Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

Maza2222

Komentář z postavy.cz Tak teď jsem ji dokoukal a dojmy? No, je to lepší než 3, ale horší jak 1 a 2.Tento díl se mi hlavně zalíbil díky Johnově minulosti. Ale teď vám k tomu něco řeknu SPOLER Jak tam byli připoutaný muž a žena s těma trubkama, no, v saw jsem viděl plno zvláštností (židle s noži nebo ta krabice s břitvou) ale tohle mě opravdu odrovnalo. Dále jsem také změnil názor na nějaké postavy Např-Jeff Denlon nebo Eric. Hodně se mi líbila ta past, jak je na začátku když tam jsou 2 muži a táhne je k sobě to zařízení. Po slabé trojce ale velmi dobré pokračování, ale jak už je zmíněno, na 1 a 2 to nemá ()

Mountain

Čtvrtý Saw je bohužel jedním z těch slabších dílů. Dozvíme se sice něco z Jigsawovy minulosti, ale příběh je naservírován tak zmateně, že kolikrát už ani není pořádně poznat, zda se jedná o flashback či přítomnost. Konec už také příliš nepřekvapí a Hoffman je docela nesympatický. Pasti jsou sice dost brutální, ale snadno se na ně zapomene. Jenže i přes tohle všechno nemůžu říct, že bych se nudila. ()

Foltest

Sám se tomu divím, ale i po třech dílech mě to stejně baví. Ano, postupně se z toho hra o přežití vytratila a zbyla hlavně omáčka okolo. Ta omáčka se ale stále drží svého mírného nadprůměru a k zábavě to stačí. Závěrečné rozuzlení mě opět nezklamalo, taktéž pohledy do minulosti mi nevadí a jsou pro mě vítané a zajímavé. Mírně mě akorát zklamalo, že důvod výběru protagonisty mi připadá čím dál více marginálnější. Na závěr bych ještě rád napsal, že mě potěšil návrat pár postav z předchozích dílů. Ocenil bych, kdyby už konečně někdo přežil. ()

andy60

Nechutnost od prvního obrazu (Jigsaw na pitevním stole). Už mě tyhle zvrácenosti fakt nebaví. Co se děje týká, tohle je první díl, kde jsem se chvílemi ztrácel v ději - takové to PROČ, KDO a S KÝM. Na druhou stranu, napětí zůstalo a na pětku se podívám rád. ()

Jirkacek

Snímek s poněkud divným názvem Saw 4 z roku 2007 jsem nemohl opomenout po shlédnutí předchozích tří dílů, které jsem ocenil shodně třemi hvězdami. Doufal jsem, že si i čtvrtá část udrží nastavenou laťku a docela jsem se na pokračování těšil, i když zrovna horory nijak nevyhledávám. Dokonce tento druh filmového žánru nemám příliš v lásce, nikoliv snad protože bych se při nich bál, ale ty krvavé mi připadají ubohé a čím více červené tekutiny při něm vyteče, tím horší hodnocení pak ode mne ten horor dostane. Naopak mne velice baví ty duchařské s pořádným napětím a když se děj odehrává v nějakém opuštěném domě, starém příbytku, sirotčinci potažmo psychiatrii, moje filmové srdce jásá a těší se na jeho shlédnutí. Po uplynutí 92 minutového napínavého hororu Saw 4 jsem nabyl dojmu, že toto pokračování bylo celkem zbytečné, i když právě v něm bylo asi nejvíce vysvětlování vzniku celé série ze všech částí. Film začal pitvou Johna Kramera (Tobin Bell), který byl zabit na konci druhého dílu a před svou smrtí spolkl kazetu s nahrávkou, potaženou voskem. Ta byla při hnusné pitvě objevena a tak byl k tělu přizván detektiv Mark Hoffman (Costas Mandylor), který ke svému překvapení z nahrávky zjistil, že navzdory skládačkovy smrti budou hry pokračovat. Jinde se mezitím dva muži - jeden se zašitýma očima, druhý se zašitými ústy - probudil v mauzoleu , připoutaní u krku řetězy k navijáku. Oslepený muž zpanikařil a aktivoval naviják, pak zaútočil na druhého muže, který ho zabil, aby od něj získal klíč, kterým si odemkl řetěz a tak se osvobodil. Čtyři dny po smrti policistky Allison Kerryové (Dina Meyerová) v předchozím filmu našel tým SWAT vedený Hoffmanem a důstojníkem Danielem Riggem (Lyriq Bent) její tělo a Hoffman varoval Rigga, aby neprocházel nezajištěnými dveřmi, aby se k ní dostal. Vraždu také vyšetřovali agenti Peter Strahm (Scott Patterson) a Lindsey Perezová (Athena Karkanis). Strahm si všímal fyzických omezení Johna a Amandy Youngové a spekulloval, že byl zapojen třetí komplic a brzy se podezřelým stal Rigg, který si za šest měsíců od zmizení detektiva Erica Matthewse (Donnie Wahlberg) vytvořil posedlost neustále zachraňovat oběti. Tu noc byl Rigg napaden ve svém domě a když se probudil, sledoval video od Jigsaw, z něhož se dozvěděl, že Eric je stále naživu a má devadesát minut, aby ho zachránil a s ním také detektiva Hoffmana. Mezitím musel hrát svou vlastní hru, aby překonal svou posedlost. Rigg vzápětí našel prostitutku jménem Brenda (Sarain Boylan), přivázanou k židli v obývacím pokoji a omylem aktivoval past, která jí pomalu strhávala vlasovou pokožku. Dokázal ji osvobodit, ale pak ji zabil v sebeobraně, když na něj zaútočila nožem, aby se vyhnula zatčení. Rigg byl poté veden do motelu a instruován, aby unesl majitele Ivana Landsnessa (Marty Adams), jenž byl sériovým násilníkem. Přinutil Ivana zamknout se do pasti na hotelovém pokoji, která k úniku vyžadovala, aby si záměrně vypíchl obě oči jako odplatu za fotografování a videozáznam svých zločinů. Ivan však si oslepil jen jedno oko a tak ho past roztrhala na kusy. Dále byl Rigg veden do školy, kde jednou vyšetřoval zneužívání mladé žákyně, které spáchal její otec, ale nebylo prokázáno. Rigg záhy zjistil, že rodiče holčičky byli probodnuti kovovými hroty. Otec Rex (Ron Lea), již zemřel na vykrvácení a jeho také zneužívaná manželka Morgan (Janet Land) zůstala naživu právě na jeho úkor, když si vytáhla šípy z těla a tím ho zabila. Rigg jí dal klíč k uvolnění, poté zapnul požární poplach a odešel na místo svého závěrečného testu. Při vyšetřování v Riggově bytě agenti našli vodítko, které je vedlo k Jill Tuckové (Betsy Russell), Johnově bývalé manželce. Jill prozradila, že John pracoval ve stavebnictví a potratila svého syna Gideona po sedmi měsících, kdy ji Cecil Adams (Billy Otis), drogově závislý, bouchl dveřmi do žaludku, zatímco ukradl léky z její rehabilitační kliniky. Ztráta jejich syna zničila jejich manželství a přiměla Johna, aby se zbláznil a zahájil své zabijácké testy. V motelu se agenti dozvěděli, že místnost byla pronajata právníkovi jménem Art Blank (Justin Louis), Johnovu partnerovi z jeho předchozí práce a přeživšímu v mauzoleu na začátku filmu, který zmizel dva týdny před tím. Art byl odhalen jako muž, který dohlížel na aktuální hru, když Erikovi podal zbraň. Ve škole se agenti dozvěděli, že všechny tři oběti, spolu s Jill, byly Artovými klienty. Strahm a Perezová našli loutku a magnetofon v jiné místnosti, kde si agentka poslechla tajnou zprávu a předpověď, že Strahm zabije nevinnou osobu. Vzápětí tvář loutky explodovala a zranila Perezovou ve tváři. Po její hospitalizaci v nemocnici se Strahm zuřivě ptal Jill, co mu zatajila. Dozvěděl se, jak John ukončil svou práci s Artem poté, co upadl do deprese, a že se Cecil stal první obětí Johnových „her“. Strahm propojil svůj příběh a předchozí vodítko s Gideon Meatpacking Plant, místem Riggova závěrečného testu. Strahm dorazil do místnosti hned po Riggovi, přičemž se zde objevil také Jeff Denlon (Angus Macfadyen) , který hrál hlavní roli v Saw III. Našel ho v nemocnici z předchozího filmu, kde ležely mrtvé mrtvoly Johna, Amandy a dalších a byl nucen zabít Jeffa v sebeobraně, když žádal svou dceru zpět. Nyní bylo zřejmé, že k tomu došlo v okamžiku, kdy Jeff zabil Johna a Amandu v Saw III . Mezitím Art vytáhl zařízení, které ho osvobodilo. Rigg je našel a křičel na Erica a nakonec byl zastřelen Ericem, aby mu zabránil vstoupit do místnosti příliš brzy, ale když v poslední vteřině odpočtu vnikl dovnitř, uvolnil dva nadzemní ledové bloky, které se zhouply dolů a rozdrtily Ericovu hlavu. Rigg vystřelil a zabil Arta, protože věřil, že je za hru zodpovědný. Jenže vzápětí se z Artova magnetofonu dozvěděl, že jeho zásah a pokračující posedlost zachraňováním lidí způsobily Ericovu smrt. Hoffman, skutečný komplic, se uvolnil ze židle, ale nechal Rigga krvácet. Scéna se poté v márnici omezí na Hoffmana a odhalí, že po událostech filmu došlo k Johnově pitvě. A byl konec děsivého příběhu, který mi však moc nepřipomínal horor, jako spíše hru na kočku a na myš. Podle mého názoru režisér Darren Lynn Bousman natočil celkem zbytečný film, a na první část rozhodně neměl tu správnou tajemnou atmosféru. Spíše se snažil vysvětlit, proč vlastně vrah své hrůzné dílo konal a také jaké okolnosti všemu předcházely a podobně. Na můj vkus ve čtvrtém díle bylo příliš mnoho prolité krve a nepracovalo se už s napínavou atmosférou jako na začátku. Také mi nemohly uniknout velké nelogičnosti, které byly nápadné jako ponorka na pláži. Podle mého názoru jsem právě viděl nejslabší díl celé série, ale jednou to prostě muselo přijít. Suma sumárum, snímek Saw 4 ode mne získal dvě vražedné hvězdy **. () (méně) (více)

Hitman2019

Další pokračování série Saw bylo oproti prvním 3 dílům horší a nudnější, zvláště hlavní postavy, které byly až na Tobina Bella nezajímavé. Pasti nic moc, čekal jsem od toho více. Hudba jako vždy skvělá, ale konec byl velmi předvídatelný na rozdíl od prvních 3 dílů. Dávám filmu 7/10 ()

drkaldj

První velké zadrhnutí v sérii. Proč tento film musí vyvracet hned několik věcí, které byly jasně dané? Scénář tady dost naráží. ()

PORTER44

Tak a je tu další díl ze   nekonečné krvavé série ale   musím uznat, že se jedná o   jedno z těch lepších   pokračování. Psychopatický   vrah byl sice v minulém díle   zabit ale hrůza nekončí.   Takže si opět užijete   spoustu krvavých scének (a   jedna opravdu reálně   natočená pitva) a nějaké   to překvapení to   překvapení na konec. A   určitě to nebyl poslední   díl. ()

gggggg

Už to bolo tak domotané že som sa stratil a tápal som v tme. V deji bol strašný bordel a tentokrát to bolo aj chabo natočené. Bez Jigsawa to už nemá ten správny šmrnc. ()

Cinex_studio

Dal bych 3 hvězdy, ale pak by se do mého hodnocení nevešli ostatní díly, tím pádem jsem nucen 4 hvězdy dát, bohužel ale velmi slabé 4. Od předchozích dílů se tento neliší zas tak radikálně, pasti jsou zábavné, mají onu myšlenku Jigsawa, vše až na pár výjimek dává docela smysl a napojení na předchozí díly je taky fajn. Jediné co proti ostatním dílům trochu zaostává je občas nelogické chování postav a místy trochu divně vypadající krev. V sérii SAW pořád jeden z dobrých dílů. ()

VojtaHradec

Čtvrtý díl je dobré pokračování série SAW jelikož se ocitáme v nové formě zkoušky JIGSAWA který nechce aby Detektiv  lidem pomáhal nebo si alespoň uvědomil že nemůže zachránit všechny udělá nové pasti které působí intenzivně a brutálně a celkově se dá říct že film je docela zajímavý. ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš