A jak to bylo dál...

(seriál)
  • USA And Just Like That... (více)
Trailer

Série(1) / Epizody(10)

Pokračovanie kultového seriálu Sex v meste sleduje naše obľúbené Newyorčanky Carrie, Mirandu a Charlotte, ktoré prešli komplikovanou realitou života a priateľstva po tridsiatke. Teraz sú v ešte komplikovanejšej realite života a priateľstva po päťdesiatke. (HBO Max)

Trailer

M.i.k.e

Sex ve městě jsem měl před těmi 20+ lety fakt rád,protože puberta,řeči o sexu a sem tam prsa.Teprve když sem s odstupem viděl pár dílů,tak mi došlo,že to vlastně není taková sláva a třeba Charlotte sem opravdu neměl rád.Pak přišly dva extrémně dlouhé a nudné filmy,které reputaci rozhodně nenapravily a nedá se říct,že by kdokoliv stál o další pokračování (navíc bez Samanthy a tím pádem alespoň bez špetky nadhledu a humoru).Přesto uplynulo dvanáct let,pokračování je tu a kupodivu není tak hrozné.Carre je sice pořád Carrie,Charlotte je stále na pěst a moc mi neseděla ta snaha pokrýt všechny současná bolavá témata (to sice Sex ve městě obsahoval i předtím,ale nepůsobilo to tak na sílu),ale jinak si to na nic nehraje.Hlavní hrdinky se sice občas chovají debilně,ale jinak si moc dobře uvědomují,že nikdo nemládne a nesnaží se tak ze sebe dělat něco co nejsou.Seriál roku to zcela určitě není,ale zároveň není And Just Like that... ničím co by způsobilo psychickou újmu.Dalšího pokračování za dalších dvanáct let každopádně rád zůstanu ušetřen...60% ()

Chen

Sex ve městě byl ve své době přelomový svým přístupem k sexu a vztahům, ale samozřejmě dnes už mám v tomto ohledu jiné hráče (např. Euforii) a nebylo by asi úplně ideální, pokud by se tenhle sequel snažil přijít s něčím revolučním v případě sexu (ne, že by padesátnice neměly právo na divoký sexuální život), ale chtěl ukázat, že ústřední trio už řeší jiné problémy, než které řešily před desítkami let. Co se týče Samanthy, tak ano, chybí, ale jednoduše to nedopadlo a není to vina jen tvůrců, že neskončila ruka v rukávu. Kromě toho, některé nové postavy jsou fajn a stylovost seriálu stále nechybí. Trošku otravné je až přílišné tlačení na pilu v případě "woke" tematiky (a to říkám jako někdo, kdo je docela volnomyšlenkář), ale jinak jsem se nenudil. Slabší 4*. ()

Botič

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál rozkročený mezi dramatem a snahou o komediální skeče točící se nejvíc kolem zvracení, močení nebo periody. O sex už tu vlastně tak moc nejde. Polovinu série hledají tvůrci ideální balanc mezi oběma stránkami a snaží se dobíhat kvalitu původního Sexu ve městě. Snad každá epizoda tu napravuje nějaký ten přešlap z devadesátek, takže tu kolem hrdinek krouží úplně všechny problémy světa od BLM přes LGBTQ+ až po alkoholismus a strasti stárnutí. Před několika lety dávala SJP rozhovor, že příběh existuje. Mám ale takové podezření, že zmiňovaný příběh byl Mr. Big umře a tím to zhaslo. Nové postavy za srdce nechytají. Samantha žalostně chybí. Příběhové linky, kterými si postavy procházejí směřují do ztracena. Žádná oslava přátelství. Žádný sonet o lásce. Jen líbačka ve výtahu a díky naskle. Tady neumřel jen Big, tady umřela i Miranda a nejvíc Steve. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

10/10  And Just Like That... jsme se ocitli v dalších příbězích Sex and the City. Po prvních dílech některým divákům málem vypadli oči, ale brzy se i z této sezóny stal klasický formát glos na téma vztahů a sexu. Život jde dál a pokud je vám padesát, ani tehdy to neznamená, že byste měli přestat žít. Za nejlépe napsanou považuju linku věnovanou proměně Mirandy, protože při té jsem se cítila tak dobře jako během nových sezón The L Wordu: Gen Q. Tahle show vždycky bořila hranice a dělá to i po letech. V prosinci 2022 pokračování :) ()

Chrustyn

Děvčata nám zestárla, doba se posunula a tak je nutné se přizpůsobit ji i věku. Samantha odešla a tak už se místo sexu řeší jiné podstatné věci. Např. operace kičle, alkoholismus, stárnutí a samozřejmě problematika LGBT. Samotní gayové už nejsou v dnešní době tak žádání, takže jsou zde postavy, které se nazývají oni a dokonce se to dotýká i hlavních postav a jejich rodin. A právě to, jak je to do seriálu na sílu roubováno, mě nejen nebavilo ale i štvalo. Seriál je tak vhodný hlavně pro ty, které se blíží věku hlavních hrdinek a prožívají jejich osudy, změny a stárnutí už od začátku. ()

• V tomto díle se měl objevit i herec Chris Noth, ale poté, co byl obviněn ze sexuálního obtěžování, tvůrci scénu vystřihli. (Grimaldi)
  • Jedná se o poslední díl, ve kterém se objevuje postava Stanforda Blatche. Jeho představitel Willie Garson se po jeho natočení začal léčit s rakovinou a bohužel jí podlehl. (Grimaldi)

Související novinky

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a…