Rozpočet $15miliónovTržby USA $74,700,000Tržby Celosvetovo $196,200,000Tržby za predaj Blu-ray od roku 2011 v USA $3,059,478 //počet predaných kusov 65,037Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ __║Tržby z požičovní v USA $33,600,000Tržby z požičovní v Celosvetovo $90,000,000▐ __ Ohromujúca výprava na čele s hercom Charlton Hestonom šľape na plné obrátky po celú dobu filmu. Film je preverený časom a na svojom čare nestráca absolútne nič, zážitok by bol o to mocnejší vidieť to tak ešte v kine. /100%/(6.7.2008)

Velkolepý epos se vším všudy. S výborných Hestonem, krásnou hudbou, napínavou zápletkou s romantickými prvky a v neposlední řadě výjimečnou režii pana Wylera. Zasloužený Oscar, ale film je občas neskutečně utahaný. Trochu jsem se bál, že ve filmu bude příliš mnoho biblických motivů, příliš mnoho "náboženství", ale tvůrci tento aspekt naštěstí (pro mě) udrželi docela na uzdě. Naprostá spokojenost i s akčními scénami, které jsou na svou dobu - nebojím se říct - převratné.(10.4.2008)

Film mi přišel trochu moc dlouhej, ale ta konečná scéna z circu, ta byla nádherná. A když si představíte, že tam všichni ti lidi museli být, protože nějaký počítačový dokreslování jako v Gladiátorovi nebylo možné, nezbývá, než sklonit všechno, co jde. Ten koňskej závod byl úžasnej a tak za něj taky dostali všech těch jedenáct Oskarů. Jinak mi to připadalo opravdu hodně zdlouhavý a nudný a možná až příliš se zabývající náboženstvím. Výprava samozřejmě velkolepá, ale tentokrát to nezachránil ani Charlton Heston.(12.12.2005)

Jen tak pro pořádek, slavná vozatajská scéna je i co do délky takřka doslovnou kopií stejně fantastické scény v "Ben Hurovi" z r. 1925. Jinak mezi historickými, potažmo biblickými velkofilmy 50. a 60. let. Ben Hur těžko hledá konkurenci. Netrpí statičností a prázdnou rozmáchlostí, i přes veškeré svody monumentality staví Wyler především na postavách a příběhu. Biblická linie je potom zpracována tak, že i pár nepřímých odkazů a kamerových pohledů dokáže vyvolat účinek, jaký se nepovedl desítkám jiných filmů a na rozdíl od nich dokáže předat určité poselství, které není jen prázdným převyprávěním biblického scénáře. Nadčasovost a životnost příběhu jsou jedním z důvodů, proč jsem schopen se povznést nad historičnost celého filmu a vychutnat si ho tak v celé jeho kráse a velkoleposti.(1.5.2006)

Bena Hura si sice nebudu pouštěť několikrát do roka, ale jsem rád, že jsem tenhle velkofilm mohl vidět! Určitě je to jeden z nejmonumentálnějších filmů vůbec, a přitom je celý dělán skoro na kolení, to klobouk dolů a nebýt té poslední fanaticko náboženské půl hodinky, dal bych jistě plný počet! Heston nehrál, ten se s Judou ztotožnil a bylo to fantastické, ale ani on nedokázal ten konec nějak oživit. Takhle je to jen za tři hvězdy, ale opravdu smekám a kdyby to bylo kratší, rozhodně bych Bena Hura vychvaloval, kde jen mohl. Škoda.(16.11.2008)

• - Snímek v roce 2008 zařadila Americká filmová instituce v kategorii epických filmů na 2. příčku. (TheDude)

• - Bílí koně byli dovezeni ze Slovinska. (HellFire)

• - Závod čtyřspřeží se připravoval dva roky. Vzniku scény předcházel speciální výcvik osmi desítek vybraných koní a samotné natáčení stálo na svou dobu neuvěřitelný milion dolarů, což je patnáctina celkového rozpočtu filmu. (Dr.Okamura)