Resident Evil: Lék

• USA Resident Evil

Epizody(8)

Philcze odpad!

Kolekce memů a rádoby provokativních hlášek napsaných pro sdílení na TikToku a Twitteru marně vydávaná za seriál. Ubohá netflixizace herní série, která svou stupiditu nosí hrdě na prsou jako medaili, přičemž přichází z místa upřímné lásky pro béčkové zápletky, zvraty a hollywoodsky perfektní postavy s vizáží devadesátkových sexbomb. Přitom ale umí zatahat za nervy, když se jí zachce, a i po pětadvaceti letech vystrašit. Filmové ani seriálové adaptace nezvládnou nic z toho. Ta nejnovější je pak novým dnem, které už tak bylo umístěné dost hluboko, ovšem Lék se rozhodl jej prorvat a zarvat drápy do hlíny pod ním. Paralelní dějové linie fungují jako samostatné jednotky, které se takřka vůbec tematicky ani symbolicky neprolínají a nevytváří absolutně žádné napětí, z nichž ta v minulosti disponuje bezpochyby nejotravnějším duem protagonistek poslední doby, zvýrazňujícím už tak naprostou marnou snahu v pěstování zajímavého příběhu. Do toho všudypřítomná snaha přitáhnout Gen Z diváky, mnohdy ovšem zcela bizarně miskalkulovaná (zmínky o Clannadu, torrentových stránkách na anime, čtení Zootopia porna?). I Billie Eilish v podkresu zní o pár let opožděně, padnoucí tak akorát do seriálu, který ani podsouvání mladším nezvládne se ctí. Zatímco nedávné Welcome to Raccoon City bylo poctivým pokusem o vystižení herní atmosféry a specifického stylu, byť ne vždy úspěšným, Lék svou látku v podstatě zesměšňuje. Díkybohu za Lance Reddicka, světlo na konci tunelu, jehož herecký stoicismus ustojí i sebehorší dialogy. I s ním je to nekoukatelné a prohnilé, ale v záblescích snesitelné. Navzdory jeho kreacím přemýšlím, jestli jsem někdy viděl horší seriál s tak kompetentní technickou stránkou. S1 – 0 % ()

AffectedFace

Poprvé se přidám ke zdejšímu hodnocení, protože tohle je opravdu neskutečné hovno. Ztráta času největšího kalibru, a to jsem se na to docela i těšil, protože jsem skalní fanoušek video-herní série. Viděl jsem čtyři epizody, ale další už fakt nedám. První známka toho, že se jedná o opravdu nudnou sračku, je když si v průběhu jednoho dílu jdu zapálit cígo, aniž bych seriál pauznul. Druhá známka, je nikdy nekončící flashback scény opakující pořád to samé dokola, s nimiž se střídá přítomnost, kde hlavní "hrdinka" je absolutně nesympatická. Třetí vrcholová známka, je LGBT propagace, která zde už fakt nezná hranice, a to ve všech možných ohledech, od veganismu, po "kissing girls is better than kissing some fucking retard boy without brain". Tak jako pardon, ale skočit z 20 metrové pevnosti přímo na zem, a poté v klídku vstát a běhat mezi zombies bez úhony, je fakt nesmysl (ještě podotknu, že tento stunt kousek udělala žena). Když už ve čtvrtém díle měla přijít na scénu motorovka, byl s ní vykonán jenom jeden pěkný kill, zbytek zařídil granát... to už jsem si opravdu řekl "stop, to nemůžou myslet vážně?". Navíc, co kurva měl znamenat ten tlustý šašek "vládce nějaké koorperace", kterej bezdůvodně začal střílet do civilizace bez jakéhokoli vysvětlení. Kdyby se jednalo aspoň o kvalitní zombie vyvraždovačku, neměl bych problém dát vyšší hodnocení, jenže k tomu seriál vůbec nespěje, spíše se snaží tvořit "wanabe good" příběh, kterej absolutně ani jedním dialogem nefunguje. Jediná světlá stránka seriálu, je Lance Reddick, který podává opět vynikající herecké výkony, a ze začátku to vypadá, že se bude jednat o jednu z hlavních postav, no ne, ani zdaleka. Jedna úšmolená hvězdička, která nemá daleko od odpadu. ()

