Film vypráví příběh mírumilovného syna bohatého a významného rodu v Jeruzalémě, který je dílem kvůli své snaze bránit práva židů a dílem nešťastnou shodou okolností odsouzen na galeje. Po mnoha útrapách a dobrodružstvích vybojuje zpět svobodu a vede svůj národ proti hněvu Římanů. Wylerův Ben Hur je nejenom epickým příběhem, ale také jedním z nejlepších a nejslavnějích filmů historie. (Pannonia Ent.)

Ardath

Epický příběh s nezapomenutelnými velkolepými scénami, který ke konci bohužel až příliš připomíná pohádku. ()

eva1984

Film jsem měla ráda vždycky,po shlédnutí v kině jsem mu,ale přidala jednu hvězdu,tenhle film prostě do kina patří.To co dokázal tenkrát Wyler natočit,nedokáže dneska se všemi technologiemi nikdo.Podíl na tom mají hlavně skvělí herci i ti ve vedlejších rolích třeba Pilát,šejk...Výborná hudba,kamera a silný příběh a jen tak mimochodem celý život Ježíše Krista,kterému celou dobu nejde vidět do tváře,ale jeho křížová cesta na mě zapůsobila silnějším dojmem,než celý kontroverzní film-Umučení Krista.A závod koňských spřežení a námořní bitva-nádhera.... ()

Whiterose

Oskarový rekordman a hollywoodská klasika ze všech klasik nejslavnější. To vše je letitý filmový opus Ben hur, který definoval žánr velkofilm a zároveň se postavil do jeho pomyslného čela. Režie, výprava, kostýmy, davové scény, herci....vše je tak dokonalé a precizní, že by se mohli učit i dnešní filmaři. Dějová linie Ježíšova života je dávkována jemně, v náznacích a možná o to silněji (scéna s vodou). Závěr je tak trochu utopen v patosu, ale jak jinak zachytit na plátně sílu odpuštění a zázrak, který s sebou přináší??!? Herecky dominantní je tu logicky Carleton Heston, ale takový Messala v podání Stephena Boyda je taky kus skvělého herectví. Oba zmínění pánové pak předvedou své maximum v patrně nejlepší scéně filmu, v závodu čtyřspřeží. Dvacet minut trvající závod je tak dechberoucí, že ani sebelepší digitální technologie ho nemůže nahradit nebo překonat. V roce 1959, prostě neuvěřitelné. Pokus o remake jsem nikdy nepochopila, zvláště pak, když se ho ujal ruský (!!!!) režisér upírských slátanin. ()

kavralajka

Velkolepá filmařina! Počínaje výpravou, kostýmy, početným komparsem a skvělými hereckými výkony, promyšleným scénářem a nadstandardní režií konče! Tady ani ta stopáž nevadí😉 Paráda👍 ()

BR23

Nebyt toho happy endu, mama, segra, milenka nielenze prezili ale sa aj vyliecili... tak by to bolo aj za pet/pet. Takto zial je to len rozpravka co film znehodnocuje. Dobre natocene, putave ale tu fantastiku si mohli odpustit. ()

Richard768

Dôležitú úlohu v tomto filme hrá Ježiš, no nie je ústrednou postavou a vidno ho len od chrbta. Inak niet čo dodať, jednoznačne treba vidieť. ()

cartouche

Velkolepý, ale v podstatě bezútěšně nudný a ukecaný film. Bez té slavné scény v cirku by to byla jen kýčovitá náboženská agitka. ()

SLPHR

Velkofilm, který má hlubší myšlenku než jen poučit o historických souvislostech. Počet Oscarů, který tento snímek vyhrál, je určitě zasloužený a zážitek ze zhlédnutí patří k těm nejlepším. Film je natočen na jedničku a vizuální efekty, od námořní bitvy až po závody spřežení, jsou zpracovány do nejmenšího detailu. Někoho muže odradit stopáž, ale já jsem času, stráveného u filmu, rozhodně nelitoval:). ()

MarsMartin

Klasika velkofilmů, přelom 50. a 60. let byl na velkofilmy ze starověku vydařený. Ben Hur v sobě spojuje antickou a křesťanskou linii, přesto jde o typicky americkou věc, předloha románu Lew Wallacea z 19. století, je jednou z nejprodávanějších knih v USA. Slavná je scéna závodu koňských spřežení. Celkově je film až příliš dlouhý. ()

milos.bradik

Ten film už je dnes totálně zastaralý, příliš dlouhý, příliš na efekt a přitom například ta námořní bitva vypadá v dnešní době jako parodie. Herci přehrávají a charaktery postav jsou tak černobílé, až z toho i v tom totálně přebarveném filmu bolí oči. ()

Frankie86

Aneb, jak narvat 4 filmy do jednoho (galeje, závody, lepra, Ježíš). Po hodině a půl můj zájem začal postupně uvadat. Hudba je skoro 4 hodiny stejná a monotónní. Nudné a extrémně dlouhé. Mnohem lepší je Spartakus s Kirkem Douglasem. ()

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014