony Scott a Shane Black miešajú výborné, humorom nabité scény s tými akčnými a vďaka tomu sa tento film dostava na vysokú ligu. Skvelý Willis a Wayans, suprové hlášky. "Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Usměj se čůráku". 90% - 5*(16.7.2010)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy si hráč amerického fotbalu Billy Cole (Billy Blanks) prostřelí hlavu, drží pistoli v pravé ruce a také si ji tak přiloží na pravou stranu hlavy. V následujícím zaběru při stisknutí spoušťě je však jeho hlava prostřelena z levé strany a Bill padá na stranu pravou. (Sign)

• - Rozhovor Joea a Jimmyho o kalhotách za 650 dolarů byl převzatý z vystřižené scény Smrtonosné zbraně (1987), kde má Murtaughova dcera na sobě drahé šaty na vánoční párty a on se zeptá "Není v nich zabudovaná televize?" Ona řekne, že ne a Murtaugh zamumlá "Jsem už moc starej." (3DD!3)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Zdroj: ČSFD.cz)