Jen tak pro pořádek, slavná vozatajská scéna je i co do délky takřka doslovnou kopií stejně fantastické scény v "Ben Hurovi" z r. 1925. Jinak mezi historickými, potažmo biblickými velkofilmy 50. a 60. let. Ben Hur těžko hledá konkurenci. Netrpí statičností a prázdnou rozmáchlostí, i přes veškeré svody monumentality staví Wyler především na postavách a příběhu. Biblická linie je potom zpracována tak, že i pár nepřímých odkazů a kamerových pohledů dokáže vyvolat účinek, jaký se nepovedl desítkám jiných filmů a na rozdíl od nich dokáže předat určité poselství, které není jen prázdným převyprávěním biblického scénáře. Nadčasovost a životnost příběhu jsou jedním z důvodů, proč jsem schopen se povznést nad historičnost celého filmu a vychutnat si ho tak v celé jeho kráse a velkoleposti.(1.5.2006)

Epický zážitok, ktorý si treba nanovo dopriať v blu-ray kvalite! Neskutočne veľkolepý veľkofilm, plný romantiky, tradičnej drámy a akcie, ktorá je na tú dobu ohurujúca a strhujúca. Nemusím podotýkať skvostné herecké výkony, prvotriednu réžiu, ktorá si dokázala poradiť so všetkými nástrahami, aké prináša natáčanie tak megalomanského projektu. 85%.(15.2.2015)

Rozpadlé přátelství, rozbitá skřidlice, galeje, hláškující šejk, závody v cirku, ukřižování. Tři a půl hodiny té největší podívané, jakou kdy Hollywood nabídnul. Má to své mouchy, je to předlouhé, teatrální a přepjaté, jenže ten film chytne (dámy prominou, jen obrazně řečeno) za koule a pustí až se závěrečnými titulky. Sled pamětihodných scén, který ve výsledku všechny sošky zaslouží, ať už o nich myslíte, co chcete. Když mám definovat velkofilm, s nábožnou úctou ze sebe jako první vypálím právě tohle.(26.12.2009)

Velikášství a příležitost předvést umění hollywoodské megalomanie, kde limituje pouze konzervativní americko-křesťanská optika, nikdy ne prostředky nebo počet komparzistů ve scéně (kdo by to jinak s takovým rozpočtem odklepl) -> vzniká shluk na sebe křehce navazujících "mikrofilmů", vždy bez potřebného vyvrcholení, což je žádoucí pro napojení na další epizodu. ___ Byl jsem skeptický ohledně obsazení Charltona Hestona, ale obavy se téměř okamžitě ukázaly falešné. Potřeba charismatického hlavního hrdiny, který by nasazením při osobních scénách negoval všudypřítomný příval prvoplánových atrakcí, je splněna na 100%. Wyler, dle mého, balanc na hranici mezi velkofilmem a rodinným dramatem zvládá velmi slušně, ale přeci jen ho mám rád v osobitější poloze (Nejlepší léta našeho života, Prázdniny v Římě).(8.10.2012)

Příběh Judah Ben-Hura je neskutečná klasika. A kdo jiný by ji měl natočit než William Wyler. Škoda slabší prostřední části. Jinak by film neměl chybu. Nejlepší scény jsou samozřejmě dialogy mezi Messalou a Judou. Překvapilo mě jak málo prostoru Messala dostává. Musím ocenit, že závod vozatajů je pravděpodobně největší, nejslavnější a nejlepší akční scénou v dějinách. Nechápu jak tohle dokázali v roce 1959 natočit! 80%(12.12.2016)

• - Do role Judaha Ben-Hura (Charlton Heston) bol zvažovaný aj Marlon Brando a úloha Messalu (Stephen Boyd) bola pôvodne ponúknutá Lesliemu Nielsenovi. (Zdroj: cinemaview.sk) (Raccoon.city)

• - Ve filmu bylo použito neuvěřitelných milion rekvizit. (Karlos80)

• - Snímek Ben Hur byl natočen v systému Ultra Panavision 70 (známém také pod obchodní značkou MGM Camera 65) s úctyhodným poměrem stran 2,76:1. (Dnes používáný standardní Panavision má aspect ratio "jen" 2,35:1.) Ultra Panavison 70 pracuje na systému 70mm filmového pásu a navíc ještě anamorfických čoček kamery. (Trainspotter)