Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

Lacike

Dodatok k minulemu dielu a vlastne prostredna cast v ramci zovretej trilogie. Podla mna diel s najhorsim scenarom v ktorom sa cely cas na planete zotavuje Spock, medzitým mu ide s Enterprise na pomoc hlavna posadka a popritom tam otravuje nejaky tuctovy Klingon, ktory chce ziskat Genesis. Najsmutnejsie je, ze oziveniu Spocka je venovany cely diel, ale smrt pre Kirka dôlezitej osoby je odbavena za par sekund a dlhsie ako nad nou smuti este aj nad znicenou Enterprise. To prilis nevychytali. Miernym plusom je, ze ked uz väcsinu filmu absentuje Spock, tak konecne dostali par scen sa predviest aj ostatni clenovia posadky Scotty, Chekov, Uhura a najviac Sulu. Na druhej strane si tentoraz vôbec neuzijeme vtipneho trojuholniku Kirk, Spock, Kostra. Bez ich vtipov to nie je ono. Dost ma stvalo preobsadenie Saavik. Hlavny klingonsky zaporak tu je nejak naviac, aby sa vo filme aspon nieco dialo. Christopher Lloyd pôsobi skôr zmätene a nenahana strach. Uplne mi tu chyba nejaka typicka Star Trekovska moralno filozoficka myslienka. Vesmirne suboje su priemerne a zaujme len znicenie Enterprise. Hudba je tentoraz slabsia. Film najviac zachranuje svizne tempo. Takze vysledok je taky divny zlepenec, ktory je po kazdej stranke priemerny. 5/10. ()

Caszidy

Z dnešního pohledu je to na hranici sledovatelnosti. Zvláštní efekty jsou naprosto k smíchu a dlouhatánských scén, ve kterých se vlastně vůbec nic neděje, se ve filmu vyskytuje také ne právě malé množství. Největším problémem snímku ale samozřejmě je ten fakt, že byl natočen jen proto, aby fanouškům vrátil milovanou postavu Spocka. Z toho pak pramení i prakticky nulová zápletka. Na druhou stranu má třetí Star Trek přeci jen nějaké nostalgické kouzlo a hlavně výborného Kirka a jeho posádku. Ty dvě nepředstavitelné oběti, které musel Kirk pro záchranu Spocka přinést, ale bylo určitě možné využít daleko lépe. Nechají Vás totiž v podstatě chladnými. ()

brutale

Násilné vzkriesenie Spocka, by mi až tak nevadilo, keby že trvá 10 min. Ale celý film na priblblom scenári ma ničil ako klingoni svojich nepriateľov... Táto časť sa nemala nikdy narodiť!!! No ale za to, že si to Spockinko zrežíroval sám dávam**. ()

Terva

Tento snímek, v pořadí již třetí celovečerní si sám osobně natočil Spock, tedy pardon, Leonard Nimoy. Hudební doprovod mu dělal James Horner. Tento příběh začíná tam, kde předcházející snímek končí. Na lodi Interprise, kde se koná pohřeb Spocka. Pak následuje návrat na základnu, kde je zděleno, že loď Interprise půjde do šrotu. Její nástupce, loď Excelsior čeká na svou první cestu. CITÁT - Přidělej dvě další kolečka ke kočárku a máš tank.......... Mezi tím se začnou dít divné věci na planetě Genesis. Hledání Spocka může začít. Na filmu jsou vidět trikové postupy. Vše je lépe zpracováno a jsou tu i jiné a hezčí kosmické lodě. Naše stará známá loď Interprise - NCC 1701 - ještě není připravena odejít do šrotu. CITÁT - Warp jedna.......... Kapitán Klingonské lodi má nejen nádherné plavidlo zelené barvy, ale má i úžasného psa. Vše se zdramatizuje tím, že projekt Genesis ukáže svou sílu. Pak se mi zdá, že vše je moc rychlé - až moc rychlé. Od opuštění orbitu planety Genesis, přes ovládání Klingonské lodi až po převoz jedné nejmenované bytosti - vše moc rychlé. Naproti tomu je zase rituál FAL - DOR - PAN ( Návrat duše ) moc zdlouhavý. Triky jsou lepší, hudba je horší a herecké obsazení je skoro stejné. CITÁT - Potřeby jednotlivce převáží většinu.......... ..........pokračování příště. ()

corpsy

Môj najobľubenejší STAR TREKovský film. Neskutočne vyvážený trhák, je tu všetko čo by mal ( nielen ) STAR TREK mať. Bombastické triky, úžasnú výpravu, nejaké tie emócie a hlavne sympatické obsadenie. Aj hudobný skladateľ James Horner sa prekonal. Čistokrvné, majstrovské dielo sci-fi žánru. ()

Kryton

Fanoušci neskousli konec předchozího filmu. Za Spockem se vydává Spock - Nimoy si vzal režii a pokračoval i u IV - Cesta domů. Navázání na Khanův hněv se povedlo částečně, protože tady není silný záporák - klingoni jsou zde vyobrazeni až skoro komicky (válečníci místy připomínají kabaret klaunů), tomuto faktu napomáhá i angažmá Ch.Loyda v roli vůdce klingonů. Dr.Emmet Brown chce zabít Kirka?! Akčních scén je málo a jsou tak rychle zakončeny, že si je neužije ani milovník výbuchů leteckých modelů. Následně souboj Loyd-Shatner patří k nejvtipnějším ze soubojů. Samozřejmě na Gorn-Kirk to nemá.Toto je další důkaz, že lichý díl je slabší. Daleko více z filmu smrdí televiznost a menší rozpočet (viz. změna herečky K.Alley v postavě vulkánky Saavik - už se na ní hezky nekouká). Hodnocení OST: Horner navázal na hudbu, ale více se držel v pozadí. Každopádně pořád to byl Horner. 7/10. ()

Praxis

mno, nevím.tenhle díl zase není tak úžasný jako ostatní. Připadá mi to, jak kdyby scénaristé a režisér nějak nevěděli co přesně vytvořit, proto jen šedesát procent. Sice efekty jsou poměrně na dobré úrovni, ale na tom celý film nemůžeme stavět ()

O.Peta

Tak třetí díl už je teda hodně špatnej. Každý další díl vždy hvězda dolů. No nevím, nechci se dostat až k odpadu, ale pořád doufám, že čtvrtý díl s cestováním v čase bude to, na co čekám, jinak celou serii nebudu schopen dorazit a přeskočím až k verzi od J.J. Abramse, který snad dal tomuto konceptu nějakou úroveň. Procentuální hodnocení radši nebudu psát, ta jedna hvězda mluví za vše. Dávám ji Hornerovi, nikdo jiný si ji nezaslouží. ()

GodComplex

Spock na reziserske stolicce aby si natocil Patrani po Spockovi, zajimave. Jedna se o prime pokracovani predchoziho filmu, takze nezbytne videt vzhledem ke kontinuite pribehu, ale chybi tomu stava a cele je to o uroven niz. Akcni a evil element zde plni klikngoni v cele s Christopherem Lloydem a nemuzu si pomoc, ale pusobi na me jako parodie. Alespon to zachranuje jejich pejsek, ktery utekl Carpenterovi z maskerny The Thing a pasaze se zajimavou Vulkanskou mytologii. 6/10 ()

PKD

Sice slabší, než ST II, ale pro mě, během těch let, velmi osobní film, krom ST V, samozřejmě. Efektů, včetně klasických modelů, kam se podíváš a za naprostý vrchol (z úhlu pohledu ST podivína) považuji přílet Enterprise do doku a její (poněkud nelegální a neplánovaný) odlet;-) Dr. Emmet Brown jako klingonský kpt., je šílený (typický klingon, no:) a bezchybný. Ostatně, kde Krištov Lloyd není, že? Výměna postavy poručíka Saavik, je sice nevítaná, ale Robin Curtisová je v této roli ok. Speciální bonbónek pro zasvěcené jest přítomnost, (zde již 86 leté) démonické paní Danversové z Hitchcockovy Rebbecy, v roli nejvyšší kněžky T´Lar (ještě že ji ten synovec uprosil) a krátké cameo na můstku Excelsioru, které Scotty označil za necky:) kde máme budoucího (a v prvních 2 s., poněkud neotesaného) agenta, Alberta Rosenfielda z Twin Peaks;-) ()

kaylin

Nebaví mě to rozhodně jako "Star Wars", ale těm filmům se musí nechat, že do sebe něco mají. Sice mi trochu vadí, že se Spock vrátil, tedy ve smyslu příběhového, ale bylo to aspoň provedeno způsobem, který je snesitelný. Jsou tu výborné scény s Klingony a obecně na planetě jsou tu výborné nápady. Není to ale nijak velkolepé sci-fi. ()

Derek

traduje sa ze kazda neparna cast star trekovskych filmov je tragedia ale tak zle by som to nevidel. patranie po spockovy je po epickejsej a akcnej dvojke navrat opat k viac televiznejsiemu stylu kde sa dost vykecava a akcie je pomenej. nimoy si vydupal od producentov reziu tejto casti a vdaka tomu ze ide o jeho debut je obcas citit problemy s tempom a hlavne do oci biju nezvladnute akcnejsie momenty... ()

togaf

Patřím mezi ty fanoušky, kteří (být v té době na živu) návrat Spocka chtěli. Raději přijít o kapitána/admirála Kirka než o geniálního Vulkánce. Takže díky tomuto vstřícnému návratu jsem na oplátku vstřícná v hodnocení. Jako film Hledání Spocka místy moc nefunguje, ale jak říkám, za vrácení Spocka to stojí. ()

StrYke

Star Trek je jedna z mála sérií, která se podle mně díl od dílu vylepšuje, takže zatím co jednička nedokázala udržet mou pozornost a dvojka se po polovině stále jen opakovala, trojka žádnou větší chybou netrpí, možná jenom docela jednoduchým příběhem a špatně odvenými tragédiemi. Leonard Nimoy natočil tedy fantastickou trojku, která se navíc zaměřila i na jeho (a mimochodem mou nejoblíbenější) postavu, kterou poměrně originálním způsobem vzkřísila. Herecké výkony jsou opět na dobré, i když ne na nejlepší, úrovni a nejvíce za zmínku stojí William Shatner, bez kterého by možná film upadl do horšího hodnocení, a z těch pár momentů i Nichelle Nichols, která konečně ve filmu dostala o něco více prostoru. Bohužel jedna z mála věcí, které zaostávají za předchozími díly, jsou speciální efekty, kterých je sice docela málo, ale když tam jsou... stojí za prd. Hudba je průměrná, nebo lépe řečeno nijak výrazná, ale ani ne špatná. Akce je samozřejmě proti druhému dílu nesrovnatelná (horší) a hloubka proti prvnímu dílu jakbysmet, jestli tady vůbec nějaká hloubka byla. Klingoni jsou super a i když jsou spíš jenom doplňkem, i tak se mi hodně líbili. Prostě snad zatím nejlepší díl série ()

balba

Ke vzniku třetího dílu výrazně přispělo pozdvižení , jaký vyvolala smrt pana Spocka na konci druhého dílu..O vynikající efekty se opět postarala Lucasova firma ILM.Musím říci , že tento díl byl zatím nejlepší. ()

M.i.k.e

třetí filmový Star Trek nemá ani hloubku a přemýšlivost jedničky, ani svižnost a akci dvojky a i když třeba Christopher Lloyd jako klingon celkem potěší, dohromady je to spíš průměr. Sice koukatelný a vyloženě neurážející, ale na rozdíl od prvních dvou filmů nenabízí žádný zapamatovatelný moment. Jo a Shatner ty vážné momenty moc neumí a i když ani předtím nebyl žádný oscarový herec, tady je to hodně vidět...60% ()

Nautila

Taková nijaká výplňová vata, ale já ráda viděla znovu své hrdiny, i když většina pomalu sahala po důchodovém věku. ()

cariada

Děj navazuje tam kde skončil, což je taky logické, je třeba vrátit zásadní postavu zpět do života, a o tom je celý děj. Rovněž se jedná o poměrně zdařilý díl. ()