Komentáře uživatelů k filmu (1 403)

Jeden z najlepších vojnových filmov všetkých čias. Najlepší sound všetkých čias.(14.2.2013)

Popravdě já válečné filmy moc nemusím, protože to je jen bum bum strílejte a není to můj šálek kávy. Takových filmů je mnoho a Spielberg je točí rád a k tomuhle mám jen jedno. Naprosto dokonalý film ve všech ohledech a nezbývá mi nic jiného než chválit. Nejlepší válečný co jsem kdy měl možnost vidět. 90%(13.4.2013)

Nejlepší válečný film.Přestože válečné filmy obecně moc nemusím, na tenhle jsem se původně jen z povinnosti kouknul. V první polovině, kdy teprve hledali Jamese Ryana, jsem v hlavě uvažoval o 4*. Druhá polovina, kdy z posledních sil brání jistý most, mě ale dostala natolik, že nelze než hodnotit maximálním počtem. Taky je to jeden z filmů, u kterého mi nevadí jednoduchý příběh, ač válka obecně tak jednoduchá ani není. A pozor, na začátku vás začne natahovat žaludek, u některých scén.(12.11.2013)

Abych se přiznal na tento film jsem šel s přítelkyní v době jeho uvedení do kin aniž bych o něm mnoho věděl. Šli jsme spíše na "rodinné drama" z období války. To co bylo ale prvních dvaceti minutách vidět (a nově v DD5.1) i slyšet nečekal asi nikdo z kina. Lidem v hledišti padaly z rukou popcorny a podobně. Takto realisticky zpracovaný válečný film už zase dlouho neuvidíme. "Ruční" kamera dala tomuto filmu uplně nový rozměr. Když se dají dohromady lidé jako Spielberg a Hanks tak z toho nemůže vzniknout nic průměrného..(19.10.2004)

Po absolvování Války světů jsem si se Spielbergem potřeboval spravit chuť, takže jsem vsadil na jistotu. I když je Ryan kvalitní reklamou na americký ultrapatriotismus, je stejně tak jedním z nejsilněji vypovídajících válečných filmů. To co si museli vojáci prožít mi díky režisérovi vlhčí oči. A to i při pohledu na hollywoodské obličeje, kterým byl do ruky dán nepříliš ohromující scénář. Kéž bych i já byl ten, kdo se hlásí jako první a stěžuje si jako poslední.(4.8.2007)

Nezabudnuteľný film s nezabudnuteľnou scénou vylodenia v Normandii s nezabudnuteľným Tomom Hanksom o nezabudnuteľnom vojnovom konflikte vo svetových dejinách. Prvých cca 20 minút je tak neskutočne natočených, až nad tým zostáva rozum stáť, len škoda že po scéne vylodenia nemá už film nič takto intenzívne brutálneho a realistického poskytnúť. Jednoznačne najlepší vojnový film.(25.2.2008)

Není co kritizovat, leda zase jen ten všudypřítomný americanismus, ale to je fuk.Spielberg prostě natočil dosud nejlepší válečný film.(14.3.2009)

Film by měl divákovi navodit emoce, strach, pláč, pocit, že je součástí děje, vnímat příběh postav, poznat jejich svět, bát se o ně, zažít nepoznané prostřednictvím filmu, ocitnout se tam. Tuhle magičnost umí stvořit malokterý director. Spielberg je jedním z nich. Patřím k těm Vám šťastnějším, kteří mohli vidět tenhle film v kině. Měl jsem lístek do první linie (třetí řady) a očekával válečný film... Následoval audiovizuální útok na diváka ve scéně vylodění. Snažil jsem se spolu s vojáky krčit a začal se mi zrychlovat tep, na konci scény jsem byl divácky těžce raněný! Najednou jsem si uvědomil co je to být vojákem ve válce, dřív mě to u jiných filmů nenapadlo... Tenhle film proto vnímám nejenom jako nejlepší válečný film, ale i jako dílo, které přenese diváka svou dokonalou atmosférou do míst a událostí, které by jinak neprožil.(21.12.2009)

Nejlepší válečný film jaký kdy kdo natočil. Při úvodní sekvenci na pláži má člověk pocit jako by tam skutečně byl a skutečný obraz války na vás vyletí jako kopnutí do rozkroku. Zbytek filmu už jen rozpracovává perfektní příběh a klidně se přiznám k tomu, že u závěrečné scény na hřbitově jsem brečel jak želva. Prostě dokonalý film.(29.1.2011)

I po několikátém shlédnutí mi při úvodu běhá mráz po zádech. Legendární začátek Ryana navodí snad každému pocit jako by tam byl. Abych nehodnotil jenom začátek, tak i celý film se mi hodně líbil. Každá postava v pozdější záchranné jednotce má svůj specifický charakter. Nebudu tu dál vyjmenovávat všechna plus a mínus toho už je to hodně. Při nazývání tohoto snímku nejlepším válečným filmem všech dob bych byl trochu shovívavý. Ovšem mezi TOP10 bych ho s jistotou zařadil. Pět hvězd si myslím je bez pochyby jasným ohodnocením. Na konec jednu zajímavost, které sem si všiml, když sem se nedávno díval. Chyba ve filmu: Zhruba ve 34. minutě u Generála v kanceláři má jeden z plukovníků na prvním záběru tzv.Aiguillette (červený provázek) při druhém záběru (přechod ke stolu ho nemá!), v dalším záběru už ho opět má.(12.1.2012)

Hodně lidí se tu u válečných filmů furt ohání nějakým "protiválečným poselstvím". Filmaři se dělí na dvě skupiny - ti, kteří o tom jen žvaní a ti, kteří nám to ukážou. Spielberg je jednoznačně ta druhá skupina. Navíc je Steven tak geniální, že k tomu ani nepotřebuje zbytečné násilí na civilistech či nějakou přehnanou brutalitu. Zachraňte vojína Ryana má totiž jedno z nejlepších audiovizuální zpracování, co jsem kdy viděl. Zvuk je fenomenální, je slyšet každá kulka, výbuch, když prší tak prostě prší, všechny zvuky v pozadí se dají rozlišit. Co se prostředí týče, zde věřím že někdo kolem Spielberga sám v těch místech bojoval, protože tak atmosféricky na mě žádný jiný film nepůsobil. Při první projekci jste nadšení, při druhé už je vám špatně. A to je přesně ono. Všichni herci úžasní, vypadají jak skuteční vojáci, ale Tom Hanks, to je kategorie sama o sobě. V žádné jiné roli ho nemám radši, s ním bych šel bojovat kamkoli. A k tomu všemu ta geniální hudba./ Tenhle film je klenot, už jen kvůli tomu že po jeho úspěchu vznikl neméně geniální seriál Bratrstvo neohrožených.(5.8.2012)

Spielberg ukazuje svoje nespochybniteľné režijné kvality v rýdzo Americko nacionalistickej historke, škoda len že výsledok je (Napríklad v porovnaní s Kubrickovou vestou) scenáristicky vcelku plochý, prebíja ju však diváckou atraktívnosťou a vizuálnym spracovaním, tie tri hodiny ušli ako voda. Celkovo ide o príjemné prekvapenie hoc Spielbergovým masterpiecom ostáva Schindlerov zoznam.(10.8.2014)

Plnej počet. Tady není o čem diskutovat.(18.10.2015)

Nejlepší Spielberg a nejlepší válečný film všech dob. Pravděpodobně navždy. Scéna z pláže je jeden z nejrealističtějších obrazů války, který kdy byl natočen - špína, krev, zmatek, rachot, zoufalství, strach, smrt. Je tu všechno v plné míře. I příběh jako takový je perfektní (první zachraňování Matta Damona) a odráží realitu - hrdinové se konce dožít nemusí. 100%(1.7.2016)

Asi nejlepší válečný film, co jsem kdy viděl...(5.11.2002)

Urcite se jedna o nejlepsi valecny film posledni doby. Uvodni scena je dechberouci-vubec u vsech bojovych scen se citite jako byste tam byly. Hlavni kostra pribehu mi sice prisla pritazena za vlasy a i zaver byl na stupnici emoci hodne vysoko, ale takovy uz Spielberg je (a navic je to valecny film). I pres tyto drobne vady na krase se jedna o strhujici zazitek. Spielberg je machr, ale to uz asi kazdy vi.(16.10.2003)

Bojové scény za jedničku z dvěma hvězdičkami, ale co měl znamenat ten konec? Matt Damon strašně moc přehrává ten závěr a vůbec jsem mu to nevěřil a přišel mi spíš jako na nějaké hodině herectví, kdy chce na sebe co nejvíce upozornit. Ale já mu to nesežral. Tohle fakt ne. Jinak jsem nepochopil proč se jako všichni vsázeli co Hanks dělal před válkou? TO je tak moc důležité ve válce? A co to mělo být když na rozhádanou skupinu zařval čím dřív byl. Hm, byl učitelem, a co jako? Ani bych nezvedl hlavu! Takové rádoby intelektuální scény mě vždy ve filmech pěkně namíchnou.Vůbec se tam nehodí a akorát filmu podráží nohy. I tak ale dělám vyjímku a prostě za ty neskutečný efekty a zábavu a prostě za tu atmosféru a za Ribisiho, Leta, Diesla, Hursta, Peppera a v neposlední řadě Daviese musím prostě MUSÍM dát 5 hvězdiček i když si to budu později vyčítat.(29.11.2004)

Nemám rád válečné filmy, jsem po nich moc smutnej, ale chce se mi pak bojovat proti těm, kteří ty války způsobují. Proti zlu zlem, ale nestat se grázlem. Je to fakt těžké. Proč umřeli všichni bratři vojína Ryana? Pro touhu mocných po ještě větší moci. Asi je moc prožívám ty válečné filmy.(28.2.2005)

Nejlepší (proti)válečný film všech dob. Dokolanale zvládnuta filmařina po všech stránkách. Ohromně dojemné i po stém zhlédnutí - patos k válečným filmům patří a Ryan správně ukazuje, že Američané si svých vojáků dokážou vážit i po více jak šedesáti letech (na rozdíl od jednoho nejmenovaného národu v srdci Evropy). Doporučuji zhlédnout na BD v DTS HD.(29.11.2005)

V nějaké recenzi jsem četl: „ V prvních dvaceti minutách řekl Spielberg o válce vše, co bylo třeba“. Naprosto souhlasím.(4.5.2006)