V roce 1965 Don Haskins dostává příležitost trénovat tým Texas Western. Ten ale za moc nestojí, a proto nabírá nové hráče. Šokující je, že se jedná o hochy černé pleti. Na prvním tréninku Haskins stanoví přísná pravidla. Na konci jeho tréninkového soustředění je v týmu 5 bílých a 7 černých hráčů. Tým čeká nelehká sezóna, protože rasová segregace je v lidech stále silně zakotvena. Přes všechny problémy se tým dostává na čtvrté místo celostátního žebříčku. Celková rozladěnost z rasových narážek mužstvo začíná narušovat a v zápase sezóny o první místo prohrávají. Trenér cítí, že ztrácejí jiskru a touhu po vítězství. A tak se jim snaží připomenout, proč jsou tady. Zabere to a tým se semkne. V sezoně končí s 23 vítězstvími a jedinou prohrou. Následně v play off postoupí do finále, kde se mají utkat s týmem bílých hráčů. Haskins se rozhodne riskovat a základní tým pro finále složí jen z hráčů černé pleti, kteří navzdory všemu vyhrají titul v turnaji NCAA. (TV Fanda)

Morholt

Já mam tyhle sportovní příběhy rád. Jasně - i tohle je plný klišé a kýčovitých momentů s jasným poselstvím "černý bílý spojme síly", ale mě to zkrátka chytlo za srdce. Notabene ty zápasy patřej k těm, kdy tlačíte časomíru i skóre "vašeho" mužstva a to se prostě počítá. 75% ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Máte radši, když vám říkají barevný nebo černý ?? - Vypadáme snad jako hromada prádla ??" ;) James Gartner pod hlavičkou studia Disney stvořil vcelku schematicky typický, na první pohled průměrný, sportovní film, byť hlavní zápletku vytváří všudypřítomný rasismus, o jednom z nejdůležitějších zápasů v historii univerzitního basketbalu, když ve finále soutěže legendární trenér Horníků z Texasu Don Haskins nasadil tým složený pouze z černošských hráčů, což se v šedesátých letech zdálo nepředstavitelné !! Zdá se mi, že stejně jako zmiňovaný Don Haskins v podání kupodivu příjemného Joshe Lucase, jemuž tu povahu nezměrného dříče a buldoka prostě uvěříte, vsadil na týmové pojetí a hru odzadu, tak i Gartner svůj snímek bez výraznější herecké hvězdy, když pomineme veterána Jona Voighta, postavil na umírněnosti a pak zejména skvělé kameře, svěžím střihu a geniálním soundtracku Trevora Rabina, což jej činí snadno čitelným, jak se na správnou žánrovku tohoto typu sluší, i svižně atraktivním !! Zejména pak hudbě Jihoafričana Trevora Rabina, který má se sportovními akcemi veliké zkušenosti, především pak při závěrečných scénách není absolutně co vytknout, posouvá pak Glory Road do vyšších kvalitativních pater.. Pamětnické rozhovory se skutečnými aktéry nezapomenutelné sezóny při závěrečných titulcích už k těmto hollywoodským záležitostem prostě neodmyslitelně patří, osobně je mám moc rád !! Stejně jako mám rád basketbal i příběhy o velkých, nejen sportovních, vítězství !! A tak zamrzí jen naprosto nevyužitá sexy Emily "Kůstka" Deschanel.. ()

Crazer

Josh Lucas ve své životní roli jako trenér basketbalového týmu, který dokázal realizovat sny ve skutečnost. Ani nemohu nalézt slova chvály, jelikož tento film mi přinesl opravdu VELKOLEPÝ jak filmový, tak i sportovní, emocionální zážitek. Sportovních filmů je poslední dobou jak šafránu, a proto si tohoto filmu cením dvojnásob .. no vlastně trojnásob, když zde bylo poukázáno i na trnitou cestu za vítězstvím v těžkých dobách společenských a rasových nepokojů. Zase po delší době jedna famózní pecka. ()

yakoob

Jako sportovní drama nepřekvapí, ale musím přiznat, že Coach Carter se mi líbil mnohem víc...Tam to nebylo jenom o basketballu, ale o daleko důležitějších hodnotách... ()

Kubick

Pro někoho to bude film, který už viděli, který neboří hranice žánru a nepřináší nic extran nového. Ale i přes to je film s velice silným příběhem, který se získá asi každého sportovního fanouška a v některých momentech mě samotný děj opravdu mile překvapil. Takže pokud hledáte sportovní drama, do kterého je přimíchána velká špetka černošského (kvalitního) humoru, Glory Road pro vás bude jasná volba. ()

mustafa

Naprosto klasicky vystavěné sportovní drama, které nepřináší vůbec žádnou inovaci. Už tolikrát viděný příběh o podceněném sportovním družstvu, které navzdory nespočtu překážek (osobní spory, nepřízeň "mocných", sportvoní neúspěchy) vždy dovede najít cestu ven z těchto zapeklitých situací. Není to vyloženě špatný film, už jen kvůli problematizaci rasismu a vlastně vykreslení nových trendů v basketbalu. Film obsahuje hodně témat. Jenže není prvním a přiznávám, že nemám basketbal v oblibě. Čistě subjektivní zabarvení, ale je tomu tak, na basket se nevydržím koukat ani v televizi a vykreslování "amerického snu pomocí sportovního dramatu mi také nepřijde zrovna jako nejšťastnější řešení... ()

Nos

Musím říci, že především v závěru mě film docela hezky strhl svoji dokonalou atmosférou, i když vůbec nejsem fanoušek košíkové. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

Dr. Hawkeye

Jerry Bruckheimer produkuje po 6 letech od "Vzpomínky na Titány" variaci na totéž téma... Ale basketbal není americký fotbal a Josh Lucas není Denzel Washington... Ale i tak jde o vydařené sportovní drama, které (odpustíme-li mu několik patetických promluv) stojí za to vidět. ()

rt12

Sportovní film, se vším co k tomuto žánru patří a něco navíc. Film, který udržel mou pozornost a bavil mně. ()

Rakosnicek77

Nevím, jestli jsem ovlivněný tím, že filmy ze sportovního prostředí, jsou vždy ty nej, ale je pravda, že těch špatných jsem moc neviděl a to se nestalo ani u tohoto filmu. Krásné na tom je, že děj se odehrává v době, kdy černoch na basketbalovém hřišti, byla čirá utopie. A dnes...myslím, že je tomu právě naopak, určitě v NBA ()

Derek

inspirativny pribeh vyrozpravany neinspirativne. ma to vsetko co by ste od sportoveho pribehu cakali, ale taky remember the titans (tiez z produkcie disneyho) podobny pribeh podali o dost lepsie... ()

SonG

,,Mother,I'm the national champion!"...............Nečekal jsem mnoho, a viděl jsem jeden z nejlepších sportovních filmů....Výborné herecké výkony, úžasná kamera, díky níž jsem vždycky věděl, kde je na hřisšti míč....prostě paráda....a Joshi Lucasovi v roli trenéra za jeho výkon tleskám! ()

kaposlav

Film o čiernych basketbalistoch, ktorí dostanú šancu hrať za univerzitu so štipendiom, ale ešte sa musia popasovať aj s rasizmom. Dobrý film v ktorom som nemal prehľad v menách, pretože sa mi tí černoši mýlili. ()

bourec

Člověk jasně vidí,že ty sportovní filmy sou si hodně podobný,trenér outsider,tým slabochů,první zápas,žádnej zájem fandů a pak se to postupně mění,a prásk,jsou nej.Ale pokud je to natočený dobře,a to tohle je,tak se na to vždycky dobře čučí.70%. ()

BUD-SFIS

Filmy ze sportovniho prostredi jsou pro mne vzdy necim pritazlive a jeste k tomu se jedna o basket. Vyvazeny film o nejvetsim prelomu v basketbalove historii a zapojeni cernosskych hracu do hry. Zadne prehnane pouzkazovani na minulost a jak to meli cerny hraci tezke a na druhou stranu kvalitni sportovni zabery. ()

Flynn

Je to takových 70%. Příjemný sportovní film o sportu který mám rád. Pěkně natočeno, nekoná se závěrečné klišé výhry o jeden koš, to se koná dříve :) a stejně je ten konec takové klišé, ale hezky se na to kouká. Určitě příjemná podívaná. ()

kvasiva

No a co, že tu podobných filmů už bylo několik... Každý je v něčem originální, a když se práce dělá pořádně, tak výsledek za to stojí. A tak je tomu i u tohoto filmu. Mě se líbil. Jen představa, jak to měli ti "barevní" tenkrát těžký i v tak obyčejné hře jakou basketbal je (a nejen v něm), no tohle já asi nepochopím. Dnes je jiná doba ... ()

pufina

A černoši se o basketball nenechali připravit! Výborná atmosféra, spousta basketu v podání úžasných černochů! ()