Trevor

Ako väčšina legendárnych značiek sa pod taktovkou Netflixu zmenil RE na korektnú feministicko-korektnú afroamerickú sračku bez príbehu. Okrem klasickej hudby, aliigátora a zeťákov vo väzení strašná bieda. ()

jhr

Naprosto nehorázná nuda s otřesným scénářem. Netflix neumí točit adaptace známých knižních nebo herních titulů. Místo toho, aby se pokusil o věrnou adaptaci původních her, vyhodil oknem peníze na nesmyslný seriál, který s předlohou nemá nic společného. To co udělali s Weskerem je nepochopitelné. Ta postava je velice špatně napsaná a se svým předobrazem nemá nic společného. Všechny charaktery jsou na tom podobně. Není zde jediná zajímavá postava a casting se také nepovedl. Ella Balinska se sice snaží, ale její postava je nudná a hrozně napsaná, takže nemá co hrát a jen se trápí. Na celém obsazení je vidět, že pro tvůrce bylo důležitější naplnit rasové kvóty než obsadit skutečně dobré herce. Děj se více soustředí na woke agendu než na kvalitní příběh, a na něco takového u seriálu pod názvem Resident Evil nikdo není zvědaví. Netflix se opravdu nemůže divit, že mu ubývají předplatitelé, když je schopen vypustit do světa něco podobného. ()

William_

Další KATASTROFÁLNÍ seriál na Netflixu, který v poslední době potvrzuje, že kromě Stranger Things už rezignoval na kvalitní a originální tvorbu, a nechává se strhávat různými trendy, které avšak pro diváka nejsou moc "trendy" jako v tomto případě. Potenciál na reboot resident evil byl nadějný, ale stala se z toho pouze nekoukatelná břečka plná příšerných postav a ještě horšího scénáře. Sledování poze na vlastní nebezpečí a nedoporučuji to ani fanouškům herní série. ()

M.i.k.e

při snaze zadaptovat Resident evil už sme se dočkali spousty věcí a většinou to nedopadlo moc dobře. Oproti netflixovské novince to všechno ale byly poměrně uspokojivá díla, protože tady se nepovedlo prakticky nic. Pár odkazů na hru tu sice je, stejně jako pár relativně solidních momentů, ale je jich zoufale málo a většinu času je nudné a ukecané teen drama o dvou sestrách, které jsou náhodou dcerami Alberta Weskera. Už při oznamování obsazení právě Weskerova postava vyvolala největší nevoli. Přeci jen Wesker je víceméně nácek a to, že ho tady hraje jindy výborný Lance Reddick k němu prostě nesedí. Jenže on to je nakonec ten nejmenší problém a vzhledem k tomu jaký je zbytek série by ho klidně mohla hrát pětiletá eskymácká holčička. Nečekal sem nic, ale i tak je to zklamání...35% ()

cariada

Zase tak hrozné to nebylo. Slabší průměr. Je pravda že jsem to musel začít asi po víc jak půl roce koukat zase od začátku, protože už jsem si to nepamatoval. Když překousnete první díl, tak se do toho dostanete. Děj se neustále prolíná ve dvou časových rovinách. Takže vlastně sledujete dva příběhy stejných lidí jen dohromady. Filmy s téhle série jsou někde jinde, ale jako kulisa při hraní her dobrý. Za zmínku stojí zmutovaný obří pavouk či krokodýl. Netflix si opět neodpustil stejnopohlavní paskvil v ději. ()

NiWi

Tohle je nejen jednou z nejhorších (volných) herních adaptací, ale také jedním z nejhorších seriálů od Netflixu poslední doby. Tento projekt má zkrátka tolik nedostatků, až je mi herců v něm skoro líto, protože ti jsou jednou ze světlých stránek (ne však vždy). Sem tam je nějaká sekvence zajímavá, sem tam se objeví náznak napětí nebo dramatičnosti, a sem tam to zkrátka a dobře ujde. Bohužel tyto drobnosti nevyrovnají nezajímavý a špatný scénář, nelogicky zametající se všemi dějovými zvraty a postavami, které nutí odříkávat umělé dialogy dokola a dokola, a spoustu dalších produkčních nedostatků. Stejně jako Welcome to the Raccon City, i zde musím bolestivě konstatovat, že tento projekt nestojí za čas strávený u něj. Pokud doufáte ve slušný zombie seriál, koukněte se na The Walking Dead. Pokud jste fanoušek herní série, od seriálu Resident Evil: Lék utíkejte a neotáčejte se. Ať se tento počin snažil být čímkoliv, rozhodně to není Resident Evil. Více ZDE ()

Sabrewulf odpad!

Brak, který je nutno utopit v močůvce a ne, nemyslím primárně kvůli mizernému adaptování. Těch negativ je vážně hodně, něco jsem rozepsal v jednotlivých epizodách, tady to shrnu + nějaké nové postřehy po kompletním dokoukání. Začnu tím asi úplně nejhorším, ale předtím je důležité zmínit, že seriál má dost pitomý koncept stojící (a padající) na neustálém skákání z minulosti do budoucnosti každých 10 minut, což je neskutečně otravné (taktéž jedno z výrazných negativ). Ale k tomu hlavnímu: Ten seroš NEMÁ DĚJ A VŮBEC NIKAM NESMĚŘUJE, i když se nám v prvních dílech drze snaží lhát, že jo. Jistě, v různých epizodách jde o jakéž takéž zápletky, ale na výsledný celek seriálu to nemá absolutně žádný vliv. Uvedu jeden příklad, který právě v kontextu toho nikam neposouvajícího se obsahu vlastně ani není spoilerem, naopak vás ušetřím toho, aby jste nechali ze sebe dělat blbce, jako se to stalo mě. V lince z minulosti sledujeme dvě sestry, Billie a Jade a hned v prvním díle je Billie v laborce pokousaná zombie čoklem, zatímco v lince v budoucnosti je sice už jen Jade, ale my se dozvídáme, že Billie žije ("Hledá tě tvoje sestra"). Když k tomu připočtete, že se v dalších dílech v linkách z minulosti začíná stav Billie zhoršovat, vychází z toho spousta možností, jak s tím naložit. Já třeba čekal něco ve stylu, že by Billie postupně začala mutovat, tak by ji zavřeli v Umbrelle a zkoumali, ale ona by třeba nějak utekla a pak, v budoucnosti -tedy po několika letech - by se s ní Jade setkala a to už by byl dejme tomu z Billie nějaký mega "finální boss" a Jade by tak musela svoji sestru ve finálním souboji zabít. Byl by tam nějaký progres, mohlo by to být emotivní a chytlo by to jistý rukopis her. I když vás jistě napadne plno jiných a lepších variant, smolík. Ve výsledku se Billie vůbec nic nestane, v budoucnosti je z ní úplně normální člověk, žádné mutace, žádné nadpřirozené schopnosti, prostě veškeré šaškování kolem kousnutí, které se táhne celým serošem, bylo k hovnu! Vlastně to ukazuje, že komplet linka z minulosti byla jen na zaplácnutí stopáže. Umbrella v postapo světě furt někoho nahání, po všech střílí, aniž by k tomu měli nějaký důvod, celkově to všechno nedává žádný smysl. Dokonce se za celý seriál ani nedočkáme pořádného vysvětlení, jak konkrétně k apokalypse došlo, je tam jen malý náznak. A vůbec, když jsem si přehrál v hlavě komplet celý seroš, tak jsem se úplně zhrozil, jak moc je to mlácení prázdné slámy. /// No dál. Klasická woke propaganda, Jade ze všech skupin, které potkává, přežívá vždy jako jediná, multikulti manžela má doma jen jako chůvu v domácnosti, Netflixu je přednější, nacpat nám do chřtánu, že šéfka Umbrelly je lesba a žije s "manželkou", než aby nějak propracovali scénář. /// Casting je příšerný, většina hereček jsou nesympatické držky + ta pizda, co si namáčí obočí v dehtu (šéfka), přehrává, až je to bolestivé sledovat. /// Postavy se ve většině případů chovají jako degeni, téměř každý je tu sobec, lhář, arogantní, zlý. Snad jediná kladná postava seriálu je syn šéfky Umbrelly, ale to je zas takový extrém ve stylu submisivního slabocha, který se nechá hlavní hrdinkou jen využívat a slovně ponižovat. Teď mě napadl takový legrační paradox - Netflix si pod sebou podřezal větev, vlastně nám nechtěně předvedl, jak to dopadá, když chlapa vychovávají dvě lesby. Heh. /// Seriál má stejný brakový feeling Andersonových filmů s Milou (je to i stejně hloupoučké), první polovina může alespoň relativně zabavit akcí, ale ta druhá se rozbředne do VKV (velmi křehké vztahy). /// Seroš i přesto, že se má jednat o horor, úplně rezignuje na nějaké budování atmosféry nebo strachu, vůbec si nepohráli se scénami, je to šité horkou jehlou, jako by točili rovnou za chodu (viz scéna s pavoukem). /// Co se týče adaptování her, už jsem to psal u Uncharted, oni nechtějí adaptovat hru, vymyslí vlastní žblept a zalepí to známou značkou, aby na tom mohli parazitovat. Příkladem budiž smysl postrádající použití T-virusu, když tu má naprosto jinou funkci a tím pádem měl mít jiný název. Za zmínku stojí, že jakmile se nám tvůrci v jedné epizodě snaží zprostředkovat TOHO Weskera, jak ho známe, je to vážně smutný pohled, až mi bylo toho staršího pána líto, jak zrovna dvakrát ty pohyby nestíhá a vzhledově vypadal jak Blade v důchodu. Přitom Lance Reddick je sympaťák a skvěle by se hodil do světa RE jako sekundární charakter, který např. s Chrisem Redfieldem, nebo Claire Redfield utíká z města. /// Masky trapné, místo pomalu šourajících se zombií tu máme rychle běhající retardy s opičími neštovicemi. /// Abych to shrnul: Jade řekne o svém malém čoklovi, že dělá velká hovna. No... to Netflix taky. () (méně) (více)

viperDavid

No jo otevřený konec, přesně to co nemám rád. Ale s ostatními sledujícími nesouhlasím, protože já samozvaný profesor zobíkologie říkám, že seriál je podařený, sympatický a dobře zahraný. Jo říkejte si Hardyové a LIVINGDEADové co chcete, jakmile nehraje Mila Jojovič tak je zle co? Těším se na další serii. Na druhou stranu "I am not ok with this" jsem se jí taky nedočkal. ()

LUKICKK

Začalo to průměrně a přerostlo to v podprůměrnost. RE svět nějak nastudovaný nemám, nikdy jsem žádnou hru nehrál, ale cca vím o co jde, znám příběh hry RE 2, takže porovnávat to s herním světem není můj úděl. Hlavní postava Jade mě srala a byla mi nesympatická jak v mladé tak starší verzi, za to její sestra byla sympatická celkem v mladé verzi, ve starší už tolik ne. Otec byl v pohodě průměrně napsaná postava a zbytek tam tak nějak jen zapadal. Za mě to za zhlédnutí nestojí. ()

Akira777 odpad!

Najednou ten film Raccon City nevypadá tak špatně. Díky Netflixy, teď je ten film mnohem lepší. Tohle je děs a naprosto nové dno RE. Jediná dobrá věc na tom byl Lance Reddick. ()

Zek

Resident Evil: Raccoon City, je totální blbost, ale snažil se být aspoň trochu věrný hrám. Bohužel tento seriál má se hrou společný pouze jméno. Příběh, který někdo vymyslel, tak za hodinu, je tu roztahaný do osmy dílů, kde se pořádně ani nic moc neděje, jen se člověk dívá na absolutně nudný postavy, které vás prostě nezajímají. Jediná známá postava ze hry, je tu Wesker, bohužel nějakého totální idiota napadlo z něho udělat kladnou postavu. Upřímně, když se nad tím člověk zamyslí, tak ta postava se mohla jmenovat jinak a vyšlo by to nastejno. Celkově, je to nejhorší Resident Evil jaký mohl být natočený. PS: To CGI toho psa, vypadá pořád hrozně. :D ()

Blue.Poison

Jsem ráda, že jsem si seriál pustila dřív, než se ke mně dostaly místní recenze. Hodnocení zdejších expertů je tentokrát hodně zbytečně přísný. Za mě to vůbec průser nebyl. Obě časový roviny se dobře doplňují a současnost průběžně odpovídá na otázky vzniklé v minulosti. Dialogy jsou zábavné a obecně se to občas bere s lehkou nadsázkou. Navíc mě bavil mezisesterský vztah i hlavní hrdinka. ()

VanTom

Sotva průměrný zombie seriál si rovnou podřezává žíly tím, že z obsáhlé videoherní předlohy zneužívá jen pár jmen a monster, jinak ji sprostě ignoruje. Proč, sakra?! Jako nejedná se o kompletní diletantskou tragédii a nevypadá úplně marně, jenže neskonale hloupých kravin, nad kterými nikdo dospělý zjevně nepřemýšlel, protože tohle mají mladí (konzumenti Netflixu) určitě rádi a zdá se to efektní, obsahuje mraky. Hlavně však namísto atmosféry, hororu/survivalu a gore řeší (školní) trable dospívajících dcer Alberta Weskera (pominu-li naprosto zcestný casting, tak jako vždy skvělý Lance Reddick) v jedné časové linii, a umanuté utíkání a jakési hledání léku v budoucnosti zamořené nemrtvými v té druhé. ()

Dakken odpad!

Tešil som sa na tento seriál a bol som zvedavý ako vo výsledku bude pôsobiť. V určitom bode som sa dostal do štádia, kde som už nevedel či sa mám smiať, plakať alebo vracať. Najlepšie všetko naraz. Veľmi chabá a zbytočná adaptácia. ()

kenkaku

Epický fail #1: casting. Opět tabulky korektnosti totálně podělali obsazení. Wesker je černoch! Má dvě dcerunky v barvách duhy (obsazené díky tomu zcela příšerně - opravdu na prvním místě by měla být schopnost hrát, ne plnit tabulky diverzity). Epický fail #2: scénář. Sledujeme střídavě linii 2022 v “novém Racoon city” (na to které známe se volně odkazuje) a v linii 2036 v Evropě (UK + Francie). Většinu času se nic neděje, postavy se chovají zcela nelogicky a s existujícími Residenty (tedy existující universem formovaným hrami + jakýmikoliv filmy) se pracuje velice volně a nešetrně (hodně se sice odkazuje, ale nesedí to nikam - př. Evelyn je prakticky sestra Alice z Andersonovi série!?). Mnohem lepší by bylo si jít vlastní cestou, vymyslet třeba C-virus, zcela nové postavy, odkazovat na vystavěné universum a recyklovat osvědčené (zmutované monstra). To by ale museli vyhodit scenáristu a toho idiota co měl na starosti casting (abych nebyl pochopen zle, třeba Lance hraje skvěle, bohužel špatnou postavu). Za mě tedy jde o další trapný pokus o moderní (korektní) recyklaci 25 let fungujícího světa. Více u jednotlivých epizod. ()

iXtr3m3

Popravde, nie je to až také fiasko, ako predtým vystríhali, ale taktiež popravde, čakal som viac. Najlepšie sú prvé a posledné epizódy a medzitým tona vaty. Vôbec mi nevadí, že Weskera preobsadili, pretože herca Lance Reddicka poznám dlhé roky a mám ho rád z čias Fringe, Johna Wicka a podobne, ale potenciál to malo ďaleko väčší a pri pohľade na príšerky, ktoré tam vystúpili, tak rozpočet nebol najnižší, aj keď CGI zahaprovalo hneď pri dobermaníkovi. Hlavná postava je debilná aj ako teenagerka aj ako dospelá, za jej chovanie by som jej natrieskal na hlavu, takže čokoľvek sa jej stane, zaslúžila si to. Určite tomu dám šancu v prípade ďalšej série, lebo oživenie sveta okolo korporácie Umbrella mi prišlo zaujímavé a nevidím to tak čierne ako niektorí, ale žiaľ sa im nepodarilo prekročiť tieň ani len tých najslabších častí filmov s Milou a dokonca ani minuloročný filmík. Možno sú to len tri hviezdy, ale v mojom prípade silné a omnoho lepšie, minimálne v zrovnaní s animovaným pokusom Netflixu z tohoto univerza v minulom roku. ()