Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

Botič

Kdo to kdy viděl, aby nejsympatičtější postava filmu zařvala hned mezi prvními. Druhá jí na onen svět skoro následovala a zbyla nám zde jen banda šíleně otravných turistů, kteří si o smrt v čelistech přímo koledovali, ale kde nic tu nic. Asi budu muset napsat Ježíškovi o jinou verzi, kde Sam Worthington pobije všechny krokodýly v řece, provede turistickou expedici napříč džunglí a mačetou rozseká všechno živé i neživé, co se kde pohne. Greg McLean takhle prokaučoval velkou příležitost. Škoda. ()

Le_Chuck

Prvá 20 minútovka geniálna, zbytok loví v melkých vodách. Na to, že je macek veľký ako električka je bodycount celkom chabý. 55% ()

viperblade

Tak přece jenom nejsem divnej, že se mi to líbilo! Totiž, čekal jsem, že tady se svým hodnocením budu zase za exota (vím, jaké tu mají hodnocení ostatní filmy, které jsou o ultra velkých zvířatech). Ale světe div se, tohle MĚ bavilo! Snad poprvé mi v takovémhle typu filmu přišlo, že postavy se chovají normálně, nepokouší se dělat absolutní cypoviny, ale snaží se přežít. A já jim (téměř všem) fandil. Taky nefanděte sympatické blondýně Mitchell, nebo Samovi (tomu říkám kariéra, rok 2007 Krokodýl, rok 2009 Terminátor a pak Avatar). Řeknu to upřímně, do tohohle jsem šel s tím, že po dlouhé době uvidím nějakou sračku (myslel jsem si, že to zde bude v černé barvě) ale jak říkám, mé překvapení nebere konce. Je škoda pouze některých zbytečných věcí (Krokodýl dlouhý asi 12 metrů…) Zatraceně, buď už nemám dobrý vkus, nebo jsem ho nikdy neměl, to nevím, ale 3,5 hvězdy zaokrouhluju nahoru. ()

castor

Vůbec mi nejde do hlavy, jak může někdo v roce 2007 natočit film o lidožravém krokodýlovi s poměrně i na tu dobu známým hereckým obsazením (Mitchell, Wasikowska, Vartan, Worthington) a totálně to zkazit. Když se koukám na okolní hodnocení, tak nechápu dvojnásob. Když jsem u režisérova předešlého hororu Wolf Creek oceňoval to, že stál u samého zrodu filmu, napsal scénář a dokázal svou vizi přetavit na plátno, tenhle „nápad“ na další triviální variaci hladového predátora vznikal asi někde na ranním posedu na toaletě. První půlhodinu se nic neděje, ale skutečně nic, jen jsou nám předkládané bezvýznamné předlouhé záběry a představuje se neuvěřitelná banda nesympatických postav. Když se pak krokodýl objeví na scéně, žerty jdou stranou, protože tohle už je totální výplach. Fakt to vypadá jako televizní film z pětadevadesátého roku a ne látka s dvacetimilionovým rozpočtem.. ()

ClintEastwood

Tak tohle má být podle České televize a jejich obsahu, žánrová lahůdka? No nevím, spíš bych řekl, že se jedná o docela zábavnou, nenapínavou blbůstku s dalším namalovaným krokodýlem. Jediné plus je Sam Worthington, který se však na scéně příliš neohřeje. Chramst. ()

*CARNIFEX*

Skupinka výletníkov uviazne počas plavby austrálskou divočinou na jednom z menších ostrovčekov. Príliv vody, ktorý by mal čoskoro zaplaviť pevninu, však ani z ďaleka nebude najväčším problémom, ktorí budú musieť vyriešiť, aby túto negatívnu skúsenosť prežili v zdraví. V "skratke". Musím uznať, že toho aligátora tvorcovia zvládli na výbornú! Až mal človek pocit, že sleduje "N.G". Bohužiaľ, tu sa kvalitu snímku zasekla, ako Saganovi prehadzovačka na Tour De France. Z toho údajného množstva krvavých scén som si Ja osobne všimol akurát jednu, lebo verte neverte, dvaja skapú ani si toho nevšimnete, a zvyšné zábery pri mordovačkách taktiež nie sú o nič lepšie. Najviac ma však zarážalo to správanie postáv, ktoré bolo hodné akurát tak ceny "Retarda roku". Bez urážky, ale ten záver tvorcovia hádam ani nemysleli vážne. Ten "one on one" bol tak na smiech, že som len kývol rukou, jak nad cenou za obedné menu v Tatrách. Taktiež mi nedá nespomenúť, ako údajne veľmi rýchlo dôjde k "akcii", pričom oproti jednotke by mal byť rozbeh omnoho rýchlejší. A viete čo? Ani toto nie je pravda. Prvé vzrúšo v tejto nepodarenej "dvojke" príde na scénu až po 48 minútach, kdežto v jednotke po 18. Takže Ja ozaj neviem, kto čo sledoval, ale zrejme prvú polovicu tohto prihlúpleho animal hororu, úplne prespal - 50% ()

MM_Ramone

Filmových horrorov o vraždiacich, ľudožravých krokodíloch už bolo natočených viacero. No väčšinou sa jedná o hodne podpriemerné snímky. Doposiaľ mi v pamäti utkveli iba dva tituly, ktoré ma zaujali. Jednym z nich je "Jazero", kde si zahral Bill Pullman a druhým juhoafrické "Prvotné zlo - Primeval". Dnes sa ku nim pridal aj austrálsky film "Krokodíl - Návrat do krvavej lagúny". Takže tak som si nateraz skompletizoval moju top trojku krokodílich horrorov. *** ()

Spooner

Nudné béčko bez špetky atmosféry a pořádného napětí. Greg McLean chtěl celý film zřejmě vystavit na atmosféře a rádoby psychologií hlavních postav. Ani jedno z toho ovšem vůbec nefunguje i přes slušné výkony Radhy Mitchell a Michella Vartana jsem se o ně nezajímal ani chvilku. Jediné co se tak dá bez problémů pochválit je výborná kamera a prostředí, ve kterém se lidé a otřesně digitální krokodýl pohybují. Ovšem Vartan a Mitchlell by si zasloužili hrát v mnohem lepších filmech. ()

petero

ROGUE nie je tuctový horor s krokodílom a s pomedzi minuloročných prerastených LAKE PLACID 2 a PRIMEVAL tento rozhodne stojí za to (ale na maličký tiež austrálsky BLACK WATER predsa len nemá). Konečne si tvorcovia uvedomili, že čím väčší – tým menej mrštnejší, takže tento má na suchu sakra problém. Zábery krásnej austrálskej prírody a pokojná výletná plavba navodia to správne napätie, ktoré však opadne s prvým útokom a následným sa handrkovaním ľudí medzi sebou a sklamane som skoro rezignoval, ale našťastie posledná 20minutovka odohrávajúce sa v krokodílom brlohu a boj o jeho korisť je to, kvôli čomu sa tento film oplatí vidieť. ()

Davies182

Výborný horor u kterého nehrozí ani jediná vteřinka nudy. Herecké výkony a triky odpovídají žánru, napětí a atmosféra ale naštěstí také. Konec v ponuré jeskyni je opravdu moc povedený, ale třeba brát s nadhledem. ()

gogo76

Aj keď distribútor zvolil preklad, podľa ktorého by som si to nikdy ani nepožičal, našťastie má film slušné recenzie a aj svoje kvality, takže som sa nedal odradiť. Hneď po spustení menu má zaskočila melódia ako z večerníčka, z ktorej sa po pár sekundách vykľula milá pesnička, ktorú som si pospevoval ešte tri dni po zhliadnutí. Pekné prostredie a napätie je to, čo vás drží v strehu. Režisérovi slušného Wolf Creeku to celkom ide, celý film bol opäť ukážkou slušne zvládnutého remesla. Mrzí ma iba samotný, ťažko uveriteľný záver. Čo sa týka filmov o krokodíloch, patrí asi k tomu najlepšiemu spolu s Krvavou lagúnou, ktoré vznikli tesne po sebe. Opäť veľa muziky za málo peňazí. Film 7/10. ()

Xmilden

Přece jen o něco lepší film než Krvavá laguna. Krokodýl zde je neuvěřitelný macek a jedná o krajně nebezpečné zvířátko. Hrají zde známí herci, takže i z tohoto hlediska spokojenost. Závěrečné scény jsou chuťovkou na nervy a začáteční klid před bouří taky ujde. Zkrátka povedený filmík a v žánru Animal Horor se jedná o to nej co bylo za posleních pár let natočeno, přesto od Čelistí je tohle na hony vzdáleno. 50% ()

-bad-mad-wolf-

Zápletka je jednoduchá. Partička turistů si vyplouvá na lodi silně fotogenickou australskou krajinou, obdivovat zde žijící populaci krokodýlů. Během výpravy skupinka zahlédne světlice a vydává se prozkoumat, zda někdo nepotřebuje pomoc. Loď záhy něco atakuje a zanechá v dezolátním stavu, takže se její skromná posádka přesouvá na nedaleký mrňavý ostrůvek. Ke zjištění, že se kolem poflakuje extrémně velká a nenažraná svině krokodýl, stačí jeden v mžiku zkonzumovaný chlápek. A protože se oblast nachází v přílivové oblasti, ostrůvek bude brzy pod vodou. Co teď? Greg McLean má za sebou nikterak vyjímečný, ale zdatně natočený thriller Wolf Creek. Rogue víceméně sdílí jeho dobré i špatné vlastnosti - postavy jsou relativně uvěřitelné, typově obyčejné, takže se s nimi lze snadno sžít, bohužel jsou také nepříliš zajímavé a občas až moc utlačovány tunou klišé, která jim scénář cpe do úst. Atmosféra šlape, film odsýpá, opět se daří budovat autentičnost situace. Několik zajímavých momentů děj přinese - ať už je to rychlý osud dvou týpků z člunu, u kterých se dalo očekávat rozplétání jejich vztahu s Kate (průvodkyně, řidička lodi), dohadování se nad použitím psa jako návnady a samozřejmě ony dvě scény, ve kterých se skupinka snaží dostat z ostrůvku na břeh. Samotný závěr byl přeci jen moc předvídatelný kýč, i když ze spícího monstra šla hrůza. Co se samozřejmě v tomhle žánru počítá, je zpracování zvířecího záporáka, a tady nemám velkých výhrad - nádherně rozpohybovaná obří mrcha je ve správných chvílích schována mimo kameru, aby v klíčových scénách budila respekt. Hezké. K dobru přičítám taky moc pěknou hudbu, nejeden krásný záběr na ještě krásnější scenérii Austrálie a samozřejmě sympaťačku Radhu Mitchell. 5/10 ()

Phobia

Když pominu, že jsou všechny tyhle horory se zvířecíma potvorama střižené podle jednoho (osvědčeného) mustru a nedokážou ničím překvapit, patří "Rogue" mezi povedenější kousky. Krokodýl je, pravda, poněkud přerostlý a má notně nadprůměrný apetýt, ale nedisponuje nadměrnou inteligencí. Prostě jen velký zubatý krokouš, pořádně nasraný, že se mu tůristi špacírují v revíru - kdo by se mu divil... Moc hezky se koukalo na krajinu, obsazení bylo snesitelné, akorát jsem čekala trochu drastičtější bodycount. Vytkla bych imho nerealistické pohyby krokodýla v doupěti - šoupal se jak po obrně, jako by neměl zadní nohy - a celkově závěrečná dvacetiminutovka byla jedno gigantické "WTF?!" Nicméně neusnula jsem, nenudila jsem se, takže mírný nadprůměr si film dle mého názoru zaslouží. 61% ()

darkrobyk

Největší devízou je úžasná australská příroda. Hory, řeka klikatící se kaňony, laguny, azurové nebe i voda pod ním. Už začátek s buvolem je drsný a věrohodný. Většinu snímku, kromě zmiňované přírody, zabírá putování turistů výletní lodí a následné přežívání na ostrůvku po napadení krokodýlem. Stačí natažené lano nad vodou a o zábavu je postaráno. Nejvíce napětí ale skýtá část v doupěti. Pravda, je spíše z říše fantazie, ale krokodýl jest povedený. Asi bych po letech hvězdu ubral, ale nechám ji. Už proto, že oběti se ne vždy podaří tipnout... ()

Hrabka

Zpočátku to mělo náběh na celkem slušnej zvířecí horor, pěkný prostředí, slušná skupinka na odstřel, krokodýli kam se podíváš... Ale hodně rychle se začaly kupit nesmysly, druhou polovinu jsem už jen kroutil hlavou nad konáním hlavních "hrdinů", přestalo mě to bavit a ten konec to totálně zabil. Očekávaná klišoidní akce "možná není mrtvá" se samozřejmě odehrála a i to závěrečný dění byla hrůza děs. Dvě hvězdičky jsou pro tenhle kousek odpovídající. 40% ()

lamps

Sympatické béčko, které si sice vlastní hlouposti není vědomo a bere všechno příliš vážně, ale nabízí pár skutečně kvalitních nápadů a scén, při nichž se vám prostě nebude chtít spinkat. Ve výsledku docela zbytečný, ale určitě ten lepší slasher se zvířátky za dlouhou dobu. ()