Poslední skaut

The Last Boy Scout

Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

Soundtrack Michael Kamen: 1. Opening Title ,2. Opening Title (Alternate) ,3. The Game Of Billy Cole's Life ,4. Jimmy's Addiction ,5. Who's In The Closet ,6. Flashback ,7. Jimmy & Cory ,8. The Night Club ,9. Street Ambush ,10. Jimmy & Joe ,11. Flashback #2 ,12. Breaking The Ice ,13. Ransacked ,14. Looking For The Stash ,15. Discussing Evidence ,16. Car Bomb ,17. The Hand Shake ,18. This Aint No Game ,19. Jimmy's Story ,20. Jimmy's Anguish ,21. Roughing Up The Million Dollar Arm ,22. Shocking Intruders ,23. Getting An Adress ,24. Nancy Drew On The Case ,25. The Briefcase & Shootout ,26. Chasing The Bomb ,27. To Marcone's Office ,28. Taking Out Marcone's Men ,29. Going After Milo ,30. Jig Time ,31. Terms Of Endearment / Marcone Goes Boom,(11.5.2011)

Jednoznačně nejzábavnější kriminálka, co se dá vidět. Bruce Willis a jeho hlášky vešly do dějin a neni se vůbec čemu divit, tahle kultovní uhláškovaná jízda je jenom jedna a pochybuju, že jí někdo ještě dokáže překonat, 90-tý léta, kdy se podobný filmy rodily, už jsou dávno pryč a dneska se o podobnej film takřka nedá ani zavadit(24.2.2005)

Tonyho lexikon smrtonosných hlášek zabalený do uhlazeného akčního kabátce, který koncentruje to nejlepší na obšírném střílečkovém žánru. Film taktéž obsahuje nejupřímnější vyznání z lásky ("Jdi do prdele, Sáro!") a vyloženě ukázkovou chemii mezi dvěma hlavními charaktery (jen to jiskří). Někdo by řekl, že Skaut je dosti přízemní, ale ten někdo je podle mého šupák a antagonista a Satan Claus a zřejmě se cítí dost osamělý a měl by si pořídit psa. Nebe je modrý, voda je mokrá a Poslední skaut je něco jako vedoucí dětského tábora. Jupijej!(8.8.2007)

Vcera sem soustal tvoji zenu a jak vis ze to byla moje zena? no rikala ze jeji manzel je curak a nosi velkej klobouk! dnes uz kultovni hlaskovaci jizda ktera potesi predevsim z puvodnim lehce prisprostlym dabingem Brucovi kecy nemaj chybu i kdyz po strance akce to zas takovej narez neni a treba Die Hard je podle mne lepsi film ale to asi srovnavam nesrovnatelny kazdopadne ukrutne zabavna zalezitost a vrchol tvorby Tonyho Scotta uz kvuli tomuhle filmiku je ho skoda...(2.9.2012)

„This is the '90s. You don't just go around punching people. You have to say something cool first.“ Nastupuje dosud neporažený tým BML (Buddy Movie League): zválené soukromé očko trousící hlášky Bruce Willis, náplň kožených kalhot trousící hlášky Damon Wayans a slova do těch nevymáchaných hub vkládající Shane Black - všichni v životní formě. Poslední skautíci, co vás zaráz trefí do břicha i do hlavy..(1.9.2008)