Mno tak pro zacatek trochu kritiky. Nejak zvlast me nezaujala hudba a akce tam mohlo bejt vic, ale ta co tam je, je fakt dobra. A to je vse, dal nemam co tomuhle snimku vytknout. Willis je v roli zubozenyho detektiva uzasnej a Wayans hraje taky slusne, takze dohromady tvori vybornou dvojku, ke ktery se pak prida i mala holka a ani to nevadi. O jinejch filmech se rekne "Fajn film s dobrejma hlaskama.", jenze to tady neplati, o tomhle se snad da napsat jen hodina a pul vynikajicich hlasek. Vlastne skoro kazda veta, kterou Willis rekne, je hlaska. A vetsina nich fakt stoji za to. Horsich 5*.(2.3.2005)

Posledný skaut na prvý pohľad vôbec nie je môj typ akčného filmu, buddy movie som nikdy výraznejšie neobľuboval, zápletka vôbec nie je v mojom štýle, skôr mám radšej niečo osobnejšie a tiež som radšej, keď má akcia prednosť pred humorom, preto som tento film hlavne v detstve bral len za priemer, ale časom sa to predsa len zmenilo, stal sa pre mňa klasikou a vo svojej kategórii absolútnou špičkou a právoplatným kultom. Zápletka ako celok, teda to zisťovanie dôvodu vraždy tanečnice a boj proti futbalovej mafii ma síce moc nezaujíma, ale to prevedenie už podľa mňa lepšie byť ani nemohlo. Bruce Willis je tu jednoducho vynikajúci, zábavnejší nikdy nebol a celkovo tá jeho povaha a prístup sú tu neskutočné, Damon Wayans na neho samozrejme nemá, ale aspoň ho skvelo podporuje a tak tu spolu vytvorili skvelé duo, pričom scenár je prispôsobený presne k tomu, aby si mohli robiť často srandu nielen zo seba, ale hlavne k nepríjemným situáciám, do ktorých sa dostali a že ich nie je málo. Tu jednoducho jedna nezabudnuteľná sekvencia strieda druhú. A na tom je postavená aj akcia, celkovo je výborne natočená, prestrelky sú slušne krvavé a naháňačky a explózie zase efektné, pričom dostatok nápadov jej uprieť nemôžem, ale samu o sebe by som ju označil skôr len za mierny nadpriemer tej doby. Ale práve vďaka tomu humoru, ktorý jej predchádza robí prakticky z každej akčnej maličkosti nezabudnuteľnú záležitosť. Scény ako postaranie sa o černocha, žiadosť o cigaretu, výbušnina v kufri auta, prestrelka v lese a mnohé iné sa nedajú nemilovať. Kladom sú aj zvyšné postavy, Willis tu má zábavnú dcéru a zauímavú manželku, bavil ma dôstojník polície so svojimi naštvanými rečami a slušné zloženie záporákov. Ich šéf mohol byť aj niekto lepší, ako Noble Willingham, ten mi neprišiel úplne vhodný, ale tí radoví to bez problémov vynahradujú. A režijne sa tu nedá nič vytknúť, vizuál je bezchybný a tempo dynamické, v deväťdesiatych rokoch mi Tony Scott vyhovoval viac, než v novom tisícročí. Takže kvôli pár spomenutým prvkom to plné hodnotenie dať nemôžem, ale aj tak je pre mňa Posledný skaut kultový film, ktorý v poslednom období pozriem aj párkrát za rok a vždy sa pri ňom zabavím viac, než pri ľubovoľnej komédii. 83%(25.4.2011)

• Tosim

Tohle opravdu ne. Podle mě by měl mít akční film nějakou protiváhu a ta vážně není v tom, jak Willis řve na třináctiletou holku a ona na něj. Nemám nic proti větám typu NECHCE MI HO VYKOUŘIT či AŽ JÍ BUDE ČTRNÁCT, BUDE S NIMA ŠOUSTAT, ale pokud se tohle děje celý film, vydává se to za skvělé hlášky a divák se nemá možnost z toho vzpamatovat, nějak mi to nesedí. Párkrát jsem se zasmál a dvakrát lekl, ale abych přehršloval hvězdičkama, to tedy ne. Nebe je modrý, voda je mokrá, ženský maj tajemství. Některý filmy ne.(16.4.2003)

Tři a půl, ale ta půlhvězdička je jen za toho nádherného Buicka Rivieru model 72, co ho stejně taškář Hallenbeck někdy v půlce filmu do luftu vyhodí... Za to by se snad mělo trestat, nemají-li v Hollywoodu nějaký ty ochránce božských aut? Tak tu půlhvězdu zase skrouhám dolů, sorry Tony... - - - P.S. To má tady B.W. tolik nekritických fanynků? Na IMDb na film vcelku odpovídající hodnocení - 6.4/10 (11,435 votes), tak kde se tady berou ta nereálná procenta? Škoda, že u zajímavých a netradičních - ale výborných filmů to bývá naopak. Ale to je asi tou proslulou čašskou kultůrností, že novoprimativové... ;-))(3.12.2005)

Vcera sem soustal tvoji zenu a jak vis ze to byla moje zena? no rikala ze jeji manzel je curak a nosi velkej klobouk! dnes uz kultovni hlaskovaci jizda ktera potesi predevsim z puvodnim lehce prisprostlym dabingem Brucovi kecy nemaj chybu i kdyz po strance akce to zas takovej narez neni a treba Die Hard je podle mne lepsi film ale to asi srovnavam nesrovnatelny kazdopadne ukrutne zabavna zalezitost a vrchol tvorby Tonyho Scotta uz kvuli tomuhle filmiku je ho skoda...(2.9.2012)

• - Film byl nominován na dvě ceny MTV Movie. V kategorii nejlepší akční sekvence se o cenu „porvala“ scéna s vrtulníkem Blade, v kategorii nejlepší duo na obrazovce zase soutěžila dvojice Bruce Willis a Damon Wayans. (Terva)

• - V amerických kinách bol film uvedený presne rok po uvedení Pozri, kto to hovorí 2 (1990), v ktorom tiež hrali Bruce Willis a Damon Wayans. (WalterIK7)

• - Futbalová scéna na konci filmu bola natočená počas zápasu medzi BYU Cougars a Texas A&M Aggies. (WalterIK7)