Silverův návrat na ostrov pokladů (TV seriál)

John Silver's Return to Treasure Island

Dobrodružný

Velká Británie, 1986, 10x55 min

Naposledy jsem to viděl ještě někdy za komančů na ORF, rodiče mi to překládali a já se těšil na každý další pokračování. Vzpomínám si hlavně na poslední díl, kdy Silver uniká ze zajetí a svou proslulou berlu má naplněnou perlama... http://www.youtube.com/watch?v=tK25r2CLreM&feature=related(24.11.2007)

Skvelý seriál môjho dectva, všetci do toho čumeli a Brian Blessed sa stal okamžite najlepším vzorom ako má vyzerať pravý pirátsky kapitán. Tento seriál vzbudil inakší záujem u detí hrať sa na pirátov :) Doma sme mali aj stolnú hru, ktorá sa volala Ostrov pokladov a hrali sme ju ako diví..(3.1.2016)

Vychytralý John Silver, střízlivě uvažující Jim Hawkins, který si o něm myslí svoje, ale přesto se opakovaně nechává zatahovat do Silverových her, poblázněný Ben Gunn... Skvělý seriál, kde Silver kraluje a příběh možná překonává i známou klasiku. Proč se dříve ty dobrodružné seriály točit uměly a prakticky každý je skvostem? Fakt si nemyslím, že by to bylo nostalgií.(19.9.2019)

Koncem 80. let se pro mě sledování tohoto seriálu stalo takovým malým svátkem, byl jsem holt ve věku, který je podobným romantickým dobrodružným příběhům hodně nakloněný. Netvrdím, že jde o nejlepší kousek daného žánru, ale v každém případě o žánrový nadprůměr, kterému vévodí Brian Blessed coby Dlouhý John Silver. Charismatický, vychytralý a na jednonohého zatraceně dynamický. Hodnotím s výrazným odstupem, ale snad nepřeháním, když celkový dojem nechám na 80 %. Tenhle seriál by si zasloužil opakování.(18.4.2008)

Perfektní pirátský dobrodružný seriál mého mládí, seriál, při kterém jsem ve vysílání Vegy nebo Magionu ani nedýchal..Jsem moc rád, že jsem ho tu objevil. Jen tak mimochodem, ten Silver (Brian Blessed - v českém znění Jan Schánilec) je pro mě i teď po letech jeden z nejlepších představitelů Dlouhého Johna. Špatný nebyl ani starý Jim Hawkins (Christopher Guard). Seriál nebo celovečerní film byl skutečně překládán jako "Silverův návrat na ostrov pokladů". Chtělo by to, ho zopakovat, protože opravdu jen stěží si vzpomenu na jednotlivé fragmenty z tohoto ve své době strašně moc oblíbeného seriálu srovnatelného třeba se slavným Jackem Holbornem.(3.4.2008)

• - Brian Blessed, představitel Dlouhého Johna Silvera, dokázal s dřevěnou nohou uběhnout 100 yardů za 17 sekund. (Rattus Rattus)

• - Při natáčení ve Španělsku režisér Robert S. Baker utrpěl zranění pánve, když se při výstřelu neočekávaně zastavil kůň, a v práci pokračoval z nemocničního pokoje, kam bylo dopraveno vybavení ke sledování denních prací. (Rattus Rattus)

• - Natáčelo se ve Velké Británii, Španělsku a na Jamajce. (Rattus Rattus)