Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

Rozjimatel

2,5  Čumieť dve a pol hodiny na americký "futbal", tento vysoko inteligentný "šport"? Sledovať roztlieskavačky ako trápne pri ihrisku poskakujú? Počúvať múdre povzbudzujúce reči klubového duchovného ("Ateisti nevyhrávajú.")? Do toho rap, vulgárne nadávky, sračka, grcka a priblblá reklama. A v roli majiteľa tímu najmenej predstaviteľný herec, Cameron Diaz (hraje mrchu, ktorá športu nerozumie,  ale o to viac ide po prachoch). Ak týmto chcel Stone zosmiešniť zábavu na americký spôsob, americkú kultúru, tak sa mu to celkom podarilo. Vo filme sa objaví množstvo známych hereckých tvárí, žiaľ, vrátane aj množstva druhotriednych. Ešte že hereckú česť zachraňujú aspoň charizmatickí Al Pacino (menej výrazný ako v iných roliach), Jamie Fox a pôvabná Cameron Diaz, ktorá navyše aj slušne hraje. Isté kúzlo ale filmu priznať musím (ak by som to bral ako paródiu, tak hviezdičku pridám). ()

Skalda

Způsob vyprávění i samotný scénář je ošoupaný stejně jako téma sportovní film - místy jsem měl dokonce nutkání hledat nějaký kačery a brusle. Celek ale zachranuje hlavně Al Pacino který tu dokonale sedí (vlstně teda spíš pořád řve) stejně jako Stoneův způsob snímání zápasů, který je vizuálně "dokonalý". Místy až neuvěřitelný. Příjemně potěší Quaid i ostatní "hráči" ostatně bude zas někdy Woods hrát nějakou kladnou roli? ()

efko

Sorry, ale mňa to nejako nechytilo... Pozrel som si to kvôli Al Pacinovi, ale čoskoro si už asi nespomeniem, o čom ten film bol. ()

M.I.K.E.

Rozhodně nejlepší film ze sportovního prostředí, ikdyž pro mě až tak o sportovoní film nejde. Udělal jsem si hlavně skvělý a myslím, že i pravdivý obrázek o velkém hnusu a zákulisí z této americké sportovní atrakce. Místama se mi chtělo z těchto v uvozovkách sportovců zvracet. Pro mě jsou to jen banda namyšlených, odporných a ubohých svaloců, kteří prahnou jen po prachách, velkých autech a sexu. Nesnáším tento sportovní průmysl. Nesnáším celou ameriku, protože myslím, že to takto nechodí jen v rugby. Ikdyž většinou amerických sportů typu basseball, rugby, nascar, hockey(z určitého hlediska) pohrdám, tak ve mě Stone skvělým zpracováním vytvořil myšlenky pustit si rugby v TV :-). Bravo. ()

kapibara

Oliver Stone a Al Pacino ve mně vzbudili nevídaný zájem o tenhle velmi tvrdý sport. Klipově sestříhaný film s výbornou atmosférou ze kterého je doslova cítit pot, krev a adrenalin hráčů (většina vystupujících jsou skuteční hráči NFL). Btw. soundtrack také není k zahození. ()

dehlie

i ako vytrvalému športovému fandovi sa mi ešte nepošťastilo vidieť celý zápas amerického futbalu. napriek tomu a hlavne pre spojenie stone- al pacino som obetoval skoro 3 hodiny sledovaniu filmu o športe, ktorý mi ako skoro každému európanovi veľa nehovorí. bol som nadšený. nadupaný film, výborné tempo, surové zábery, strih, namakaná hudba, herci- okrem al pacina, foxx, prekvapivo cameron, v menších roliach potešili woods či matthew modine. no asi si už raz na ten ich fotbálek spravím čas. ()

Cement73

Americký futbal nemusím a nechcem. Radšej mám klasické dobré európske rugby. Napriek tomu ma tento film strhol svojim dejom a skvelým opisom zákulisia športu, ktorý je v usa kultový. Al Pacino - špica ()

Bucounit

Ani nie tak o americkom futbale ale o tom čo robí sláva s človekom. Za každým velkým menom stojí 100 nemenovaných ! ()

Delaney

Pacino, Eckhart, Quaid, Woods, Diaz a hlavně Stone? Ale ke mě si to cestu prostě nenašlo... Holt špatnej den... 60% ()

sona123

Film jsem viděla už dvakrát - na to první shlédnutí mám velice mlhavé vzpomínky, z čehož většinou usuzuji, že mě vlastně ničím zvlášť neoslnil. Nyní po druhém shlédnutí jsem zde špetku myšlenky zaznamenala (ale je to dáno vlastně závěrečnou pětiminutovkou a hodně ovlivněno českým názvem, který ovšem s tím anglickým nemá nic společného - mimochodem, to jsou věci, které mne nikdy nepřestanou bavit a udivovat, ale to je jiná kapitola). A co dál? Skvělá kamera, snímání jednotlivých střetů bylo brilantní, o tom žádná. Pacino tu byl fajn, jak ho jindy (v těch jeho oblíbených krimi-rolích) nemusím. A pak - že tu ale bylo herců. Takový Dennis Quaid jako hráč am. fotbalu, ten mě překvapil, moc mi jako macho chlap nepřijde. Ale celkově v tom bylo tolik, ale tolik amerického patosu, až to z toho kapalo jako opravdu hodně lepkavá šťáva a nepomohly tomu ani rádoby vtipné momenty. Jo, a ještě poslední vzpomínka, málokdy se poštěstí vidět v americkém filmu mužské přirození v plné kráse, a že bylo v plné! ()

Shogin

Sport jde mimo mě a o americkém fotbalu a fotbalu celkově toho moc nevím, přesto mě režie Olivera Stona opět dostala, plus jeho typický neopakovatelný střih a ještě k tomu vynikající Al Pacino a překvapivá Cameron Diaz, kterou jsem dosud moc nemusel. Nebyl to pro mně však zas takový odvaz, protože jak už jsem řekl, tato látka není vůbec můj šálek kávy, tudíž jsem si jí ani nemohl tolik užít, ale jedná se rozhodně o nadprůměrný snímek, který nepatří sice k těm nejlepším dílům Stona, ale za shlédnutí rozhodně stojí, zvlášť pro sportovní nadšence. ()

Mikino00

Americká pohádka z prostředí naprosto stupidního sportu jede podle zajeté a očekávané šablony, podle které se točí sportovní filmy. Navíc do hlavní role obsadí neskutečně nesympatického Foxxe a nepřesvědčivou Diaz, aspoň že tam byl Al Pacino. ()

mira007

Sportovní drama, které perfektně popisuje pokryteckou a zkaženou hru jménem americký fotbal. Problém je, že to říká režizér, který také někde jinde říká, že Amerika je největší zlo a jen díky Rusku a Číně není větším zlem. Podtrženo sečteno - bůhví jak moc to je autentické. ()

filipvrbik

Jako fanouška rugby mě to moc nevzalo... Je tu fotbal fotbal a zase jen fotbal- to pozadí je sice zajímavé, ale zas ezvracející Jamie Foxx a starý Dennis Quaid to už bylo trochu moc. Navíc ve chvílích, kdy se náhodou nehrálo, tak se jen blbě kecalo a hádalo. Ne, není to špatný film, ale znám spoustu lepších sportovních filmů...60% ()

bidja

Dějově ani herecky mě to nijak neuzajo i když Al Pacino není zlý. Ovšem co se děje v kameře a střihu je strhující. ()

Salmayo

O.Stone stvořil velmi autentický svět v americkém fotbale ve kterém bylo pro skvělého Al Pacina nejtěžší dát dohromady partu nabušených týpků různých povah a především talentovaného, ale namyšleného kvapíka Billyho v podání suverénního J.Foxxe. Do všeho se plete krásná majitelka C.Diaz. "Buď se uzdravíme jako tým nebo zahyneme jako jednotlivci". ()

sedlo03

Za nereálnost situace a kecy, kterym říká hecování, Al Pacina. Jinak to byl skvělej film, vrchol sportovních filmů. ()