Rudá planeta

V blízké budoucnosti Země umírá. Jedinou nedělí lidstva by mohlo být osídlení Marsu. Na rudou planetu se tedy vydává expedice amerických astronautů. V okamžiku, kdy dojde k vážnému poškození techniky, závisí přežití posádky na povrchu nehostinné planety na vzájemné pomoci a důvěře. V cizím a nepřátelském prostředí, kdy se hroutí původní předpoklady mise a kdy začíná působit děsivé tajemství planety... (Warner Bros. CZ)

Narcis

Dávám takto vysoké hodnocení, protože miluju filmy kde hrdinové bojují jen o svůj holý život a ne o záchranu celé planety. Tento film tohle splňuje do puntíku. Dále oceňuji scénu přistání na Marsu - ten skákací "balon" odpovídá realitě - však ve zprávách ukazovali to samo. Carrie Anne Moss zde vypadala opravdu dobře (lépe než v Matrixu, ale kondička stejná). Dobří byli i Val a Tom. Skvělá, napínavá podívaná. ()

Aqualung

Koukám na tohle dílo asi po třetí.Exteriéry natáčeli asi v Austrálii, neb je tak jako Mars rudá.Byl jsem tam.Rozuměj v Austrálii samozřejmě.Ale dosti legrace.Je tady zase dost vědeckých nesmyslů.Jak víme Mars nemá magnetické pole,které by chránilo život na kyslíkové bázi před slunečním větrem.Jak tedy chtěli pěstovat řasy.No a cosi se tam vyvinulo...Ale jak to přežilo???No vytvořilo to dýchatelnou atmosféru!!! Sakra to je přece planetární inženýrství.A pak nezbytný díl akčních scén s alterovanou Amee ve vojenském modu! Docela pěkné výkony na robota.Konečně holywoodské cajdákovité finále. ()

solskjaer

Sice sci-fi kromě pár světlých vyjímek vůbec nemusím pustil jsem si film RED PLANET s očekáváním hodně ale opravdu hodně špatného filmu.Ne že by mě film nějak ohromě dostal, ale zase úplný brak to nebyl a musím říct, že jsem byl i docela překvapený a chvílinku jsem se i bavil a docela jsem si užíval tu marsovskou atmosféru, která byla poměrně dobře vyobrazena. Sice má film hodně much jako například občasné zbytečné dialogy , dále Benjemina Bratta, rozhovory s kapitánkou lodi a Lucille ,která má svůj mozek:-), přílišná inteligence Amee, průhledný výskyt kyslíku na Marsu a straaaašně přehnané hrdinství Vala Kilmera. I tak se dají najít i určitá pozitiva jako jsou např. dodržení určitých fyzikálních jevů při požáru a při přistání, dodržení způsobu přistání ( stejné přistání měla i sonda Beatle, která byla vypuštěna několik let po filmu) a také pěkně (vizuálně) propracovaná Amee. Určitě se dají najít o dost lepší filmy z žánru sci-fi než je film RED PLANET i tak však musím říct, že jsem byl docela spokojený. ()

lskala

Sci-Fi žánr mám rád, ale tohle byla slabota. Kilmer se mi tam příliš nehodil a závěr byl trochu úsměvný. 45% - 2** ()

tempus

Tento film je natáčen typicky, pro sci-fi tohohle a minulého desetiletí, jako třeba Supernova, ale vypylované do dokonalosti. Důvod 4* je dobře stavěné napětí a herecké nadšení Carrie-Anne Moss. ()

Cejny

Docela zajímavá sci-fi podívaná. Rudá planeta přeci jen neustále přitahuje naši pozornost a uvidíme, zda se nám ji někdy v budoucnu povede osídlit. ()

vitekpe

V sedmdesatkach by to mohlo byt roztomile becko, ale v roce 2000 uz to je prilis silna kava. Srandovni sci-fi, z ktereho budete spis kroutit hlavou, nez se nejak bavit. A Val Kilmer je divnej herec. Na hlavniho sex symbola a hrdinu se mi moc nehodil (Carrie-Anne jako velitelka mela ale jiny pocit)... 2+ ()

Testament odpad!

Val Kilmera mám vcelku rád, ale že se propůjčil tomuhle pokusu o sci-fi mu jen tak nezapomenu. Absolutně nelogická slátanina s trapnými triky (ti brouci mě opravdu dostali, to je renderovali na čem, na 286-cce?) a ještě k tomu tušíte, co se stane následujících pět minut. Ztráta času. ()

Seti

Rudá planeta by byl podprůměr i jen jako startrekovská epizoda. Nudný děj, špatné triky, to málo zachraňují jakž takž sympatičtí herci, kteří bohužel nemají co hrát. ()

iXtr3m3

Iná verzia "Misie na Mars". Presný protipól, ktorý sa nesnaží o žiadnu nosnú myšlienku a skúša ju nahradiť survival štýlom a akciou. Bolo to lepšie ako Misia na Mars? Ťažká to otázka. ()

cold

Taková blbina, že jsem se občas i zasmál (proto ta 1*) - ten palivový článek nenaběhnul i když jsem do něj bouchnula = co to je za blbost. Se sc-fi to nemá nic společného. Další velké zklamání. ()

DocBrown odpad!

No to byla ale kravina. Oni sice dokazi z orbity poznat, kdo tam lezi, ale aby zjistili, ze je na planete kyslik a vegetace, to ne. Toto sci-fi patri do kategorie, kde si tvurci rikaji "sci-fi znamena, ze si muzem vymyslet jakoukoli blbost". ()

Holina

Problém tohohle kousku nejsou příšerné herecké výkony nebo minimální výprava - problémem je vlastně samotný příběh, který plyne odnikud nikam. Pachtíme se s hrdiny po poušti Marsu, ale vlastně pořádně nevíme co hledáme, nezajímá nás to. Prostě nuda. Uf... ()

wosho

Co posralo Rudou planetu je scénář. Ten je opravdu nádhernou ukázkou nýmadské práce jistého Chucka Pfarrera http://www.imdb.com/name/nm0679326/ , který je opravdovým scénaristickým usoplencem (tolik filmů s mizerným scénářem se jen tak nevidí). Jinak zbytek filmu má vše co od Hollywoodského filmu lze očekávat (kvalitní triky, výprava, střih, hudba atd), plus solidní režii (havárie vesmírné lodi a hašení požáru je velice podařené) s kvalitním hereckým obsazením. Rudá planeta je smutným příkladem velkých ambicí, moře peněz a neschopností hrstky netalentovaných lidí. ()

Paity

V podstatě nechápu, proč má Rudá planeta tak špatné hodnocení. Z hlediska triků dobré, z hlediska příběhu neotřelé až originální a herecjíé výkony ucházející. Pro mě jako milovníka sci-fi je to proto jasná volba, tohle musí do filmotéky. ()

Hanys_

Čekal jsem sci-fi béčko o Marsu a dostal jsem ho. Jedná se v první řadě o hloupoučkou zábavu, takže v tom není třeba hledat nějakou šílenou hloubku. 6/10 ()

Adramelech

Film nepatří ke špičkám žánru sci-fi, ale třeba scéna, jak si kosmonauti pálí v raketě kořalku, nemá chybu. Samotné dobrodružství trosečníků na Marsu už tak zajímavé není a ani občasné řeči o bohu k zábavnosti filmu nepřispívají. K fyzikálním nesmyslům, jimiž film přímo hýří, poznamenávám, že jednou z překážek terrifikace Marsu je jeho chabé magnetické pole. Zemské magnetické pole chrání planetu před slunečním větrem a ionizujícími částicemi, které se skrze něj nedostanou až k povrchu. Rovněž brání slunečním větrům v tom, aby časem planetu „svlékly” z atmosféry. Raný Mars měl hustou atmosféru bohatou na vodu. Postupem času však kvůli absenci silného magnetického pole zmizela. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore