Hrdinou tohoto brutálního akčního filmu je dobrý mimozemšťan, který se ukrývá v těle agenta FBI Lloyda Gallaghera. Ten na své pozemské misi musí zničit jinou mimozemskou bytost, která stále vniká do nových lidských těl a své nositele mění na agresivní šílence... (oficiální text distributora)

fcreading

"Vidí niečo, chce to, ukradne to." Keď mu vtom niečo bráni, zabije to. Režisér Jack Sholder, známy predovšetkým Freddyho pomstou, sa nám ale pekne predviedol. Herecké obsadenie Kyle MacLachtan známy predovšetkým zo seriálu Tales from the Crypt, zahral si v dieli Carrion Death, nám predvádza dobrý výkon, svoju rolu mimozenšťana zvláda asi najlepšie zo všetkých zúčastnených. Spomeniem ešte Dannyho Treja, ktorý si zahral minirolu väzňa a tá jeho vtipná hláška: ,,Hele hyppíku, co to tady děláš!" následne ho zato zastrelil mimozenšťan, ktorého nazval hyppíkom 80 percent. PS: Claudia Christian je sexy striptérka :). ()

blackrain

Do hororu to mělo zatraceně daleko. Za brutální ho taky nemůžu považovat. Kyle MacLachlan opravdu působil jako mimozemšťan. ()

Laurent

Námět je hodně béčkový, ale scénář i režie jsou docela poutavé. Kdyby režisér trochu více zapracoval na vizuální stránce a zlepšil akční scény patřil by tento "snímek" mezi ty nejlepší snímky v žánru sci-fi hororů. ()

balba

Akčňák s hororovými prvky.Dobrý námět.Akorát mi je líto pejsků,kteří to měli v sobě a hlavně toho posledního.Jinak to ušlo. ()

Martin741

Scenar je celkom v pohode, aj vyber hercov. Reziser Jack Sholder horko -tazko zaradil svojou reziou Tajemne Zlo do siveho, sediveho priemeru. Ale nemozno od neho vela cakat, ked ma na konte ten hnoj Freddyho Pomstu. 65 % ()

Joe321

Standartně příjemný zapadlý béčkový sci-fi z osmdesátek. Škoda, že se MacLachlan nedokázal zbavit nálepky Dala Coopera a pak zapadl. Kouká se na něj všude moc dobře. Bobby Sixkiller potěší, když se klasicky mihne se štěkem, aby okamžitě rozstřílený padl k zemi. ()

cariada

Tahle scifi /hororová akce se hodně šílená ,ale celkem i vtipná. Mimozemštan ,který na sebe bere podobu lidí a dělá z nich vraždící monstra se chová dalo by se říct jako slibovaný socialismus v praxi. Když něco budeme chtít tak si to půjdem do krámu vzít a nebudem potřebovat peníze. A takhle se chová ten mimozmeštan.Na co má chut to si vezme. Agent FBI se ho s pomocí detektiva Becka snaží chytit ,ale není to tak jednoduché zvlášt ,když ten agent je taky mimozmštaň a pouze jeho zbraní se dá zlikvidovat a jen ,když opští tělo hostitele a hledá si jiný. ()

Jino

Film jsem si už jako malý pouštěl na videokazetě. Teď, po těch několika letech jsem měl to štěstí vidět ho znovu v televizi. Nejedná se o žádný skvost, ale má svižný spád a s ním se Tajmené zlo docela dobře sleduje, takže mu sem tam odpustí člověk aji ty přitroublé dialogy. 70% když připočítám sympatické herce a jejich výkony . ()

bourec

Ani jsem to nedokoukal.ne proto,že by to bylo po letech tak hovadský,ale usínal sem,a vlastně se ta kvalita víceméně potvrdila,a potřeba to dokoukávat tady není.Sholder tady pospojoval několik filmů dokupy(buddy movie,scifi horror alá vládci loutek,krimi atd.)ale už svym obsazením tomu nasadil korunu.nouri tak možná Flashdance,výraz sladkýho slizouna moc policajta nepřipomíná,lachlan spíš role psychoušů.Chemie mezi tady těma jantarama vůbec nefunguje.A film přinejlepším horší průměr.nebavilo víc než před lety.40%. ()

Juto

Tento film je určite jedným z najlepších sci-fi filmov 80. rokov. Príbeh je výborný, mieša sci-fi, akciu a horor v správnych dávkach. Žánre mení takmer tak často, ako mimozemšťan mení telá, je to zároveň mimoriadne efektívny film. 7/10 ()

kosta73

TAJEMNÉ ZLO mi připadne, jako béčko snažící se chvílemi tvářit, jako áčkový film. V porovnání s filmy TEMNÝ ANDĚL a ZLOMEK SEKUNDY, ke kterým se to tady pořád přirovnává, mi tento snímek připadne nejslabší ( čti nejméně zábavný ) a neustálé přestupy zlého mimozemšťana z těla do těla mi nakonec už skoro lezly na nervy. Nicméně MacLachlan byla jistě velmi šťastná volba, je až úchvatné kolik tento herec dokáže obličejem vyjádřit aniž by hnul brvou. Již kvůli jeho výkonu se vyplatí si film sehnat. ()

