Hláškami smrtelně výbušný film s výbornou ústřední dvojicí, která si s nikým nebere servítky. Bruce Willis je v nejlepších letech a jeho hlášky si říkají o kulku do hlavy, vedle něj vypadá Damon Wayans jako velký boxer, ale jeho rychlí jazyk taky není zrovna příjemný. Tahle dvojce je opravdu k nezastavení, protože od prvního okamžiku, kdy se ukáží ve filmu si ho ukradnou a divák je oba začne obdivovat/milovat/nenávidět. malá rolička Halle Berry zpětně jistě potěší. Takhle nabitý snímek se nevidí často a to nemluvím jen o postavách a hercích, které je bravurně ztělesňují, ale také o scénáři, který se ničeho neobojí, o čemž vás přesvědčí už v úvodu hráč amerického fotbalu co musí položit touchdawn. Celkově jde o jeden z nejlepších filmů Tonyho Scotta, ve kterých ještě točil filmy a ne své halucinační představy a fantazie. Kdo tvrdí, že nejkultovnější film je Pulp Fiction ten by potřeboval jednu přesně mířenou od Wayanse jeho oblíbeným fotbalovým míčem mezi nohy...(3.6.2004)

Jednoznačně nejzábavnější kriminálka, co se dá vidět. Bruce Willis a jeho hlášky vešly do dějin a neni se vůbec čemu divit, tahle kultovní uhláškovaná jízda je jenom jedna a pochybuju, že jí někdo ještě dokáže překonat, 90-tý léta, kdy se podobný filmy rodily, už jsou dávno pryč a dneska se o podobnej film takřka nedá ani zavadit(24.2.2005)

Špičková akční krimi plná černého humoru. Čím častěji ten film vidím, tím více si myslím, že jde o nejlepší a nejvtipnější film Tonyho Scotta. Neskutečně smolný neustále černě hláškující Bruce Willis v roli soukromého očka Joe Hallenbecka a jeho pomocník bývalý fotbalista Damon Wayans jsou dvojka k popukání i k politování. A když se ještě připojí Joeova pubertální dcera...pak už zbývá jen jediné. Přežít. Trailer: http://www.sms.cz/film/posledni_skaut/ukazka(27.12.2008)

Joe Hallenbeck je jedna z nejlepších postav v tomto žánru. Hlavním hrdinou filmu je stroj na hlášky scénárista Shane Black, u něhož ani tak nejde o dějové peripetie jako o slovní přestřelky, které se tu prakticky nepřetržitě vedou - a hláškují všichni, včetně Willisovy dcery. To ovšem nesmí naše milá TV NOVA zničit ten film novým dabingem, v němž většinu hlášek doslova zadusila - původní dabing byl úplně o něčem jiném.(25.7.2003)

"Brullis" ve své nejlepší formě. Jeho McClainovský hrdina typu "Život mi sere na hlavu, ale já mu to vrátím a vás klidně vemu sebou (a jestli mě budete srát, tak vám vrazím zavřený deštník do prdele a otevřu ho)" je v dnešní době už téměř zapomenutou legendou a současný akční žánr jen marně čeká na jeho návrat (jestli se to podaří v "Smrtonosné pasti 4" si říct netroufám). V Posledním skautovi si ho ale užíváme v té nejčistší podobě a můžu upřímně říct, že moje klukovské srdce u toho plesá. Ve srovnání s ostatními Willisovými snímky sice spíš než jako akční film působí Skaut jako konverzační komedie, ale kdo kdy kde řekl, že konverzační komedie nemůže dostat za *****. P.S. Když tenhle komentář píšu, je zrovna "Poslení skaut" na 197. místě top 200 csfd;)!!!(15.3.2007)

• - Rozhovor Joea (Bruce Willis) a Jimmyho (Damon Wayans) o kalhotách za 650 dolarů byl převzatý z vystřižené scény Smrtonosné zbraně (1987), kde má Murtaughova dcera (Traci Wolfe) na sobě drahé šaty na vánoční párty a on se zeptá: „Není v nich zabudovaná televize?“ Ona řekne, že ne a Murtaugh (Danny Glover) zamumlá: „Jsem už moc starej.“ (3DD!3)

• - Film bol natočený za 90 dní od 11.3. do 9.6.1991. (WalterIK7)

• - Vylepšená Nobel 808 alias C4 se nedá střelbou odpálit (nevybuchne ani v ohni). Takže střelbou do kufru nemohlo dojít k následné explozi vozu. (darebak)