Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

Bigfuckman

Ačkoli nepatřím mezi příznivce tupé hry svalů a mlátiček zvané American football tak musím uznat, že jsem si film z fotbalového prostředí velmi užil. Al Pa jako coach a hlavně jako leader je prostě unikátní a jeho herecký projev je bezkonkurenční. Stoneova režie byla vynikající a dokonce si stihl švihnout ještě malou roličku. Ostatně asi jako hvězda dob minulých Charlton Heston jehož si Al Pa přehrává ve filmu Ben Hur ve své haciendě a jenž se ke konci i v reálu objeví. Dobře složená pocta tomuto skvělému herci! Film rozhodně nepatří mezi ty krátkometrážní, ale mohu s klidným svědomím říct, že já se naprosto vůbec nenudil ! ()

Kubi21

Skvělá sonda do zákulisí amerického fotbalu. Výborná kamera (hlavně to dělení obrazu se mi moc líbilo), skvělý Pacino a zajímavý příběh. Hvězda dolů hlavně za přílišnou délku. ()

Jaromír

Film o pravé podstatě sportu. O tom, jak na jedné straně je to děsná dřina, ale na druhé obrovská láska, pro kterou jsou lidé ochotni riskovat i to nejcennější - zdraví. Novodobí gladiátoři nastupují do arény :). Film, který má duši ()

ratpile

Rozhodně nejlepší film o sportu, jaký jsem kdy viděl. Neskutečně dramaticky nasnímané fotbalové zápasy, vynikající herci, naplno využité sexy prostředí a výtečně zvolená hudba. Navíc to rozhodně není o ničem. Stone je machr, Scorseseho žáka v sobě nezapře. ()

kurzweil

je to neuvěřitelná testosteronová jízda, kterou zjemňuje výborná Diaz...ale muziku tvrdí právě a opět - muzika!!! ()

kubas369

Lesk a špína amerického fotbalu v nenáročném filmu režisera Stona s výborným hereckým obsazením ( oba palce nahoru pro Camerom Diaz). ()

Maxwell28

Stone prostě umí!! Skvělá volba písniček u důležitých momentů, skvělý střih, skvělá kamera a tak dále a tak dále... ()

Born2BeAlone

Skvělá oslava amerického fotbalu se vším, co k němu patří. Herecký team funguje perfektně a to nejen díky (jako vždy geniálnímu) trenérovi s italskými kořeny, ale také je třeba vyzdvihnout životní výkon nádherné Diaz a Jamie Foxx nám dal tušit, co od něj můžeme čekat v dalších letech. Velice svižný střih v kombinaci s perfektním soundtrackem nedává nikomu šanci nudit se a budiž odpuštěno i těm (pro sportovní drama nepostradatelným) klišé o (promarněném) životě, sobectví a obětování. ()

limbi

Dvě slova: Al Pacino. V jeho rukou se promění snad cokoli ve zlato. Pravděpodobně nejleší drama z prostředí Amerického fotbalu. ()

dundy666

Vyhrát, nebo prohrát. I centimetr může rozhodnout o tom zda si budete navždy užívat slávy, nebo budete za "losera". Film má rychlý spád a je plný výborných scén, jako je třeba rozhovor coache s Beamenem. Nejsem moc velký fanda amerického fotbalu, ale tady šlo víc než jen o hru šlo o myšlenku sportu. Vše je jen v lidské mysli a míře odhodlání, kterou jsme schopni pro hru obětovat. Také pak, když se podíváte napravo a nalevo, tak jak moc jsou ochotni se pro vás obětovat spoluhráči. Každopádně Al Pacino klasicky sehrál skvělou roli a překvapivě i Foxx se ujal své role bravurně. Celý film se odebírá černobílou cestou a ti, kteří na konci zůstanou stát, jsou buď Vítězové nebo Poražení. ()

Guran

Sportovní filmy mám rád. Ať už je o jakémkoliv sportu a má dobře sepsaný scénář, herecké obsazení a hlavně režii, tak takové filmy jsem schopen ohodnotit velice dobře, poněvadž natočit takovéto filmy je velice těžké natočit. Větězové a poražení nabízí vše, co by film nabízet měl - kvalitní herce, režii, scénář a zpracování. Místy je děj trošku předvídatelný a zhruba od půlky už tušíte, možná i víte, jak to celé dopadne, ale stejně tento film velice chválím. Oliver Stone opět předvádí, čeho je v režiserském křesle schopen, Al Pacino se chce stále držet na postu hlavního hrdiny, Cameron mi zde přišla velice nesympatická a trošku mi i vadila a Jamie Foxx skvěle rozjel svou kariéru. ()

mirkath1

Vzhledem k tomu, že v životě nepochopím tenhle ,,sport,, kde se lámou kosti atd, jsem i kdybych chtěla pochopit z toho nic neměla, protože to bylo tak šíleně chaotické, že mi ani jedna sportovní akce nepřipadala ani trochu přehledná. No nic, jinak samozřejmě Al Pacino.skvělý a dokonce i Cameron Diaz tady provozovala jakési herectví. Nevím proč mi vadil jen Heřmánkův dabing.Jirka Prager měl asi volno :) Jo a konečně se ukázalo, že co se říká vybavení u černochů, bude nejspíš pravda :))) Taky oceňuji Denise Quiada, v době natočení filmu mu bylo 45 let, hm vypadá dobře :) ()

marabart

Sportovní fanoušek i sportovec jsem, ale zaměřením jsem poněkud na ty více elegantní sporty. Přesto mě tento snímek velmi zaujal. Kromě amerického fotbalu tady jde o něco více. Jo a Al Pacino je zkrátka skvělý. ()

bohhous22

Film je nádherně zrezirovany ,Al Pacino je samozřejmě prvotřídní, ale nemůžu dát plnej strevnik, pac Cameron Diaz (i když dost možná ve svý nejzralejsi roli) pro mě neznamená dotýkat se Voivodu.Je to škoda, protože kdo viděl ví, ze jsou zde naslaply akce ,kamera je dynamická,střih kráčí ruku v ruce s již jmenovanymi aspekty a dává divákovi lajkovi vsugerovat tvrdost a rychlost tohoto oblíbeného sportu....Alovy musím dát plnej ,ta plastika blonďatá mě už netankuje ()

MirkaP

To je ale pitomej sport. Ale i ta jeho pitomost je natočena tak, že z toho nesundáte oči. Ženské postavy jsou tam víceméně jen na ozdobu, a to včetně majitelky klubu. Nejzajímavější mi přišla ta její matka se psíky a opicí. Obrazově velmi zajímavé, ale emoce se ztratily někde ve střižně. ()

curfew77

Viděno poprvé s odstupem dvaceti let, což asi může klamat, ale přesto musím říct, že scénář mi přišel spíš osmdesátkový než devadesátkový, a nemyslím to tentokrát v dobrém. Stone samozřejmě umí točit parádní vizuály a i vyprávění celkem drží tempo, ale co naplat, když se hraje odrhovačka předvídatelná až hanba, které navíc dojde dech dávno před koncem - prostříhat trochu všechny ty herní scény a západy slunce nad stadionem by neuškodilo. Herecká extraliga (Woods! Eckhart!) v podstatě jen slouží Pacinovi. Nechápejte mě špatně, pořád je to dobrý film a určitě stojí za vidění, znovu si ho ale nepustím. 70 %. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 52%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 79.8% | Naprosto skvělý sportovní film o americkém fotbale, který ukazuje poměrně drsný, ale naprosto reálný pohled do zákulisí jednoho z nejpopulárnějších sportů v USA. Nicméně zde naprosto dominuje Oliver Stone, který neuvěřitelně precizně a realisticky zrežíroval i napsal toto skvělé dílko, plné skvělých prostřihů, hudby i vypjatých sportovních či životních situací. A to vše ještě dvakrát podtrhla skvělá kamera a herecké výkony všech zúčastněných, i když Al samozřejmě vládne... Fakt silná podívaná a je velká vzácnost, že za 2 hodiny a půl jsme se ani na sekundu nenudili. Závěrečný proslov byl už možná kapku přes čáru, ale jinak nemáme co vytknout. 95% ()