Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

Rocky88

Tohle už je jenom vaření z vody. Navázat náhodně scénář na něco, co už bylo viděno, není zas tak těžké, a to scénáristé Saw IV věděli. Takže opět budeme sledovat neznámého panáka, který chodí po domečku zázraků a přiblble se nechá testovat. Ano, pasti jsou stále nové, a dokonce lze říci vynalézavé - moje krvechtivé já bylo párkrát ukojeno - ale to ovšem není všechno, co od filmu očekávám. Nebýt Tobina Bella, vše by byla jen ztráta času. ()

Jino

Humus. Předtím než jsem tento film zhlédl, tak jsem jedl a hned po úvodních 5 minutách to chtělo jít ven, takže účel tvůrců splněn. Ale tenhle pocit já u hororů nehledám, takže hodnotím 50% a to jen díky pastem a flashbeckům s Jigsawem. ()

Vojťas

S dalšími díly přibývá nechutností exponenciální řadou! ... Film se snaží ohromit nejen závěrečnou - nikoliv ovšem špatnou - pointou (jako vždy), ale také čím dál nechutnějšími (pro mě opravdu až nekoukatelnými) scénami! .... Proto, i když jsem byl na závěr ohromen asi jako u SAW 3, ubírám 1*! ... Také se přiznám, že mi i jako znalci série dělalo místy problém orientovat se v ději! Kdo neviděl předchozí díly, nemá šanci! :-D (Rulezz SAW - HRA O PŘEŽITÍ ... také SAW 2 je na pobobné příčce! :-)) ()

shyster

Takže v 7.díle se dozvíme ze Jigsaw byl vlastně světec. Celá ta retrospektiva posílá serií do šípku. Proč nemohli zůstat u toho tajemna kolem Jigsawa? Ještě k tomu tak zamotaný příběh, který drží na nohou jen kupa nelogičností. ()

cariada

Opět se potvrdilo jedno nepsaný pravidlo u filmových serií a to že sudý díly bývají slabé. Po vynikající jedničce přišla nabubřelá a přehnaná dvojka ,pak velice dobrá čistě hororová trojka ,která měla akci a nápad. No a pak čtyřka ,která už je zase víc do thrilleru než hororu, kdy už je to jen slepenec o ničem. Děj je slepený ze současnosti a minulosti ,tak že se v tom nikdo nevyzná o co že tam pořádně jde. Aspoň já v tom mám pořádný hokej. Celý to působí hrozně zmateně. Tvůrci se prostě po úspěchu prvního dílu řekli budem pokračovat jenže to nák moc překombinovali a jednoše jim dochází nápady. Ano pasti a způsoby smrtí jsou tam celkem slušný ,ale celek je prostě slabý. Když se nad tím zamyslíte je v podstatě nemožné ,aby jeden člověk znal tolik osudů a různých slabostí lidí ,kterých pak využívá. Na to aby vše vymyslel a tak důmyslně setrojil aby to vše tak zapadalo do podrobna do sebe by potřeboval neskutečné IQ a spousta lidí k tomu ne těch pár co se na tom (ne)dobrovolně podílí. Děsím se toho s čím přijdou v pátem díle ( a to jsem někde četl ,že snad má být i 6 a 7 dofejmě že už né) ()

Rodriguez

Zajímavý a opět poutavý příběh od samého počátku až do samého konce. Jen jestli tak dobře rozeběhnutá série náhodou někde nezakopne a neufikne si o ostře nabroušený Jigsawův nůž hlavu. Uvidíme a necháme se překvapit v pátém pokračování... ()

O´Neill

Opět zase o něco horší, přesto stále na průměrné hodnocení. Nevím čím to je, ale Saw série vždy najde něco "dobrého" co mě donutí, nedávát nižší hodnocení než 3. Hudba už sice značně není ono, ale stále se snaží držet te původní což je jenom dobře. A jde vidět, že i když je Jigsaw mrtvý, tak "This is only just beginn" ... ()

humanbeing

Na to, že jde o čtverku, tak je to bombové pokračování. Dávám čtyři hvězdičky, ale abych mu pomohl ve zdejším hodnocení, dám mu za plný počet. ()

DruidKarel

766. hodnocený film: Celý film je jedna velká vykrádačka dílů předchozích, které byly skutečně famózní. Jenže tenhle díl není ani dobře vymyšlený a dvě hlavní postavy jsou si natolik podobné, že se vám pletou, která je která. Jinak film má určité napětí, ale kvalita se hodně ztratila. 3* budou maximem a budu se těšit na další díl, který to snad všechno odčiní. 3* ()

