Na svou dobu naprosto úžasný velkofilm, který zastaral jen nepatrně. Pokud odmyslíme, že tehdy herci přehrávali, kulisy byly až příliš zřetelně namalované, několik efektů je dnes úsměvných a místy je příběh (či postavy) hrozně naivní, pak snad každý musí filmu vytknout neúměrnou stopáž a všem divákům nemusí sedět náboženské motivy (patřím mezi tuto skupinu ateistů). 85%(30.3.2009)

Hodně udušený film. Především výpravou a hereckými výkony. Celé tři a půl hodiny mám pocit, že ti lidé nedýchají stejný vzduch jako my. A také mi vadí několik melodramatických motivů, které jsou rozplizlé v opravdu dlouhých scénách (ve kterých se vlastně vůbec nic neděje). Každopádně scénáristicky-myšlenkově čisté a z úcty k režisérovi nechávám pět hvězd. Od Wylera ale stejně tak doporučuji film "Nejlepší léta našeho života", zde na csfd trochu pozapomenutý velký a důležitý film.(25.2.2013)

• flanker.27

Náboženský motiv, zvláště díky styčným prvkům s Životem Briana, ve mě vyvolával silné podráždění bránice. Římské a vůbec dobové reálie jsou silně poupraveny vzhledem k "poselství věků", stopáž značně přepálená a závěr notně kýčovitý. Snad žádný film nevyjadřuje velkohubost Hollywoodu více, než právě tenhle. Ale já jsem bezvěrec, věřící to asi vidí jinak.(21.1.2006)

Velkolepý epos se vším všudy. S výborných Hestonem, krásnou hudbou, napínavou zápletkou s romantickými prvky a v neposlední řadě výjimečnou režii pana Wylera. Zasloužený Oscar, ale film je občas neskutečně utahaný. Trochu jsem se bál, že ve filmu bude příliš mnoho biblických motivů, příliš mnoho "náboženství", ale tvůrci tento aspekt naštěstí (pro mě) udrželi docela na uzdě. Naprostá spokojenost i s akčními scénami, které jsou na svou dobu - nebojím se říct - převratné.(10.4.2008)

Tohle je u mě první (a zatím jediný) případ, kdy se mi film líbí víc než knížka. Narozdíl od ní není vůbec zdlouhavý a těžkopádný, právě naopak - skvěle dokázal zobrazit reálie z přelomu př.n.l. / n.l. a podkreslit je zajímavým příběhem (který je sice podle knížky, ale opravdu skvěle vyprávěný, narozdíl od slov pana Wallace, při jejichž čtení jsem se opravdu neskutečně nudila). Navíc skvělá atmosféra (viz.závody koňských zpřežení), výteční herci, dobrá hudba a fantastická výprava dělaná tak, jak to v té době jedině šlo, tedy doopravdy a s tisíci statistů.(1.12.2003)

• - Závod čtyřspřeží se připravoval dva roky. Vzniku scény předcházel speciální výcvik osmi desítek vybraných koní a samotné natáčení stálo na svou dobu neuvěřitelný milion dolarů, což je patnáctina celkového rozpočtu filmu. (Dr.Okamura)

• - Ve slavné dvacetiminutové scéně se závody ve vozech sledovalo Charltona Hestona na 18 akrové scéně 8000 statistů. (Pavlínka9)

• - První remake, který získal Oscara za nejlepší film. Tím druhým byla Skrytá identita (2006). (Kulmon)