James Kowalski je bývalý automobilový závodník. Těsně před Velikonočními svátky je nucený na pár dní opustit svou manželku, která je ve vysokém stádiu rizikového těhotenství a odcestovat na druhý konec států. 2000 km od domova se dozví, že manželka je v těžkém zdravotním stavu v nemocnici a hrozí, že ztratí manželku i dítě. James se v zoufalství rozhodne přejet 2000 km ve vypůjčeném autě v rekordně krátkém čase. Hned na začátku ho však zastaví brutální policejní hlídka za překročení rychlosti. Jeho snaha vysvětlit jim vážnost situace mu nepomůže a policajti ho zatknou. Zoufalý James si uvědomí, že když ztratí dny ve vězení, je možné, že svou rodinu už nezastihne naživu. Rozhodne se pro šílený útěk před policií přes celé státy. Postupně se stává slavným a lidé mu drží palce, aby se dostal ke své ženě včas... (oficiální text distributora)

mira.l

Viděl jsem oba filmy, tenhle i původní VP z r. 1971, den po sobě. Většinou, když se někdo pokusí udělat remake nějakého slavného díla, bývá to docela katastrofa. Nečekal jsem tudíž žádný zázrak, a tak jsem nakonec byl docela příjemně překvapenej. Je poměrně složitý tyhle dva filmy porovnávat, ve zdejších komentářích už se objevilo několik úhlů pohledu na věc a vlstně všechny mají svůj díl pravdy. Původní VP se dá považovat za vcelku klasickou, skoro až "kultovní" záležitost a zarytí fanoušci na něj jistě nedají dopustit, na druhou stranu je pravda i to, že v něm hlavní hrdina prostě někam jede a jede a jede, nic moc se o něm nedozvíme, v remaku to má aspoň nějakou pointu, i když to může být považováno za slaďárnu. Závěrečná scéna remaku na jednu stranu vysvětluje zoufalý čin hlavního hrdiny poté, co se dozví o smrti manželky, i když s tím "otevřeným" koncem se jim to zrovna dvakrát moc nepovedlo:). V původním VP to končí pouze v podstatě nelogickou destrukcí auta a hlavního hrdiny, který se zavázal Challengera dovézt do Friska, což se mu nepodařilo. Zkrátka a dobře jsem čekal totální srágoru, což se nepotvrdilo. Prostě v něčem je lepší původní VP a v něčem tenhle remake. Co je na výbornou v obou, je Dodge a krajina:). V rámci objektivity hodnotím tedy oba stejně. ()

fojtas

dve hvezdy - jedna za proste nadherny challenger a druha za sem tam povedene drifty...jinak doufam, ze tohle newman nikdy nevidel... ()

V.N.

Celkem předvídatelná ale svižná slátanina, s doslova výbušným koncem. Za sympatický rudochy a jejich nádherný prapůvodní bydliště které zde má jistý prostor, dávám hvězdu navrch. ()

monty.cl

Film s tak blbou zápletkou aby pohledal, ale jinak mi to ukrátilo nedělní večer docela slušně, za dobrej konec trošku přidávám, ale i tak slabota...55% ()

Prubner

Příběh je poněkud nepřesvědčivý a nevěrohodný. Za prvé: nevěřím, že by normální chlap riskoval nepřátelství policistů celého státu a vlastní smrt kvůli tomu, aby mohl navštívit ženu v nemocnici. Za druhé: nevěřím, že by stovky policajtů z celých USA nedokázalo zastavit a chytit jednoho řidiče. ()

m.xFuck

Jé tady se to zase hemží intelektuálama. Mě to bavilo. TV produkce už vyplivla mnohem horší srance než je tohle. ()

Reiner

Těžké srovnávat s originálem. Nenudil jsem se ale a celkem jsem si to i užil¨. Leč souhlasím, tak kvalitní jako první (originální) dílo to rozhodně není. Však přeci, srovnávat se nemá ;) ()

david666

Špatné dialogy, křesťásnké žvásty, nelogické chování a "hrdina" kterému jsem absolutně nefandil, protože si za své problémy mohl sám. Kdyby nebylo toho Dodge tak bych to asi po 20 minutách vypnul. ()

FandaF

Dal bych 4*, ale za ten závěr, jde jedna dolu. Jinak jen dodám, že to je lepší, než tady hodně kritiků naznačuje. ()

Fondak

Nemám rád předělávky filmů. Vanishing point má vyjímku. Není jako původní film. V něčem je lepší a v něčem zas horší. Je prostě jiný. Stejný je v něm pouze krásný Mopar- Dodge R/T Challenger Hemi 426. Odsuzuju u něj pouze ten (proti drsnému originálu) dotočený a přeslazený konec. Ale i tak mě nic neodradí od toho nesouhlasit s vaším nízkým hodnocením a dát mu 5 hvězdiček. ()

Filatov

Předem upozorňuju, že srovnávám s původním filmem Vanishing Point z roku 1971. Film je hodně podobný, ale Kowalski tu má jasně danou motivaci, proč dělá to, co dělá. Snaží se prostě dostat za svou ženou a já jeho snahu chápu. Hudební stránka filmu je o poznání akčnější a nadupanější. Jedná se víc o čirou akční zábavu, kde se původní hlubší myšlenka vytrácí a příběh je celkově jednodušší, aby byl líp podatelnej širšímu publiku. Viggo Mortensen nehraje někdy úplně přesvědčivě, ale i tak se mi to prostě líbilo. Přítomnost Jasona Priestleyho potěší a jak tady čtu, že se jedná jen o TV film tak prostě výborný! Jo a abych nezapomněl, miluju Mopar - Dodge R/T Challenger 1970 Hemi 426 ♥ P.S. "Jestli jsme všichni zločinci, tak kdo je svobodnej?" ()

milford

Nelogičnosti tu rozhodně jsou, už jen z pohledu celého příběhu, aneb naivita FBI nemůže bylt tak naivní. Dál nevím jestli je Amerika fakt tak velká, že se může jedno auto ztratit, ale čert vem zápletku a všechny výplně, které tam jsou proto, aby tam byly. Slušné honičky s Challengerem, Viggo to táhne sám více než slušně a na oddechnutí je tenhle film v televizi ideální. A kdyby místo Challengeru unikal raději v Chargeru, bylo by to za 4*, holt Charger je o dost hezčí. ()

KapitanKuraz

Je to hlupe a mne sa to paci. Jednoducho je to klasicka americka roadka ,ktora vobec nie je originalna, ale po dvadsatstyri nula nula a troche piva sa da. Za mna 50%, za co moze hlavne Viggo. ()

MikeKatz

Remake filmu, který se stal klasikou. Když "cover", tak je to z devadesáti procent šlápnutí do ho*na (jak říká můj kamarád z nahrávacího studia). Čtyři hvězdičky dávám za charismatického Vigga Mortensena, klasické americké vozy a taky proto, že jsem tento film viděl dříve, než originál. I když se to s originálem nedá srovnat ... ()