Dexter - Série 1 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 10 h 52 min (Minutáž: 51–58 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Daniel Licht

Michael C. Hall, Julie Benz, Jennifer Carpenter, Erik King, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Margo Martindale, Dominic Janes, Christina Robinson, Daniel Goldman, Patrick Michael Buckley, Marc Macaulay, Devon Graye, Jim Abele, Jadin Gould, Karina Michel, Geoff Pierson, Sam Trammell, Rudolf Martin, Cristos, Richard Gunn, Lisa Kaminir, Camila Banus, Mike Cochrane, Brad William Henke, Scott William Winters, Mark L. Young, Denise Crosby, Tom Schanley, Amanda Wyss, Jimena Hoyos, Tom Nowicki, John O'Leary, Erin Daniels, Monique Gabriela Curnen, Angela Alvarado, Laura Marano, Carlease Burke, Kathrin Middleton, Christian Camargo, Sam Witwer, José Zúñiga, Scott MacDonald, Carmen Olivares, Demetrius Grosse, Cesar Flores, Lynn A. Henderson, Benton Jennings, Chris Muto, Mark Pellegrino, David Batiste, Sewell Whitney, Jayden Lund, Darcy Fowers, Tony Goldwyn, Mark Matkevich, Milauna Jackson, K.C. Ramsey, Dakin Matthews, Malcolm-Jamal Warner, Symba, Sage Kirkpatrick, Teddy Lane Jr., Debbie Lee Carrington, Nikki Magnusson, Maite Schwartz, Scott Atkinson, Brandon Killham, David Haley, Christie Lynn Smith, Vernee Watson, Ashton Moio, Bunnie Rivera, Judith Scott, Terry Woodberry, Gina Hecht, Nina Onuora

Komentáře uživatelů k sérii (11)

• NinadeL

V 1. sérii pobavila Erin Daniels, čímž Showtime vyřešil vazbu s jiným seriálem ze své stáje, s The L Wordem. Leitmotiv s Dexterovým dětstvím a životním formujícím zážitkem (přirozeně plným krve) přešel plynule do 2. série...(9.1.2019)

Chuťovka, ktorá mi dlho unikala. Úvod prvej série mi prišiel paradoxne najpríťažlivejší a omnoho zaujímavejší, ako jeho záver, kedy boli karty už na stole a len sme sledovali figúrky. Každopádne aj po záverečnej klapke skvelo rozohraná partia, ktorá sa, pevne verím, ešte len naplno rozbehne.(28.8.2018)

Zjevení mezi zatuchlými vodami tehdejších seriálů. Originální, úchylné, dokonale zahrané, napínavé, přitažlivé. Závislost vzniká brzy.(30.10.2016)

Stejně jako před lety mě i tentokrát první sezóna seriálu naprosto vtáhla do děje. Znovu jsem se setkal se svými oblíbenými postavami, mrazivé momenty se střídaly s okamžiky dokonalého, cynického humoru, a protože mám k temným stránkám lidské povahy otevřený vztah, neměl jsem s postavou Dextera ani podruhé žádný větší problém, Rita, to už je jiný případ.(4.6.2019)

Je až překvapivé, že něco tak úžasného vzniklo již ze začátku. Postava Dextera je zahrána tak, že jsem přemýšlel nad tím, že si dám Michaela C. Halla do TOPky svých herců. Scénář je až neuvěřitelně geniální. Závislost už od první epizody.(29.6.2017)

Na svou dobu velice inovativní seriál, kterej ale baví i dneska. První série přinesla něco, co tu nebylo, napětí, skvělé herecké výkony, bezvadnou zápletku. I po 10 letech je první série naplněná akcí, dějem. A už od té první musím říct, jak mě na Dexterovi hrozně baví i ta umělecká stránka natáčení: skvělá kamera, střih, hra světla, všechno tohle mě tady hrozně baví.(4.11.2016)

• Lefty86

Začátek kultovního seriálu, za mě možná nejlepšího. Představuje postavy a prvního seriového vraha jako hlavního záporáka - Vrah s chladícím vozem. Jízda začíná(23.4.2017)

Studie.(22.1.2017)

Začiatok a koniec prvej série sú neporovnateľné a nesmierne odlišné. Bohužiaľ, pilot mi prišiel nezaujímavý, no ponúkol nám hneď na začiatok spoznať hlavnú postavu, čo sa dialo vlastne postupne počas celej série. Dexterové zvyky, kódex, priateľka, nevlastná sestra, či brat ktorí učinili niektoré chvíle naozaj napínavé a dramatické. Posledné časti, kde sa blížilo finále prvej série mali len kúsok k dokonalosti. Som zvedavý čo nám ponúkne pokračovanie.(6.2.2017)

Hodně, hodně slibnej začátek.(2.1.2019)

9,5/10(21.8.2019)