Dannysek4U

Podle myho to neni tak hrozny, i kdyz s jednickou to samozrejme nesnese srovnani. Potiz je, ze je to nehorazne ukvaltovany, sem tam zashne dost divna nahoda, ten konec je vyslovene haluznej (a to ne zrovna v dobrym - proste si jen potrebovali otevrit dvere pro petku a sestku), a tak dale, a tak dale... ale ty hracky a hry, coz je vlastne ten hlavni duvod, proc se na tuhle divnoserii vsichni koukame, jsou pritomny porad, a navic nejsou vubec spatny. A ani ten naznak o genezi Jigsawovy vrazedny kariery neni zlej, jen nedodelanej. Ja myslim, ze na 50% to je. Resp. uz jsem videl spoustu horsich hororu a thrilleru. Jen se trochu bojim, ze ted to pujde cely do kelu a la Saw 2. Bez Johna to asi nebude uplne to pravy. ()

Wormboy

Hoci zaver je opat velmi premrsteny, dejove zvraty umele a postavy nudne, stvrte Saw je u mna urcite lepsie ako katastrofalne tretie pokracovanie. Sledovanie motivacnych pochodov Jigsawa bolo pre mna v celku zaujimave, aj ked ich odovodnenie je znacne idiotske. Kazdopadne, cakal som totalnu sracku, dostal som iba ciastocnu ;) Trosku slabsie 2* ()

lakikaki

Čakať viac než prostoduchú násilnú zábavu od filmu, ktorý začína scénou násilného boja na život a na smrť a vzápätí pokračuje pitvou plnou šťavnatých záberov, by bolo naivné. A nikto to ani nechce. Ale štvrtý Saw sa musí tváriť ako premyslený a inteligentný film a strká do svojho scenára nudné, nelogické a zbytočné scény vyšetrovania a snaží sa zapôsobiť pohrávaním si s časovou súslednosťou a vybudovaním pointy z ničoho. Prečo, to nepochopím, každopádne to ale ani trochu nevyšlo a štvorka sa vďaka tomu stala najhorším dielom série. (tvrdím po piatich dieloch) [18%] ()

Juto

Saw 4 vstrekuje do série novú krv ... Fantastická a diabolská štvrtá kapitola! Film sa otvára pitvou Jigsaw/Johna, kde mu v žalúdku objavia zvukovú kazetu, a ktorá odhaľuje celý dej filmu. V celom filme sa dozvedáme niečo viac o histórii Jigsaw a o tom, prečo urobil to, čo urobil. Saw 4 samozrejme obsahuje aj niekoľko kreatívnych, bolestivých a veľmi krvavých pascí, ktoré vedú k niekoľkým pomalým a bolestivým úmrtiam, vďaka ktorým dokonca aj tí najsilnejší diváci zavrú na pár sekúnd oči. 6/10 ()

Biggy

Určitě jsem od toho čekal víc, ačkoliv 3 díl byl dozajista překonán, opět bez závěru můžeme očekávat další díl. Není to od téhle série už trochu moc ? Na večerní zamrazení v zádech bych řekl, že je to jako ztvořené, příběhová linie nezná konce, tedy vlastně o žádný příběh prakticky nejde, je to jen taková masová hra jednoho psychopatického človíčka, kteřý má potěšení z utrpení druhých, na jednu stranu nechutné, na druhou stranu geniální. Pokud jste fanoušci této série, neměli byste zaváhat a jít se na to mrknout s pořádným zvukem do kina nebo počkat na DVD. Možná by taky nebylo od věci zapojit do režie Jamese Vana, který vytvořil vynikající první díl. ()

emo

Podľa mňa o štipku lepšie ako predchádzajúca časť, ale stále to je o tom istom... Len pre skalných fanúšikov, alebo ak sa veeeeeľmi nudíte(ako ja ;-)). ()

fars

Naprosta ztrata casu, nejen ze uz vse podstatne bylo receno v predeslych dilech, a to dokonce nekolikrat... ono uz v tech predeslych dilech bylo proste uplne vsechno, vcetne vrazdy hlavniho zaporaka. O cem tedy chteli proboha natocit dalsi dil? O nicem, a tak to taky vypada. ()

c.tucker

Tento film už nemá co nabídnout, pouze stejné opakování extrémních výběrů (např. rozříznout si ksicht a díky tomu se osvobodit). Ještě k tomu hlavní hrdina (Tobin Bell) úřaduje i po smrti, což je celkem dost vopruz. I přes to všechno je to celkem poutavé. ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš