Jó, zlatá devadesátá, kdy na plátnech kin řádili drsní, svalnatí muži a mezi nimi jeden ne až tak urostlý, ovšem hlášky z něj lítaly s vyšší kadencí, než rozpálené nábojnice z rotačního kulometu kyborga T800. Bruce Willis, co tehdy ještě neměl účes á la kulečníková koule, padnul do role zahořklého, sarkastického soukromého detektiva jak pěst do ksichtu padoucha. Poměrně sympaticky sekunduje Damon Wayans coby ex-hráč toho přiblblého amerického footballu, co se hraje s šiškou hlavně rukama a je to ještě nudnější než evropské čutání tam-zpátky-tam-zpátky-tam-zpátky-malá domů. Setkání s filmem po takřka 20-ti letech bylo nečekaně příjemné a akční jízdu jsem si užila. 81% Závěrem mám ještě dotaz na administrátora, zda by mi mohl objasnit, co je na "Posledním skautovi" mysteriózního, případně čo také, Kefalín, si predstavujete pod pojmom "mysteriózní"?(31.3.2011)

Řečeno slovníkem ústřední dvojice, „k posrání dobrej film.“ Podle scénáře Shanea Blacka natočil Tony Scott humorem i násilím drsný neo-noir, v němž je všudypřítomná temnota brána za standard, proti kterému nemá smysl bojovat a lze se nad ním leda hořce usmívat. Cynický detektiv, hrdina s prošlou záruční lhůtou, své chlapáctví rozřeďuje chlastem. Jeho kocovina je permanentní, sebevědomí nulové. Stejně nekompromisní jako k vlastnímu já je i ke všem ostatním a rovnocenného parťáka dokáže vidět jedině v jiném muži, nikoliv v ženských, které jsou ve filmu vesměs na odstřel. Chlapskou perspektivu a na ni vázaný přístup typu "žádné sraní" v sobě nádherně spojuje jedno z nejupříměnšjcích vyznání lásky v závěru filmu. Jinými slovy, ženský maj tajemství, ale koho to žere. Black se Scottem jasně dávají najevo, nakolik jim je ukradená nějaká romantika. Podstatné je, že lidi umírají, auta vybuchují a Willis hláškuje. V rámci mačistického univerza, jež příběh rámuje, je tedy všechno, jak má být. 90% Zajímavé komentáře: Renton, Divočák, milicjant, dokktor(30.4.2005)

Poctivá, nefalšovaná a klasická akční jízda natřískaná kvantem vynikajících hlášek a charakteristická přímočarým dějem přesně tak, jak to u starých akčňáků máme rádi. Bruce Willis je tu cool podobně jako v Die Hard či mladším Pulp Fiction, jeho parťák taktéž a potěší i Noble Willingham (C.D. Parker z Walkera texas rangera) v záporné roli. Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Usměj se, čuráku. :)(10.2.2012)

Tonyho lexikon smrtonosných hlášek zabalený do uhlazeného akčního kabátce, který koncentruje to nejlepší na obšírném střílečkovém žánru. Film taktéž obsahuje nejupřímnější vyznání z lásky ("Jdi do prdele, Sáro!") a vyloženě ukázkovou chemii mezi dvěma hlavními charaktery (jen to jiskří). Někdo by řekl, že Skaut je dosti přízemní, ale ten někdo je podle mého šupák a antagonista a Satan Claus a zřejmě se cítí dost osamělý a měl by si pořídit psa. Nebe je modrý, voda je mokrá a Poslední skaut je něco jako vedoucí dětského tábora. Jupijej!(8.8.2007)

Vcera sem soustal tvoji zenu a jak vis ze to byla moje zena? no rikala ze jeji manzel je curak a nosi velkej klobouk! dnes uz kultovni hlaskovaci jizda ktera potesi predevsim z puvodnim lehce prisprostlym dabingem Brucovi kecy nemaj chybu i kdyz po strance akce to zas takovej narez neni a treba Die Hard je podle mne lepsi film ale to asi srovnavam nesrovnatelny kazdopadne ukrutne zabavna zalezitost a vrchol tvorby Tonyho Scotta uz kvuli tomuhle filmiku je ho skoda...(2.9.2012)

• - Tony Scott natoľko nenávidel prácu s producentom Joelom Silverom, že na ňom založil postavu Leea Donowitza (Saul Rubinek), producenta a predajcu kokaínu, v svojom ďalšom filme Pravdivá romanca (1993). Tiež sa sa postaral o to, aby Donowitz vyzeral a správal sa rovnako ako Silver. (WalterIK7)

• - Slovo "fuck" je použito 102krát. (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy do Cory (Halle Berry) zezadu narazí zločinci, řídí Cory Chevrolet Corvette 1980, zatímco vůz zločinců je Citroën DS 21. Jimmy (Damon Wayans) k této události přijede v Jaguaru XJ třetí serie. Auto, které ukradnou Joe Hallenbeck (Bruce Willis) a James "Jimmy" Alexander Dix (Damon Wayans), je BMW 750iL E32. (Steewe)