Poslední skaut patří k těm filmům, které bych si báječně užil řekněme v 18 letech. 18 mi bylo už dvakrát a evidentně nejsem cílovou skupinou. Nejsem fanoušek akčních filmů a od filmu vyžaduju víc, než kulometnou palbu hlášek a neprůstřelného hrdinu. Na druhou stranu fanoušek příslušného žánru si může s klidným svědomím nahodit pět hvězdiček a vysoké popularitě filmu se není důvod divit. Má dvě výrazná aktiva, a to je Bruce Willis v hlavní roli, přičemž scénář je mu šitý přímo na míru a navíc byl v ideálním věku pro zvládnutí podobné postavy. Je to přesně ten ležérní flegmaticktý týpek, který přes povadlý zevnějšek, šílený životní styl a rodinné problémy dokáže vyřídit bez zbytečných emocí celou armádu gaunerů a ještě v průběhu akce situaci s nadhledem komentovat. Na můj vkus je ta postava až příliš coolová, ale jak říkám, nejsem cílová skupina. Poslední skaut je navíc film, kde z každého záběru je cítit lehkost a nadsázka, se kterou režisér a scénárista k projektu přistupovali. Není to v pravém smyslu slova chytrý film, jako je např. slavná Smrtonosná past, protože má velmi průměrný scénář, který nepřekračuje běžná žánrová schémata. Navíc je z téhož důvodu hodně předvídatelný, takže ať se hrdinové řítí v autě ze srázu nebo v plné rychlosti narazí do stromu či jsou terčem soustředěné palby, divák nemá o své miláčky naprosto žádné obavy. A ještě ke všemu je to klišoidní snímek plný notoricky známých situací, kdy padouch dvě minuty z drsňáckým šklebem líčí, jak hrdinu zastřelí, místo aby v klidu zmáčkl kohoutek, a kdy hrdina uznale pochválí špičkovou profesionalitu gangsterů, které chvilku předtím rozstřílel, když divák vidí jejich neuvěřitelnou stupiditu. Celkový dojem: 65 %.(21.3.2010)

Špičková akční krimi plná černého humoru. Čím častěji ten film vidím, tím více si myslím, že jde o nejlepší a nejvtipnější film Tonyho Scotta. Neskutečně smolný neustále černě hláškující Bruce Willis v roli soukromého očka Joe Hallenbecka a jeho pomocník bývalý fotbalista Damon Wayans jsou dvojka k popukání i k politování. A když se ještě připojí Joeova pubertální dcera...pak už zbývá jen jediné. Přežít. Trailer: http://www.sms.cz/film/posledni_skaut/ukazka(27.12.2008)

Mysleli jste si o sobě, že jste "so fuckin' cool". Ale Bruce vás přesvědčil o opaku a nemusel u toho ani rapovat. Nejlepší old school Tony Scott, nejlepší old school Bruce Willis, nejlepší záporák Taylor Negron aka Millo, který jakkoliv vypadá jako totální idiot, je prostě machr. Milujte tento film a množte se.(18.5.2003)

Hláškami smrtelně výbušný film s výbornou ústřední dvojicí, která si s nikým nebere servítky. Bruce Willis je v nejlepších letech a jeho hlášky si říkají o kulku do hlavy, vedle něj vypadá Damon Wayans jako velký boxer, ale jeho rychlí jazyk taky není zrovna příjemný. Tahle dvojce je opravdu k nezastavení, protože od prvního okamžiku, kdy se ukáží ve filmu si ho ukradnou a divák je oba začne obdivovat/milovat/nenávidět. malá rolička Halle Berry zpětně jistě potěší. Takhle nabitý snímek se nevidí často a to nemluvím jen o postavách a hercích, které je bravurně ztělesňují, ale také o scénáři, který se ničeho neobojí, o čemž vás přesvědčí už v úvodu hráč amerického fotbalu co musí položit touchdawn. Celkově jde o jeden z nejlepších filmů Tonyho Scotta, ve kterých ještě točil filmy a ne své halucinační představy a fantazie. Kdo tvrdí, že nejkultovnější film je Pulp Fiction ten by potřeboval jednu přesně mířenou od Wayanse jeho oblíbeným fotbalovým míčem mezi nohy...(3.6.2004)

Joe Hallenbeck je jedna z nejlepších postav v tomto žánru. Hlavním hrdinou filmu je stroj na hlášky scénárista Shane Black, u něhož ani tak nejde o dějové peripetie jako o slovní přestřelky, které se tu prakticky nepřetržitě vedou - a hláškují všichni, včetně Willisovy dcery. To ovšem nesmí naše milá TV NOVA zničit ten film novým dabingem, v němž většinu hlášek doslova zadusila - původní dabing byl úplně o něčem jiném.(25.7.2003)

• - Joeovo auto je Buick Riviera model z roku 1971. (3DD!3)

• - Skladatel Michael Kamen film nenáviděl. Hudbu k němu složil jen z přátelství s Brucem Willisem. (Kulmon)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Zdroj: ČSFD.cz)