Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

Psycho.R

U trojky nám to trochu pokulhává. Námět je sice celkem dobrý, stejně jako ukradení Enterpise, ale jinak spíše nuda. ()

Shakaar

Třetí celovečerní film lze symbolizovat dvěma pohledy, jako o level, možná dva levely horší pokračování The Wrath of Khan a jako snímek, který existuje pouze z důvodu aby navrátili do světa Star treku postavu Leonarda Nimoye. Ten sice dostal slíbenou smrt postavy v předešlém filmu, ale během natáčení a po zhlédnutí celého filmu změnil názor do té míry že za jistých podmínek by byl ochotný k návratu. A ta podmínka byla že mu dají režiserské křeslo k celovečeráku. Dodnes si myslím že to nebyl zcela promyšlený nápad. Jednak z důvodu že Nimoy jako herec jedné ikonické postavy nemusí mít zrovna největší úsudek při tvorbě něčeho z tohoto světa, za druhé po druhém filmu studio prakticky nemělo žádný nápad co dál. Star trek měl za jistých okolností končit The Wrath of Khan, přesto tu pár nápadů bylo. Místo zápletky s klingony se měl děj odehrávat okolo Romulanů a ohledně toho co s nově vzniklou planetou Genesis. Saavik měla mít větší roli jako částečná romulanka a znovunalezení Spocka by proběhlo asi více na pozadí. To vše asi neumožnoval rozpočet, který i přes úspěch dvojky byl zase nízký. Přesto má film pár pozitiv. Scéna krádeže Enterprise patří už dnes mezi ty ikonické, film představil hned tři modely, USS Grisom jako třídu Oberth, klingonský dravý pták a USS Exelsior jako prototyp pro novou generaci lodí. Všechny tři modely lodí se využili v TNG, DS9, VOY, Exelsior měla původně být zamýšlená novou lodí pro posádku Enterprise, hlavně z důvodu že tvůrci měli dost práce s modelem Enterprise. Film krom toho disponuje humorem, je hodně zaměřený na skutečném přátelství jednotlivých postav původní posádky Ent a tvůrci toho hodně využívají ve svůj prospěch, je prostě vidět že spolu něco zažily, což je problém u nových filmů od roku 2009. Motivem filmu je částečně z druhého filmu stárnutí a smrt, ale zároveň i znovuzrození a fakt že obět a ničení, kterého je ve filmu hodně skutečně stála za obnovení jediného života - prostě potřeby jednotlivce převažují potřeby celku. Je to moto co symbolizuje celý film. Je to obstojný film, má své vady, mnohdy je mu vyčítáno že je to prodloužená epizoda a že ho skutečně pochopí pouze člověk, který viděl předešle filmy a původní seriál. Za mě solidní 3* s výhradama. ()

Ceberus

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 3*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Je to najednou úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny velmi důvěrně. A stejně jako předchozí film i tento povýšil na čtyři hvězdy - prostě tu všechno funguje dobře a po delším pobytu v původním seriálu mi triky z tohoto filmu přijdou docela pokrokové. Doporučuju oba filmy zhlédnout hned za sebou, velmi úzce totiž na sebe navazují. Za zmínku stojí snad dvě zvláštnosti... Christopher Lloyd jako Klingon je docela v pohodě, bohužel jak ho mám zafixovaného jako bláznivého doktora Emmetta Browna z Návratu do budoucnosti, tak ani ten nános klingonského makeupu mě toho obrázku nezbavil. :-) A druhá zvláštnost je... no, bez spoilerování řekněme Spock + Saavik. Když jsem viděl film ještě jako děcko, tak jsem si nikdy vlastně plně neuvědomil, co že se to vlastně stalo. Mno už jsem starší a jenom jsem valil oči, že si to scénář dovolil... :-D ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Tento film bol očividne natočený len pretože sa fanúšikom nepáčil koniec predchádzajúcej časti. Pokračovanie, ktoré nijako neposúva dej dopredu a prinesie nám novú zem, ktorá sa na konci zničí. Režisér sa očividne rozhodol urobiť krok späť. Dialógy sú na rovnakej úrovni ako v druhom filme. Jediné plus filmu je, že sa pozrieme na planétu, ktorú vytvorili na konci druhého filmu. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

LetztesBiest

Jeden by podle zdejších komentářů mohl čekat, že to bude celkem nuda, ale není. Ano, celý film se motá kolem snahy o vzkříšení Spocka, ale je to pojaté natolik poutavě, že s tím nemám problém a rozhodně netrpím dojmem, že jde jinak o relativně zbytečný film, jehož jediným přínosem je oživení oblíbené postavy. Možná se někomu tento přínos může zdát diskutabilní, ale mě vůbec - kouzlo seriálu (i filmů) vidím z velké části v postavách (já tu hlavní trojku prostě zbožňuji!) a bez Spocka by to prostě nešlo. Logickým krokem by tedy bylo buď další filmy s touto posádkou netočit, nebo nám Spocka vrátit. Naštěstí došlo na druhou možnost, řežie se ujal sám Spock ... ehm, tedy Nimoy a výsledek mě mile překvapil. Spockův návrat je zde předveden poměrně nenásilně a uvěřitelně a svou atmosférou skvěle zapadá do Star Trekovského vesmíru (nakonec, i v seriálu jsme si už kolikrát mohli myslet, že Spock/Kirk/McCoy umřel a nakonec tomu tak nebylo ...). A konec byl úžasný. Za mě tedy spokojenost a opět 5* (po těhlech výborných starých ST filmech mi ten z roku 2009 připadá jako čím dál tím větší fail, to hodnocení tady skutečně nechápu ...) ()

kyLuke

Trošičku slabší než dva předchůdci , ale při skončení filmu jsem stále uvažoval , jestli čtyři nebo pět hvězdiček . Nakonec jsem se ale rozhodl pro čtyři , protože přece jenom nějaké ty nedostatky film má ( ale jen malé ) a to druhý díl rozhodně neměl . Stejně ale výborný sci-fi !!! 90 % !! ()

quorra

Po Khanovi pád do hlubin. Je mi jasný, že aby mohli uvést Spocka zpátky do filmové série, museli o tom natočit film, ale tohle by nevystačilo ani na pořádnou seriálovou epizodu. Krádež Enterprise dobrý, ale i energičtí staříci jsou cestou k Genesis čím dál tím unavenější a velké finále už je jenom taková ucouraná slovní přestřelka, no nic, jsem zvědavá na ty velryby... ()

RedRose

Spock nemohl zemřít. To muselo být tvůrcům jasné a podezírám je, že toto "oživení" bylo v plánu už při tvorbě Khanova hněvu. Leonard Nimoy si tady zrežíroval svůj příběh a celkově dopadlo to velice dobře. Lepší než Khan ale ne než první film. 85% ()

papadoce

Spock zomrel, nech žije Spock. Logický krok tvorcov vrátiť do hry tú najúžasnejšiu postavu z celého Star Treku a na starosť si to vzal samotný predstaviteľ postavy Leo Nimoy, keď si sadol aj na režisérsku stoličku. Tretie dobrodružstvo vesmírneho korábu Enterprise opäť zabavilo, ale podľa mňa nedosiahlo kvalít dvojky ani jednotky. Možno aj preto, že som bol premlsaný kvalitným zloduchom Khanom. Hlavnými galganmi sa stali a na scénu teda prichádzajú legendárni Klingóni. Príbeh nie je nijako oslnivý, cesta za Spockom je iba s minimom akcie a v podstate je to vesmírna nuda. Ešte aj tí Klingóni dostali len málo priestoru a to ich boss Kiko Lloyd je skvelý výber. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že to bolo celé natočené len aby bolo. Ako bolo doposiaľ zvykom, upgradom prešli aj uniformy 😁, veď doba pokročila. A začína mi vadiť, že sa Enterprise pravidelne zapája do bojov na ktoré nie je pripravená. Dám také tri, ale nebolo to ono a v podstate tu už nie je ani čo komentovať, tam sa dokopy nič nedialo. Spock is back. ()

Dinsberg

Spock se obětoval, tak bylo potřeba ho znovu dostat na plátno. V tolika podobách se nezjevuje ani v novém Star Treku. ()

Stejšn

Stejný princip jako když do Dallasu uměle vrátili postavu Bobbyho. Jen tady to neudělali tak idiotsky, ale stejně je to násilné až hrůza. Neuvěřitelně špatný film, ale je sranda se na něj podívat. Potěšení z trapasu asi. BTW hůř zahranou scénu, než je nález mrtvého syna, jsem snad neviděl. ()

subic

Děj plynně navazuje tam, kde předchozí díl skončil. V zájmu je opět Genesis, kam doplula i Spockova rakev, a tentoktát se poprvé ve Startrekovských filmech objevuji Klingoni. NCC 1701 Enterprice má už 20 let, z poslední mise se vrátila poškozená a už ji flotila přestala opravovat a je na odpis. Starou loď má nahradit Excelsior. Ale nebylo by to dobrodrůžo, kdyby stará parta neskočila do staré lodi a nejela si pro Spocka. Spock je zpět a na konci přijde vulkánský obřad skoro jako z původního Barbara Conana, jenom ten had tam chyběl. I admirál Kirk přinese oběť, jeho syn je zabit Klingony na planetě Genesis, které se chtěli zmocnit. 70% ()

mrclTV

Príbehovo z tých slabších ST filmov s prekvapivo veľkým množstvom medzier v príbehu z toho robí nie veľmi záživné sledovanie. Na pomery ST nepresvedčivé, kde kladné postavy dostávajú pravidelne náhodné barličky a pomôcky, ktoré sú príliš okaté a jednostranné (celá scéna "ukradnutia" Enterprise je zábavná, hlúpa posádka Klingónov, ktorá ani nevie čo sa na E deje, Kirk sa dostane ku komunikátoru aby sa spojil s Klingónmi, klingónska loď si bez povšimnutia veselo lieta v území Federácie? .. atď.). ()

Goodmen

Lichý díl a opět chybí více akce. Jedeme prakticky bez scénáře, ale hlavně aby jsme přivedli zpět Spocka (to ovšem chápu Spocka milujeme všichni). ()

Weirdman

Tažká nuda. Vyústenie je jasné od samotného začiatku a všetko ostatné je nasilu nastavená hlušina. Až na pár letmých okamihov bieda, bieda... (●) ()

Plague.

Přímé pokračování předchozího filmu. Já sám jsem oba díly sledoval v kuse a byl jsem velmi spokojen. Ač je díl přeci jen o trochu slabší než díl předchozí (který by měl dostat 4.5*), stále se drží úrovně, kterou bych od ST filmu očekával. ()

Metal.God

Konečně dostal Dr.McCoy trochu více prostoru. Vlastně celá posádka lodi Enterprise dostala více prostoru. Je to první filmové seznámení s Klingony. Výběr Christopher Lloyda do role Klingonského velitele Krugea mi přišel poněkud podivný a Lloyd se prostě do role Klingona nehodí. Ovšem jeho herecký výkon je přinejmenším dobrý, a tak mi jako Kruge velmi sedl a přesvědčil mě. Třetí film už netěží tak mnoho ze seriálu, což je pro mě vítaná změna k lepšímu. Pokračování druhého dílu je určitě lepší film než Khanův hněv samotný. Konec vyhoupl film nahoru, a tak chybělo už jen velmi málo k pěti hvězdičkám. Stejně je ale zajímavé, jak je možné že 2. Spock nezemřel zároveň s planetou, když s ní byl propojený? ()

Stanmi

Doufám, že už vzhledem k názvu třetího Star Treku nebudu příliš spoilerovat, když prohlásím: Spock žije! I když je to trochu složitější, jeho duše je přechovávána v doktoru McCoyovi (kterého tím pádem mají tak trochu za blázna) a rakev s jeho tělem přistála na planetě Genesis, která Spocka ihned oživila a tak se Kirk se svým týmem vydávají na misi s cílem spojit Spockovu duši s jeho tělem... Příběh, tak přímo navazuje na Khanův hněv a musím přiznat, že na něj navazuje i co se týče kvality. Děj pěkně odsýpá a dokáže zabavit, stejně jako hlavní záporáci Klingoni (a také jejich velitel v podání Christophera Lloyda). Celkem mne zaujalo také jméno režiséra, kterým není nikdo jiný než sám pan Leonard "Spock" Nimoy. Nicméně svůj filmový debut si myslím, že zvládnul naprosto profesionálně. A já jsem jenom zvědav s čím startrekovské filmové universum příjde příště... ()