Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

PROCESOR

Dost si užívám toho, že někomu se to líbí a jinému néééé. Je to opravdu zvláštní nezáleží na vzdělání, na pozici, kde se v běhu života zrovna nachází a přesto-proto se bude do krve hádat, že je to absolutní bomba. Ale Vy to vidíte jinak...... Je to jako s holkou, jste na zábavě a Ona není nejhezčí a ani určitě nejchytřejší a přesto Vás k ní táhne něco zcela neomylně...To je přesně tento film, prostě se mi líbí a hotovo, jestli za to může Travolta,nebo Berry nevím, ale subjektivní pocit nelže...Samozřejmě chápu, že film je kravina, ale bavil sem se... ()

otík

Hodně ulítlý Travolta, hackerovský Hugh Jackman, prolhaná Halle Berry a autobus letící pomocí helikoptéry nad městem. Jaká to podivnost a zároveň slušná zábava. ()

Flyer

Naivně působící "hackerský" thriller, jehož kvality ještě více shazuje dolů špatný děj a scénky, které by se moc chtěly stát nezapomenutelnými (viz orální sex při hackingu, "letící" autobus, atd.), ve výsledku ale vyzní poněkud trapně. Situaci zachraňuje výkon Johna Travolty a díky vysokému rozpočtu stojí za povšimnutí i vydařené efekty. ()

daEmoNickY odpad!

Ten film je dobrej jenom ve chvili kdy se spusti zpomaleny zaber kamery krouzici kolem vybuchu banky. A ten zaber trva tak 2 minuty? ()

tom88

Celkovo zručne natočený film s dobrým obsadením, skvelým obľúbeným Travoltom, božskou Halle Berry a ďalšími esami. Rozpočet filmu je možno trocha prepísknutý, ale aspoň vypadá všetko na vysokej úrovni. Film baví a to je hlavné. Nie je to zrovna nič dokonalé, ale aspoň nie je priestor na nudu. Istá spokojnosť tu je, ale väčšie hodnotenie by asi nebolo na mieste. 65% ()

Jaňo

Hacker Hugh Jackman - vyšportovaný sexy chlap opustený na olejovej farme. V čom je jeho tajomstvo? Nerobí mu problém nabúrať sa prakticky do akéhokoľvek servera na svete za niekoľko sekúnd. Aby to nebolo málo, popritom si ešte veselo užíva orálne uspokojenie od mladej slečny. Kde toto môžete vidieť? Vo filme Operácia Swordfish je Hugh ten „poloboh“. Áno poloboh, pretože ten, čo tu nad všetkým vládne je John Travolta. A to nie je spoiler. Je to fakt. Ak sa vám zdal úvod komentára trocha padnutý na hlavu, tak si na ňu radšej nasaďte prilbu. Pretože pri sledovaní filmu Swordfish ju budete potrebovať. Je to presne jeden z tých filmov, ktorý je tak strašne hlúpy a deravý, že by ste scenáristovi najradšej prevŕtali hlavu len aby ste sa uistili, či v tom mozgu je naozaj tak prázdno, ako to na prvý pohľad vyzerá. Na druhý pohľad si to radšej rozmyslite, lebo ak zlikvidujete jedného hlúpeho scenáristu, Hollywood ich obratom vyrobí ďalších desať. Swordfish je jedna veľká logická diera. Ale tak efektne natočená, že ju bez problémov prekusnete a necháte sa unášať vo vlnách "cool" záberov a "cool" explózií, "cool" hrdinov a ešte viac "najcool" záporákov, medzi ktorými vládne spomínaný Travolta. Výkony ostatných hercov sú tiež celkom fajn a ako bonus vám Halle Berry ukáže prsia. Čo potrebujete viac? Rada na záver: Swordfish je geniálna ukážka akčného filmu na večer (aj keď som príliš nepochopil o čo presne v závere išlo), pobavíte sa kráľovsky. ()

Bobik9

Slušná akční podívaná s výborným hereckým obsazením. Hugh Jackman jako hacker, se mi nezdálo jako moc dobrý nápad, ale nakonec mi přeci jen sednul. Travolta je slizkej jako vždy a Halle Berry splnila jedinou roli ve filmu - být sexy. K dobrému dojmu přispěl i zbytek herců. Hodně výbochů, hodně střílení, jakoby nečekaný konec, nic moc složitého. ()

Mr.Bulanek

No pohodovy akcni film na vecer, nenudi. A Travolta jako zaporak parada :-) no mozna kdybych mel taky jenom 60s na udelani ukolu do skoly jako Stanley na zacatku treba by se mi taky povedl :-D ()

Mirokukii

Dobrý IT thriller se špatnými akčními scénami. Travolta jako záporák válí. Celý film každým svým záběrem skrášluje Halle Berry. Čtvrtá hvězdička za úvodní scénu. ()

Qitek

Jeden z nejefektivnějších výbuchů ve filmu globálně hned v úvodu je lahůdka, která dává příslib možného eye candy zážitku. Bohužel. Zbytek, pokud nechcete nadrženě vidět Halle Berry, můžete s čistým svědomím vypnout. ()

lennyd

John Travolta padouchy hrát umí (Face Off, Broken Arrow, Battlefield Earth). Halle Berry vypadá móóóc pěkně. Hugh Jackman je správnej. K tomu trošku akce, trošku hackování, nějaký ty výbuchy, honičky a máme tu Swordfish (Operace Hacker). Gabriel Shear (John Travolta) chce peníze. Kdo by nechtěl. On sice má, ale chce mnohem víc. Nejjednodušší cesta ? Zaskočit do banky a vzít si je? To už dneska není moderní... Přes počítače se dá udělat všechno. Zvlášť když si můžete zaplatit kvalitní hackery. Bohužel jednička v hackování Alex Torvalds (podobnost s Linusem Torvaldsem čistě náhodná ????) je chycen na letiští FBI, tak je nutné sáhnout po dvojce (Stanley Jobson (Hugh Jackman)). Ten je ale takovej dobrák, že jediné co chce je svoje dcera. Vlastně veškeré hackování je spíše omy l (nebo donucení).. K tomu Shearova pravá ruka Ginger (Halle Berry), otravní FBI a jedeme. Pokud máte málo času, mrkněte se na prvních asi 15 minut, tam se režisér, kameraman a všichni vyřádili (bomba naplněná ocelovýma kuličkama, wow) ... pak jde jen o tuctový thriller. Jen bych chtěl vědět, co musím udělat abych měl doma taky takový vybavení jak oni :)) ()

Krysa SPK

Zápletka trošku překombinovaná, akční scény však výborné a herecké výkony zajímavé. Zvláště Halle Berry zde předvedla své přednosti (nejenom herecké). A takový orální sex, jaký si užil Hugh Jackman, může mít také něco do sebe ;-) ()

JohnSmith

Po obrazové a technické stránc je film hodně slušnej.Bohužel Travolta je velice špatnej, Jackman s Cheadlem nemají co by předvedli a zbytek?Není o čem mluvit. K té obrazové stránce musím ještě připočíst prsa Halle Berry.Takže kromě zěch prsou si člověk zapamatuje už jen moc pěknej výbuch jedné z rukojmí a pak létající autobus. ()

Brain-D

Ze začátku hned zajímavá spomalená akce, která je závěr filmu a hned se film přesune o 4 dny zpět. Vše se spomali a začne nás to pěkně pomalinku seznamovat se vším. Vše bylo strašně jednoduché, takže bych si nelámal hlavu ve všem hledat vědu a beru tu jako akční jednohubku... :) ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)