Dva neohrožení kriminalisté Jack Colt a Wes Luger jsou na stopě rafinovaných překupníků drog. Šéf bandy, generál s temnou minulostí, neváhá zneužít ke svým nekalým záměrům i dívčí skautskou organizaci. Případ nebude tak jednoduché vyřešit. Detektivové, zločinci a svědkové se neustále dostávají do situací, které se na první pohled podobají proslulým scénám ze slavných filmů - od MLČENÍ JEHŇÁTEK přes ZÁKLADNÍ INSTINKT až po WAYNEŮV SVĚT. Ale stejně jako v životě i ve filmové komedii je najednou všechno úplně jinak... Podaří se statečným hrdinům a jejich krásné společnici překonat všechny léčky a nástrahy? (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Podľa toho, čo produkuje v Hollywood v posledných rokoch (Epic Movie, Disaster Movie), dnes už môžem posúdiť, že zlaté časy bláznivých paródií sú za nami (česť výnimkám ako Tropic Thunder). Aspoň pre mňa vyvrcholili v deväťdesiatych rokoch aj v podobe takých kúskov ako Nabitá zbraň (+ Horúce strely, najlepšie Nielsenovky, Chasovky atď.). V každej scénke sakrastické odkazy na akčné kultovky, hlášky ako z veľkej knihy, hrdinovia, na ktorých smrteľne vážny výraz sa stačí pozrieť a hneď sa smejem - tomu vravím plnokrvná paródia. V tomto konkrétnom prípade si pridajte čerešničky ako "Scottie, oprav ten kávovar" alebo John MacLane so zničeným karavanom (či Emiliovu guľatú prdelku;-)... ale načo sa snažím vymenúvať, je to zbytočné - perly hodné svojho žánru sa v Nabitej zbrani sypú z obrazovky každú druhú minútu. ()

BadoXXII

Colt: Kdo jsi? Jigsaw: Jsem tvoje nejhorší noční můra. Colt: Ale ne, moje nejhorší noční můra je probudit se ráno bez penisu...... Nevyrovnaná kadencia humoru. Občas sú vtípky vtipné veľmi a niekedy sú zasa príliš odfláknuté. Sluší sa však dodať, že film je tym maximalne napchaty a tak si určite nájde niečo vtipné každý divák. ()

BoPo

Natočiť dobre fungujúcu paródiu je ťažký úkol. Mať tam nejaký vydarený vtípek, tak to dokáže každá druhá. Udržať humornú atmosféru, vhodnú stupiditu postáv a hlavne mať svoj vlastný príbeh v parodovanom príbehu, tak takých veľa nenarátate. Keďže je Nabitá zbraň dosť veľkým nepodarkom, tak sa venujme radšej zákulisným súvislostiam. Režisérom/scenáristom je scenárista Policajnej akadémie 3 a 4. Denise Richards si tu strihla svoju prvú roličku. Za 9 rokov od Nabitej zbrane si strihla bondgirl a za ďalšie tri roky klofla Charlieho Sheena. Ten si v tejto nevtipnosti strihol ultra krátku bratskú výpomoc (v tom istom roku ako NZ išli do kín jeho Žhavé výstřely 2). Samuel L. Jackson v roku 1993 ešte vôbec netušil, čo znamená slovo cool. To zistil až za rok, keď sa vďaka Pulp Fiction odštartovala jeho cool kariéra. Ak máte chuť na naozaj vydarenú paródiu, tak zvoľte Scary Movie: Děsnej biják (dvojka bola už slabšia, ale stále v pohode) alebo Žhavé výstřely 1 či 2 (tam je večné dilema, ktorý diel je lepší, ale u mňa vyhráva jednoznačne dvojka). ()

maverick10

(smrtonosna zbran, star trek ci zakladni instinkt) Opravte to pane Skote!!! Willisovo rozstrileny karavan . . . filmovy fanousek musi tleskat nad paradni parodii, kterych je posledni dobou velmi malo. Proto jsem rad za kazdou takovouhle objevenou. Tady musite byt ve strehu protoz e mraky vtipu vam v pozadi uniknou a tak se tesim az to skouknu znovu. Jsem rad za kazdou takovouhle paradni parodii bez fekalniho humoru s napadem. ()

M.a.t.t.

Časy kvalitných paródií sú už za nami a divákovi tak neostáva nič iné, len si zmlsnúť na klasike. Nabitá zbraň síce nedosahuje údernosť Horúcich striel, ani príjemnú odviazanosť Bláznivej strely, neskĺzava však do trápnosti a súčasnú konkurenciu indexom zábavnosti poráža naozaj hravo. Nepochybne by obstála aj dnes. ()

• Emilio Estevez a Charlie Sheen, který se ve filmu také objeví, jsou ve skutečnosti bratři. (Ryšty)
  • V úvodní scéně v obchodě lze na jednom z časopisů přečíst inzerát, kde hledají dinosaury pro jistou práci. (HellFire)
  • Postavy Samuela L. Jacksona a Emilia Esteveze "Colt a Lugar" nesou jména dle pistolí. Generál Mor-tars je zase pojmenován po automobilové společnosti General Motors. (HellFire)