Rudá planeta

V blízké budoucnosti Země umírá. Jedinou nedělí lidstva by mohlo být osídlení Marsu. Na rudou planetu se tedy vydává expedice amerických astronautů. V okamžiku, kdy dojde k vážnému poškození techniky, závisí přežití posádky na povrchu nehostinné planety na vzájemné pomoci a důvěře. V cizím a nepřátelském prostředí, kdy se hroutí původní předpoklady mise a kdy začíná působit děsivé tajemství planety... (Warner Bros. CZ)

Doudis19

Je pravda, že těch 75 milionů muselo z většiny padnout na herecký ansábl. Především Kilmer (kterého osobně docela snesu) na Rudé planetě zřejmě nemálo vydělal, s ohledem na jeho v té době ještě značnou slávu. Film samotný totiž vypadá, jako hodně skromná záležitost. Až komornost děje, který se odehrává všeho všudy na čtyřech destinacích však způsobila, že jsem ho jako komorní i bral. Navíc zklamání necítím, protože k němu je potřeba očekávání, a to vzhledem k okolnímu hodnocení opravdu nehrozilo. ()

Khumbac

Kdybych hledal negativa, to bych psal dlouho. Proto je lepší se na film nedodívat, i přesto, že "Trinity" má v sobě jistý sexuální náboj. ()

plechulka

Bohužel žádná velká sláva a asi nejzajímavější na celém tohle snímku je robot(ka?) AMEE, respektive "vychytaný" způsob jejího pohybu. Jinak všechno okolo už tady bylo - a nejednou! ()

Mrkvič

Vynikající herci, celkem dobrý příběh, ale hlavně je to scifi!!! A těch, co nejsou stupidní není moc, takže za každé takovéhle, díky! ()

st.verka

Kdo by to řekl, že je na Marsu život a - páni, ti marťané jsou ale zvláštní zvířátka ( vlastně hmyz)! Nečekala jsem nic moc a ještě to docela šlo. Ale Valu Kilmerovi tenhle blond sestřih moc neslušel. ()

LiborGondek

Řekl bych, že na základě tohoto filmu později vznikal film Sunshine (2007). Přišlo mi to hodně podobné. Ale mě tyto technickofantastické scifi vůbec nevadí. I takovýchto filmů je vždy problém čas, po 13 letech leckteré scifi působí úsměvně, až zoufale. O to víc oceňuji, že Rudá planeta tímto neduhem netrpí a je i dnes stále koukatelným snímkem. 65% ()

Ryuuhei

Nic skvělého, ale ani hrozného. Hodně průměrný film, kde některé věci moc nedávají smysl a ty, co dávají, jsou trochu hloupě zpracované. Původně jsem to tipoval kvalitou i na televizní produkci, což se ukázalo nebýt pravdou a že film běžel i v kinech. No, asi bych v případě, že bych na něj tehdy šel, moc nadšený nevycházel. Ale sledovat se dalo. Taková jednohubka. 55% ()

lennyd

Budoucnost země je v ohrožení, a jako vždy za to může Člověk. Globální oteplování a znečišťování životního prostředí vede k totálnímu vyhubení zeleně, a pokud lidstvo nenajde nějaké řešení, bude vyhubeno. Jedno z možných řešení vede k osídlení blízké planety, Marsu. Na Mars jsou vyslány zárodky řas, aby zde vytvořili atmosféru. Všechno vypadá dobře ... až najednou kyslík zmizí. Na Mars je vyslána kosmická loď s lidskou posádkou, aby zjistili, o co jde. Ale všechno se pokazí, a na Mars se dostane jen několik členů posádky s omezenou zásobou vzduchu a "zdivočelým" robotem. Jen na nich závisí, jestli bude mise úspěšná nebo nikoliv ... Možná je to tím, že jsem Beran a Mars je mojí planetou, takže jakmile se v nějakém filmu tato planeta objeví, vždycky má u mě úspěch (nehledě na to, jak stupidní je). Ale to není případ Rudé planety - zde je spousta originálních myšlenek (úžasný pso-robot Amy nebo "přistání" na Marsu). Pak se dá odpustit i těch pár nelogičností, které se Rudé planetě nevyhnuly (za pomoci "baterky" z pso robota nastartovat prastarou ruskou družici či hašení požáru vzduchoprázdnem). Ale což, Mars je Mars :) ()

xerno

Tenhle film se opravdu nepovedl, je to totánlí trapárna a šílenej popkorn !!! K tomuto závěru mám k tomu své důvody: Za prvé: Mars je rudý díky nepřítomnosti kyslíku, tak jaktože tam mohli v pohodě dejchat a přitom všechno bylo rudý. Za druhé: žádní brouci se tam nemohli vyvinout - je to jednoduché: vývoj takového brouka by trval statisíce let, spíš miliony. Za třetí: žádná studená bouře tam nemohla být, dyť tam neni nic dostačujícího ktomu, ale to je složitější, třeba tlak a tim narážím na první a čtvrtý bod - neni tam dostatečný tlak a vytvořit ho za pár let neni reálné, přesto, že je to sci-fi. Za páté: ta kosmická loď Mars1 byla špatná - všechno je naprosto moderní a digitální, přitom další polovina věcí je naprosto manuálních, docela podivná představa, a pak ještě neměla dobrý tvar - s takovým tvarem se můžou jít tvůrci vycpat - NASA by nikdy nic tak špatnýho nepostavilo, s takovym tvarem by se dostali na naší oběžnou dráhu, dál by jim to trvalo neúměrně dlouho, což není jaksi možné. Za šesté: nevim, jak vymysleli umělou gravitaci, to je sice otázka času, než se to vynalezne, ale mnohem delšího, ne pár let, co bylo tady. Při sledování filmu jsem se neúměrně nudil a místy i smál tomu, jak je to blbý. Upřímně: je mi líto všech herců, kteří si tu zahráli, a to především Toma Cruise a celkem krásné Trinity - Carrie-Anne Moss, za kterou je tu právě ten bod. Ten druhý za snahu a utrpení herců, pak taky za výsměch, kterej museli všichni krutě schytat !!! ()

noriaki

Nuda maskovaná jako sci-fi dobrodružství. Rudá planeta se ze všech sil snaží zalíbit, ale už z úvodních minut je jasné, že nic víc než špatně natočenou slátaninu ve které se snoubí blbost s nedostatkem invence nenabídne. Scenárista, který zřejmě ve škole bojkotoval hodiny fyziky (a biologie), se sice pokusil vzbudit dojem že postavy jsou vysoce vzdělaní specialisté, ale repliky pronášené herci působí jako obšlehnuté z wikipedie. Stejně plytká je zápletka, která plně odpovídá mému dojmu z filmu, "co se může posrat, to se taky posere". Uniká mě o co se režisér při svém debutu (a nejspíš i derniéře) pokoušel. O dětský film se totiž nejedná, i když má k němu takhle podivnost díky své naivnosti a křečovité dobrodružnosti hodně blízko. Jediné dvě pozitiva jsem našel v tom, že až tady jsem si uvědomil že Carrie-Anne Moss to může občas i slušet, a v tom že se vám celý "akční" sci-fi "thriller" do čtvrt hodiny vykouří z hlavy. Vím to, viděl jsem ho omylem dvakrát a došlo mi to až za polovinou. ()

VanTom

Jako neoriginální sci-fi béčko (porouchaný zabijácký robot, paranoidní člen týmu nezvládající situaci, lidožravé příšerky na cizí planetě) vcelku sympatické, jako realistické hlubokomyslné áčko (filosofické a teologické otázky, varovný ekologický apel) dost nudné a povrchní, jako kombinace obojího (perfektní triky x spousta nesmyslů, profesionální posádka x milostné pnutí) dosti podivné a nevyrovnané. Přesto o malinký kousíček snesitelnější než konkurenční Mise na Mars. 50% ()

JohnSmith

Jediný důvod proč dávám jednu hvězdu je luxusní obsazení. Jinak je to hloupá sci-fi s triky a výpravou jak ze sedmdesátkovýho televizního seriálu. ()

Ravi

Páni béčko jak vyšité. Ale zábavné, herecké výkony strašné až průměrné, režie nijaká a scénář vyloženě debilní. Se vším souhlasím. Přesto však se na to dá koukat a pokud máte rádi lehkou sobotní zábavu, nad kterou nechcete přemýšlet, tak je tento film ideální. Jediné co si kritiku nezaslouží je podle mě hudební doprovod a zvuk celkově. Podobně jako u historických filmů pokud koukáte na realističnost všeho, co se před vámi odehrává, tak se vám to líbit nebude. Nejsem hnidopich a oceňuji náhody. Takže dávám 70% = 4-/5 ()

ghatos

I po 12 letech to vypadá dobře. Utíká to rychle, jenže neskutečné pitomosti bijou do očí. Dojem to kazí hodně. 48%. ()

Autogram

Tak Sandra nebola prvou dámou vo vesmíre voľne sa vznášajúca na lane, ale predbehla ju Trinity v tomto neuznanom scifíčku. Film sa mi zdá aj tu odsúdený trochu neprávom, netreba byť v žánri sci-fi až tak úzkoprsý a vyčítať každú vedeckú nelogickosť. Vesmírne vizuálne triky sú obstojné, zvukové triky výborné. Červená planéta je miestami zelenšia, ako modrá planéta v tom čase, len tých ľudožravých chrobákov si mohli odpustiť, tie patria do lacných hororov. A keď sa veliteľka rozhodne osprchovať alebo sa jej zdá horúco a vymení čiernu vesmírnu uniformu za tesné tielko s jasne vyrysovanými bradavkami, tak to je príjemné osvieženie čakania na návrat z odvrátenej strany. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore