Nejprve musím podotknout, že mé hodnocení se vymezuje hlavně vůči mému názoru na předchozí díl Hostelu, který se mi nelíbil ani trochu. A pokud se vám nelíbí filmy, kde se zasekávají kotoučové pily do hlav slečen s bujným poprsím, ani dál nečtěte. Hostel 2 je překvapivě mnohem lepší než jednička! V první řadě už to nepůsobí jako nesourodá kombinace teenagerského filmu o hulení a souložení s filmem o zabíjení. Už je to jen o tom zabíjení, takže amsterodamské trapnosti z předchozího dílu jsou přeskočeny. Na celém filmu je vidět, že se Eli Roth leccos od kolegy Tarantina naučil, a nedivil bych se, kdyby mu zkušenější kolega v mnoha konkrétních případech i radil. V první řadě si Roth dovolil mnohem odvážnější scény násilí. Sice jsou jen dvě, ale skutečně za to stojí. Žádné temné polostíny, všechno je pěkně nasvícené, ženy jsou skutečně nahaté, nic není zakryto. Rotha se evidentně dotkla vlna, kterou rozpoutali Tarantino s Rodriguezem svým Grindhousem, a spíš než o současnou teen vyvražďovačku se pokusil o navození atmosféry italských hororů přelomu sedmdesátých/osmdesátých let. K dobrému dojmu přispívá i snaha vykreslit cestu samotných zabijáků – od úvodní dražby, přes cestu na Slovensko až k samotnému vyrovnání se s tím, že skutečně někoho musí zabít. Vykreslení jak obětí tak zabijáků umožnilo na konci jeden překvapivý zvrat, a hlavně přichází s něčím, co je v tvorbě Eliho Rotha nové – příběh. Tady ty postavy skutečně řeší nějaké dilema. A v neposlední řadě se mi zdálo že se Rothovi podařilo tak nějak napravit to, co by se v minulém dílu dalo brát jako urážka Slovenska. Přinejmenším je tam vysvětleno, že na Slovensku nebyla válka víc než 50 let, a že dožínky jsou magicky krásná tradice. Tedy pokud vás při nich nikdo nerozřeže.(8.7.2007)

• Radek99

Naprosto zbytečný film. Dneska už se pouhým zobrazováním perverzností neprorazí. Jediné, co na něm stojí za povšimnutí (a to ještě pouze z našeho lokálního pohledu), je ten mediální humbuk kolem něj, zviditelňující (alespoň nepatrně) Českou a Slovenskou republiku... (no a taky tam v komparzu hraje můj bratr)(7.7.2007)

• Pepinec

Pane Bože, jak já miluju tyhle sado-maso hrátky, při kterých se nevinným děvčátkům řežou hlavy za doprovodu české lidové Synečku, synečku, malované kvítí... Slováci by pro Američany honem rychle měli zavést vízovou povinnost nebo se nálepky "Zaručená lokalita pro filmový hnůj" už nikdy nezbaví. Jo a holky ať se příště ozvou mně, místo do hostelu bych je vzal třeba na čundr po našich hradech a zámcích.(5.1.2013)

• paascha

Hmm, o kolik slabší bude trojka? jedinou hvězdu dávám za mou oblíbenou, a ve filmech málo slýchanou, moravskou lidovku. Jinak je to ubohost. Snad jen scéna s nůžkama trochu zabrnká na strunku hrůzy, ale jinak nic. Milý Eli by se mě raději věnovat něčemu lepšímu, třeba mýt auto svému guru QT. Ale on mu asi dělá něco jiného, jinak si tu podporu nedokážu vysvětlit(27.9.2007)

• Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +úvodní vysvětlení a základní pointa proč se to vlastně děje -zpracování snímku/// Tak tohle se moc nevyvedlo. Elimu fandím, o tom není pochyb. Žel, jediné co potěší je herecké obsazení. Tedy v tomto případě Milan Kňažko a Richard Burgi. Jinak vše stojí za starou belu. Tak řeba: dívčiny nejsou žádné sexbomby, nejsou to ani žádné extra herečky a tak se vlastně není ani na co koukat. Co mě nejvíce sra*o, tak to že, spousta scén bela dobře rozehraná, ale pěkně rychle zase ukončená. Kde skončili ty ostatní dívky co tam byly zavřené? Proč tedy tam byl záběr jak jednu potrápili tím, že mohla utéct a přesto se jí to nepovedlo? Kde skončil ten kluk, který ujížděl autem a přitom chtěl pomoct hlavní hrdince? A je tam mohem více nedodělků a nedokončených scén. I závěr je rychle ustřižen a tak teprve to nejlepší tam není. Nebo to bude ve trojce? To snad ani raději ne. Do příště pryč se střední Evropou, pryč s těma malejma cigánama a konečně nám taky Eli něco ukaž, tohle bylo slabé (Zvlášť po novém Halloweenu). Opravdu je zajímavý z části jen příběh a někteří herci a to věru nestačí i pro takového fandu hororů jako jsem já.../// Celkem 40%///(23.12.2007)

• - Jay Hernandez přinesl do filmu svou umělou mrtvolu, kterou Eli Roth již použil ve fiktivním traileru Thanksgiving, přiloženému k dvojici filmů Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze Auto zabiják a Planeta Teror. (imro)

• - Když během scény mučení řekne Stuart (Roger Bart): „ Já jsem Herkules“, je to odkaz na animovanou disneyovku Hercules (r. Ron Clements a John Musker, 1997). Herec v něm zpíval party mladého Herkula. (imro)

• - Hororový sequel stál 10,2 milionu a během prvních třech dnů promítání (8. – 10. 6. 2007) přinesl distributorovi Lions Gate 8,2 mil. dolarů ze šesté příčky amerického žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek v USA se vyšplhal jen na 17,6 milionu, přičemž předcházející část utržila před rokem 47,3 mil. dolarů. (imro)