Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

LaCZik

Nevím čím to je, ale neznám film, který mě svou atmosférou děsí více než tento. Scénář je diskutabilní, herecké výkony průměrné, rozuzlení přímo pitomé, ale stejně mě i na popáté(!) běhal mráz po zádech. ˇ Škoda toho konce, mohlo by to být i za 5. ()

baronGrga

Hodně dobře udělané sci-fi s hodně blbou zápletkou. Doporučuji kvůli všem těm syčícím trubkám, svítícím tlačítkům, řvoucím alarmům a grandiózním vesmírným plavidlům. Od zápletky nečekat nic, hlavně ne nic vědecko-fantastického, nechceme-li považovat *SPOILER zhmotnělé emoce a představy pekelných muk KONEC SPOILERU* za čestné vlajkonoše tohoto žánru. 65% ()

Isfio

Film načrtne zaujímavý začiatok kam by to mohlo celé smerovať, od polovice začína však jazda z kopca a film sa mení na bezduchý béčkový krvák. Scenáristi mali sami dosť problémy ako zmeniť smer z vedeckého sci-fi thrilleru na béčkový krvavý horror. Motívy doktora, od ktorého sa odvíja celá druhá polovica filmu, sú mi absolútne nepochopiteľné, očividne aj scénaristom, keďže sa to ani nesnažili vysvetliť. Predstavili to ako fakt a otočili žáner filmu o 180 stupňov. Od tohto momentu začínajú v scenári vybuchovať jedna logická absurdnosť za druhou, na konci som čakal kedy tá blbosť skončí. ()

L_Into

Nebýt konce, dám plný počet. Horizont události však bohužel trpí stejným neduhem, jako v mnohém na něj odkazující Sunshine - všechno funguje dokonale, než se žánr překlopí na krvavou vyvražďovačku.... ()

Sadova302b50

Tohle bylo peklo, v kladném i záporném slova smyslu. Snímek měl úžasnou atmosféru, mnoho vydařených záběrů (svou práci kameraman zvládl na jedničku s hvězdičkou), dobře vybrané herecké obsazení a mírný nadsazený nádech. Je to jedno z těch lepších zpracování tematiky pekla. Na druhou stranu ta příliš oblíbená, už kýčovitá hrátka s dimenzemi mě docela otravovala (když se řekne jiná dimenze, často si pod tím představím mrtvolku tvůrčí invence). 76% ()

JaninaM

Film začal velmi dobře. Žádné dlouhé seznamování s hlavními postavami a jde se rovnou do akce. Vesmírné lodi byly nádherné, do detailu propracované. Hudba skvělá a napětí obrovské. Byla jsem opravdu hodně napnutá a i několikrát jsem se dost vyděsila, ale postupem času mě to přestávalo bavit. Prakticky tam nebylo nic sci-fi hororového vidět, jen že posádka se začala vyvražďovat mezi sebou. Akorát spousta krve a nějaká brutalita. Druhá polovina filmu, už byl klasický béčkový horor-masakr a závěr se mi zdál dost zmatený a zřejmě jsem ho ani dost nepochopila. Kdyby se celou dobu, tak jako na začátku, jen zaměřilo na psychický teror diváka, rozhodně by to bylo lepší. ()

Tauloo

Škoda jen toho promarněného potenciálu atmosféry. Anderson je jako režisér bohužel filmový astmatik a v polovině mu dochází vždycky dech. ()

Herrydos

Skvělí sci-fi horor která se s ničím a nikým příliš nemazlí. Neillovi slušně šplouchá na maják a Fishburne to musí řešit pod taktovkou Andersona (až se jeden diví v porovnání s dnešní tvorbou jak kvalitně to zmákl). Skvostné obsazení skvělé kulisy a dusná atmosféra až by se jeden málem udusil. Kdo má pro strach uděláno neměl by si tenhle pekelný vesmírný zájezd ujít. 5* i přes nenechavé producentské nůžky. ()

Ryorka

začátek filmu je opravdu napínavý jak kšandy. Pravda je, že konec už je hodně přes čáru psychobrutus maximus ale i navzdory tomu, že sklouzne hluboko, je to dobrý počin. Popcorn nedoporučuji.....mohl by vám zaskočit. ()

mfaky

Když jsem se na tento film před mnoha lety díval, vůbec jsem netušil do čeho jdu. Tím více to na mne zapůsobilo. Atmosféra je naprosto na jedničku, animace i celkové pojetí kamery na mne také působí slušně. Sam Neil je samozřejmě vynikající a opravdu zde "jede".Nemohu si však pomoci, myslím, že z toho šlo vytřískat více.Nevím, jestli za to může konec filmu, ale prostě to nějak není ono, mohlo to být lepší. Každopádně, vřele doporučuji tento film zhlédnout. ()

2060

ANO! Přesně jak se mnohým nezdá, tak je tohle opravdu kultovní sci-fi. Skvěle napsáno a od herců skvěle zahráno. Pokud někdo čekal daleko zvučnější jména, tak mě to opravdu bohatě stačí! ()

Slavice89

Psychedelické sci-fi, jak má být. Zlo není zeleným mimozemšťanem s velkýma očima, ale je v nás a bude probuzeno, když se budeme hrabat v dimenzích, které bychom raději měli nechat na pokoji. Docela dlouho jsem hledala originál latinských vět, které starý kapitán lodi Event Horizon volá do kamery. "Liberate me" je jasné: "Osvoboďte / zachraňte mě". Ale to "Zachraň sám sebe", co podle důstojníka věd prý doopravdy řekl, dalo zabrat i kamarádovi, který studoval teologii a latinsky tím pádem umí. Podle jeho rekonstrukce a po rešerších v růtných fórech, která trvala tři dny, by ta se silným anglickým přízvukem vyslovovaná věta měla znít: "Libera te, tu temet". Tedy "Zachraň se, ty sám sebe". (Taková informace pro hloubaly, jako jsem já.) ()

cien

Do plného počtu zbývá pár drobností, presto skvělá podívaná, hlavně druhá polovina filmu neskutečný nářez. ()

bohus75

Jestli existuje nějaký sci-fi výplach, tahle věc aspiruje na první cenu. Ze začátku snad zpoloviny zhulená posádka, která jen tak v klidu frčí k Neptunu zachraňovat a ani neví, co. Ale vcelku se pořád něco dělo a nějaký hlas mi říkal, že se určitě dodívám až do konce (pokud mi nehrabalo jak těm na obrazovce). Toho mutantského konce je škoda, film by se bez těch xichtů obešel, možná i bez té halucinogenní inspirace Solaris. Nicméně větší část filmu je opravdu slušně našlapaná a ten konec...no mohlo by být i hůř. Mě se to líbilo. Na pět hvězd mají sice jen hegemoni jako Kubrick, Spielberg či Polák, ovšem se čtyřma nějak velký problém nemám. ()

JollyJOKER

Tady si to neodpustím koment, protože mám fakt hodně rád sci-fi. Tohle pluje to po pvrchu není nad čím přemýšlet, nuda béčko, Fishburneho jsem náhodou včera viděl v Pasažérech, tak good srovnání , je dobrej :-), napětí nikde, logika příběhu se ztrácela světelnou rychlostí hned od začátku a Niel se do sci-fi nehodí. Dvě hvězdy fakt za poslední asi 3 minuty, jediný drama a pocitově překvapivé finále. :-) ()

Kaylar

Nekritické nadšení, které jsem měla v první polovině filmu, se později trošku zmírnilo. Nicméně i tak považuji Event Horizon za nadprůměrný, i když je třeba konstatovat, že je to z velké části způsobeno jeho vizuální stránkou. Škoda, že potenciál takto zajímavého tématu nebyl využit ještě lépe. ()

Statista

Ve filmu se nestalo nic extrémně překvapivého, přesto jsem si užíval skoro každou vteřinu. Svou zásluhu na tom mají solidní herci, podařené (hlavně ty gore!) efekty a také skvělý hudební doprovod. Příběh byl sice silně béčkový, ale kupodivu to filmu příliš neubralo na kvalitě. Spíš než o horor však jde skutečně o sci-fi - jistou mírou napínavosti film naštěstí oplývá, ale spíše než o pocit strachu jde o efektní brutální scény. Zezačátku tajemné, ke konci spíše vražedné. P. S. Radši bych si vyoperoval apendix tupou mačetou, než abych musel naskočit na 'Lojzu & Klárka' s podivným konstruktérem Weir(d)em. ()