A jak to bylo dál...

(seriál)
  • USA And Just Like That... (více)
Trailer
USA, (2021–2023), 14 h 41 min (Minutáž: 36–45 min)

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Tim Norman

Aaron Zigman

Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth, Sara Ramirez, Mario Cantone, David Eigenberg, Willie Garson, Evan Handler, Nicole Ari Parker (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(21)

Nová kapitola Sexu ve městě z produkce HBO Max navazuje na ikonický seriál HBO vysílaný v letech 1998–2004. Nové pokračování s lapidárním názvem A jak to bylo dál... opět sleduje nerozlučné přátelství Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) na jejich složité životní cestě po padesátce. Čekejte romantiku, humor, staré známé včetně pana Božského a úchvatné kostýmy, které seriál podle knižní předlohy spisovatelky Candace Bushnell tak proslavily. (HBO Max)

Trailer

Katie88

Neeee... Sex ve městě měl zůstat čistě 90kový seriál, vtipný a zároveň šokující na tu dobu. Není tajemstvím, že stárnutí s grácií je mnohem lépe vnímáno okolím, než zoufalé snahy si hrát na mladé. O tomto seriálu to platí jakbysmet. Sice tam jsou nějaké snahy hlavní hrdinky postavit do nepříjemných situacích v moderní politicky korektní společnosti, ale celé je to takové slabé... Toxičnost SJ Parker mi moc sympatie k novému seriálu nepřidává. Jednak rozhádanost se Kim Cattrall, která už nevydržela dlouholetou psychickou šikanu ze stran kolegyň, stejně jako to, že se SJ přestala bavit se svým hereckým kolegou Chrisem Northem, čelícím obvinění ze sexuálního napadení. U #MeToo kauz evidentně neplatí presumpce neviny... Po druhém dílu, kdy si můžu oči div nevykroutit, to balím. Nejvíc mě "pobavila" scéna, kdy Big umírá a Carrie ho tam oplakává, místo toho aby volala sanitku. ()

Botič

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál rozkročený mezi dramatem a snahou o komediální skeče točící se nejvíc kolem zvracení, močení nebo periody. O sex už tu vlastně tak moc nejde. Polovinu série hledají tvůrci ideální balanc mezi oběma stránkami a snaží se dobíhat kvalitu původního Sexu ve městě. Snad každá epizoda tu napravuje nějaký ten přešlap z devadesátek, takže tu kolem hrdinek krouží úplně všechny problémy světa od BLM přes LGBTQ+ až po alkoholismus a strasti stárnutí. Před několika lety dávala SJP rozhovor, že příběh existuje. Mám ale takové podezření, že zmiňovaný příběh byl Mr. Big umře a tím to zhaslo. Nové postavy za srdce nechytají. Samantha žalostně chybí. Příběhové linky, kterými si postavy procházejí směřují do ztracena. Žádná oslava přátelství. Žádný sonet o lásce. Jen líbačka ve výtahu a díky naskle. Tady neumřel jen Big, tady umřela i Miranda a nejvíc Steve. ()

TroiMae

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Barbara-Seda Aghamianz: "This show is what my mom would call empty calories … and I enjoyed every bite, free from guilt. It is like a beach read - take it for what it is." l The second season of “And Just Like That . . .” is “a collision of aesthetic and topical excess that almost feels as if it were created to provoke the most grimaces possible,” Carrie Battan writes. ()

fixaman

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po prvních dvou dílech jsem byl mírně řečeno rozčarovaný, a to hlavně z toho, jak moc woke tohle pokračování Sexu ve městě je. Jenže čím víc jsem o tom přemýšlel, tím víc jsem si začal uvědomovat, že je to tak vlastně správně. Ten seriál prostě jen odráží dnešní dobu a pokud má dál řešit vztahy a sex, jen těžko se může vyhnout těmhle tématům, obzvlášť, když se odehrává v současném New Yorku, který je menšin doslova plný. No a jakmile jsem si v hlavě urovnal tohle, začal jsem si seriál užívat a nakonec jsem vlastně dost nadšený a těším se na další řadu. Hodně pozitivně hodnotím to, jak se tvůrci popasovali s tématem stárnutí, úmrtí atp. A jsem rád, že nám naservírovali mainstreamovou podívanou, kde všichni nemusí být jen mladí a bez chybičky. Jen tak dál! ()

Axident

Naprosto masochistická zaležitost. Jen blázen do toho mohl dát peníze a jen blázen by to chtěl vidět. Hlavní hrdinky zdegenerované plastikami jsou žalostným dokladem tragičnosti stále přetrvávající obliby dobrovolného prznění se v trapné snaze uniknout vizuálním projevům stárnutí. Ne, tohle nechcete. ()

• Jedná se o poslední díl, ve kterém se objevuje postava Stanforda Blatche. Jeho představitel Willie Garson se po jeho natočení začal léčit s rakovinou a bohužel jí podlehl. (Grimaldi)

Související novinky

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (více)