Je neuvěřitelný jaký je rozdíl vidět film v cenzurované verzi a té ostré. Viděl jsem nejdřív kino a bomba, jasných pět hvězd, pak to monstrum co vytvořil jakýsi moralistický cenzor a dva dny se mě z té výlsedné hrůzy nepostavilo péro. Včera jsem zase viděl ty necenzurovanou verzi s půvopdním dabingem a byl jsem u vytržení, jak kdybych porodil sedmero krkavců. Totální akční lahůdka ve který defiluje jedna luxusní hláška za druhou a Joe Hallenbeck tu skvěle hraje Bruce Willise.(4.1.2011)

Poctivá, nefalšovaná a klasická akční jízda natřískaná kvantem vynikajících hlášek a charakteristická přímočarým dějem přesně tak, jak to u starých akčňáků máme rádi. Bruce Willis je tu cool podobně jako v Die Hard či mladším Pulp Fiction, jeho parťák taktéž a potěší i Noble Willingham (C.D. Parker z Walkera texas rangera) v záporné roli. Nikdo tě nemá rád. Všichni tě nenáviděj. Posereš to. Usměj se, čuráku. :)(10.2.2012)

Je to především smršť výtečných hlášek, které dávají zapomenout na jednoduchost příběhu a poměrnou klišovitost celé dějové konstrukce. Tony Scott je typ režiséra, který si s ničím moc nebere servítky a točí si co se mu zlíbí a díkybohu za to. Poslední skaut je velmi svižná, moderně pojatá akce, která nenudí ani po několikátém pokoukání. Největší devizou je samozřejmě drsňák Joe Hallenback v jedinečném podání Bruce Willise. Výtečná a stylová pecka, která krásně vystihuje skvělou atmosféru devadesátých let.(29.1.2006)

"To by se mohlo stát úplně každýmu. Byla to náhoda, že? Zakopl jsi, uklouzlo ti to a náhodou jsi vrazil ptáka do mý ženy." Soukromé očko Joe Hallenbeck se právě naštvalo tak, že z toho málem vystřízlivělo. Klientka, kterou mělo chránit je totiž víc mrtvá, než by v danou chvíli měla být. Joe bude muset na chvíli odložit svou oblíbenou zábavu obtěžovat svého bývalého chlebodárce senátora Baynarda obscénními telefonáty a místo toho si trochu zadetektivuje. Předem vyplacený honorář by sice nestačil na zakoupení kožených kalhot jeho nového nechtěného parťáka Jimmyho Dixe, ale jako majitel kompletní barevné škály bobříků cítí Joe potřebu vyšetřit, co mají společného vládci NFL s ementálovou verzí jedné původně celistvé čokoládové krásky. Znuděný sarkasmus, který detektivovi při šetření neustále vyskakuje z úst, mne nikdy nepřestane bavit.(15.7.2009)

Poslední skaut patří k těm filmům, které bych si báječně užil řekněme v 18 letech. 18 mi bylo už dvakrát a evidentně nejsem cílovou skupinou. Nejsem fanoušek akčních filmů a od filmu vyžaduju víc, než kulometnou palbu hlášek a neprůstřelného hrdinu. Na druhou stranu fanoušek příslušného žánru si může s klidným svědomím nahodit pět hvězdiček a vysoké popularitě filmu se není důvod divit. Má dvě výrazná aktiva, a to je Bruce Willis v hlavní roli, přičemž scénář je mu šitý přímo na míru a navíc byl v ideálním věku pro zvládnutí podobné postavy. Je to přesně ten ležérní flegmaticktý týpek, který přes povadlý zevnějšek, šílený životní styl a rodinné problémy dokáže vyřídit bez zbytečných emocí celou armádu gaunerů a ještě v průběhu akce situaci s nadhledem komentovat. Na můj vkus je ta postava až příliš coolová, ale jak říkám, nejsem cílová skupina. Poslední skaut je navíc film, kde z každého záběru je cítit lehkost a nadsázka, se kterou režisér a scénárista k projektu přistupovali. Není to v pravém smyslu slova chytrý film, jako je např. slavná Smrtonosná past, protože má velmi průměrný scénář, který nepřekračuje běžná žánrová schémata. Navíc je z téhož důvodu hodně předvídatelný, takže ať se hrdinové řítí v autě ze srázu nebo v plné rychlosti narazí do stromu či jsou terčem soustředěné palby, divák nemá o své miláčky naprosto žádné obavy. A ještě ke všemu je to klišoidní snímek plný notoricky známých situací, kdy padouch dvě minuty z drsňáckým šklebem líčí, jak hrdinu zastřelí, místo aby v klidu zmáčkl kohoutek, a kdy hrdina uznale pochválí špičkovou profesionalitu gangsterů, které chvilku předtím rozstřílel, když divák vidí jejich neuvěřitelnou stupiditu. Celkový dojem: 65 %.(21.3.2010)

• - Taylor Negron (Milo) opísal Joela Silvera, ako mimoriadneho pracanta a zapáleného pre každý aspekt výroby. (WalterIK7)

• - Vylepšená Nobel 808 alias C4 se nedá střelbou odpálit (nevybuchne ani v ohni). Takze střelbou do kufru nemohlo dojít k následné explozi vozu. (darebak)

• - Veta "Your show, ace" bola predtým použitá vo filme Záhrobní komando (1987). Podobne parafrázovaná veta: "Na svete už nie sú hrdinovia," sa použila aj v Smrtonosnej zbrani (1987). Scenáristom všetkých filmov bol Shane Black. (WalterIK7)