• jojinecko

Rothove ego veľmi výrazne prerástlo jeho talent a schopnosti, ešte že sa ho zhostil "božský" Quentin, inak by po ňom ani pes neštekol...Hostel II je sajrajt, ktorý sa skladá z absolútne neinvenčnej a nudnej prvej polovice a druhej polovice kde sa Roth snaží šokovať a znechucovať- len pre efekt samozrejme...Bez nejakého kontextu, zmyslu, atmosféry, napätia..Tá jedna * je za cigánčatá, jeden asi minútový záchvat smiechu čo mi spôsobila asi 10 sekundová "bábkohra" v slovenčine (geniálne!!!) a v celku originálne využitie ľudovej hudby. Inak je to desivá sračka a je smutné, že takého filmy trhajú rekordy návštevnosti (nielen) v amerických kinách...(7.10.2007)

• Psema

De facto stejná hovadina jako jednička, akorát s tím rozdílem, že tentokrát jsou bruskou opečovávány tři ucházející slečny. Roth režijně povyrostl asi tak jako za léta Jirka Krytinář a scénáristicky se smrknul do velikosti zahradního trpaslíka, který asi neudrží tužku v ruce, poněvadž takhle film zabít v poslední desetiminutovce, na to už musí být člověk po výplachu mozku, nebo po obrně. Komediální kouzlo, vycházející ze Slovenských zvěrstev, se rozplynulo do mlžných oparů lázeňského prostředí, kde není k nálezu nic jiného než hromada vyumělkované vaty a všudypřítomné nudy. Roth potvrdil svou pověst týpka s hlavou v Quentinově zadnici, který se od svého učitele naučil výborně máchat papulou, ale skutek utek. Místo krvavých orgií Eli servíruje jednu poměrně sugestivní scénu s kosou, ke které dokázal přibalit pouze dvě nijak zvlášť zajímavé expozice s bruskou a nůžkami. Není to ani horší, ani lepší. Tam, kde jednička působila amatérsky, tady působí profesionálněji, ve výsledku je to ale pořád stejná hovadina, která navíc v závěru nedává ani trochu smysl.(25.6.2007)

• Ruut

Rothova prvotina Cabin Fever mě příjemně překvapila. jeho druhý projekt Hostel rozesmál, protože české scenerie, Michal David a brutalní vraždy za peníze v zaostalem Slovensku byla kombinace která se minimalně od druhého Howling neviděla. Zato třetí v pořadí - pokračování Hostelu mě hodně sklamalo. A i já jsem konečně procitnul - ano Eli Roth je velkohubý břídil který kromě nechutností nic neumí. Žádné napětí, už vůbec ne gradující atmosféra. Tentokrát to nebyla ani sranda. O mašinerii fabrik na smrt jsem se taky dozvěděl velký kulový. Pořád jen kecy, kecy, kecy a slovenské dožínky za doprovodu lidovek. Uff!!! A abych nezapomněl tak dvě opravdu nechutné vraždy. Proč dávám tedy jednu hvězdičku? Za totalně přepálené pětiminutové finále s velmi netradiční (skoro) vraždou a frajerský obrat hlavní hrdinky. Jinak bída.(12.7.2007)

• Adrian

Presne v "duchu druhych dielov" - v pripade Hostelu to znamena odpornejsie, zvrhlejsie a zaroven aj monotonnejsie. Plne si uvedomujem, aky subzaner sa Hostel seria snazi vyplnat, ale priznam sa, ze v dnesnej dobe osobne nevidim jej opodstatnenost. Ano, je pravda, ze Hostel II rovnako ako jeho predchodca znechucuje - ovsem, zatial co niektori divaci to budu povazovat za kvalitu snimku, potvrdzujucu reziserovu uvedomelost v danom zanri, mne osobne Rothov najnovsi pocin pride ako zbytocne mrhanie filmovou surovinou (a dalsie potvrdenie, ze Roth je iba fanusikom bez talentu). Dvojka je nadstavovanou kasou s viacerymi identickymi sekvenciami z predchodcu (SPOILER: Romske deti a Pulp Fiction forever...) s pre mna vyslovene trapnym pokusom dodat nadhlad mrazivym obrazovym sekvenciam pouzitym "ludovej" hudby (zeby pokus o modifikaciu dnes moderneho trendu prepojenia nasilnych scen s klasickou hudbou?). Takze na zaver hodim jednu klasiku za seba: Ak sa vam pacila jednotka, dvojku budete velebit minimalne rovnako. Ak ste boli z jednotky zhnuseni, dvojku radsej vynechajte... . Btw.....ta scena, ktora ma podla samotneho Rotha udajne zmenit historiu hororoveho zanru...ehm....no tak Eli, asi si pri svojich studiach inspiracnych zdrojov par "kapitol" preskocil.(29.5.2007)

• Reiniš

Takhle si můžou Evropu představovat vážně jen amerikánci. Kdyby se tohoto námětu chytil nějaký zdatnější tvůrce, mohl vzniknout skutečně strašidelný film. Eli natočil pouze nudnou sado-maso exhibici s pár hezkýma holkama a drsným Kňažkem. Quentin už by mohl přestat financovat tyhle braky a natočit něco pořádnýho, což se Rothovi asi v nejbližší době nepovede, protože ten pán skutečně nemá talent.(24.9.2008)

• - Krátké cameo ve snímku si také střihl legendární režisér Ruggero Deodato, který má na kontě legendární řezničinu Cannibal Holocaust (1980). Ve filmu Hostel 2 si přízračně zahrál italského kanibala. (imro)

• - Hororový sequel stál 10,2 milionu a během prvních třech dnů promítání (8. – 10. 6. 2007) přinesl distributorovi Lions Gate 8,2 mil. dolarů ze šesté příčky amerického žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek v USA se vyšplhal jen na 17,6 milionu, přičemž předcházející část utržila před rokem 47,3 mil. dolarů. (imro)

• - Eli Roth zde použil písně Michala Davida, stejně jako v prvním Hostelu. (Bauer)