Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

sedm.1

Tak kupodivu, ale já jsem se u dvojky Jurského parku bavil poměrně mnohem víc, než u prvního dinosauřího dobrodružství. Jediným prvkem, ve kterém má jednička oproti tomuto pokračování navrch je totiž onen moment překvapení z efektního a na svou dobu úžasně zpracovaného představení dinosauřího světa, díky čemuž se pak stala oprávněně legendou. Ovšem po filmařské stránce, jako je zápletka, obsazení, atmosféra, napětí atd., tam v mém pohledu prostě první Jurský park docela selhal. A proto mě právě druzí dinosauři bavili víc, neboť po všech těchto stránkách došlo k posunu k lepšímu. Zápletka měla od začátku spád a i nějaký ten smysluplnější vývoj, ne sice nějak dvakrát nápaditý či oslňující, ale pořád lepší než nic, dvojka navíc disponovala i množstvím skutečně funkčního napětí, z hereckého obsazení si pak Spielberg vybral tu jasně nejlepší postavu z předchozího dílu, Jeffa Goldbluma, kterého pak doplnil dalším, mnohem vkusnějším a sympatičtějším osazenstvem (jako vždy odpornou a nesympatickou Julianne Moore do toho samozřejmě nepočítám) a nakonec vlastně i celý můj výsledný dojem z dvojky byl mnohem pozitivnější, neboť šlo prostě o daleko dospělejší zábavu, zbavené té neskutečně nesoudné infantilnosti, která jedničku nekompromisně degradovala na těžce snesitelnou hloupost. Sice i zde došlo k pár přešlapům, kdy si Spielberg ani zde neodpustil pár opravdu, s prominutím, debilních scén vystřižených jak z céčkového braku a ani zde si nedokázal odpustit do příběhu začlenit dalšího zcela vypatlaného a diváka neustále iritujícího přitroublého parchanta, jinak ale jak jsem již zmínil, celkový posun je zde zcela jasně znát a nejde tak už jen o to, posadit diváka na prdel převratnými triky, ale došlo i k jistému posunu v celém tom kolosu, zvaném Dinosauří svět. Každopádně, Ztracený svět: Jurský park si dovolím označit za sice zábavný a sympatický filmový počin, nicméně zároveň jde z mého pohledu asi i o tu nejdražší béčkovou podívanou vůbec. ()

Dinosaurier

Nejlepší a nedoceněný dinosauří film. Asi proto, že zde odpadají annoying postavy jako Hammondova vnoučata a všude-jinde-lepší Sam Neill (promiň, Same). A teď přijde opět výčet úžasností od dino-fila. Boží scéna s compsognathy hned na úvod. Dechberoucí část od zalepení nožky mini T-Rexe žvýkačkou (vážně?) po praskající sklo v přívěsu. (Ještě) prdelatá Julianne se šťastným rancem, můj paleontologicko-archeologický zrzavý vzor. (Jestli byla někdy doba kdy byl) sexy Vince Vaughn! A ano, to nejlepší na konec. Jeff. Moje nejcharismatičtější židoláska. ♥ A taky je to od Spielberga! Ne vážně, ukažte mi lepší film s dinosaurama, vy hateři! ()

herr_carter

Kdyby se film vyvaroval toho závěru (T-REX ve městě), jednalo by se o celkem důstojného pokračovatele brilantní jedničky, tento fakt + pár dalších detailů ale bohužel film dosti sráží a i například jinak moje oblíbenkyně a skvělá herečka J.Moore tu hraje jak hysterická pipina................. moje hodnocení = 4 z 10. ()

Circumscriptor

Strašne zbytočný film a režisér si to mohol naozaj odpustiť. Aj keby to vzniknúť muselo za každú cenu, je to natočené vážne divne, nudne, predvídateľne a Spielberga by v tom ani vlastná mater nespoznala. ()

Šakalík

Nerozumím tomu, proč má druhý Jurský park skoro o 20% horší hodnocení než imho přeceňovaná jednička (první díl jsem v době jeho vzniku a všeobecné hysterie kolem něj přímo nenáviděl). Jediným důvodem budiž to, že zatímco první film byl v mnoha ohledech novátorský a snad i přelomový, dvojka – byť po technické stránce v mnoha ohledech lepší – je prostě jen dvojka. A to nad čím diváci slintali blahem v roce 1993, o čtyři roky později již zevšednělo. Pravda, závěrečných dvacet minut je hodně slabých a finální eko-happyend je doslova příšerný, ale jako odpočinkový biják to s přehledem pořád funguje. ()

Sdoom

Upřímně, moc nechápu poměrně širokou vlnu kritiky ke 2. dílu Jurského parku. Jasně, myšlenkově už je to o něco níž než jednička, není už tu ani ten wow efekt, ale pořád je to pro mě skvělá a svižná dobrodružná zábava. Napětí a lekačky mi přijdou ještě propracovanější než u jedničky, napnutej jsem byl v některých pasážích jak struna, a to jsem to samozřejmě už kdysi viděl. :-) Za mě spokojenost a dám si to s chutí v budoucnu znovu. (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Tak jako na nedělní podvečer to docela sedlo. Akorát mi teda přijde, že se uplně vytratila úchvatná hudba z jedničky, dále taky kouzlo efektů. Nevím, ale nějaký záběry mi prostě připomínaly béčkový animace, na co popravdě nejsem od Spielberga zvyklej. Docela čumím, že je to jeden z nejúspěšnějších filmů ever. Děj oproti jedničce pokulhával. Nechápu, proč tam zase musel rejža nastrčit malý děcko a aby toho nebylo málo, tak malou černošku. Je vidět, že se v tom docela vyžívá (v Indiana Jones 2 tam jebnul malý nesnesitelnýho číňana, sem zase praštěnou černošku). Každopádně sem si dinosaurů moc neužil, na plátně sou jen 22 minut, což je prostě málo. Ale pořád lepší než 3 díl, kterej byl uplně mimo. ()

Melios

O sequeloch sa hovorí ,že sú zlé. Tu to neplatí. Nieje to lepšie ako originál ,ale dobré pokračovanie to je. A celkom originálne. 80% ()

jondoe

Podla mna je toto pokracovanie velmi podcenenym filmom. Je jasne, ze uz to nemozebyt tak kultove ako jednotka pretoze ta bola vzhladom na temu originalna a vzhladom na efekty v tej dobe nevidana. Dvojka je akcnejsia, napinavejsia a aj zabavnejsia. Nejde jej o to aby sa stala kultovou. Chce len pobavit divaka a to sa jej stopercentne dari. Pribeh sa viac drzi Critonovej predlohy, co stoji tiez za zmienku kedze sa jedna o volne pokracovanie. Mna Spielberg tymto vobec neurazil ako vacsinu divakou. Ponukol len trosku ine volne pokracovanie, ktore sa nenesie v lahkosti jednotky, ale vsadza na napatie a akciu. A to sa mu podarilo. Scena v kamione z Julianne Moore pod ktorou oraska sklo je nezabudnutelna. ()

Wally

Je škoda, když výborné původní filmy dostávají tyhle podprůměrné následovníky....je jasné, že jde jen o to vytřískat další peníze z filmových fanoušků. Původní film to však trošku degraduje a to je škoda. Od poloviny filmu mi přišlo, že koukám na vykradeného King Konga. Spousta kravin a napětí žádné...nebýt těch dinosaurů, tak dám ještě míň. Moje rada zní - zůstaňte u jedničky! ()

HiddenDragon

Druhy Jursky park je samozrejme uz dost komercni zalezitosti, ktera se snazi z dane latky vytriskat co nejvic. Tentokrat se divak dovida o druhem ostrove, kde po evakuaci ziji dinosauri jiz nejakou dobu bez zasahu cloveka. Hammond uz hraje v InGenu druhe housle, a tak vysila aspon vyzkumny tym pod vedenim Malcolma s cilem fotit a dokumentovat, zatimco jeho ziskuchtivy synovec chce zvirata prevezt do rozestaveneho parku v San Diegu. Ze se tymy stretnou a ze se bude utikat a umirat, to je jasne :) Presto to nabizi par novych situaci a jako akcni film je to porad slusne. Tyranosaurus proste nezklame a herecky je to vybrano slusne, az na nepochopitelnou ucast male cernosky (zrejme adoptovana Malcolmem), ktera je trochu jak pest na oko. Vizual je trochu vic sedivy a destivy nez prvni dil, dinosauru je vic a je dost videt, jak se Spielberg mermomoci snazi zavdecit divakum nacpanim vsemoznych interakci hercu a dinosauru. Nekde to pusobi dobre, nekde je prece jen znat nedokonalost tehdejsi techniky a CGI (co si budem povidat, proti dnesnim pocitac. efektum je vsechno pred r. 2000 temer pravek). Zkratka nekde je ten zeleny screen docela citit. Celkem by tomu mozna bodl remake do 3D, ktery by ty mensi glitche vpodstate smazal (naopak treba do jednicky se 3D predelavka moc nehodila), takhle holt musime trochu primhourit oko. Nastesti animatronicke modely jsou stale kvalitni. Co mi nejvic vadi, je ten prijezd lodi do pristavu. Proste nechapu ten sled souvislosti, ktery vedl k tomu, ze T-Rex pozral celou posadku (jak treba sezral lidi uvnitr te kovove kajuty s kormidlem??) a pak zalezl zpatky do podpalubi, aby ho nejaky umirajici stihl zavrit...to mi v jinak prijatelne podanem pribehu prislo jako velka blbost. ()

iXtr3m3

Stratený svet v modernom spracovaní. Prečo nie? Goldblum znovu super, Vaughn bol borec v každej svojej úlohe, Stormare klasik vedľajších úloh v neskutočnom počte najlepších blockbusterov všetkých čias (podobne ako napr. aj William H. Macy či Fichtner). Skvelé triky, návrat do detských čias. Pozrel by som si to znovu aj v 3D podobne ako prvú časť, nakoľko som všetky časti videl v kine, túto už ako puberťák, ale dinosaury som vždy žral... :) ()

Zagros

Po úžasném komerčním úspěchu Jurského parku přišlo zákonitě pokračování. Bohužel dopadlo jako většina podobných pokračování. Už to nebyla ta bomba, ale jen průměrný akční film o dinosaurech. Sice ne špatný, ale když si někdo nastaví laťku tak vysoko, jen průměr je málo. Pohledy na více dinosaurů jsou pěkné, některé scény hodně napínavé a závěr si mohli odpustit. Nakonec tři hvězdy a na trojku se raději dívat nebudu. ()

Finskej

Film má v zásadě dvě roviny: báječné animace dinosaurů, jako tomu bylo u prvního dílu. V porovnání se stopáží, kde vystupují lidé, bych ji ale mohlo být víc, protože… A mistrovsky napsaný scénář, který všem postavám, včetně těch tzv. vědeckých, připisuje neuvěřitelně dokonalý model naprosto stupidního jednání a rozhodování ve všech možných aspektech a v každém okamžiku. Stvořit takový scénář musí být dílem génia, odmítám věřit, že šlo o náhodu. ()

Dallon

Podle mě jde o nejlepší pokračování od prvního Jurského parku. Když jsem byl malý, druhý Jurský park byl pro mě ten nejhorší ze všech tří dílů. Bylo to asi tím že jsem v jurské trilogii nejvíce zbožňoval Sama Neilla jako Alana Granta. Když jsem se na to díval zpětně tak jsem změnil názor. jde vážně o nejlepší díl hned po jedničce, sice to hodně ale fakt hodně hraničí s prvním Jurským světem, který je za mě super, ale jo, dvojka je prostě po jedničce asi nejlepší. Skvělé pokračování, které si zachovává svůj charakter. Za mě 9/10 ()

Hopper

Obyčajné remeslo, trochu ujetý dej ale napriek tomu sa na to celkom dobre pozerá, takže berte to trochu s rezervou. ()

Theraphosa

To bylo snad poprvé a naposledy,co mě vzal můj otec do kina.Tehdá jsem o někom jménem Spielberg neměl ani tušení a bylo mi to celkem volný.Film mě ale kupodivu moc nezaujal.Některé vtipy jako "maminka se zlobí" by byly přijatelné tak pro sedmou třídu základky(nic proti nim i já sem úspěšným absolventem). ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa