Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

Moogwi

Než jsem viděl tento film, slyšel jsem na něj různé ohlasy, od naprostého propadáku až po geniální film který si zaslouží 5* ... A protože jsem viděl původní dawn of the dead, byl jsem na něj docela zvědavý. Takže bych začal od plusů..dvd verze je naprosto skvělá, hodně možností, bonusů, zombíci běhají, což je novinka, na mě to sice nějak nezapůsobilo, protože pro mě jsou strašidelnější zombíci kteří se pomalu plahočí, nevím proč, ale je to příjemné zpestření, určitě to trochu nakopne spád filmu, a když už nic tak vám zrychlý tep, pár dobrých hlášek, přesněji mě pobavily pouze dvě (ten chlápek má hlad.. a co jako budem dělat? losnem si a kdo prohraje mu poběží dát sendvič? hehe :) ), ale toho humoru tam zas není tolik, samozřejmě scény kde na střeše hrají šachy, a střílí známé osobnosti, to je docela povedené.... ale ty mínusy... hodně nelogických střihů, že nad tím rozum stojí... to mi připadalo jak snad nějaké vystřížené scény nebo fakt nevím jak takové chyby ve střihu mohli udělat..jedna poznámka - na střeše obchoďáku jsou napsány nápisy barvou, dobře, ale ty nápisy jsou cca v pětimetrové výšce, aby to tam napsali museli by tam mít snad lešení, to si trochu nedokážu vysvětlit .. dále - zombíci jedí teplé maso, což tam bylo i řečeno..tak proč sakra nesežerou i toho psa? to přece není o tom že jím pouze vepřové a hovězího se nedotknu, maso jako maso :D trochu vybíraví zombíci..ale dobře.. i přes to jsem byl ochoten dát 4 *, ale ten konec, posledních 15 minut, to je snad vtip? teď by neměli číst ti co neviděli film a chtějí vědět jak to dopadne.. proč to neudělali tak že odplují na lodi, na širé moře vstříc novým zítřkům a nové naději, kde by to mělo otevřený konec.. né, oni musejí udělat sestříhané scény, kamera jak z blair witch, v prvním střihu si kozatá ženská sundává plavky a promenáduje se tam nahá, nejdřív jsem se lekl že sleduji porno z pamelou na lodi, potom plují stále dál, dojde jim benzít, vyhoří motor, střih - pevnina v dálce na obzoru, střih - loď je u mola .. to tam asi dopádlovali nebo fakt nevím.. vylezou ven, všude zombíci.. zmatená kamera, všichni mrtví.. co to sakra má být? a to když přijeli k molu, a naskákali do lodi, radči ani nepřemýšlím nad tím jak mohli vědět která je to loď mezi těmi desítkami ostatních, když kapitán byl mrtvý .... prostě, hrozně moc kiksů, špatných střihů, že si toho musí všimnout i člověk který nad tím nepřemýšlí a jenom se baví... bohužel, díky tomu všemu musím dát za 3, ano je to akční, má to spád (no i když některé scény jsou taky dost nudné), ale bohužel originálu to nedosahuje ani omylem, a na pět * to rozhodně nemá.. ()

Kubaso

Je pravda, že Snyderovu verzi jsem viděl o něco dřív, než Romerův originál. Po shlédnutí obou filmů u mě ale remake hodně stoupl v ceně. Ne snad proto, že by se jednalo o lepší film, ale jeho síla spočívá hlavně v důkladném oživení původního příběhu, když Snyder zasazuje jednotlivé situace do naprosto jiného kontextu. Zakomponovat do toho klipové střihy a skákavé, běhavé zombie je sice poněkud divným tahem, nicméně to jako celek funguje překvapivě dobře. Nemůžu se nezmínit o GENIÁLNÍM využití odzbrojující "The Man Comes Around" od Johnnyho Cashe v úvodu filmu (možná trochu podobně použil Romero "'Cause I'm A Man" od Pretty Things). Je to jedna z písní, co bych rád "slyšel" na svém pohřbu. Jenom doufám, že by nenásledovala podobná sranda, jako ve filmu... ()

Danny F.

Dokonalý remake. Napínavý. Zajímavý. Koukatelný. Skvělé masky. Jen ti zombíci by nemusely tak rychle běhat jako by byli ''živý'':-) 80% ()

hroubek

Každý žánr má své pravidla a vždy je velké pozdvižení, když se nějaký režisér pokusí daný žánr obohatit nebo upravit. Velmi často se stane, že dané změny jsou zbytečné nebo prostě nejsou příjmu ty diváky. Ale tohle všechno neplatí pro film Zacka Snydera, kterému se jako jednomu z mála režiséru povedlo udělat pořádný kulervoucí zombie film pro diváky 21.století. Celý úvod je dost drsný na to, aby Vám běhal mráz po zádech. Snyder moc dobře ví co chce a hlavně ví co si může dovolit, což je dobře vidět v půlce filmu, kdy si hrdinové vezmou oddechový čas a blbnou po obchodě nebo dávání jmen zombií a následně je odstřelovat. Nebýt tohoto filmu, tak by Snyder nedostal šanci udělat nejlepší adaptaci Moorova komiksu a předvést testosteronový nářez jménem 300. ()

Všivák

Režisér konečně pochopil, že kdyby byli zombie tak pomalé jako v původní verzi, zombie by nikdy tak snadno neovládli svět. Zack Snyder udal nový směr v žánru. ()

Fakipics

Po čtvrtém, shlédnutí musím hodnocení zvýšit, protože jsem si zcela jist, že to patří do mé osobní homozombí kolekce, po které prahnu snovým nadšením vidět film víckrát, než je zdrávo. V ničem se tvůrci nepárali, dali tomu napětí,akci,erekci hned ze začátku, místy i černý vtip, při kterém jsem se noblesně zasmál, ale tyhle věci si nechám spíše pro psychiatra. Kvalitní scénová nadsázka filmu na odlehčení mě uspokojovala a ne znepokojovala, tak jako u jiných podobných titulů. Pohyblivost zombie byla nadmíru překvapivá a hlavně, konečně jsem si řekl: "Kurva, tyhle svině mít za prdelí, padám do nejbližšího kanálu, kde se zavřu a budu žrát klidně krysy, abych se nemusel nechat ocejchovat držkou, co má v hubě kino. Ve předu nic a vzadu stoličky. Adrenalin v průběhu klesá a zase roste a je zavržený smrtícím finále. Což je dobře. Jinak by to nebyl horor. Hlavní herečka má moc pěkné nohy. ()

JohnSmith

No určitě se mi to líbilo víc než Romerova klasika. Stejnak je to klasická zombie vyvražďovačka, akorát s lepšími triky. Ale je fakt, že čerstvě narozenej zombie byl hustej. ()

lykan9

Jak předvést a zmodernizovat Romerův originál Úsvitu mrtvých? PŘESNĚ TAKHLE!!! Tento zombie horor je dokonalý v každém směru a udělat z mrtvých běsnící rychle se pohybující monstra byl doslova geniální nápad. Úsvit mrtvých 2004 je děsivá, akční a napínavá podívaná, která představuje charismatické postavy snažící se přežít zombie apokalypsu v útrobách obchoďáku. Rozhodně tu nechybí nápad a originalita. Je tu spousty krve, spousty mrtvol a zároveň i spousty živých, ze kterých se mají mrtvoly stát. Zack Snyder a James Gunn předvedli, že jsou mistři svého oboru a obohatili svět skvělým zombie hororem, který stejně jako Romerovi filmy nezapadne v zapomnění. ()

davidek

Co to je za horor když se neleknu ani jednou a dokonce usnu? Tři hvězdičky jsou za dokonalé masky, kameru a nápad. Jinak radši se podívám na "Nightmare Before Christmas, The". To je aspoň zábava. ()

ABCD Marta

Můj nejoblíbenější zombie film. Ti sprinteři, honící se za lidským masem ať prší, je zima, nebo jen praží slunce, si získali mé sympatie hned napoprvé, když jsem seděl v kině, koukal na ně a přitom sýrový popcorn chroustal. Stále obdivuji tu jejich vytrvalost a neuvěřitelnou ladnost, s kterou tyto hrůzostrašně vypadající příšerky vstoupily na plátna kin, a staly se tak překvapením roku. Zack Snyder jednoduše natočil snímek plný černého humoru a hektolitrů krve. A přesně takové miluji! ()

Jacob23

Jak me nudi zombiekama nabity filmy-tak tohle bylo super!rychly nastup,par skvelych kamerovych a trikovych vychytavek+dobri herci+DVD bonusy..pro me jednoznacne nej zombie film ()

masw

Re-make Zacka Snydera, který rozhodně neopisuje Romerův původní film, je hodně povedený! Scénám nechybí brutalita ani vtip (vtip je vyvážený není to komedie). Jediné co spojuje Re-make s originálem je obchodní dům. Mě se film líbil více, než Romerův díky tomu, že není tak zdlouhavý a zombie jsou zde opravdu přesvědčivé (číňan bez ruky). Výborná akce a děs už v titulkách. ()

Kosmik 1

Musím souhlasit, že tohle je jeden z nejlepších akčních zombí filmů, co kdy byl natočen. Už jsem viděl alespoň desetkrát a nikdy mě neomrzí a pořád se dostavují ty stejné pocity úzkosti, deprese a nervů. Hlavně začátek filmu je s těmito pocity spjatý, při pohledu na hořící domy, pobíhající zombíky po městě, při výborných záběrech kamer a děsivou hudbou. Taky potěší hudba Johnyho Cashe při úvodních titulkách. A doporučuju dokoukat až za titulky do úplného konce, spíš ale jen pro otrlejší povahy. :-) ()

AngelusCZ

Fantastické mistrovské dílo ! Lidi, kteří v tom světě musejí žít a nějakým způsobem získat zbraně, potravu, bavit se a umět si to užít z každého úhlu i když je svět plný nenažraných zombie, ty lidi chtějí žít jako dřív. Nejenže mě překvapilo pojetí filmu ale i příběh. Dále musím vyšvihnout skvělé efekty, ty hrajou poměrně velkou roli. Je vidět, že Zack Snyder umí a umí velmi dobře! ()

klima777

Člověk žije každou vteřinou... spoustu dní. A zdaleka nejde jen o lekníny (grrr...), ale taky o Jaye Lena... a způsob, jak si vybít agresivitu (pěna u huby...) & vysmát se sám sobě (3,5*). P. S. Subjektivita přece není na překážku... ()

Autogram

Hypermarket nebýva často oázou pokoja a harmónie, no keď sa vystrieľajú všetky zrůdy a dobre pozamykajú dvere s nerozbitným sklom, tak nastáva raj na zemi s nákupmi, sexom a inými zábavkami vrátane športovej streľby. Logické chovanie postáv musí mať v správnom horore aj prestávky, inak by sa zachránili všetci a kam by to potom spelo. Že sa všetci, vrátane sestričky a dôchodkyne, naučia strieľať šmahom ruky, to prehliadnem a zostáva celkom zábavná akčná jednohubka, po pozretí samozrejme okamžite vymazať. Zvuk je vo filme divný schválne, akcia je prepálene hlasná, rozhovory príliš tiché, takže vtedy sa musí výrazne pridať volume, aby v momente nástupu akcie divákovi trhalo bubienky. Trochu je to podvod, keď si takto režisér pomáha vyľakať diváka. ()

vyfuk

Předtím jsem se seznámil s originální Nocí oživlých mrtvol. Tohle je proti tomu učiněný ráj. Jo, asi si říkáte, že jsem nějakej blbej odchovanec na moderní horory o hovně a nedat na klasiku. Well, fuck you. Zrovna já jsem přesný opak. Nicméně mi jde o to, že tenhle film má nějakou svoji rychlost. Něco se tam děje, to co se děje tam dává smysl. není to je o jedný kravině. Prostě tenhle film tiká přesně jako metronom a vše do sebe zapadá. Navíc jsou super ty části, kdy se hudba změní na nějakou sarkastickou část a vy jen se musíte tlemit té bizarnosti. A všemu tam králuje Johnny Cash. Hodně povedená záležitost, která panu Snyderovi hodně dobře nastartovala kariéru. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)