Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

Martyr

Divim sa niekomu, kto je ochotny dat tejto ubohej znasilnovacke viac ako jednu hviezdicku. Za pomyselnu hranicu, ked je vhodne povedat si 'DOST, UZ NAOZAJ STACILO' sa prekrocilo uz davno ale mam taky pocit, ze budeme nemilo prekvapeni aj piatym dielom. Cckovi herci, debilne dialogy, primitivna postupnost 'odhalovania necakaneho' a naumelkovana atmosfera vyznievaju 90% pribehu smiesne a nahodicky, ktore umoznuju Jigsawovi odmenovat neposlusnych ludi dalsimi sebavykupeniami a ocisteniami ich dusi uz tiez nemaju to caro. Tazko by som nasiel co i len jeden plus stvrteho dielu. Velka skoda, zo Saw totiz mohla byt legenda, teraz je len parodiou sama na seba.15% ()

sNeDy

Ano, opět je to krvavé. Ano, opět jsou tam zvrácené hry o přežití. Ano, opět jsou tam diktafony s cool vzkazy. Ano, opět je tu skvělá zvuková smyčka, známá už z jedničky. Ano, opět si užijeme Tobina Bella. Ano, opět to má "neočekávaný konec". Ne, bohužel to není tak dobrý jako dvojka a na jedničku to ani z dálky nevidí. Proč? Protože už to každý z nás viděl líp v prvním dílu. Nechápu, proč scénáristé vymýšlejí pořád propracovanější a nepravděpodobnější pasti a udělátka, když nejbrutálnější a nejhorší pastí z celé série zůstává pilka. Složité mechanismy navíc stejně nikoho nezajímají, když jsou v nich postavy, u kterých nám je jedno jestli přežijí nebo ne. A že těch postav tentokrát je, ani jsem se v nich za celý film nezorientoval (ne že by to vadilo, motivace pro zjišťování kdo byl kdo chybí). Mít to 45 minut jako epizoda seriálu, byl by výsledný dojem stejný a ušetřil bych 45 minut (možná na další díl?). Ale takhle? ()

Šmoula

Čtyřka se snažila spíš o totální nechutnost a zkoušku, co váš žalůdek vydrží. Naštěstí vydržel, i když jsem při tom večeřel řízeček, sice to byl divnej pocit, když u toho před váma visej střeva a mozek jen tak jezdí v baňce ale budiž. Nevím ani co víc napsat, všechno už tak bylo v předchozích dílech, všechny vychytávky překvápka a různý nástroje. Jen prostě vždycky konec je natolik vychytanej, že je překvapující a nikdo nečeká, co se z koho vyklupe, i ten nejmenší podezřelej je někdy ... Pokud jste viděli předchozí díly, tak se na to z povinnosti koukněte, jestli neviděli namá to cenu, stejně to už nepochopíte, jelikož musíte vidět návaznosti z předchozích dílů. Celkem 70% ()

Driscoll

Jak jen ohodnotit takovou sra*ku??? Saw 4 je vykonstruované a překombinované, až to bolí, scénář je chabý a postavy (ruku v ruce s vykonstruovaností) se chovají tak hloupě, že jim smrt skoro přejete. Násilí je v tomhle díle čistě samoúčelné, ačkoliv se nás tvůrci snaží přesvědčit, že je v něm skryto nějaké poselství. Jednu hvězdu tak dávám jen za nadějnou formu a taky pro to, že se natáčí pětka, tak ať mám ještě s hodnocením kam klesat. ()

Ulrich

Nastesti ne tak nudne jako trojka, ale co se blbosti tyce, tak to pridava na dalsi rychlostni stupen. Jelikoz se ani od serie Saw nedaji cekat nejake inovace, tak se musim i ja opakovat v komentari: Tato serie mela skoncit se skvelym prvnim dilem. ()

Mat21

Série o skládačce s výrazným potencionálem. Ač se jedná o již 4. díl, byl tento mým prvním, který jsem měl možnost shlédnout. Možná právě proto jsem ne všechno pochopil a především závěr filmu byl lehce matoucí. Nicméně to můj celkový dojem z filmu určitě nesnížilo. Film si udržuje vysoké obrátky po celou dobu stopáže. Ano, dřímá ve mě stále malé dítě a vždycky jsem měl rád hry, různého typu :-) ║24.11.2008║ ()

jorgus

jeste blbejsi a nudnenjsi..a radoby prekvapivy konec byl prekvapivy pouze fantasmagorii scenaristu..:)jsem zvedav na petku:) ()

Hyger

Tohle opravdu bolelo... Váhal jsem nad odpadem, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Kladem je leda tak krátká stopáž, jinak je celý film hrozná nuda, bez Jigsawa už to není ono. Úkoly jakoby už ztrácely "šťávu", hlavní hrdina je nesympatický a bylo mi úplně jedno, co s ním bude... Chtěl jsem jenom konec, ale přišel naštěstí brzy. Nejhorší díl série. ()

chelsea17

Myslím, že po průměrné trojce je to zase krok kupředu. Je to srovnatelný s 2. dílem. Má to pořádnou myšlenku, děj pokračuje dál. Skvělé zpracování mi akorát kazí dojem tím, jak se právník Art Black dostal ze své pasti. V tom případě mi to přišlo umělé brutální, zbytečná agrese obou zúčastněných. Konec se také hodně povedl, ostatně, u jakých dílů taky ne. ()

molcan2

Scéna s rozrývaním postele je veľmi uspokojivá, mal by ňou prejsť každý násilník. V tomto prípade budem na Jigsawovej strane. ()

drozdy1

Docela průměrný výkon herců a občas celkem nespravedlivé hry. Naopak vyšetřování agentů Strahma a Perezove bylo velice dobré a bavilo mě asi nejvíc z tohoto snímku. A také je svým způsobem obdivuhodné, že Saw nikdy neměl vyloženě špatný a podprůměrný pokračování, protože ani toto pokračování vyloženě naztratilo cíl a směr kam se tato série vydává. A je třeba uznat, že režie je pořad docela kvalitní. ()

fisus

Tenhle díl přinesl kopu nelogičností,nesmyslného chování postav,zmatek a samozřejmě Johna Kramera.John je sice mrtvý,ale i tak hraje dál jako o život.Tady už jde o to hlavně ukázat hodně krve a smrtících pastí a také tu můžete doslova vidět,co se skrývá v Johnu Kramerovi.Ale i tak je to pořád docela sranda. ()

kostej_

Klasická pilová jízda, která nenechává v klidu odpočívat ani váš žaludek, ani vaši inteligenci. Zajímavé myšlenky se střídají se zajímavými zvraty, minulost, přítomnost i vzdálené prostory se vzájemně prostupují a již zaběhlou samozřejmostí je několik novátorských perliček filmového jazyka. Přesto, že se celkové tempo mírně snížilo, ani za tento díl se dosud stále vynikající série rozhodně nijak stydět nemusí. ()

Tom44zKA

Úplně o ničem.Není tam zádný příběh. Jigsaw leží v márnici, při pitvě mu ze žaludku vyoperují kazetu se vzkazem, ze kterého se dozvíte, že "Hry teprve začínají" (jako "nečekané" rozuzlení toho 100minutového běsu), mezitím co chvíli někdo zařve, ovšem bez nějaké logiky a smyslu. Jediný náznak příběhu je to, že na scénu vstupuje Jigsawova exmanželka a pomocí flashbacků se tvůrci snaží rozkrývat, jak se Jigsaw stal tím, čím se stal... Přišlo mi to dost uměle dělané, aby se tam aspoň něco nového dělo. Tipuju, že příště se tvůrci vytasí s utajeným Jigsawovovým dvojčetem a zjistíme, že na konci trojky podřízli krk nevinnému, zatímco ten pravý vrahoun je živ a zdráv. ()

zelda82

Ja nevim, ale me to bavilo...Mozna proto, ze sem proste nejak chtel zabit cas a mozna proto, ze sem lezel v teple pod dekou...Tezko rict. Kazdopadne slusna jednohubka, kterou jako milovnik uchylaren nepohrdnu:) ()

robo7773

** (38 bodov zo 100) Podla mna to je uz trochu otrepane, a tato seria by sa mohla skoncit. Akoze nemozem kritizovat niekolko peknych scen ako pitva a tak, ale uz toho bolo dost. Scenky s roznymi ludmi ako sa snazia zachranit si holy zivot su sice zaujimave ale zacinaju sa jedna druhej podobat a stracaju svoje caro. Mozno ubralo na hodnotení ze som to videl v dost zlej kvalite, pretoze to bola kino verzia a preto mozno opravim komentar ked si to kuknem na dvd. ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš