molcan2

Posolstvo tohto filmu je jednoduché: zlo j dobré a dobro je zlé. Zabaľte to do dobrej komédie a vaša správa bude hneď prijateľnejšia. Škoda, že sa nechali uniesť, pretože tento film ma mnoho vtipných scén. ()

zdeny99

Legendární seriál Addamsovy rodiny se dočkal v roce 1991 i filmové verze, a to velice zdařilé a úspěšné. Na ni navázalo pokračování o dva roky později. Stěžejním klíčem úspěchu v obou filmech je nadmíru kvalitní morbidní humor, který podle mne ještě eskaluje v tomto druhém díle. Dalšími klíči úspěchu jsou gotické kulisy, excelentní masky a kostýmy a prvotřídní herecké výkony hlavních představitelů, především smyslná mature čubka v upnutých černých šatech Anjelica Huston. Skvěle ji doplňuje Raul Julia, nechutný Christopher Lloyd v roli Festera a spratek Christina Ricci. Ve dvojce ještě přibude miminko, které má zásadní roli v úvodu filmu, kdy se jej jeho starší sourozenci chtějí zbavit. Proto je najata chůva Joan Cusack. Ačkoliv v jiných filmech vypadá velice obyčejně, až strašně, tak zde z ní kostymérky, maskérky a především push-upka udělala rajcovní milfku podobající se pornoherečce Dee Williams. Svojí vizáží podle mě předčí již i zmíněnou Anjelicu Huston. [14661. hodnocení, 269. komentář, 73%] ()

Elin

Nadprůměrná komedie s dechberoucí Ch. Ricci. Její divadelní představení o vzniku dne Díkůvzdání je pro mě jedna z nejlepších komediálních scén vůbec. Nebýt toho, dal jsem jen čtyři hvězdičky. ()

Rami

O proti jedničce má dvojka slabší scénář a celkovou provázanost. Je to spíše slepenec černého humoru (někdy nesnesitelně předvídatelného a nevtipného). Další vadou na kráse je PŘÍLIŠNÉ přehrávání, kdy se "normální lidé" chovají jako absolutně nenormální přetvařující se a ksichtící se psycha. To mně opravdu hodně vadilo. Chvílemi jsem až uvažoval, že dám jen 2 hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl pro 3 (53%). ()

fisikk

Tento film je klasika a patří mezi ty, na které se člověk může dívat pořád dokola a i když ví, co ho čeká, stejně ho zase dostane! Třeba následující : ,, Copak si nezaslouží lásku, lásku a šperky?". ()

Heroine

Tady ani neplatí pravidlo, že by byl druhý díl o něco slabší než první. Obsazení geniální, skvělé nápady, Joan Cusack neuvěřitelná, stejně tak obličeje Christophera Lloyda. Celý film má grády, je originální, vtipný, a navíc je mi čímsi velice blízký. Kdyby bylo víc hvězdiček než pět, dala bych je všechny. ()

Adm.Nelson

V podstate podobné ako jednotka, akurát chýba Mamuška a zápletka s Festerovou známosťou mi veľmi nesadla, takže s hodnotením idem ešte nižšie. 4/10 ()

Ben Nevis

Dvojka má trošku lepší (rozuměj logičtější) příběhovou linii (i když se zase Addamsovi chovají jako důvěřivá děcka), je tam více střetů extrémní normálnosti (letní tábor) a černého humoru, ale zase postrádá kanonádu hlášek z prvního filmu. Děti na letním táboře válí, zatímco strýček Fester je spíš trapný. ()

BeranSon

Opět zábavně zvládnuté po všech stránkách, snad jen na depresi trošku více zamakali, to proto aby celý film vypadal ještě více pochmurně. Herecky je to zas a znovu základní standard. Režie už malinko pokulhává, ale Barry Sonnenfeld stíhá tempo celého filmu více nežli dobře regulovat. Spokojenost! - 5/10 - ()

helloween93

Dvojka se nese ve stylu jedničky a drží si její kvality. Rodina Addamsových má své kouzlo. Dětský tábor s "povinnou" zábavou tvůrci vykreslili dokonale. ()

GOREGASM

Černohumorně morbidní a to se na plátně hollywoodském vidí sakra málokdy. Ale kdo jiný než Addams Family by měl tohle splňovat. Perfektní casting doplňují špičkové masky a make-up. U mně vítězí na plné čáře strýko Fester (promiňte, ale slovensky dabovaný seriál z dob komančových je hluboce zaryt :-), kterého rozhýbal k smrtící dokonalosti Christopher Lloyd, a i když je Christina Ricci nadčasově goth, tak u bude vždycky až druhá. Addams Family Values fungují i v hlavních dějových liniích, takže jak Festerovo ženění (nejlepší role Joan Cusack ever), tak dětský kemp (brutálně pozitivní Peter MacNicol) udrží diváka vysmátého a to ani nemluvím o té spoustě hrobařských, postmortálních a na jiný způsob mrtvolných fórků, které jsou všudypřítomné. AFV si užijete nadstandartně, pokud jste tak trochu nestandartní kus, jako třeba já \.-). 85% ()

AnanAss

Zábava minimálně stejně jako u jedničky, navíc je zde více mladé Wednesday a scény na táboře, počínaje mučením Disneyovkami, spolu se závěrečným indiánským vystoupením mají tu správnou gradaci. Burtonovská atmosféra bez Burtona je z toho opět cítit a film obstál bez problému jako opáčko po více než dvaceti letech. ()

Raaavenek

5* za Wednesday, nejkrásnější filmovou postavu v dějinách. Její úsměv mě bude ve vzpomínkách provázet do konce života. ()

Besyn

Některé momenty jsou ještě o něco lepší než v jedničce,ale křížem krážem už to holt není tak úplně ono. ()