Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Série(3) / Epizody(35)

Devilskitten

Musím říct, že poprvé mohu říct, že si mne nějaký český seriál doopravdy získal. Takto kvalitně zpracované krimi jsem opravdu nečekala, když jsem na něj poprvé koukala, ale získal si mě natolik, že pravidelně sleduji a těším se na nové díly. Opravdu kvalita srovnatelná s mými oblíbenými americkými krimi seriály. :-) ()

erpe

Po tom všem, co tu bylo chvíli předtím nemůžu jinak, než za plnej počet. Vše, co bych k tomu dál mohl dodat, už napsal golfista, takže já si vystačím s hvězdičkama ;-) A odpustím tomu i některý hudební samply vyloupený ze Sherlocka ;-) ()

Mainer

Patrick Zandl je teplej úchyl s divnym jménem! Někdy jsou tam mírný chybky a je to přitažený za vlasy, třeba ČT viditelně vlivnými lidmi ovlivněná k diskriminaci Arabů a cizinců (naštěstí ne tak, jako v tom škváru Sanitka), ale jinak mi to přijde jako super seriál s ohromnou lidskou kvalitou a skvělými výkony. Jebat všechny kriminálky Miami, New York a Las Vegas! ()

LencaN

Ráda bych tomuhle seriálu co nejvíc pomohla v hodnocení, takže i když mám drobné výhrady k náhlým střihům, kdy trošku při stříhání ujela ruka - zaznamenala jsem to ale asi jen třikrát, čtyřikrát...tak i v tom případě dávám 5*. Je tam vidět neuvěřitelná snaha. Hodně jsem se bála Polívky a Vladyky. Známe je přece hlavně z komických rolí, ale kriminalisty zvládli perfektně. Vesměs celá "posádka" prvního oddělení podává hodně, hodně slušné výkony. Fakt mi ti chlapíci na to hrozně sednou, hlavně Vetchý (ten se pro kriminálky snad narodil a to jsem ho v jeho dřívějších filmech moc nemusela, ale neuvěřitelně vyzrál), tak i třeba mladý stážista, všem bych věřila, že s policajty vážně spolupracují. Líbí se mi i chemie mezi celou partou, kterou seriál prezentuje. Takové to chlapské pošťuchování, drobné srandičky atd., to celé to oživuje a víc přibližuje divákovi, takže se občas i zasmějete. Seriál ukazuje reálnou práci kriminálky, jak jim do toho lezou třeba novináři nebo inspekce a ztěžují jim práci. Taky ukazuje, že mít za manžela někoho z mord party asi není žádný med, když nemůže každý den ve tři odejít domů, oni musí podle toho jak se chce podvratným živlům páchat zločiny. Mně se líbí právě to, že ukazují celý postup práce. Jasně, taky se mi líbí Kriminálky NY, Las Vegas atd, kde se převážně vrtají v laborkách a každý policajt ovládá skoro každý obor. Ale tohle si myslím aspoň v našich krajích není obvyklé a Případy 1. oddělení právě ukazují tu pravou kriminální práci i s jejich překážkami, mravenčími pracemi, omyly a probdělými nocemi. ()

rey17

Neuvěřitelně dobrý původní český krimi seriál. Dělali ho vůbec Češi? :-) A po posledním díle musím smeknout poklonu Bolkovi, protože v prvních dílech byl nepřesvědčivý, v posledních skvělý policajt. Také se mi připoměli herci, na které jsem úplně zapomněl. Super. ()

wesker

skvělý seriál který mě příjemně překvapil , zajímavé případy a krom toho dává divákovi nahlédnout do kuchyně kriminalistiky...jen víc takové produkce. ()

galiea

Jsem naprosto nadšená! Výborný seriál, když každý díl běží svižně a logicky, herci ze sebe vydávají maximum a nechybí chytrý, někdy pravda poněkud ironický humor. Obsazení je skutečně skvělé, každé postavě její roli věřím a líbí se mi, že nikdo nepřehrává, naopak někdy nenápadná gesta vyjadřují jejich názor a jen těžko se přesvědčuju, že Polívka opravdu není major před důchodem:-) Úžasný je i Miroslav Vladyka, přestože Sršeň na první pohled moc sympatií nevzbuzuje, teď už se vyloženě těším na každou scénu, kde se objeví. A to jsem si myslela, že Humoresky už nic nepřekoná... Jinak jakožto osoba pohlaví ženského musím pochválit výběr charismatických, méně známých herců - Filipa Blažka bych vůbec nepoznala, vyrostl z něj oku lahodící chlapák, a Petr Stach i Stanislav Majer si rozhodně své role plně zaslouží! ()

rigby

Výborný seriál, jakých se v našich krajích rodí nemnoho, zejména v posledních dvaceti letech. Asi dva díly byly značně slabší, ale jinak si zbytek podržel po celou dobu vysílání vysokou úroveň. Nesklouzává do podbízivé polohy, nesnaží se o jalovou popularitu. Každý z herců si jede svou civilní linii, takže jsou v každém okamžiku uvěřitelní. Celkově je seriál natočen velmi civilně, bez zbytečného patosu a bez zbytečného dobarvování reality. Možná to někomu nemusí vyhovovat, ale syrová realita je rozhodně uvěřitelnější a dívatelnější. Zasloužené čtyři hvězdičky, opravdu jsem se každé pondělí skvěle bavil. ()

jessic

Málo tempa; málo akce, málo vzrušujících temných případů. Pro mě skvělá veřejnoprávní odpověď na různé imitace zahraničních Kriminálek typu Anděl, teré působí komicky. Skutečné případy, lidské charaktery s osobním kouzlem slušných herců, včetně chyb ve vyšetřování a nudného studování spisů. Sice to nebude cesta pro českou kriminálku, protože více podobných počinů by časem začalo nudit, ale autenticita mě tentokrát bavila. ()

Movie Maniak

Konečně detektivní seriál, ve kterém je vidět o čem je skutečná detektivní práce. Žádná supermoderní laboratoř, kde vždy najdou stopy DNA i na tom nejmenším drobku z večeře. Žádné automobilové honičky, střelba, výbuchy ala Užovka 12 (A to říkám i přesto že mám seriály typu CIS velmi rád). Prostě skupina kriminalistů, která řeší případy, snaží se vyjít s prostředky, které mají a při tom všem ještě musí čelit tlaku novinářů a nespokojeného šéfa. Při prvních zmínkách o seriálu jsem měl strach z jeho obsazení, mé obavy naštěstí byly liché. Herci jako Polívka, Vetchý nebo Vladyka podávají výborné výkony. Co se týče případů, řeší se klasické zločiny, vraždy, vydírání. Na první pohled jsou tyto případy málo zajímavé a není problém dopředu natipovat pachatele. Co je ovšem zajímavější, a je to vlastně gró policejní práce, je třeba pachateli zločin dokázat. Suma sumárum: velmi povedený seriálový projekt, který se dobře sleduje a vyvolává touhu vidět další díl. Jen tak dál Česká televize. Nakonec malá poznámka pro dvou hvězdičkové hodnotitele. Na vaše hodnocení samozřejmě máte právo, ale příště zkuste před verdiktem shlédnout více než dva díly. Případně si uvědomte, o co se tvůrci snažili. Občas mám pocit, že někteří hodnotí způsobem, nemám rád tento žánr, tak dám nízké hodnocení. Je to na škodu všem co se snaží hodnotit svědomitě a předat své poznatky ostatním. ()

pan_filuta_

Konečně seriál, který zobrazuje fízly alespoň trochu reálně - jako neschopné, rozhádané diletanty, jejichž jediným cílem je vyrobit pachatele z kohokoliv, kdo se jim dostane pod ruku. K dosažení tohoto cíle jsou schopni sami porušovat zákony a nestydatě lhát neb jejich enormní pravomoci jim připadají nedostatečné. Při sledování tohoto seriálu mi však neustále běhala hlavou myšlenka "Co by asi chudáci fízlové dělali, kdyby se všichni drželi základního D-F pravidla pro jednání s Policií - tj. s policajtem se nebavíme. Nikdy. Za žádných okolností." Kolik "pachatelů" by dokázali vyrobit? Bylo by vůbec o čem točit? ()

bulawaio

9/10. viděno :1.Série -14 dílů. Nejen o výborně vystihnuté práci policistů vyšetřující vraždy, ale zároveň seriál odráží věrohodně sociální dopady práce u policie. Zajímavě řeší réálné případy se skvělými herci. Tady není o čem, výborná kriminálka, která strčí do kapsy skoro vše,co jsem z tohoto žánru doposud viděl. 1. série zhlédnuta během týdne. ()

brasek

Na moje prekvapenie veľmi dobre urobený seriál, veľkým pozitívom je že prípady sa opierajú o skutočné zločiny. Všetci vieme ako asi skončí diel, ale aj tak si jednotlivé časti držia vysoký stupeň napätia a atmosféry až do poslednej chvíle. ()

0kozel

Tohle je super práce. Konečně český krimi seriál na nejvyšší úrovni. Žádné telenovely, americké super efekty, ale realisticky zobrazena kriminalistická práce. Navíc je fajn, že je to založený na skutečných případech. Celý seriál je minimálně o třídu výš než ostatní české kriminálky, řekl bych že navazuje zdařilostí a provedením na Hříšné lidi a Četnické humoresky, ikdyž je to trochu jiný žánr než zmíněná díla. ()

morepower

Tak konečně! Chlapi, co dělaj normální chyby, maj svoje normální problémy no a nejsou to žádní superagenti, co z odrazu v hraně nerezovýho zábradlí poznaj pachatele a vypátraj ho během dvanácti minut. Tahle kriminálka je dobrá tím, že si na nic nehraje a přesto udrží v křesle. Kloubouk dolů před herci a týmem. Tohle!! tu chybělo.. ()

blezg

Seriál táhne Bolek s v nedávné době těžko předpokládatelným charakterem klidné síly a moudrosti a zkušenostech stáří. Čas si nebere servítky :) Skvělej počin. ()

zigy

V rámci svého žánru bomba. Čistokrevná, originální a REALISTICKÁ kriminálka. Na scénáři se podílel skutečný kriminalista a je to znát. Vetchý, Polívka a Vladyka odvádějí, co umějí, a umějí toho hodně. Neznám žádný podobný seriál zahraničního typu, protože buď to jsou nereálné blbosti, nebo příběhy osamělého detektiva, anebo nějaký nabušený hrdina typu nepřemožitelného a neprůstřelného janka. Tohle je však parta normálních lidí. ()

Muf911

Překvapivě dobrý seriál, který je pro mě atraktivní svým prostředím Prahy a míst, která dobře znám. Je nejen velmi autentický, co se případů týká, ale také způsobem jednání, mluvení a vztahů jednotlivých protagonistů. Nikdo z detektivů není dokonalý, ale každý je něčím významný pro tým. ()

Hawaitypek

Veľmi kvalitný kriminálny seriál z nám (a samozrejme aj Čechom :) ) blízkeho prostredia s naozaj (konečne) aspoň trochu reálnymi postupmi. Nemôžem inak ako 5/5 ()

Cazzysvjet

Neveril bych , ze to jeste nekdy prohlasim, ale po tom hnoji co se tady tocilo poslednich par let , jsme nasli skvelej ceskej serial. A to ze cesky serialy nesnasim. Je to z produkce CT1 da se to najit primo na ivysilani a jmenuje se to "Pripady 1. Oddeleni" . Vrele vsem doporucuju. Konecne nekdo pochopil , ze ala kriminalka Las VEGAS to nepude a ze je potreba aby herci taky hrali. Je to podle skutecnejch pripadu v cechach. To ze mne to i drzi v napeti no ja po kazdym dile vybehnu pred barak a nadsene tleskam!!!!! Huraaaaaaa!!!! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD