Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna

(TV film)
  • USA The Librarian: Return to King Solomon's Mines (více)

Při návratu domů ze své další mise zjistí čerstvě dvaatřicetiletý knihovník Flynn Carsen, že mu někdo prohledal jeho byt a ukradl z něj listinu, jež ukazuje cestu k Dolům krále Šalamouna. Flynn se musí postarat, aby zloděj nenašel zbytek, protože v Šalamounových dolech je ukryta kniha, která dá svému čtenáři schopnost ovládat prostor a čas. Je vyslán do Maroka, aby našel část klíče k záhadě. V římských rozvalinách se setká s krásnou a velmi chytrou archeoložkou Emily Davenportovou. Protože je posedlá Šalamounovou manželkou, královnou ze Sáby, přidá se k němu a společně odhalí část klíče k mapě. Jeden z pomocníků jim pomůže uniknout přepadení a prozradí, kde hledat zbytek klíče. Když další den, poté co se s Emily do sebe zamilují, pokračují v cestě, Flynn překvapeně zjistí, že krajina připomíná jeho dětské kresby. Uvědomí si, že otec musel o Šalamounových dolech vědět a s pomocí pohádek mu do paměti zafixoval cestu. Navíc mu poskytl amulet, který mu zajistil pomoc zednářů, střežících tajemství knihy. Flynnovi a Emily se podaří najít jeskyni, kde je ukryt Šalamounův poklad, ale dostihnou je pronásledovatelé, kteří mají s sebou strýce Jerryho a chtějí ho vyměnit za Knihu Šalamounovu, jež je součástí pokladu... (TV Prima)

Lachtaan

Druhé dobrodružství Flynna Carsena už mě tolik nebavilo hlavně kvůli absenci krásné společnice z prvního dílu, již nahradila nezajímavá Ganbrielle Anwar. Ale jedná se o takovou moji DVD klasiku, kterou nemůžu shazovat jen proto, abych zapadl mezi zdejší stádo. ()

Dado

Pokračovanie, ktoré sa až tak veľmi nelíši od svojho predchodcu. Ťažko povedať, či je to v tomto prípade dobré, alebo zlé. Ale nech je ako chce, ďalšie dobrodružstvo Flynna Carsena dokázalo opäť pomerne dobre zabaviť a to aj napriek prvotnému sklamaniu z absencie postavy Nicole, ktorú si mohli diváci obľúbiť v prvom filme. (55%) ()

Ryuuhei

První díl jsem měl i navzdory jeho technické nedokonalosti mnohem radši. Tady se už se zeleným plátnem sice nepracovalo a Indymu se to přiblížilo aspoň co se reálných lokací a kulis týče, ale samotný Flynn už působil moc uvolněně, ta „nádhera“ hrdinka se taky moc nepovedla (ani zmínka, kam se poděla ta z předchozího dílu) a vůbec, už jsem se tolik nebavil. Vlastně skoro vůbec. 45% ()

Redswif

Mno je to těžký, když jsem nepochopil jestli to myslej vážně nebo ne. Jestli jo a je to parodi a komedie tak si to tři hvězdy zaslouží. V druhém případě, pokud to má být vážné, tak si to nejspíš nezaslouží ani dvě. Takže budem doufat že je to ta parodie ;-) ()

July

Docela příjemné překvapení, rozhodně lepší než první díl! I tak ale lze mnoho věcí vytknout a podotknout... třeba to, že vstup do hory vypadá do puntíku okopírovaný z Pána prstenů, Flynnův klobouk na letišti zase evokuje Indiana Jonese a SPOILERY: Copak se ve všech filmech o dolech krále Šalamouna ty doly nakonec zřítí nebo explodují?! A hlavní padouch je opět velice předvídatelný (ostatně jako celý děj), dokonce víc než v prvním díle. KONEC SPOILERŮ. Nic z toho mi ovšem moc nevadilo, tentokrát jsem se (narozdíl od minula) příjemně pobavila. Ale táta stejně usnul u obou dílů... ()

Monoxid

To bylo tenkrát, když jsem ještě hltala americké akční a dobrodružné filmy jako na běžícím páse, když jsem tohle brala jako urážku, nedokázala jsem se na to koukat a rozhodně jsem to nedokázala pochopit ani s oběma očima přivřenýma. Teď už se naštěstí dokážu upřímně zasmát. Jako správná parodie to má všechno, co má mít každý pořádný hollywoodský trhák. A jelikož Flynn Carsen určitě 1. zachránil svět vícekrát než kdokoliv jiný 2. má více vysokoškolských diplomů než kdokoliv jiný 3. má víc ušlechtilých předků než kdokoliv jiný 4. má větší smysl pro čest než kdokoliv jiný a 5. měl víc ženskejch než téměř kdokoliv jiný. A o to tu přeci jde, že? ()

majxik

Durhý díl pokračuje v cestě vyšlápnuté již svým předchůdcem, pořád tedy je kopii Indiho a Mumie, ale je to možná i trochu méně znát, což bohužel ale nepomáhá tomu že příběh zde neodsýpá tak dobře jako v dílu prvním a tak je těžší udržet pozornost u obrazovky, ale i tak se pořád jedná o průměrný snímek který stojí za zkouknutí, zvláště pro diváky kteří mají rádi dobrodružné filmy říznuté fantasy. ()

Beatle

Já vím...nekamenujte mě...ale jen si to uvědomte :P..je to film natočený pro televizi, režíruje ho Jonathan Frakes (ve filmu vypadá úchvatně!). Tenhle snímek dělá parodii na Indiana Jonese a ještě paroduje to, že paroduje Indiana Jonese a to je nadsmyslový výkon. Zračí se v něm, že Noah Wyle si doopravdy neumí vybírat role (zásah byl jen Carter a Steve Jobs v Sillicon Valley), ale i tak se v Knihovníkovi jednou či dvakrát zazračil nějaký herecký výkon. Jde o to se doopravdy odprostit od kritiky a nechat se prostě unášet tím nejstupidnějším stylem humoru, jaký lze vymyslet :D ()

popkec

Flynn Carsen je tak obyčejný a předvídatelný jak jen film může být. Bere si to nejlepší z filmů jako "Indiana Jones" či "Mumie" a snaží se s tím dále pracovát, boužel ale ne zrovna povedeně. nečekaně se náš hrdina pokusí zachránit svět, najde si mladou kočku která mu bude pomáhat a samozřejmě !SPOILER! ho na konci zradí ten, kterého celou dobu považuje za přítele !KONEC SPOILERU!. Přesto jsem se u filmu celkem bavil a nemůžu říct že by to byla vyloženě ztráta času. ()

Pecival

Jednoznačně slabší než první díl, ale na ty tři to jestě asi stačí. Znatelně ubylo humoru, zato zůstaly naprosto příšerné digitální triky. Na druhou stranu Noah Wyle se mi zde zdá trochu použitelnější a taky ta jeho ženská se mi líbila podstatně více než v jedničce. Hudba opět okopčená z Indiana Jonese (ostatně jako celý film). Minule to byly lepší tři, tak teď to jsou hodně slabší tři. Ale pořád je to koukatelná záležitost na deštivé odpoledne.A když už nic mám chuť si znova pustit Casablancu. ()

giovanni3

2. pokračování ,,Indiana Jonese,, a opět jsme se nudil.. levnost jde vidět všude možně k tomu ,,nečekaný,, zvrat se strýčkem či nalezení tajné chodby úderem do zdi jak dokonalé... A závěr opět románek s koleginí.. opět nuda. 2z5 za snahu.. ()

BMAJTZ

Řekněme si to upřímně, druhý díl je v mnohém rozhodně lepší než díl první. Ale jako když jedna z prvních scén toho filmu, kdy Flynn je u útesu, který má tak 80 metru a díky rostlině co na tom útesu roste zjisti, že dole bude voda, místo toho kdyby se koukl pod ten útes tak by uviděl řeku jako kráva, naprosto devalvují celý film, ale tak budiž. Abych to dokončil, nakonec s koněm skočí do rokle a Flynn pronese hlášku, že je březen tak, že věděl, že tam bude aspoň 1,5 metrů vody, což je dost nato, aby to zabrzdilo pád a jeho společník na něho hodí naprosto originální hlášku, že není březen, ale duben. Bohužel podobně stupidních scén je ve filmu na můj vkus pořád hodně a když už někdo natáčí dobrodružný film, kterým chce kopírovat Indiana Jonese, tak to udělám aspoň pořádně. Mimochodem aspoň vím kde čtvrtý díl Indiana Jonese vzal inspiraci na hlavní zápletku, bylo to v prvních 5ti minutách tohoto filmu. Mimochodem zmínil jsem se, že ze superagenta v prvním dílu se v druhém z Flyna stal vyvolený? Kam tohle bude ve třetím gradovat taky netuším. Jo ještě jedna věc výměna hlavní hrdinky z jedničky je poměrně nešťastná a nakonec udělat z ní vědátorku co má 25 diplomů z vysoké školy a bude příští rok dělat 26., zatímco samotný chudák Flynn jich má jenom 22 je do nebe volající pičovina. Závěr filmu je potom neskutečné klišé, které se objevuje v každém druhém filmu. Závěrečné resumé, mnohem méně blbostí než v jedničce, jinak prakticky to sáme dokola, přesto hodnotím lépe. Jo ještě jednu věc jsem si z tohoto filmu odnesl, hroši milují čokoládu. ()

kenkaku

Tak trochu jiný Indiana Jones, který si mě celkem získal. Svérázné pojetí, nadsázka a zábavnost je vyvážena tak akorát, že si nepřipadám ani jako sledovat trapný plagiát Indyo ani jako pokus o lobotomii od Lary Croft. Dobře nastavené a funkční (proč by jinak existovala další dvě pokračování co se mi líbila úplně stejně?). Teď "copy" a "paste" ještě 2x zde a zde :). ()

iXtr3m3

Nie, nie som padlý na hlavu. Jasné, že Carsenovská trilógia je hrozný blud a takmer odpad, ale predsa musím tomuto filmu, tak isto ako jeho ďalším pokračovaniam dať 3 hviezdičky a to len a len z recesie... :-) ()