Poslední skaut

The Last Boy Scout

Posledný skaut

Mysteriózní / Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1991, 105 min

Jó, zlatá devadesátá, kdy na plátnech kin řádili drsní, svalnatí muži a mezi nimi jeden ne až tak urostlý, ovšem hlášky z něj lítaly s vyšší kadencí, než rozpálené nábojnice z rotačního kulometu kyborga T800. Bruce Willis, co tehdy ještě neměl účes á la kulečníková koule, padnul do role zahořklého, sarkastického soukromého detektiva jak pěst do ksichtu padoucha. Poměrně sympaticky sekunduje Damon Wayans coby ex-hráč toho přiblblého amerického footballu, co se hraje s šiškou hlavně rukama a je to ještě nudnější než evropské čutání tam-zpátky-tam-zpátky-tam-zpátky-malá domů. Setkání s filmem po takřka 20-ti letech bylo nečekaně příjemné a akční jízdu jsem si užila. 81% Závěrem mám ještě dotaz na administrátora, zda by mi mohl objasnit, co je na "Posledním skautovi" mysteriózního, případně čo také, Kefalín, si predstavujete pod pojmom "mysteriózní"?(31.3.2011)

„The sky is blue, water is wet, women have secrets.....“ Akční 90´s v celé své síle a kráse, se vším, co k nim tak neodmyslitelně patří a pro co je mám tak rád, což ostatně Tony Scott (zdravím „tam nahoru“) ukazuje zcela názorně v úplném závěru (viz rozhovor Joea a Jimmyho). Tohle bych poprosil vytesat na náhrobní kámen a nechal pouze dopsat AMEN. Pro mě (společně se Smrtonosnou pastí) jednoznačně nejlepší Willisův film (na)psaný přesně jemu na míru s jednou (kultovní) hláškou vedle druhé! Hlavní dvojici Wayans - Willis to parádně šlape, vše podpořeno skvělým scénářem S. Blacka, (ani né tak, co se týče děje, jako hlavně mistrně napsanými břitkými hláškami.) Co tak ještě dodat k tomuto kultovnímu snímku.... snad jen, že je to k posrání dobrej film! P.s. vy všichni (sportovní) novináři, co si tak rádi libujete ve vzletných a košatých frázích....zeptejte se B. Colea, co je to skutečně hrát svůj životní zápas.(10.1.2007)

Tři a půl, ale ta půlhvězdička je jen za toho nádherného Buicka Rivieru model 72, co ho stejně taškář Hallenbeck někdy v půlce filmu do luftu vyhodí... Za to by se snad mělo trestat, nemají-li v Hollywoodu nějaký ty ochránce božských aut? Tak tu půlhvězdu zase skrouhám dolů, sorry Tony... - - - P.S. To má tady B.W. tolik nekritických fanynků? Na IMDb na film vcelku odpovídající hodnocení - 6.4/10 (11,435 votes), tak kde se tady berou ta nereálná procenta? Škoda, že u zajímavých a netradičních - ale výborných filmů to bývá naopak. Ale to je asi tou proslulou čašskou kultůrností, že novoprimativové... ;-))(3.12.2005)

NIKDO TĚ NEMÁ RÁD, POSEREŠ TO, USMĚJ SE ČURÁKU - životní motto Joe Hallenbecka. ,,MLUV SAKRA SLUŠNĚ JOE!" ..... Poté, co jsem viděl ,,sprasenej" dabing v TV jsem nadšenej, že DVD zůstalo neposkvrněno. Mluva bez kudrdlinek a k věci. I to dělá z tohoto filmu klasiku. B.Willis vypadá jako když nic nehraje, jako by se tak choval doma každej den. A na tanečníka je to výbornej detektiv. D.Wayans je podobnej parchant jako Joe. Mele stejný hadry a nebezpečí je jeho druhé jméno. Proč je pro mě film klasikou?,, PROTOŽE DNESKA NESTAČÍ NĚKOHO ZMLÁTIT, NEJDŘÍV HO MUSÍŠ SEJMOUT SLOVNĚ!" P.S. Mimochodem, spousta lidí si myslí, že jsem vtipnej !!(11.3.2006)

Nebe je modrý, voda je mokrá a ženský mají tajnosti. Není v tomto filmu replika hlavního hrdiny, která by nebyla ze života. Zábavná jízda od začátku do konce, plná kultovních hlášek, výbuchů, dějových zvratů a slizkých padouchů, kterým přejete tu největší filmovou nakládačku všech dob. Krásná a tehdy ještě velice mladá Halle Berry, dodala filmu sexy jiskru, Damon Wayans zase správné rebelství, spojené s jeho fotbalovou kariérou a požíváním drog. No a Bruce Willis je prostě jednička a tady zaválel i díky Shaneu Blackovi, který mu napsal skvělý scénář. Výborný film, který nestárne a který doporučuji úplně každému. Krimi perla. Já jsem také POSLEDNÍ SKAUT.(22.11.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy si hráč amerického fotbalu Billy Cole (Billy Blanks) prostřelí hlavu, drží pistoli v pravé ruce a také si ji tak přiloží na pravou stranu hlavy. V následujícím zaběru při stisknutí spoušťě je však jeho hlava prostřelena z levé strany a Bill padá na stranu pravou. (Sign)

• - Joeovo auto je Buick Riviera model z roku 1971. (3DD!3)