Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Firemnímu nováčkovi, tzv. hackerovi - počítačovému pirátovi se při práci s počítačem v jedné významné korporaci povede něco téměř nemožného - nabourá se do databáze bedlivě střeženého podnikového superpočítače. Přitom náhodně objevuje výborně promyšlenou machinaci, která může vést až k vážnému ohrožení životního prostředí. FBI je mu v patách, ale jeho hlavním nepřítelem je duševně nemocný superprogramátor. Stvořen k zločinu nedává nic v sázku. Mladý pirát a jeho přátelé zahajují bitvu v počítačovém prostoru - za svoji záchranu a odvrácení světové katastrofy... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Krapet banální snímek, který svým námětem mohl mít nějaký ten potenciál. Celkový pohled na mladé znalce světa počítačů a jejich činy zde vyobrazené prostě zavání až s přílišným fantazírováním. Atmosféra celého dění se tak stává téměř ponurou fantazijní sci-fi kde je vše možné a to i bez patřičného akcentu. Děj je nezajímavý a bez nápadů. Kyberpunkový soundtrack však stojí za pozornost a je trefný. Snímek vypadá, jako by byl natočen v polovině 80.let a ne v polovině 90.let. Kde se stala chyba? Myšlenka tedy byla dobrá, ale bohužel podivně vyobrazená. ()

TheRay97 

všechny recenze uživatele

Největší výzvou je vytvořit si názor na dobu, kterou člověk neprožil. Cokoli, co se dříve považovalo za průlom, se dnes označuje slovem směšné. Proto nedokáži zcela posoudit, zda-li by se Nebezpečná síť řadila mezi nějaké haló v době vydání. Jelikož jsem ale z jiného století (a tady platí jiná pravidla než před třiceti lety), mám odlišný pohled na věc a cokoli, co nemá dostatečnou kvalitu, chytlavý příběh a případný bod zlomu, se nedá považovat za skvělý film. Tvůrci si mohli více pohrát s příběhem i kamerou. ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Objektivně za ** pro naprostou nesmyslnost dění (potápění tankeru softwarovým virem), jenže mě ta hollywoodem senzačně pokroucená podoba "vodvázaný" mládeže, její zábavy, počítačového slangu a samotného hackování jako jízdy po informační dálnici (nebo tak něco) hrozně fascinovala. Je to už dvacet let, v té době jsem vyrůstal, a tak mne nemohl nenadchnout také nadupaný soundtrack (The Prodigy, Stereo MC's, Orbital). ()

silent cut 

všechny recenze uživatele

Co je to kult? Nevím přesně, ale pro mne do této indiferentní škatule zapadají právě Hackers. Proč? Protože když třináct let starý film o počítačích je i dnes sexy... Protože Angelina nakrátko... Protože je to vtipný... protože se to nebere vážně... protože i dneska je ta banda stylovější než všichni experti a mečouni... A už jsem zmínil Angelinu? ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Koukat na tenhle film v roce 2014 pro mě bylo docela náročný :D :D Chápu, že to byl hodně veliký extrém - ať už se to týká oblékání a celkově navození atmosféry skvělých a nejlepších hackerů na světě, ale bylo to strašný :D :D Sexuálně nabitá Jolie, která tam sváděla svého "manžela" a všechny ty nové technické vymoženosti a příšerné oděvní kreace :D Nejlepší pro mě byl Matthew Lillard, který pro mě "vyčníval" nade všechny :) Ale je to fakt hrůza :) Nikdy více, i když vidět to o 10let dříve,tak by to v pubertě jistě byla jiná podívaná. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (10)

  • Fráze "Ze všech věcí, které jsem ztratil, mi nejvíce schází vlastní duch" je citátem Ozzyho Osbourna. (Terva)
  • Jméno postavy Emmanuel Goldstein je reálná přezdívka redaktora a spoluzakladatele hackerského časopisu "2600: The Hacker Quarterly" (reálné jméno Eric Corley), který byl konzultantem filmu. Přezdívka je převzata z antiutopického románu George Orwella "1984", kde Goldstein, bývalý vůdce revoluce, vytvořil tajné bratrství pro boj s mocnou stranou, jejímž členem původně byl. Předobrazem Goldsteina byl Lev Trockij, konkurent Stalina. (Aelita)

Reklama

Reklama