Ve filmu Hostel II sledujeme tři mladé Američanky, které pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout. Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí z celého světa, kteří na stejné místo cestují potají za účelem ukojení svých příšerných potřeb a tužeb? (oficiální text distributora)

Trailer 2

heyda

O něco lepší pokračování. Teda jinak a lépe řečeno....z nuly sme se vyhoupli alespoň na úroveň hloupého amerického hororu. Každopádně už se vyvarovali několikaminutových černých míst, ale i tak to nezachránili. Stejně tak to nezachránili ani čeští a slovenští herci namíchaní s americkými hollywoodskými herci či československé prostředí a hudba. Je to vyloženě béčkový horor, který může být rád alespoň za 2 hvězdičky. ()

Radek99 odpad!

Naprosto zbytečný film. Dneska už se pouhým zobrazováním perverzností neprorazí. Jediné, co na něm stojí za povšimnutí (a to ještě pouze z našeho lokálního pohledu), je ten mediální humbuk kolem něj, zviditelňující (alespoň nepatrně) Českou a Slovenskou republiku... (no a taky tam v komparzu hraje můj bratr) ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má dosť dobrý príbeh o trojici mladých Američaniek na výlete v Európe, ktoré sa nechajú prehovoriť na cestu ku Bratislave kvôli liečivým prameňom, no miesto toho sa stanú terčom organizácie na mučenie. Spracovanie je na tom dobre, oproti priamočiarej jednotke je tu scenár prepracovanejší, síce opäť je prvá hodina prakticky rozbeh, ale to neprekáža, keďže sa je stále na čo pozerať a poteší hlavne veľký priestor pre druhú stranu, či už fungovanie organizácie, ale aj konkrétnejšie z pohľadu dvoch mučiteľov. No a zvyšok filmu je už akcia. Krvavých scén je tu veľmi málo, ale sú celkom slušné. Už jednotka bola málo krvavá, no tu je toho ešte menej, ale zase obsahovo sú niektoré scény zaujímavé ako krvavý kúpeľ alebo futbal s hlavou a po trikovej stránke sú všetky prvotriedne. Herecké obsadenie je dosť dobré, príjemná hlavná hrdinka, Milan Kňažko v úlohe Mafiána, dobre zvolená dvojica mučiteľov a ešte niekoľko zaujímavých postáv. Réžia a technická stránka pôsobia ešte kvalitnejšie ako v jednotke, takže tu som rozhodne spokojný. Dvojka celkovo pôsobí kvalitnejšie ako jednotka, má prepracovanejší scenár, výraznejšie postavy a profesionálnejšiu réžiu, ale jednotka mi aj tak príde zábavnejšia, krvavejšia a aj napínavejšia a celkovo mi sadla viac. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 66%. ()

Fiftis

Hudba totálne „demoluje“ akú takú hustú atmosféru podobných žánrov, medzi ktoré sa chcel Hostel 1,2 určite dostať. Bohužiaľ sa nepodarilo a pokračovanie tohto hororu je iba ťažkopádnym plagiátom jednotky, bez ničoho prevratného, čoby napr. rozvíjalo príbeh ďalej, aby z toho nebolo len „idem, chytím, zabijem a odídem“ alá Saw a pod. ()

Vitason

Žil byl jeden úchylný mládenec, který neustále sledoval horory. Říkejme mu třeba Eli Roth.Léta plynula a Eli dospěl v muže trpícího zastydlou pubertou. Jednoho dne usoudil, že je na čase dostat se k filmu, protože již má vše možné nastudováno. Jenže kde chybí talent, tam ani trenér Kotrba se svými znalostmi nic neudělá. Po Cabin Feveru se Eli vetřel na jeden Hollywoodský večírek v kostýmu číšníka. Shodou okolností se zde nacházel Quentin Tarantino (taková náhoda to nebyla-jinak by tam Eli nešel). Teď už to chtělo jen vyčkat na ten správný moment. Ten přišel o několik piv později. Konečně se mohl s Quentinem dát do řeči a sdělit mu svůj úžasný nápad na film o malé zemičce někde blízko Ruska, kde si můžete zabít svého Američana. Tarantino svolil a vytáhl nějaký ten peníz ze své peněženky. Film vydělal, takže druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat. Hned v úvody Roth rekapituluje předešlý díl a to je hned první bota, kterou udělal, protože si lidé opravdu mohou vzpomenout o čem že to bylo a pochopit, že druhý díl je úplně stejný. S jedinou změnou, že tentokrát nejsou lákáni sexu-chtiví mládenci na slovenské kozy, ale dívenky na slovenské lázně. Scénář je naprosto nulový a hloupý. Děti z mateřské školky by snad napsaly stejně dobrý. Sice by v jejich verzi dostal hlavní roli velký králíček a místo kulek by vzduchem létaly kostky ze stavebnice Lego, ale úroveň by byla obdobná. Snad jedinou novinkou je nakouknutí do životů úchylných zabijáků a řízení jejich organizace. Dražba nic netušících dívek je snad kromě popravy malých gipsíků jedním z nejlepších momentů snímku. Na druhou stranu tak zabijáci přicházejí o určité tajemno a získávají tak mnohem lidštější rozměr. Zabijácké duo je velice sympatické a hned si všimnete, že se jedná o lékárníka ze Zoufalých manželek a nevěrného exmanžela nóó ze stejného seriálu. Známých tváří tu člověk pozná více. Například uvedu Viktora Kruma z Harryho Pottera nebo MIlana Knažka coby šéfa zvrhlé organizace. Co se týče nechutností, tak Eli důrazně přitlačil na motorovou pilu a nabízí třeba řezání lidského penisu, ale narozdíl od prvního dílu to bere s mnohem větším nadhledem, takže jsme se s kamarády královsky bavili. Sice jsme byli jediní, kdo se v sále smál, ale určitě ty parodické prvky nechápali ostatní v kině, než že bychom my měli nějaký zásadní problém:-) Vždyť co by jiného mohl být fotbal s lidskou hlavou než pokus o vtip. Stejně tak si myslím, že se Slováci nemusí cítit dotčeni ztvárněním jejich země, neboť se podle mě jedná o utahování si z americké omezenosti. Hudební repertoár vybral Roth z českých a slovenských luhů a hájů, kde nakombinoval lidovky s hip hopem, sice je to sympatický pokus, ale moc nevychází a hudba né vždy pasuje. Přesto dávám 2*, protože jsem se dlouho u filmu takhle nenasmál. ()

• Režisér měl k dispozici kolem dvou set komparzistů včetně asi čtyřiceti děvčat ve věku čtyři až devět let, oblečených jako mažoretky. (Bauer)
  • Když během scény mučení řekne Stuart (Roger Bart): „ Já jsem Herkules“, je to odkaz na animovanou disneyovku Hercules (1997). Herec v ní nazpíval part mladého Herkula. (imro)

Související novinky

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (více)

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

29.11.2006

Tak jako minulý týden, i tato středa je mimořádně plodná. Filmových novinek se urodilo tolik, že je prakticky nemožné vybrat mezi nimi tu nejlepší a nejzajímavější - a mě tedy nezbývá nic jiného, než… (více)