Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

viruscrack

Čekal jsem od toho mnohem větší propad, jak z minulosti známe novodobé seriály. Nakonec se to dalo přežít i bez větší psychycké újmy. Vidět to už ale nikdy nechci. ()

Toumyk odpad!

Opět klasická "novácká" slátanina, která tím, že "seriál" vysílají v hlavním vysílacím čase a sbírají do koláčů sledovanosti praštěné důchodkyně, ubulené semetriky, a znuděné paničky. Tuto záležitost jsem bohužel měl tu "čest" párkrát vidět... Žádné charaktery postav, pouze bezduché skořápky, které lítají jak hadry na holi a předvádějí něco, čemu se snad ani nedá říkat herectví - a to tam hrají docela dobří herci! Toto je jasný důkaz toho jak může debilní scénář "feministky" Papouškové zničit jádro dobrých herců - sláva, že už to nevysílají... ()

Todd_Hewitt

Když mi bylo deset let, děsně jsem to žral. Nikdy jsem nevynechal jediný díl. Pořád lepší než nějaká Ordinace v růžové zahradě. ()

senecek

Zavrhované seriály z doby ,,komunistiské" se nám vrací ve stále větší míře,ovšem v novodobém podání - nejlepší odlákání od běžných starostí... Již ve starém Římě bylo pravidlo: chléb a hry!!! Nic proti gustu,jen vyjadřuji svůj názor. A ta jedna hvězda? Snad za první sérii,kterou jsem ze zajímavosti sledoval a M.Etzler byl docela sympatický,Bareš vtipný a Nárožný přirozený .... ()

FrankieSS odpad!

Člověk se musí smát, když vidí v televizi herce z tohoto paskvilu, jak o seriálu mluví v superlativech a výnáší jeho kavlitu do nebe, a ještě víc televizi nova, která do diváku hustila už rok před uvedením, o jaký skvost se bude jednat a ted se vychloubá sobotu co sobotu s rekordní sledovaností. Musím se přiznat, že tuhle „krásu“ sleduju taky, ale jenom proto, že se na ni divaji i rodice a nedeli obvykle trávím s nimi pred televizí, ale hlavně kvuli tomu, abych se zasmál. Ne ani tak vtipum, které se tam cas od casu vyskytnou, ale spis tomu humornému zpracování. Tak předně scénář. Pokud je Eva Papušková nazývána nadějnou scénáristkou, tak opravdu jen v okruhu a spolecnosti televize Nova, protoze kazdý aspon trochu nadprumerně chytrý clověk musí uznat, že její písařské umění je srovnatelné s herectvím S. Seagala... Scénář je plný mnoha nerealistických věcí, je vyspekulavný a vykonstruovaný, proste mu chybí prirozenost. Právě kvuli spatnému scénáři se projevily obrovské rozdíly mezi vsemi herci. Celý seriál fakt zachranuji akorát Petr Nárožný, J. Bohdalová a Jirásková. Za povsimnutí stojí jeste I. Bareš nebo J. Štastný. Smutné je, že vsichni tito herci mají ulohy vedlejsí a hlavní role pripadly neschopné Brozové, Antalové nebo Etzlerovi. A ke vsemu netuším, kde sebrali tu protivnou holku, co harje Karolínu ... Nejenom ze v 18 vypadá na 14, ale ke vsemu neumí ani trochu slusne hrát. To její kolega Kotek je na tom podstatne líp. Hraje slusně a mít lepsí scénář, tak by hrál urcite jste lip. ... Pak tu máme otresnou kameru, která neumí chvili zustat na jednom miste.... A nakonec je tu desná hudba diky které ani hercum nerozumíte ... Proste celkove to nestoji za nic - NÁMĚSTÍČKO je proti tomu umelecké dilo, stejne jakýkoliv jiný seriál kromě Rodinných pout .... ()

AnnaW

Žádné velké uměni, ale řekla bych, mohlo to být horší. Děj byl překombinovaný co do množství událostí, které se na postavy valily, ale copak to v mnoha amerických a občas i kladně hodnocených seriálech není podobné? ()

hronik odpad!

Neskutecna saskarna made in nova.Uz jen jeji upoutavka po televiznich novinach me desi a dostava me do stavu tezke deprese.Abych mohl toto veledilko ohodnotit chte nechte jsem se musel na par dilku kouknout.Co nepochopim ze zde hraji i takove herecky jako J.Bohdalova a J.Jiraskova,chapu ze i oni misi byt z neceho zivi.ale Jirinky zrovna toto.Nejhorsi je ze kdyz prepnete na jiny tel.kanal jako napriklad rodinna tv.prima tak si moc nepolepsite.Zbyde vam vsak Ceska Televize,ale i ta mozna ze strachu o kolac sledovatelnosti neni o nic lepsi.Kdy konecne skonci tyto zhovadilosti to asi nevim,ale jeste ze mame levne knizky.cz.. ()

Danielitto

No hele, takhle. Je to furt lepší než Ulice a Rodinná pouta. Ale stejně je to příšerný. Příklad, jak to dopadá, když se neví co s prachama. ()

Metzger odpad!

Tak nejdřív musim uznat , že to neni taková tragédie jako RP , či VKV - na druhou stranu je to odpad jako malovanej ... naprosto debilní dialogy , scénář kterej by sepsal každej druhej člověk večer před spaním , šílení ,,herci,, v čele s Katkou Brožovou a pak ta hudba ... bože ta hudba , to je na mě moc . Nejen že se k tomu co se zrovna děje vůbec nehodí , ale opakovat pořád dokola jeden motiv ( to už měl lepší hudební doprovod Herkules v New Yorku :D ) je fakt známka amatérství . Jirka Adamec je u mě jako režisér naprostá nula , takže ten nikam níž spadnout nemohl ( dokonce i Ed Wood by se mu musel okamžitě vykálet na hlavu ) ... prostě děs - díky NOVO za tyto skvosty !!! ()