Fontána

Americký nezávislý tvůrce Darren Aronofsky natočil podivuhodné sci-fi drama o hledání lásky až za hrob, o věčnosti lidské duše a o smrti vnímané jako akt stvoření. V příběhu se prolínají tři časové dimenze. V té současné se vědec Tommy snaží objevit lék na rakovinu, na niž umírá jeho milovaná žena Izzy. Ta píše knihu Fontána, odehrávající se v 16. století za vlády královny Isabely, pro kterou dobyvatel Tomas hledá v mayské džungli biblický strom života, jehož míza zajišťuje nesmrtelnost. A třetí časová rovina nás zavádí do daleké budoucnosti, v níž se vesmírný cestovatel Tom snaží oživit svou ztracenou lásku. V hlavních rolích této obrazově vytříbené filmové fantazie uvidíme Rachel Weiszovou a Hugha Jackmana. (Cinemax)

wendlik odpad!

Lidi by neměli hulit....a psát scénáře k filmu v tomhle stavu. I když tady na csfd v poslední době platí, že čím víc k nepochopení tím lepší hodnocení. ()

Jarisko2

Málem jsem to po prvních pár minutách vzdal, ale nakonec jsem rád, že jen málem. I když mi film neřekl nic, co bych doteď nevěděl, tak jsem za tuhle formu sdělení přesto rád. A taky za překrásnou hudbu.. Jo a taky to všude říkám: Když najdete krásný starý strom, můžete ho hladit, objímat, povídat si sním..a vězte, že jeho duše na chvíli splyne s vaší a že vám může mnoho dát. Ale nesmíte do něj dloubat kudlou ()

brondy

s Atlasom môže porovnávať iba rádobyodborník, alebo človek ktorý si ním nechal prepólovať mozog.. videné v 2006 a potom este 3x, Mansellov soundtrack takmer zodraty :-) (niesom hipsterska ovca) ()

Martazoe

Souhlasím s verbalem a tetsuo - tento film je i pro mě zklamáním. Hraje si to na něco velmi duchovního a hlubokého, ale je to o ničem, jen taková koláž rádoby esoterických myšlenek. Může tam být moře symbolů, meditující mniši a podobné další píčovinky, tohle ale neudělá z tohoto filmu nic, co by se mě nějak vnitřně dotklo. ()

Digi_cz

Fontána vychází z Mayské mytologie, když hodnotíte film toho typu je potřeba z něčeho vycházet. Fontána je pro mě jiná káva a ve výsledku není tou co bych si už nedal, ale ani tou, kterou bych se krmil denně. Nicméně škoda, že původní verzi jakou Darren zamýšlel neproměnil v reálnou s Bradem Pittem a (kdo ví jaká by byla...), ale Hugh Jackman dál tomu plnou. ()

Edwin44

No první hodinka filmu se dost táhne a nic extra moc nenabízí. Za to poslední pul hodinka dostává grády, příběhy se prolínají a všechno to tak nějak začne dávat smysl a vetší hloubku. Každej si může vzít z toho konce něco jinýho, někdo že ani smrt přelstít nelze, někdo zase že láska je věčná nebo jiné. Každopádně ten film stojí za shlédnutí, už jen pro ten nápad a vizuální zpracování. Taktéž celý film stojí na výkonu Hugh Jackmana, bez něj by to byl polovičatý film. Dalším velkým plusem je hudba, Clint Mansell je prostě klasa. ()

kynno.fanatik

Tento snímok som si vychutnal viackrát . Ten kto uvidí tento film len raz, ako by ho ani nevidel, nie je ľahký na pochopenie, nie je exaktne pochopiteľný „vôbec“ a to je na ňom v podstate geniálne. Otázky večného života, nikdy nekončiacej lásky dvoch ľudí , posmrtného života, zmyslu nádeje pre ľudstvo ako aj jednotlivca. Famózna hudba Clinta Mansella dodáva snímke jedinečnosť a opojenie zmyslov ruku v ruke s vizuálnym spracovaním. Každý má svoj názor, ale podľa mňa je Aronofsky génius. V tomto filme mi to dokázal ()

truecarnage

Tento film u mňa patrí do kategórie PPS (pretentious piece of s**t). Nehorázna ale nehorázna nuda! Strašná nuda, hrajúca sa na to, že v sebe skrýva nejakú hĺboku myšlienku, nebodaj poetično. Nemám problém s umeleckými (a aj ťažkými) filmami, ktoré majú čo povedať. Ale tento film okrem trivialít, zbytočne mätúceho naratívu neponúka nič a celé sa to tvári, že je to niečo viac než to je. Ale ono je to len strašne nudný, triviálny film, ktorý si zaslúži jednu hviezdičku za pekný obraz a nič viac. Asi prvýkrát ľutujem, že som strávil čas dopozeraním filmu. ()

Rajca

Fontána je potvrdením Aronofskeho filmovej geniality. Láska za hranicami času a priestoru. Vizionársky minimalizmus filmu je fascinujúci, ústredný hudobný motív sa vryje natrvalo pod kožu a osvietenie prostredníctvom lásky nemohol nikto lepšie zosobniť ako Hugh a Rachel. Strhujúce cestovanie v čase poskytujúce neopakovateľný, priam ezoterický zážitok. ()

kugl

Darren je prostě král! Nedivím se, že se s ním Rachel po natáčení málem rozešla. Dovedu si představit, jak těžké pro oba natáčení muselo být. Rachel moc nemusím, ale za to, co předvádí ve Fontáně klobou dolů. Není to film pro každého a myslím, že bude vždy rozdělovat publikum na dvě skupiny - na ty, co ho milují a na ty, co ho nenávidí. Já se díky bohu řadím k těm prvním a i po několikátém shlédnutí mě Fontána vždy překvapí něčím novým. Vždycky po skončení nějakou dobu přemýšlím a k slzám není nikdy daleko. NEdovedu si představit, že by v tom hrál Brad Pitt, jak bylo původně navrhováno. Ještěže si oblékl kožené slipy a vyrazil lodí vraždit nevonné Řeky do Troje. Díky Darrene, jsi král! ()

Tribbiani27 odpad!

Absolutně o ničem. Rádoby romantická slaďárna pro ženy, která ale vede od nikud nikam. Nemělo to náboj, napětí, efekty, nemělo to nic, prostě jedna velká nuda. Vážně mě "baví" se dívat půl hodiny na strom, ke kterému promlouvá muž o ničem. To už se můžu dívat z okna na zahradu, kde si babča povídá se sousedkou a i to je daleko větší zábava. ()

Nag0

Páčilo sa mi ako sa film vyvíjal asi do polovice stopáže, no nasledujúce minúty vo mne začali vzbudzovať pocit, že mi toho už veľa prevratného neponúkne, čo sa mi aj ku koncu potvrdilo. Tému o hľadaní večného života nijak vďačnú nenachádzam, a srdcervúce výrazy s kalužami sĺz tiež pre mňa nie sú tými pravými orechovými. Ako príbeh o záchrane svojej milovanej som to akceptoval, Mayanské divadlo mi prišlo dosť mimo a vesmírne akvárium bol skôr kvázi taký doplnok prvého spomínaného príbehu. Dávam plus za myšlienku, aj keď miestami nedotiahnutú, herecký výkon Rachel, a tam by to niekde aj končilo. Ostal som skutočne emocionálne nedotknutý. ()

space weaver

Velká škoda té přepálené kýčovitosti, která v kontextu s vážně míněnou myšlenkou selhává. Přesto je Fontána skvělý film, kde se Mr. Clint Mansell vyřádil na jednom z nejlepších soundtracků. Bez něj bych procenta ubral. Je to taková smutná pohádka pro Filosofy o lásce, odpuštění, životě, smrti a čímsi mezi tím vším 78% ()

L.O.T.R

Skutočné artové dielo, ktoré však kombinuje 2 nesúrodé veci. Jednoduchý dej a komplikované podanie. Audiovizuálne odzbrojujúce dielo, avšak katarzia na konci nedosiahla potrebných výšin. Requiem za sen Aronofsky podal realisticky, tak ako by to asi vyzerať mohlo. Tuto si však zobral príliš veľké sústo na to, aby to mohol udržať pokope a nestrácať pozornosť diváka. Možno sa však nedokážem naladiť na jeho filozofickú vlnu. 70% ()

angelle

Filmy od Aronofského sú veľmi zvláštne. Requiem za sen bol..ty kokos...Čierna labuť bolo majstrovské dielo, ale tento film...celý čas som dúfala, že už konečne príde to niečo prelomové, ale akosi neprišlo. Pre mňa veľmi ťažký oriešok. Ale hudba bola pekná. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

27.07.2008

Darren Aronofsky přitvrdí. Časy meditativní Fontány jsou pryč. Teď se v jeho režii vrátí kyborg (napůl robot, napůl člověk, každým coulem policajt!), který ve jménu zákona dělá ze zločinců sekanou.… (více)

Rourke nakopal Cage

Rourke nakopal Cage

18.11.2007

Darren Aronofsky po meditativní Fontáně asi potřebuje vybít ze sebe přebytečnou energii. Počítá se s ním hned pro dva filmy, odehrávající se v ringu zacákaném krví a zasypaném vybitými zuby. Už jsme… (více)