28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

tremors

Čekal jsem víc. Nakažení byli hezcí (jestli se to tak dá říct), psychika postav taky dobře prokreslená, Londýn bezvadnej, ze začátku dokonce bez logickejch zádrhelů, ale potom se něco pokazilo a nastala dlouhá nuda. Až konec vytáhl mé hodnocení na čtyři hvězdičky. Ale žádnou pecku nečekejte, nebo budete zklamaní stejně jako já. ()

djbarrel

Klady filmu jsou výborná hudba, závěrečná řežba, první setkání s nakaženými a místy dost tísnivá atmosféra strachu. Mezi zápory bych zařadil nudu, málo celkového napětí , nesympatické postavy. Film měl jak světlá místa (bohužel dost krátká) a taky špatná místa (bohužel dost dlouhá). Moc se toho neděje a skoro všichni ve filmu se chovají na můj vkus podivně, ale ne v důsledku nákazy, ale v důsledku špatného scénáře. Pro mě se jedná o dost rozporuplný film. Horor to nebyl, na to to bylo málo strašidelné, sci-fi taky ne, přece jen nemoc není zrovna sci-fi, tak zbývá jen thriller, ale i na ten je to trochu moc plytké. Snad by se to dalo zařadit jako drama. Rozporuplný film, nabízející průměrný hororový zážitek. 66 % ()

Botis

Připadalo mi to celkově nějaké syrové. Což bylo v naprostém pořádku. Navíc tam nebylo moc takové té "rozplizlé omáčky" jako je tomu v jiných filmech podobného ražení. Jednoduše někoho pokousá opice - týpek se vzbudí sám v nemocnici a PRÁSK - apokalypsa. Do plných 5* mi tam ale pořád něco chybí (nebo snad přebývá?). ()

brtko

Ak môžem označiť tento horor ako zombie horor, tak ide o najlepší zombie horor, ktorý bol kedy natočený. Danny Boyle patrí medzi mojich najobľúbenejších režisérov a v kombinácii s hereckým talentom akým bezpochyby Cillian Murphy je, to nemôže nikdy dopadnúť zle. ()

steinbauer81

Nebudu tady předhazovat nic co bylo řečeno, jen zdůrazním, že hudba je velmi dobrá a sedí velmi dobře nejen do atmosféry, ale i samostatně. ()

elanista1

Mozno trocha chaoticka kamera a strih, ale vcelku inovativny pristup. Treba si na Boylov styl zvyknut hned od uvodnych minut a potom to pojde. Interesantnym sposobom nacrtnuty pohlad na vyludneny svet, neskor sa dockame aj nejakej akcie v podobe utokov "zombie", a na konci tazke prekvapenie v podobe druheho nepriatela. Jednohubka na dobru noc. ()

chrchel

Nevím čím to je, ale všeobecné nadšení k tomuto filmu prostě moc nesdílím. Rychlí zombíci jsou sice fajn, ale něco mi tu prostě chybí. A chápu, co měla část s vojáky znázorňovat, opravdu ano, ale prostě mě vůbec nebavila. Na filmu je pro mě nejlepší Murphy a... No... Murphy. Kilián a John, abychom si rozuměli. ()

Reiner

Zajímavé, ale nijak extra poutavé. Efekty taktéž nic moc. Kamera na můj vkus velmi slabá. Děj je to jediné, co může zaujmout, i když zázraky rozhodně nečekejte! ;) ()

Bilky

Väčšina tu kritizujú roztrieštenosť alebo, že sa tu BOYLE s divákmi pohráva, ale presne to sa mne páči! Rovnako ako kontrast medzi mestom a vidiekom, sentimentom a brutalitou, bezútešnou situáciou a nádhernou hudobnou zložkou, citlivosťou hl.hrdinu a drsnosťou okolia, kontrast medzi zlom v podobe nakazených a v podobe preživších, ktoré je v druhom prípade oveľa horšie a zákernejšie. Čiže vrámci subžánru jednoznačne nadpriemer podobne ako ÚSVIT MŔVYCH s neortodoxným prístupom. 75% ()

Mograine

Tak nevím, ale poslední dobou jdou ty post-apokalyptické filmy do kytek. A jsem opět u toho, proč je tenhle film hodnocený tak jak je hodnocený. Podobně jak u filmu Úsvit mrtvých se zde opět objevuje naprosto stereotypní děj, naprosto nehodící se hudba a naprostá spousta klišé. Já čekal, že když zde bude hrát Cillian Murphy, Naomie Harris a Christopher Eccleston, tak že bude snímek více než dobrý....ó já debil se zase nechal nalákat vysoké hodnocení. Bohužel tuhle katastrofu nezachránila ani tahle trojka. A málem bych zapomněl na ten kýčovitý začátek, který naprosto věrohodně kopíruje The Walking Dead. Jediné co bych mohl vytknout jako dobré je........vlastně nic. Dávám tomu 2* hvězdy především ze slušnosti a úctě k takhle hodnocenému filmu a taky trochu kvůli hereckému obsazení. Proč mám poslední dobou nutkání veškeré post-apokalyptické snímky zavrhnout? ()

Kub_ees

Toto je presne film aký som potreboval. Super nákaza, napätie a aj keď ma 28 Days Later ku koncu nebavilo až tak ako zo začiatku, tak aj tak ide určite o veľmi kvalitný film. Už len tá hudba v pozadí sama o sebe stojí za to. Je naozaj úchvatná a pridáva na atmosfére, napätí a aj filmu ako celku. A naozaj veľké plus je to, že dej tohto filmu je zasadený do Londýna. ()

J.Mayen

Masterpiece, zde neni z me strany moc co dodavat, zde Danny zvladl svoji praci na jednicku, pral bych si vic nez jen 72% zde na csfd. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení