Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King

Fantasy / Horor / Drama / Thriller / Povídkový
Austrálie / USA, 2006, 6 h 10 min (Minutáž: 44–55 min)

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

William Hurt, William H. Macy, Eion Bailey, Ron Livingston, Claire Forlani, Jeremy Sisto, Henry Thomas, Kim Delaney, Steven Weber, Jacqueline McKenzie (více)

Epizody(8)

Projekt televizní stanice TNT převedl na obrazovky jedny z nejlepších povídek mistra hororu a imaginace Stephena Kinga. Největší část osmidílné mini-série tvoří výběr ze sbírky NOČNÍ MŮRY A SNOVÉ VÝJEVY.

Bitevní pole: Na nájemného zabijáka doma čeká záhadný balíček zaslaný jeho poslední obětí.
Crouch End: Mladá žena se spolu se svým manželem ztratí v podivné Londýnské čtvrti.
Umneyho poslední případ: Detektiv z roku 1930 zjistí, že je pouze hlavní postavou knihy.
Konec celé patálie: Howard Fornoy vzpomíná na to jak spolu s bratrem chtěli zbavit svět násilí a místo toho jej dovedli do zkázy.
Silniční virus míří na sever: Démon z obrazu pronásleduje spisovatele na jeho cestě domů.
Pátá čtvrtina: Honba za částmi mapy pokladu ohrozí i rodinu bývalého trestance, který se vydává na nebezpečnou cestu.
Pitevní sál čtyři: Muž neschopen jakéhokoliv pohybu je svědkem své vlastní pitvy.
Víte že tam mají pekelně dobrou kapelu?: Město plné mrtvých hudebních legend čeká na vaši návštěvu. (3DD!3)

Kadas97

Poviedky, ktoré sú hodné filmového plátna, ale nie sú dosť vhodné na celovečerné filmy. Kvalita jednotlivých poviedok je kolísajúca, ale aj tie najslabšie zo seriálu neklesajú pod hranicu nadpriemeru. Je však ešte mnoho Kingových poviedok, ktoré by si zaslúžili sfilmovanie, ale ktovie, možno sa dočkáme druhej série. 8 z 10 ()

kubal18

Vcelku dobré zpracování Kingových povídek z nichž mě nejvíce oslovily ty, které se mi líbily i v knize, tj. Bojiště, Konec celé patálie a Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu. Snad se dočkáme i dalších zfilmovaných věcí. A že jich King napsal požehnaně... ()

Deftie

Hodnotené po Battleground a Crouch End. Battleground je ešte lepšie než literárna predloha, čo som ešte hádam nezažila, preto je to plných 5 hviezdičiek. Šla z toho krásna ponurosť, depresia a všadečíhajúca osudovosť. Plus použitie minimálneho počtu slov a geniálna hodinka je na svete. Crouch End bol takmer presným opakom, predlohu som síce nečítala, ale bolo to dosť neprehľadné a možno ani nie, ale príliš ma to nudilo, aby som udržala pozornosť po celú dobu. Keďže z prvého príbehu som bola nadšená, tak dávam za štyri, ale druhá epizóda osamote by bola hádam len na dve. ()

danny_21

Jako celek je tahle minisérie adaptací Kingových povídek podprůměrná, protože jen jediná má koule a to hned ta první, zbytek se potácí mezi průměrem ( Pitevna, Silniční virus ), lehkým podprůměrem ( Crouch End, Umneyho posledni pripad, Páta Čtvrtina ) a těžkým podprůměrem ( zbytek ). Nechápu proč si tvůrci nevybrali povídky ze starší mistrovy tvorby - třeba Noční směna je plná výborných nápadů ( viz. Bojiště, Nekuřáci, Noční směna, Kostlivec ve skříni ... ), které by se daly zadaptovat daleko snadněji - Tahle série Vám noční můry nepřivodí - 45 % ()

Polnoch

Ako fanúšik Stephena Kinga, som nadšený, že som objavil tento seriál. Vysoko prekonal moje očakávania, ktoré po prečítaní niektorých komentárov neboli veľmi vysoké. S radosťou môžem skonštatovať, že každý príbeh sa mi páčil a ťažko by som si vedel zvoliť najlepší. Ako je už u Kinga bežné, tak každý príbeh bol originálny a mal veľa do seba. ()

Cortesz

Dlouho jsem přemýšlel jak tento TV seriál ohodnotit, a protože nemohu hodnotit díl po díle, ale jako celek tak se dostávám k průměrným 3 hvězdám. Žádná povídka není vyloženě špatná, některé jsou výborné, některé nudné až téměř trapné. 1. Povídka Bitevní pole, skvěle natočena na TV tvorbu, skvěle obsazena. 2. Crouch End je taktéž skvělě natočena má i strašidelnou atmosféru, ale je téměř o ničem. 3. Umneyho poslední případ má Williama H. Macyho, kterej to zachraňuje, ale i tak jde pro mě o tu nejhorší část celé série. 4. Konec celé patálie má ten nejlepší a nejzajimavější děj a měl velkej potenciál, škoda jen té nudné formy, ale rozhodně jedna z nejlepších povídek této série. 5. Silniční Virus dá se říct, že jde o tu nejhororovější část i s tou nejlepší hororovou atmosférou. 6. Pátá čtvrtina mi zde vůbec neseděla, příběh je spíše z vod krimi, nejslabší číst série. 7. Pitevní sál číslo 4 neuvěřitelně napínavej a nepředvídatelnej, geniální děj, nejlepší část. 8. Víte, že tam makí pekelně dobrou kapelu ? spíše taková pocta legendám rocknrollu se zajímavou pointou v pozadí a krásnou Kim Delaney. ()

jafuska

několik příběhů od mého oblíbeného spisovatele Stephen King, některé příběhy jsou obyčejné, některé strašidelné, některé k zamyšlení, prostě se na to fajnově dívalo, ()

Solverino

Na Stephena Kinga slabé, předlohu jsem nečetl a film se mi moc nelíbil. Takové prvoplánovité a herci se také moc nepředvedli. Film na mě působil jako že 70. let, toporné výkony herců a slabý děj. Děkuji, jiné povídkové knihy byly mnohem lepší. Co třeba Noční letec, budu si to muset zopakovat... ()

JasonV

Na rozdiel od Masters of Horror veľmi kolísavá kvalita, odporúčam časti: Battleground, The End of the Whole Mess, The Fifth Quarter a Autopsy Room Four, zbytok je takmer nepozerateľný. ()

CrazymanM

Budu to hodnotit postupně,jak to shlédnu - 1.episoda - 5/5 - výborná věc,trošku mi připomněla naši Válku hraček,zajímavé bylo i to,že se tam(aspoň myslím) vůbec nemluvilo,jen hudba,ruchy,paráda!! 2.episoda - 3/5,3.episoda - 3/5,4.episoda - 3/5,5.episoda - 4/5,6.episoda - 2/5,7.episoda - 4/5,8.episoda - 2/5.Celkově bych tedy hodnotil jako lepší průměr! ()

Idoviren

Nikdy bych neřekla, že Kingovy povídky jsou nezfilmovatelné. Spíš bych řekla něco ve stylu, že jsou některé hrozně pitomé a nudné a tudíž je naprosto zbytečné, otravovat s nimi nejen čtenáře, ale i diváky. A proto se mi Nightmares and Dreamscapes nelíbí. Každý díl je stejný, obsahuje jakousi zhovadilou zápletku, kterou provází hodně WTF momentů a k tomu pár nechutností a všechny díly jsou zakončeny rádoby geniálním koncem, který se tak strašně snaží být překvapivý, až je překvapivě nezajímavý. ()

othoson

Některé zfilmované povídky jsou perfektní (hlavně vojáčci, pitevna a hvězdy rock´n´rollu), jiné jsou průměrné až lehce nudné... Celkově to stojí za to shlédnout, ale 4* dávám hlavně kvůli již zmíněným třem dílům... Za zmínku stojí ještě příběh o spisovateli, kterého pronásleduje chlapík z obrazu... ()

Tomko87

Len tak som z nudy pustil a prekvapilo. Hneď prvá poviedka ( a najlepšia) ma dostala Už pri čítaní som sa náramne bavil. Tu to nebolo inak. Ale nie všetky príbehy vydarené. U niektorých badať nízky rozpočet a lacnosť a iných zase zlú réžiu. Najviac ma mrzí poviedka Crouch end. Keby tam nasypú viac peňazí, istotne by to lepšie vyznelo a vyzeralo. Ale aj tak som sa pri pozeraní bavil. ()

Crucifere

Nechci urážet, ale můj názor je takový, že všechny příběhy jsou od píky hodně nezáživné, až nudné a moment, kdy mě začaly bavit přícházel až v rozuzlení zápletky, co je přímo úměrné zábavě, poněvadž někdy to bylo na konci v posledních sekundách, jindy dřív. Proto bych hodnotil mnohem níž, ale když se zamyslím nad celým dějem jednotlivých příběhů, tak dávají větší, či menší smysl. Proto za 3*. ()