Mol

Úvodní scéna filmu je zatraceně skvělá. Týpek v baloňáku a s brokovnicí vykrade banku, před ní bez mrknutí sejme fízla, nasedne do svého černého Ferrari, pustí song On Your Feet od Shok Paris a uhání to ulicemi Los Angeles před hromadou policajtů. Tohle je nějaká úvodní sekvence. Mimozenšťanova posedlost rockovou hudbou je cool a když vykrade obchod s muzikou, tak jsem si v pozadí všiml pár kapel, pro který bych to vykradl taky (Misfits, Generation X, Buzzcocks, Uk Subs, Sex Pistols, Verbal Abuse, etc.). Krve je dost a závěr s plamenometem je taky pretty cool. Přes to všechno uděluji pouze průměrné hodnocení. Přišlo mi, že film je s množstvím převtělováním a nesmrtelným parazitem zbytečně natahovaný a se závěrem filmu jsem se ze svého morálního hlediska nedokázal ztotožnit. ()

lennyd

Má rád rychlá auta a tvrdou muziku. Není řeč o nějakém tvrďáckém rockerovi, ale jednom nechutném mimozemšťanovi. Tomu se u nás tak líbí, že si vždycky vyhlédne nějaké okolojdoucí lidské tělo, a vetře se do něj. Jakmile je tělo znehodnoceno, najde si jiné. To (+ i jiné záležitosti ) se nelíbí jinému mimozemšťanovi, který si zase vleze do těla agenta FBI a vydá se po stopách padoucha. Jediná možnost, jak jej dostat je zničit jej v momentě, kdy není v žádném lidském těle ... Ačkoliv film poznamenává jeho stáří, triky jsou na dost dobré úrovni (no triky - spíš jen jeden - onen nechutný slizký mzák). Ten navštíví různá těla, z nichž asi nejzajímavější je ona náruživá striptérka. Jinak ve filmu nejde o nic jiného, než stovky vystřílených nábojů, z nichž (až je to komické) většina jde mimo. Zajímavé také je, že agenti nemusí pistole nikdy nabíjet (ale přesto jim náboje dojdou až ke konci filmu v té nejhorší možné chvilce). Ale celkově jde o hodně zábavný film a určitě se nudit nebudete... ()

Luk80

Tajemné Zlo patří do svaté trojíce filmů o policejních parťácích vs nebezpečný mimozemšťan. Tuhle jízdu řadím hned po Temném Andělovi a třetí příčku obsazuje Zlomek Sekundy. Jednalo se zde spíše o parazita, který potřebuje lidské tělo k pohybu.Ovšem jeho vzhled byl bombastický. Claudia Christian je kočka jak cyp. Perfektní scéna ze strip baru a hned na to ušukání k smrti v autě. Danny Trejo samozřejmě nesměl za mřížemi chybět - Hele ty hipíku, co to tady kecáš.... ()

KasparekZabijak

Pro tyhle momenty prostě miluju film, takovejhle poklad se nenajde vůbec často ! Pár let předtím, než si Kyle MacLachlan střihnul agenta Coopera ( pro tu roli se narodil ) bojuje v poctivým osmdesátkovým béčku proti emzákovi, kterej mění těla rychlostí, kterou by moh’ závidět i Sparťanskej management při výměnách trenérů. Jeho parťák skoro polovinu filmu netuší, že maká s marťanem-klaďasem a ve výsledku je z toho zručně natočená, místy až brutálně roztomilá píčovinka, která chvilkama lehce evokuje Temnýho Anděla s Dolfíkem. Já se bavil skvěle a sázím plnotučnou čtyřku 💅 ()

JohnSmith

Slušná akční sci-fi plná honiček a akce. Není to sice kdovíco ale uteče to jak voda. Jen ten MacLachlan je hrozně divnej. ()

J.Lajner

Hodný mimozemšťan, pronásleduje v zástavbě velkoměsta zlého mimozemšťana. Notorický béčkař Jack Sholder a jeho polozapomenutá akční jízda s tehdy ještě neokoukaným Kylem McLachlanem. Triviální příběh, věčně prázdné zásobníky, parádní úvodní automobilová honička, dávka nekorektního násilí a jedna "echt" nechutná scéna. Silná vzpomínka na dětství. Doporučuji všem milovníkům pozdní osmdesátkové estetiky, neboť jako jednorázová zpruha nudného večera funguje Tajemné zlo spolehlivě. PS: Asi první film, kde byl někdo usouložen k smrti. Jde tedy vlastně o průkopnický film, minimálně v tomto jednom konkrétním aspektu :-) ()

pfa

Výborný, akcí nabitý sci-fi film, ikdyž to sci-fi je možná kromě toho, že se jedná o boj mezi mimozemšťany, trošku zavádějící. Honba za zničením "konkurenční" bytosti, která potřebuje stále čerstvé tělo, je nádherně divoká, zničující, drsná a agresivní a odehrává se mezi nic netušícími obyvateli jednoho městečka. Připravte se na slušnou jízdu... [8/1O] (The Hidden, USA, akční sci-fi) ()