Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

chrustie

Pro mě naprostá slátanina. 1* za to že sem dokoukal do konce, ale po zhlédnutí mě napadá akorát to, že to byl naprosto promarněný večer :-P. S touhle séríí to jde šupem z kopce. ()

matoon97 odpad!

Tobin Bell ma už fakt začína srať. Ale veľmi! Štvorka je zatiaľ tým najbrutálnejším, ale najhorším dielom Saw. Úplne nestrašidelné scény s ešte blbšími hereckými výkonmi. 7% ()

akcul

Porušila jsem slib, že už si další díl série Saw nepustím poté, co mi "Čtverku" kamarádka přinesla. No, nevím, i tvůrci Vřískotu pochopili, že bude lepší restart, než stále nové košatění nebo dokonce popírání výchozího dílu. Pokud chce Saw-parta pokračovat, možná by měli začít taky někde od nové startovní čáry. Přidávání nových postav a jejich následná vratká montáž ještě více oslabuje už tak dosti chatrný film. Místy se to nezdá, až tak děsné, ale tentokrát už se tvůrcům nepodařilo šokovat pointou na závěr. Matoucí změny časoprostoru byly na závěr tak zamotané, že ani nevím, zda měly logiku (taky jsem si to pouštěla na pětkrát:-)). Vyklidit! Vyčistit! Začít jinde s jinými postavami v jiném příběhu, protože tohle už je jakási podivná brutální verze seriálu Tak jde čas a Vy jen čekáte, kdy začne vraždit vykopaný doktor Gordon ve spolupráci s Amandinou zakomplexovanou sestrou. PS: pravda, že se mi tohoto dílu nedělalo tak špatně:-) ()

Seuata

Lepší jak Saw III, ale přesto, budu se neustále opakovat, je to ohrané... Ikdyž asi s prvním dílem už to moc společného nemá, krom té brutality. Sama nechápu, proč jsem se na to vlastně dívala... nejspíš ze zvědavosti, co z toho vylezlo. Na další díl se také kouknu, jestli bude lepší tak tenhle, budu mile šokována... nevěřím tomu... ()

Toumyk

Opravdu vrchol...už opravdu moc...každý díl od 2 je horší a horší, chybí nápad. Námět je ohraný pořád dokola a opět sled nechutných scén. ()

Beckett

When you're watching a horror movie, do you want to experience a real fear, or do you just want to be nauseated? "The choice is yours" :) ()

Ereniss

Nemám ráda horory a k tomuhle "dílu" jsem přišla jak slepá k houslím, a když to na Silvestra začali kamarádi nadšeně pouštět, já nadšená nebyla. Tři čtvrtě filmu jsem zírala do mobilu, hrála sudoku a vnímala zvuk, který mi stejně stačil. Občas jsem ten zrak zvedla a to byla chyba, protože já se považuji za strašnou citlivku a některé scény byly na můj žaludek příliš silné. Ta hvězdička je za dobrou hudbu. ()

gotham

Příběhově už lepší oproti předchozímu dílu, i když z průměru to nevybočuje. Docela se mi líbí, že se zde dozvíme něco o tom, jaký John žil život a proč se z něj stal Jigsaw. Některé pasti byly kvalitní (manželé s týranou holčičkou), jiné slabší (blondýna). Nelíbil se mi ten konec, to už je překombinované, už je to nastavovaná kaše. 50% ()

Petr59

Čekal, jsem, že kvalita Sawu spadne, ale mě se líbí i čtyřka. Pravda je, že příběh Jigsawa, už je částečně uzavřený, že se najíždí na nový příběh. To mi nevadí, naopak to film zkvalitňuje, protože s novým příběhem, jsou tu i nové otázky, na které mě během filmu bavilo odpovídat. Děj je stejně smysluplný, kvalitní a zaměřený na přemýšlení, jako v předešlých dílech. O Jigsawovi, se tu opět dozvídáme trochu více informací a odpovídáme tedy i na otázky z předešlých dílů. Konec je opět velmi kvalitní a překvapivý. Filmu hodně přidala poslední scénka s Jigsawovou nahrávkou:,,Hry teprve začínají.? Na celé sérii SAWU, je však nevýhoda, že s přibývajícími díly, se stupňuje i brutalita a dosahuje zbytečné míry, už od třetího dílu. V SAWU 4, je opět brutality více, než ve trojce, což mě osobně vadí. I brutalita má své hranice. ()

sunjata

Tento díl série ze všeho nejvíce připomíná hodně natahovanou a o hodně brutálnější libovolnou epizodu Kriminálky Miami. S tím, jak jsem se propracoval až ke čtvrtému pokračování, tak ve mě začíná převládat už jen znechucení nad potoky krve a praštícími kostmi. Skládačka už je nejspíše definitivně pryč a jeho nástupce je naprosto necharizmatický uhlazený seladon. Tak to se máme asi v dalších dílech na co těšit. ()

elanista1

Opat o tom istom a stale, aj po stvrtyraz to nebolo zle, ale naozaj sa to asi niekde pri druhom tretom diele malo zastavit. Tradicne vyborne napady so smrtou, T.Bell je asi najodpornejsi clovek akeho poznam, nie ako charakter v Saw ale ako clovek je hrozne nesympaticky. ()

keyzar

Proč? Tohle je prostě nekonečná série. No začnu popořadě. Začínalo to tou hezkou pitvou. Ta byla opravdu velmi realistická, včechny ty vnitřnosti a vůbec, no a co se během té pitvy nestalo, Jigsaw měl v žaludku kazetu. To bylo vážně dost ulítlé, pořád samé kazety, no co se dá dělat, ale myšlenka téhle zprávy byla jasná, bude to pokračovat snad na věky. Teď to byl Hoffman předtím Amanda, kdo dál, mohli si prostě vymyslet něco nového. Vím, že Jigsaw je velmi přesvědčivý, ale i tak si myslím, že je nesmysl, aby se z objetí pastí stali jeho pomocníci. Hoffman sice objetí nebyl, ale i tak nechápu proč mu jako pomáhal, to mu jako Jigsaw vymyl mozek? To vážně nevím, třeba se toho více dozvím v dalším díle. No po stránce dějové to bylo zase to samé. I když je to vlastně nové. Prostě nové zápletky na pozadí známých věcí. Tentokrát byl hlavní loutkou Lyriq Bent alias Riggs, ten se musel naučit chovat se s rozvahou. No po téhle stránce trochu divné. Je težké nepomoct lidem, když jim třeba stroj ztrhává vlasy od hlavy. Teď asi k hlavnímu lákadlu filmu a to k pastem. Rozhodně nejlepší byla hned ta první, jak měl jeden zašité oči a druhý pusu, nechápu jak to dokážou vymyslet, mě by to rozhodně nenapadlo. Já zas tak ty brutální pasti nemusím, ale tohle ještě šlo, naproti předchozímu dílu, který byl podle mě nejbrutálnější. Taky bych se rád vyjádřil k celé téhle sérii a to k pojmu horor, dit horor to v žádném případě není, je to prostě brutální thriller, trochu strašidelné jsou jenom ty únosy obětí. Jinak nelepší na tomhle díle byly rozhodně vzpomínky Jigsawa, konečně jsme se dozvěděli jak to vzniklo. Doufám, že i v dalším díle se toho ještě více vyjasní. ()

Cechyno4

Jak už zde bylo napsané. Velkou kaňkou v tomto filmu byly velice nelogické scény. Jinak vždy budu obdivovat propracovanost a nápady na zabíjení v sérii Saw. Čepele v obličeji byly drsné... Ovšem čtyřka patří rozhodně k tomu slabšímu z této série. ()

Stanmi

Série Saw je zpátky a opět chce šokovat a překvapit. Co se musí tvůrcům nechat je, že umějí brilatně ždímat to stejné téma dokola, samozřejmě máme tu nějakou obměnu, ale vždycky jde hlavně o pasti a závěrečný příběhový twist. Tentokrát se jim to moc nepovedlo, ono už základní příběhová premisa sice není jedna z nejhorších, ale nějak to není to pravé, naštěstí je tu pár věcí které celkový dojem vylepšují (úvodní pitva Johna, střípky z jeho minulosti,...), nicméně závěr filmu nejenom, že vás nepřekvapí, on vás spíš pořádně naštve (a mimochodem vám představí nového Jigsawa). Pasti už mi taky nepřišly nijak napadité nebo rafinované, ale nebyly nejhorší, celkový dojem z filmu jsem měl lehce nadprůměrný, ale kvůl zvrtanému konci musím jít s hodnocením dolů: Závěrem snad musím jen dodat, že Saw IV není špatný film, dívat se na něj dá a těch 90 minut utečou jako voda, jen by si tvůrci měli do příště pamatovat, že méně je někdy více... ()

Crybaby

Tento diel jasne prekonal moje ocakavania, vyklul sa z toho vyborny thriller ktory ma napinal az do konca. Vyborny zvrat deja a scenar taktiez vcelku obstojny, velmi sa mi pacil napad mucenia s tymi ihlicami a za zaver filmu davam 4*. ()

kobras5

Čtvrtý díl této série opět zabodoval a kvůli němu jsem přehodnotil i předchozí díl (o jednu hvězdu dolů). Bohužel ani tento díl nemůže dosáhnout prvních dvou dílů, které se mohli skutečně pyšnit kvalitou. Hudba jako vždy geniální, pasti také nebyly nějak moc nudné a děj jak z nějaké kriminálky okořeněné pořádnou dávkou krve. 50% (viděno na DVD). ()

FREEWHEELER

Exorcizmus IV: Vzbura v neznámych vodách Keď nám už svine zabili vraha (SPOILER!!), treba nájsť iného. A tak prekrútime pointy z prvých troch filmov. 1* za pitvu! ()

Berzeger

Tak takhle ne, pánové. S lítostí vzpomínám na první Saw, v němž byli dva hlavní hrdinové a v průběhu filmu se přidalo možná 5 dalších postav. Na Saw 4 je už zřetelně vidět, že tvůrci zjistili, že série vcelku vynáší, a tak proč ji ještě trochu nepodojit. Nudné pasti, ze kterých už tolik neběhá mráz po zádech (i když zde bude asi také záležet na tom, čeho se z fyzického mučení divák nejvíce bojí), ale především neúnosné množství hlavních i vedlejších postav dělá ze Saw 4 zmatený mišmaš, kdy jsem v půlce začal vcelku ztrácet dějovou nit a občas jsem musel pátrat v paměti, kdo že to zrovna pobíhá před kamerami. Ke konci navíc film začne přinášet zmatené vzpomínky z míst, kudy nynější hlavní postavy probíhají, což u mě pouze přispělo k tomu, že jsem ke všemu ztratil ještě chronologickou posloupnost děje. Dávám dvě hvězdy a bojím se patého dílu. ()

HellFireFery

Čtvrtý díl má začátek pro skutečné fajnšmekry. Přestože je hlavní "neřád" Jigsaw již mrtvý, tak i nadále bude vraždit - ano, tvůrcům tři díly nestačily a tak se dočkáváme nových vražd a zvratů, které už ale pomalu hraničí s nudou, neboť máte pocit, že tohle všechno už tu bylo, a že se vaří polévka bez ingrediencí. Film se snaží tvářit originálně, ale bohužel mu k tomu schází ten punc. Je to škoda, protože jinak tento film opravdu špatný není. PS: Ano, opět se také dočkáme vraždy "hlavních" postav - fujky! ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš