Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

TheMe

Dlouho jsem neměl vybraný žádný top film, ale po shlédnutí tohoto dílka neváhám už ani sekundu. Úžasný a dramatický příběh s fantastickým DiCapriem v hlavní roli. Mnoho překvapivých momentů, mnoho povedených scén, ale hlavně úžasné přeměny faktů během krátké chvilky neuvěřitelně vtahují do příběhu. No a poté konec, kde jedna jediná věta z mého pohledu popírá předchozích patnáct minut a působí stylem - odvolávám, co jsem odvolal.. Jedním slovem fantazie! ()

Dana1926

Jak Scorsese našel Dicapria tahle dvojka jak je spolu je zárukou kvalitního néli vyjmečného zážitku. A to platí i u Prokletého ostrova herecké obsazení na jedničku DiCaprio je zde opavdu vyjmečný naprosto nechápu, že za to neměl ani nominaci na Oscara, protože scéna v jezeře je opravdu herecký koncert, tak akademici na co čekáte? Jinak Mark Ruffalo mile překvapil. Co víc říct Chlapi jen tak dál! ()

Fenri

Jsem rozpačitý. Určitě má na mém zážitku z tohoto filmu roli to, že mi byl konec vyspoilerován. Tak jsem přišel o hodinu a půl intenzivního tahání za nos od Scorseseho. A myslím, že právě u takového filmu je právě důležité to celé rozuzlení, které by mělo divákovi vystřelit mozek z hlavy. Takhle můžu jen odbdivovat pěknou řemeslnou práci a solidní herecké výkony. No nic, bez vědomosti celé myšlenky by to asi bylo za 4*, ale nemůžu se zbavit dojmu, že ten nápad by měl potenciál i na 5*. Ale na to mi tam chybělo něco, co by mě opravdu vtáhlo do celého dění (Nevím, zda to náhodou nebylo tím, že jsem to viděl v televizi a s dabingem, nebo že jsem věděl konec a tím se eliminoval strach z konce. Možná, asi jo.). Ale stojí to za shlédnutí, o tom žádná. ()

TanoKaridy

Film začíná poměrně zajímavě, ale po chvíli je vám jasné, že tohle už tu bylo mnohokrát a lépe provedené. Děj je naprosto předvídatelný. A po technické stránce by měli být autoři snad potrestáni. Popravovaní němečtí dozorci padají k zemi naprosto nelogicky dle přání kamery postupně od jedné strany, přestože střelba do nich všech začala ve stejnou chvíli. Dále jsem nepochopil, jízdu v jeepu. Byl to záměr, nebo se opravdu jedná o špatně provedené studiové záběru před blue screenem? Hezky to popsala má přítelkyně, když řekla, že takové záběry viděla naposledy ve Fantomasovi. Škoda, téma by bylo zajímavé, ale tohle se opravdu nepovedlo. ()

Engardo

Veľmi pekne spracovaný snímok, kde nám autor prostredníctvom myšlienok hlavného hrdinu nahlodáva našu dôveru v to, čo je a čo nie je, poukazuje aká krehká je realita, že šialenosť je pre šialenca len iná forma reality a že skutočnosť a pravda sú len naše utkvelé predstavy, ktoré nám v závere zrúti ako domček z karát. ()

Reloadet

Zamotanost lidké psychyky a sní spojené uvádění do velkýh omylů. To je to, co lidstvo provází odjakživa a v čem spočívá perfektní dějová linie tohoto filmu. Když už má přijít rozuzlení filmu, tak všemu dodá na velkoleposti poslední scéna, kde mi opět naskočila husí kůže, ale to už byl konec. :) ()

Trinculo

Film to není špatný, ale bohužel je předvidatelný (a náznak o co půjde šlo vyčíst i z traileru). I když jsem tušil, že nám toto dílo uchystá takový vývoj příběhu jaký nám uchystalo víceméně jsem se skvěle bavil a užival si atmosféru Proklatého Ostrova. Není to originální, ale rozhodně je to dobře udělané. Vynikající "soundtrack", poskládaný výhradně z děl "new classical music". ()

Vala

Perfektní a fenomenální.Celou dobu jste si něčím jistí a pak najednou zjistíte,že to tak vůbec není...Nebo ano? Film má neskutečnou atmosféru a ani na chvilku Vás nepustí.Rozhodně to stojí za shlédnutí a DiCaprio bez problému táhne celý film.5 * ()

Kybela

Tak tentokrát ne.Tohle u mě nefungovalo. Ne, ne, prostě ne. A jsem rozladěná, protože mi to tolik lidí doporučovalo. Přitom je to jen průměrně uvařený guláš. Scorsese vzal velký hrnec z nerezového mysteriózna a přemýšlel, co do něj: "No, tak co maj lidi rádi? Pěkně prorostlý maso. Takže tam dáme takovej ten propletenej příběh, aby se divák nenudil a musel pořád přemýšlet, co je vlastně realita. Pak spoustu koření, aby to mělo šmrnc... nějaké ty zhasínající lampy, věčný déšť, neklidné tóny kontrabasu. To je však málo, tak co dál? Jo! Přimícháme matoucí a údernou poslední větu, aby se o tom mluvilo ještě celý odpoledne. Hm, hm, to by šlo. Ještě dáme před hospodu velkou ceduli, která bude na ten guláš upozorňovat. To by mohl bejt třeba DiCaprio..." Všechno to funguje, člověk se tím nají, ale je to pořád jenom hospodskej guláš s knedlíkem z prášku. ()

Scenixia

Někdo mi jednou řekl, že Shutter Island je předvídatelný film. Že ona hlavní šokující zápletka, kterou se dovídáme až na samém konci filmu, byla jasná už od začátku .... Názor na to mám ale jiný. A protože já nemám křišťálovou kouli, ani nijak jinak neovládám vidění do budoucnosti, byla jsem tímto snímkem řádně posazena na prdel a seděla na ní bez dechu až do konce filmu. Prosím více takových mysteriózních thrillerů :) ()

1mikeF

3 a půl. Příliš brzy jsem si uvědomil, že všichni jsou blázni a jen on je letadlo, takže na konci nebyl očekávaný "UH!" moment. ()

janeys

Filmová lahůdka. Scorsese opět nezklamal a DiCaprio opět dokazuje, že je jedním z nejlepších herců současnosti. Seděla jsem jak zařezaná a ani nedutala. Fantastická atmosféra. A finále? Jedno z nejlepších ve filmu vůbec! (pro mne) ()

Muf911

Hodně těžký film, jednak atmosférou, jednak vizuálně. Sice by se nabízelo vzhledem k převratnému konci kouknout se na to znovu, ale asi to neudělám, protože si to nechci projít znova. ()

Ajka2

Paráda! Již od prvních záběrů bylo jasné, že tenhle film se povedl, ale až poslední věta mi dokázala vyrazit dech! Všechno dokonale promyšlené, propojené. Kdo si bude myslet, že má film již na začátku dokonale přečtený a bude si říkat, že nad Scorsesenem vyzrál, plete se. ()

MFJD

Milujem filmy pri ktorých sa strácam, ale nie až tak úplňe aby som nezachytil dej a bravúrnosť režiséra. Tento snímok je toho príkladom, výnikajúco natočený snímok so silným dejom, výbornou réžiou a castingom. Leo pod Scorseseho taktoukou celkom nenahradideľný a z cela vieryhodný až do konca. Na takéto niečo je radosť sa pozerať, Scorsese je majster zakončenia. ()

JackieBliz

Nevím, kdy naposledy jsem z filmu byla na konci tak zmatená a unesená zároveň. Leonardo Di Caprio není jen "romatický floutek". Scény, příběh - všechno zapadalo. Pěkná podívaná, méně jak pět hvězdiček, to by byl hřích! ()

marrrrian

Toto mi práve na tú správnu strunu nezahralo. Ale nemôžem a ani nechcem od toho nikoho odhovárať. Považujem hlavne za dôležité povedať, že pri tomto filme by nikto nemal dať na komentáre iných užívateľov. Napriek svojej obrovskej komerčnosti (neviem ako inak to nazvať) to určite nie je film pre masy. Rozhodne neľutujem, že som ho videl, aj keď ma nijak neoslovil. Je to........zaujímavý film. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013