Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

Lady Marcy

Silný příběh, mix katastrofického dramatu a super triky. Titanic má naprosto dokonalou podobu a příběh je také mimořádně působivý. Ty tři hodiny opravdu stojí za to. A díky skvělé režii Jamese Camerona, kterýnás vtáhnul úžasným způsobem na palubu Titanicu. Rose theme je opravdu krásný a písnička od Celine Dion se moc povedla. Na chut jsem si přišla díky pár legendárních scén jako je zadýcháné auto, malování , Rose stojí na přídi lodi, Jack ji drží a ona „létá“. No kdo by takovou romantiku nechtěl zažít? :) ()

KraLuban

Film na který se nezapomíná. Jiskření mezi Leonardem DiCapriem a Kate Winslet působí naprosto věrohodně a divák na konci nenápadně schovává do kapsy probrečený kapesník, že měli jen tak krátký čas na svoji lásku (byť logicky je to samozřejmě blbost a v reálném světě by plebs zůstal s plebsem v podpalubí a neproháněl by se po horních palubách mezi aristokracií). A přesto - Cameron to má vypočítané na efekt a skvěle to funguje - silný příběh, vynikající filmařské řemeslo a kočkoidní Winsletka v hlavní roli. Plus jako bonus vzpomínka na tehdejší vtípek Mareše a Hezuckého z rádia, kdy se po okřídlené větě "Jacku, já letím", ozvalo "vypadni, tady jsme byli první my":))). ()

DannyBurino

Tenhle film je úžastný, proč? Krásná hudba, slušné efekty, skělá atmosféra a slušný doják. Ale vážně když tam byly sťastné chvíle byl jsem šťastný a když tam byly smutné chvíle tak jsem byl opravdu smutný. Cameron to s filmy opravdu umí. ()

Jekyl

Nejsem fandou romantického žánru a dojemných příběhů, ale to mi nebrání tomu, abych tenhle film neocenil plným počtem, protože je to řemeslnně tak perfektně zvládnuté, že to musí chytnout za srdce i toho největšího cinika. A Celine v pozadí tomu už jen nandavá korunu. ()

zlishaack

Vynikající a poctivý kus filmařiny, na který se ovšem vždy velmi nerad podívám, protože mě to nebaví. Nicméně kvalitu nelze upřít. ()

Sansnom70

Skvělý romantický doják, skvělé herecké obsazení, skvělí kaskadéři, protože většina kaskadérů jsou v tomto filmu češi, skvělá hudba a skvěle natočené podle skutečnosti aby si každý dokázal udělat obrázek jak to tehdy skutečně bylo. Pokud toto všechno máte rádi, tak neváhejte a vemte svého partnera nebo partnerku a pohodlně se usadte do svých křesílek, otevřete si lahvinku dobrého vína a nachystejte si dostatečnou zásobu papírových kapesníčků. :o) ()

Vahadlo

K tomuhle filmu jsem přistupoval skepticky. Říkal jsem si: to mě bavit nebude, je to slaďák, bude to hnus. Ale ono na tom filmu něco bude... ()

I.ball

Hodnotím až po téměř dvaceti letech, kdy film zasáhl mnohá srdce náctiletých vrstevnic mojí sestry a způsobil rapidní nárůst spotřeby papírových kapesníčků. Ale ani po letech nemohu než hodnotit kladně dvě věci - Cameronovu režii a výpravu - ta je velkolepá - a hlavně a především hudbu Jamese Hornera, která z filmu učinila nezapomenutelný emoční zážitek a díky které se dnes muži nestydí plakat. Za mě jednoznačně 80%. ()

zanvalzans

Velmi pútavý príbeh kde romantiky bolo až nadmieru.Budiž!Podobne to bolo s filmom "pearl harbour"kde polovicu filmu premuckovali a až potom sa išlo do tuhého železa vrtať.I keď koniec zaznie tragicky a hlavný hrdina chcípne,starena sa vo svojích snoch vracia na Titanic aby sa opäť so svojim žrebcom stretla. ()

Armat-M41A

Nikdy bych nevěřil že mě to bude tak bavit. Romantika na potápějící se lodi, spojení dvou rozdílných světů a naplnění jejich lásky v závěru. Ale jména Cameron a Horner jsou zárukou kvality, proto jsem se na Titanic podíval. A dnes jim děkuji a děkuji Rose. Už jen za to, že dříve bych asi film Předčítač prošel bez povšimnutí. Ale dnes ho mám velmi rád a závidím všem kteří mohou Kate Winslet líbat. ()

D1705

Výborný americký film, filmy s loďami, pri ktorých sa stane nejaká katastrofa mám rád. J.Cameron ukázal, že to vie. L.Di Caprio a K.Winslet tiež už vedeli ako na divákov. Ostatní herci a herečky tiež. Enormná dĺžka 3 hodín len trochu dáva dole moje hodnotenie. Tento film s v telke nedá pozerať, lebo nejde ani na STV a ani na ČT, čím by skončil neskoro po polnoci. Na OSCAROCH-14 nominácií, 11 výhier-toľko mali len Ben-Hur a Pán Prsteňa-Návrat kráľa. ()

Dory1

Film, který mě dohnal až k slzám a to néproto, že bych tak strašně prožívala ten mylostný románek, který mnoha lidem přijde dost přeslazený a nezajímavý. Brečela jsme protože jsme si plně uvědomovala tu hrůzu a ty pocity těch lidí a věděla jsme, že se to kdysi stalo (v podstatě jsme si ten film udělal 5D, byla mi zima, cítila jsem úzkost a strach). Za mě klobouk dolů. Pokud ve vás nějaký film dokáže vyvolat takové pocity, je fakt dobře udělaný. Záběry byly skvělé propracované, herci hráli reálně a s plným nasazení! ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill