A jak to bylo dál...

• USA And Just Like That... (více)
USA, (2021–2023), 14 h 41 min (Minutáž: 36–45 min)

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Kamera:

Tim Norman

Hudba:

Aaron Zigman

Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth, Sara Ramirez, Mario Cantone, David Eigenberg, Willie Garson, Evan Handler, Nicole Ari Parker (více)

Série(2) / Epizody(21)

Nová kapitola Sexu ve městě z produkce HBO Max navazuje na ikonický seriál HBO vysílaný v letech 1998–2004. Nové pokračování s lapidárním názvem A jak to bylo dál... opět sleduje nerozlučné přátelství Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) na jejich složité životní cestě po padesátce. Čekejte romantiku, humor, staré známé včetně pana Božského a úchvatné kostýmy, které seriál podle knižní předlohy spisovatelky Candace Bushnell tak proslavily. (HBO Max)

Kekik odpad!

A jak to bylo dál- neviděla jsem ani jeden díl celý, a moc mě to mrzí, jelikož jsem se fakt těšila. Zkusmo jsem viděla pár scén, a to mi stačilo. Většinu informací jsem si vyhledala někde na netu. Proč jsem nebyla schopna vidět ani jeden díl? Takže - strčte si tu politickou korektnost někam. Ano, vím že v původní sérii už to také bylo, ale co předvedli zde (kde mám kýbl) je za hranou mé snesitelnosti. V původním seriálu jsem hrozně moc fandila Mirandě a Stevovi. Scéna v kumbálu, kdy se dají dohromady nad dortem jejich syna, mně ještě i teď vhání slzy do očí. Takže se ptám: Proč z Mirandy udělali nešťastnou ženu, která tvrdí, že byla vždycky nešťastná? To "cosi" (tak kde mám ten kýbl?) bezpohlavního (tak kýbl už není potřeba, už jsem to hodila na zem) mi vzalo představy o Mirandě. A to neodpustím. Nikdy! Nevím, jak dopadl Steve. To jsem si nikde nevyspoilerovala, ale doufám, že nalezl štěstí, a že Mirandu už nechce vidět ani z rychlíku. Carrie a Božský- Jejich umírající scéna odpovídá tomu, jaký mám na ně názor. Nudný a trapný. Vždycky jsem kopala za tým Carrie a Aiden. První díl filmu mě utvrdil v tom, že Božský je prostě blbec. I když jednou jeho představitel v rozhovoru řekl, že Carrie si to vše dělala sama. On k ní byl upřímný. S čímž tedy musím souhlasit. Ale přesto mě štvalo, jak pokaždé Carrie zkazil její štěstí. Takže jeho umírající scéna mě nedojala, ale je fakt, že jsem trochu smutná z toho byla. Ovšem chápu, proč se tohoto paskvilu herec nechtěl zúčastnit. Stejně tak chápu Samanthu. Důvod její nepřítomnosti je pomsta přestavitelce od tvůrců. Jste trapní! O Charlottě jsem si toho také moc nezjistila, ale jak jsem ji měla ráda v původním seriálu, tak tady v těch pár scénách, které jsem viděla, mě bohužel vůbec nezaujala. Botoxy nadělaly víc škody než užitku. Za tento politicky nekorektní komentář se neomlouvám. V mém životě jsou jen dvě pohlaví. Mužské a ženské. Tak to bylo, je a bude. ()

DavidDizzer

No, osobně si myslím, že zase tak špatné to nebylo, jaké je zde hodnocení. Na 60 % to seriál určitě je, neboť má něco do sebe, má celkem pestrý děj a není to vysloveně nuda a průšvih. Mě osobně se líbil, avšak záměrně zvyšuji mírně hodnocení o jednu hvězdu právě proto, že se mi zdá hodnocení příliš nízké. Avšak co si budeme nalhávat, i mě tam už některé věci, kterých tam bylo až příliš, moc nelahodily, nebo spíše až vadily a byly poněkud otravné. Ve velké míře se tam totiž vyskytuje až přílišná propagace LGBT+, tedy nějaké binární pohlaví, trans a já nevím, co všechno v této věci vlastně existuje. Proti této skupině, tedy hlavně proti lesbám, gayům a tak podobně nic nemám, avšak zde mi to již lezlo trochu na nervy. Přišlo mi to opravdu vysloveně záměr to do seriálu co nejvíce obsazovat, aby došlo k propagaci této skupiny, že i ona je normální a má právo na to žít. Ovšem když to vidíte od prvního dílu až do posledního, a to poměrně v dosti velké míře, je to fakt už přemrštěné a mě osobně to už chvílemi vadilo. Přišlo mi to zkrátka trochu jako propaganda něčeho, co by každý měl mít rád a nebo přijmout to, stejně jako černoši musí automaticky vyhrávat v mnoha kategoriích na Oscarech jen proto, abychom nebyli za rasisty. Abych trochu opustil tohle téma, ke kterému jsem řekl víceméně vše, tedy že proti této skupině nic nemám, ale že už toho bylo opravdu moc, tak co se týče děje obecně, líbilo se mi na tom to, že je to víceméně téměř přesná ukázka reality, alespoň té americké. Neobjevují se tam jen stupidní usměvavé paničky, všichni nejsou šťastní a všichni nemají dokonalý život, ba naopak se tam vyobrazují běžné problémy, které člověk v životě má, a to i v těch vyšších třídách. Od úmrtí, trapasů, nefungujícího vztahu či manželství, až po drogy, alkohol a jiné látky. Zkrátka je tam zobrazena realita, není tam nic cenzurováno, vše je plně a přímo vylíčeno. Děj je občas primitivní a občas přejde do velmi zajímavé fáze a takto se to střídá během jednotlivých dílů, takže ani žádná luxusní paráda a úžas, ani žádný propadák. Každopádně me to chytlo a myslím si, že pokračování a další šanci si seriál zaslouží. Je pravda, že Samantha tam asi trochu chybí, ač je tam několikrát v rámci děje zapojena a zmíněna, zato však se tam vyskytují i jiné hlavní postavy. Ovšem doufám, že se Samantha do sexu ve městě někdy vrátí, ač o tom pochybuji a je to spíše přání nás všech. ()

Pavlo

Je to cele ako virgin mojito - ma to podobnu farbu, vonu, teplotu, ale ked to clovek ochutna, tak sa len uskrni, vypije a oddide bez nejakej vacsej emocie. Toto cele vystihuje aj tento podla mna na silu spracovany pocin. Tlacenie LGBT+- do kazdej epizody ubera na dojme. A ani typicky nadhladovy humor v tomto necakajte + postava Samanthy moooc chyba. ()

Kristych535

Jsem uchvácená! Od posledního dílu původního seriálu uběhlo spoustu let a doba se samozřejmě změnila. Je správné, že seriál natočili reálně v době, která momentálně prostě je - nebinární lidé, sexuální experimenty v pozdějším věku, děti se nebojí říct jak se ve svém těle cítí, neschopnost otěhotnět, umělá oplodnění… Česko je v tomhle ještě dost pozadu, proto chápu některé komentáře, ale podle mě je to natočené přesně tak, jak by to natočené být mělo! Doufám, že bude další řada. ()

alienable

Happy end závisí na tom, kdy přestanete příběh vyprávět. Tady se s tím vůbec nemělo znovu začínat, zničila se tak ta pracně udělaná mozaika, která vznikla z původních sérií. Asi nejsem dostatečně woke, abych ocenila většinu novejch témat poplatnejch týhle době. Vadí mi defacto likvidace něktetejch charakterů a laciná předvídatelnost určitejch dějovejch linek, který ani nejsou dotažený do konce. Druhá půlka je o něco lepší, chytne to nádech starýho lesku i vtipu. Ale i tak, pojďme radši dělat, že pokračování nikdy nenastalo. ()

Petaska1

Tak hlavně, že bylo všechno gendrově a rasově korektní. Ufff…. Ale že ze Steva udělají stoletého dědu, to se odpustit nedá. Jsou prostě věci, které by pokračování mít neměli a tohle je bohužel jedna z nich. ()

Tweny

Ano i ne. Za pokračování jsem ráda. Že to bude jiné než původní seriál (za mě horší) se dalo čekat. Že to bude lepší než 2 předchozí filmy - to se naštěstí naplnilo. Není to úplně bezduché… líbí se mi jak postavy prostě žijí dál. Že to není wow, nevadí. Diváka jako já, který je s postavami od začátku, těší vhled do jejich světů po tolika letech. Co mě ale ruší a neumožňuje užít si ten zážitek s větší chutí byla postava Carrie. Moje jindy favoritka mi tady byla nesympatická. Chyběla jí trocha té roztomilé nejistoty, přívětivost… Ano je starší, ale musela se z ní nutně stát sebestředná protivka? ()

Thamilka

Už když jsem četla, že budou natáčet další díly seriálu, tak jsem znejistila. Mají to opravdu zapotřebí? První díl filmu byl super, opravdu se povedl, druhý byl již přetažený za vlasy a seriál? Přijde mi, že se nemohli rozhodnout o čem točit, tak tam nacpali vše. Gayové už neletí, teď je každý bezpohlavní, oslovuje se my atd... Božský nám zemřel, ale proč? Celé to bylo divné, hlavně mi neseděla ta "Che", celé to bylo takové upatlané a chyběl jim ten náboj jako dřív... Takže jediná otázka,co tu je, proč to vlastně natočili? ()

momomoo22 odpad!

Ukážka, keď to preženiete v pretlačovaní tém... Nestačí, že je sú tam postavy, ktoré sa necítia ani ženou a mužom, ale ešte aj dcéra Charlotte vytiahne tému, že nie je dievča. Samozrejme černoska téma. Všetko dokopy hodené úvodom. Chápem, že je to zobrazenie hrdiniek v modernom svete, ale je to až príliš. Tu by sa hodilo menej je viac. A dosť pokrivili osobnosť Mirandy. Navyše je to úvodom nudná dráma. ()

PsychedelicQ odpad!

Veliké zklamání. Nesouhlasím s názory, které jsou ve filmu propagovány. Postavy nejsou stejného charakteru. Zabít Božského hned na začátku? Po třech dílech jsem se rozhodla nemarnit dál svůj čas. Můj milovaný seriál skončil spolu se Samanthou. ()

jomanka

Člověk musí zavnímat, že jak naše životy, tak životy postav se za těch pár let posunuly. Já děsně kvituju tu odvahu pokračovat a ukázat,  že život nekončí dosažením 40 let. Za mě to dobře navazuje na předchozí filmy i série a je to velmi dobře posazené do dnešní doby. Přelomový krok, kterého se třeba moji milovaní Přátelé obávali. Klobouk dolů. ()

Flashback odpad!

Stařeny utopené v botoxu, které vypadají jako parodie sama sebe, se urputně snaží zalíbit komukoliv skrze upocenou woke agitaci. Fakt na blití uplně celé. ()

3anitram

Jak jsem se po rozpačité 1.sérii té 2. fakt bála, tak jsem byla překvapená (až zaskočená), jak se mi nakonec líbila. Jasně-megakorektní vytahování všech problémů světa máme v obou. Nadpoloviční většinu nebílých herců-také splněno (a dobrých mi jich přišlo jen pár). Že jsme my, generace vychovávající dnešní děti, asi někde udělali ku*va chybu (a to ještě zaplaťbůh za českou konzervativnost!!), je také nabíledni. Děti zmatené, mladí lidé zmatení a stará boomer garda se s tím má popasovat. Charlota (i díky výplním) působí jako ušišlaná karikatura sebe sama, Carrie za mě vpoho (kor v 2.sérii), Anthony neskutečně protivný, ale Miranda?? Pánaboha ta ženská se asi fakt zbláznila?! Je mi úplně jedno, jestli se jí líbí ženy, muži, nebo "TO", ale spoluvytvořit tak nehezké, až nechutně zpracované sexuální scény napříč snad všemi díly, to se jen tak nevidí!!! Jinak se to po prvním (skoro dementním) dílu hezky rozjelo a jejich příběhy o lásce,  práci, dětech, úspěších i prohrách, zkrátka o všedním životě po padesátce, jsou nám podávány vlídně, někdy vtipně, jindy smutně, tak jak to prostě chodí. And Just Like That ()

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023