Byl naprogramován tak, aby sloužil veřejnosti, udržoval pořádek, chránil nevinné, zneškodňoval zločince, kteří ovládli ulici. Napůl člověk, napůl stroj, ale celý policista - říkají mu RoboCop. Obří průmyslová společnost OCP převzala kontrolu nad policejním útvarem ve městě a od té chvíle přišlo o život 31 policistů. S rostoucí zločinností je třeba něco udělat. Vědcům a technikům se ale první pokus nezdaří - jejich robot zabije omylem nevinného člověka. Potřebují něco tak dokonalého, jako byl policista Murphy - než ho gangsteři rozstříleli na kousky - ale nezranitelného. Mladému vědci Mortonovi se podaří úžasná věc - spojí to, co zbylo z Murphyho s nejmodernější technikou a na světě je RoboCop - sen každého policejního náčelníka. RoboCop předčí ve své výkonnosti všechna očekávání - při jeho neuvěřitelných akcích se tají dech a naskakuje husí kůže. Jeho dokonalost má malou chybičku, která se stane osudnou těm, kdož pod záminkou ochrany veřejné bezpečnosti doufali, že totálně ovládnou město... (INTERAMA a.s.)

kinej

Robocop sice není zrovna nadčasový film, ale rozhodně ještě nepatří úplně do starého železa. Jeho silnou stránkou je, že stojí na solidním příběhu, který nikdy neztrapní ani po letech. Probuzené vzpomínky na rodinu, včetně upnutí se na pomstu, dodávají příběhu mírně dramatickou hloubku. Samotný Robocop je dobře vymyšlený a jeho design také nemá chybu. Navíc je film natočen svižně. Prokládání reportážemi, sestrojení Robocopa jeho očima jsou nápady, všudypřítomný debilní sitcom dodávají filmu nápady a šťávu. Škoda, že akční scény jsou totálně tuctové a jeden bod navíc strhnu i za zrůdné účesy a kostýmy televizní hlasatelky a jiných. Ta móda je tak strašná, že dokáže překazit i zážitek z jinak slušného filmu. Robocopovi reboot rozhodně prospěje. ()

Hrabka

Kdybych viděl RoboCopa v dětství, tak by se možná zařadil mezi moje akční/sci-fi srdcovky. Takhle jsem si film docela užil, ale nijak zvlášť mě to nevzalo. Myšlenka filmu je fajn, bohužel děj je chaboučký, ale na druhou stranu se najde celá řada skvělých scén, které stojí za to. 75% ()

Fiftis

Nápad celkom dobrý, spracovanie na tú dobu ujde, ale tá vláčnosť, tu by sa hodilo prirovnanie, že sa to ťahalo ako sopeľ na rukáve. Rádoby akčné krátke scény v úvode existencie Robocopa, ako likviduje jedného zloducha za druhým bolo kŕčovité a smiešne, len iným spôsobom. Nemôžem samozrejme kritizovať kvalitu efektov, stvárnenie a ani toho robota alebo kyborga, pretože hold technológia tej doby bola iná. Ja v tom jednoducho vidím nudné akčné béčko, v ktorom RoboCop vlastne ani nemal poriadneho nepriateľa, ani neriešil žiadnu filozofiu. Celkovo snímok hodnotím ako ľahko podpriemerný, ku ktorému sa ja osobne nevrátim ani raz, ani za milión rokov. To už skutočne lepší je Remake, aj keď ani ten nebol nejak prevratný, alebo vyčnievajúci z priemeru. ()

Shakers

Skvelý Peter Weller, skvelý dizajn RoboCopa, skvelý film Paula Verhoevena a skvelá hudba Basila Poledourisa. Pre mňa kultová záležitosť. Obľúbený soundtrack: Helpless Woman, Rock Shop. 95% - 5* ()

lamps

Další z klasických osmdesátkových sci-fi. Sice daleko zaostává za Cameronovým Terminátorem, ale Verhoeven prokázal svůj cit pro daný žánr a přivedl na svět dnes již kultovního akčního hrdinu. V některých momentech je samozřejmě znát, že tento snímek už nepatří mezi ty nejmladší, ale nápaditost a pro Verhoevena typická krvavost akčních scén všechno bohatě vynahradí. Budoucnost je vykreslena poměrně střízlivě, žádná létající auta nebo domy, na což se trikaři asi moc necítili. Místo toho vidíme ponuré ulice plné případů násilí, vloupání a znásilnění, jejichž řešení je pro RoboCopa rutinní a pohodovou záležitostí, asi jako pro nás dojít si na velkou. Tenhle film nás určitě neuchvátí, nenapne ani nepřekvapí, ale bavit bude vždycky. 75% ()

filmfanouch

Nejlepším filmem o zmrtvýchvstání Ježíše Krista je původní RoboCop! Tedy pokud se do úvahy berou i alegorie. Kultovní RoboCop Paula Verhoevena patří mezi nejlepší akčňáky 80. let, který s odstupem času zcela odpovídá době svého vzniku, přesto i po letech má velmi výraznou pozici.   Samotný Verhoeven chtěl do filmu skutečně zapojit podobu se zmrtvýchvstáním Ježíše Krista, především chtěl ovšem natočit takový klasický western v dystopickém prostředí. Původní RoboCop poté nejen víceméně dokázal předpovědět budoucnost města Detroit a též budoucnost, pod povrchem akčního béčka se ovšem navíc skrývá i parádní satira, která si utahuje z americké okázalosti i oslavy násilí. Toho je v samotném RoboCopovi ostatně požehnaně.   RoboCop je zároveň příběhem o souboji člověka se strojem, v tomto případě i v rámci psychologické roviny, kdy se kyborg musí vyrovnávat se svou minulostí člověka a snažit se přitom alespoň částečně nepřijít o své lidství. Prohnilost korporátních společností, korupce, boj s identitou i lidskostí. S odstupem času RoboCopovi na kráse ubírají především pořád tak trochu zastaralé digitální efekty (i když má souboj s ED-209 pořád své kouzlo) a přesto je to i po 35 letech solidní akční podívaná, která je pod povrchem přeci jen víc než pouhou akční podívanou.   RoboCopem se sice mohli stát Arnold Schwarzenegger nebo Rutger Hauer, volba nakonec ovšem padla na Petera Wellera. Především i proto, že mě dle Verhoevena ideální čelist, což je i u RoboCopa tak trochu klíčové. Weller se následně projevil jako skvělá volba, která v rámci možností z této role vymačkala maximum a i pod vrstvou make-upu a většinu času především masky, ze které šlo skutečně vidět pouze čelist Weller vymačkal maximum a skutečně dokázal dát duši ochránci Detroitu, kterému by člověk nechtěl zkřížit cestu.   Skvělý soundtrack Basila Poledourise, především ústřední hudební motiv, který patří mezi ty nejlepší hudební motivy 80. let. Tenhle hudební motiv dokáže přesně prodat atmosféru téhle brutální, zábavné a především chytré akční podívané, která s odstupem přesně definuje Verhoevena jako výjimečného tvůrce, kterému by dneska dost možná dveře do Hollywoodu už nikdo neotevřel......... ()

Pepinec

Budiž odpuštěno mým rodičům, že mi jako malému děcku RoboCopa zakazovali. Patrně věděli lépe, nežli smetánka ČSFD, že je to hovadina toho největšího kalibru. Ano, film může být starý nebo moderní, ale ještě se taky dají dělit na dobré a špatné. A v tomhle dělení čas nehraje roli. ()

Jhershaw

Vzhledem k pověsti a kultovnímu statusu jsem čekal trochu víc, než jen ultrabrutální (nicméně zábavné) osmdesátkové béčko.. 70 % ()

JohnnyD

Odstupom času dosť rutina, ktorá je zaujímavá hlavne svojim duchom doby. S výnimkou synťákovej hudby sú tam skoro všetky 80s trademarky s osobitným dôrazom na externality reaganovskej Ameriky a to rozmach mestskej zločinnosti, televízie a korporácii. Napriek tomu to nepovažujem za žiadnu satiru, lebo tie akože satirické vsuvky sú úplne primitívne a naivné. 80s akčný štandard. ()

Nin

Robcop je klasika - nesmrtelná stejně jako samotný hlavní hrdina. Viděl jsem ho zhruba dvacet let po uvedení do kin a teď znovu po dalších dvaceti let a je to pořád skvělý biják. Nijak zvlášť nezestárnul ani navenek, protože kostým s maskou i bez vypadá stále zatraceně stylově. Robocop má béčkový, ale přesto poutavý příběh obalený brutalitami a stylovými akčními scénami,  a zároveň je to vyvedená přehnaná satira Ameriky, ve které se černým humorem nešetří. Super. (8/10) ()

Madsbender

Asi najlepší Verhoeven vôbec - pritom tu ešte nemal taký nadhľad, nehral sa tak s propagandou (i keď televízne reklamy a správy naznačili to, čo vo Hviezdnej pechote dotiahol do dokonalosti). Dalo by sa povedať, že "Bludný Holanďan" Paul otriasol hollywoodskym mainstreamom, a podnietil vzrastajúci záujem o akčné filmy, zaznamenávajúci najväčšie ohlasy koncom 80.-tych rokov. Prvý RoboCop má všetky esenciálne prvky kvalitnej zábavy - výborných hercov (pričom Weller bol v tej dobe vytiahnutý takpovediac odnikadiaľ), atmosférický príbeh, prostredie zločinom prehnitého Detroitu, skvele natočenú akciu a pár výborne využitých žánrových inovácií a vychytávok (napr. pohľad cez RoboCopovu helmu - žiadna závratná novinka, ale doposiaľ nepríliš využívaná - a tu pôsobila skutočne dokonale). Je tam čo vytknúť, ale úprimne, ani sa mi nechce. V tejto dobrej spoločnosti som sa totiž opäť skvele bavil. P.S.: Jones a Boddicker sú skvelý záporáci, ale aj všetky ostatné postavy sú famózne. 90% ()

Deimos

TV/DivX/VHS/DVD/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Akce 10/10/// PLUS: po několikátém shlédnutí musím uznat, že ve filmu funguje každá minuta a každá scéna, film má výborný střih a vše do sebe skvěle zapadá a perfektně na sebe navazuje, zároveň dnes dokážu (d)ocenit herecké obsazení, které jsem jako dítě neznal, ale dnes znám i herce jejichž role v Robocopovi patří k těm výraznějším MÍNUS: vždy mě mrzí, že se Muprhy jako Robocop neshledal se svojí rodinou/// Shrnutí: Film mého dětství, který nic neztratil ze svého kouzla a atmosféry. Rad bych viděl na Blu-ray a nebo při nějaké příležitosti v kině, kde doposud nebyl uveden/// Celkem 95%/// ()

mchnk

Nostalgie z VHS a jedna z nejlepších filmových vizí budoucnosti, žel, hlavně té neblahé. Nadnárodní korporace řídící policii a výzkum armádních zbraní či katastrofické zprávy z celého světa, nejsou dnes již vůbec budoucností vzdálenou. ()

mzss1

Perfektní akční sci-fi film. Výborný nápad o Robocopovi, policistovi chránící město Detroit v Americe. Příběh je dobrej, nemá žádnou chybu, Akce je tu dost, je zvláštní, Robocop je dobře vyzbrojen. Obsazení mě též zaujalo, hlavní představitel Peter Weller především. Hudba od Basila Poledorise nemá absolutně chybu. Povedla se mu složit i k filmu Přepadení 2:Temné území. Některé scény jsou i dobře emotivně proloženy, např jak Robocop zkoumá svůj bývalý dům a přemýšlí o rodině. Film nemá absolutně žádné chyby. Celkově ho hondotím na jasných a zasloužených 100% = ***** ()

k212

Verhoeven mi nikdy nepadl do noty a to právě tím, že jeho filmy jsou úchylně krvavý a naturalistický. To by se snad dalo snést, kdyby to mělo alespoň nějaký podtext či poslání nebo alespoň náznak estetičnosti. Nic z toho v jeho filmech nevidím. Ale jedno přední místo u mě už Verhoeven má - nejhnusnější smrt střelnou zbraní a to právě za rozšťavení policisty (později Robocopa). ()

kingik

Paul Verhoeven se klidně mohl odvázat víc. Některé scény se daly s klidem vypustit. Scénář zase nebyl tak silný, aby mohl řešit závažná sociální témata a Verhoevenovi se vše daří tak napůl. Krví a brutalitou se nešetří. Peter Weller vytvořil svou životní roli, ale stejně se k tomuto filmu nedá moc vracet, protože zvolenému stylu chybí lehkost vyprávění a Verhoeven přece jen není tak úplně dokonalým akčním typem režiséra. Pro mě je to dost nevyrovnaný film s několika skvělými sekvencemi. ()

Payushka

Reklamy podobne genialni jako ve Hvezdne pechote, rozcvachnuti zaporaka morbidne zabavne, Ray Wise v dalsi padousske roli uz jen tresinkou na dorte :) ()

dr.horrible

Skvostný mix futuristickej akcie, mediálnej satiry a gore, navyše s Nancy Allenovou. Už som Robocopa videl párkrát v minulosti a nikdy som TO tam nenašiel, asi že som bol mladší. Najvýstižnejší je pohľad jedného zo zamestnancov rady (v detaile) počas záverečného zúčtovania. Čistá radosť z násilia. Verhoeven je jeden z mojich naj úchylov. ()

InJo

Špičkový cyberpunkový sci-fi akčnák, který svou sympatickou přímočarostí nezapře vznik v 80. letech a extrémní porcí brutality (ustřelování končetin brokovnicemi, koupel v toxickém odpadu apod.) a celkovou drsností (viz např. nádherně odporní záporáci) zase svého nezaměnitelného tvůrce. Některé trikové záběry už sice poněkud zastaraly, zato náramně heroická a majestátní hudba Basila Poledourise funguje stále na jedničku (ústřední motiv je přímo božský). Navíc Verhoeven se i tady odvázal tak, jak to umí asi jen on. Jeho filmy nejsou akademické a uhlazené, zato živelnost, dravost, černý humor, politická nekorektnost (ta "zdravá" a přirozená, ne ta vychtěná) a hlavně neutuchající vypravěčská zdatnost z nich srší na všechny strany. Škoda, že sequely se dvakrát nepovedly, potenciál na silnou sérii tu rozhodně byl. 90 % ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra