Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Semington

Za mě naprosto dokonalý a inteligentní film kde nebudete často chápat ale budete ohromeni samotným mysteriozním vesmírem a budete si klást různé filizofické otázky. Co mě absolutně oddělalo byl konec filmu, to jsem snad ve filmu nezažil a dokonce jsem nemohl po něm usnout, pořád jsem si vybavoval různé scény a říkal jsem si kdyby to tak bylo možné a taky že možná je. Tento film patří do mých top 5 a pro mě nejzajímavější film který kdy byl natočen. Jako kdyby Nolan vyletěl do vesmíru, vrátil se po 10 letech stal se z něho blázen a řekl že o tom musí natočit film. Prostě nepobratelné a dechberoucí. 11/10 ()

Verbudrak

Perfektní. Viděl jsem to několikrát a i tak se k tomu ještě občas vracím. Vyzobávám si scény. Ale jen ty z vesmíru, zatímco ty pozemské přeskakuji. Což je těžké, protože je to neskutečně promíchané. Ale i tak mi to stojí za to. Tak jsou ty první dobré a ty druhé otravné. ()

Tristan_nsc

Nolan se po dvouleté pauze vrátil, aby uvařil skvělou a částečně syrovou sci-fi jízdu s vynikajícím hudební doprovod z dílny Hanse Zimmera  a stejně vynikajícím hereckým výkonem Matthewa McConaugheye, který stále dokazuje, že je lepším hercem než se na první pohled může zdát. Jistě se film nelíbí všem, ale nejde odepřít, že má silné kvality, na které většina hollywoodských AAA snímků nedosáhne ani ve snu. Jediná škoda, že je konec moc přehnaný ()

mistrpropr

Slaby 3* a opet me u Nolana boli za krkem z krouceni hlavou... Nudny zevleni po vesmiru, kdy frajer ve finale jede na exkurzi za horizont udalosti, aby to tam omrknul, poslal se v minulosti do vesmiru (jak se tam dostal poprvy, nez si mohl poslat tu zpravu se souradnicema?) a pak se v klidku vratil zpatky na shledání s dcerou... S timto panem uz asi fakt končím, jeho "chytrost" me uz zacina pomalu srat, pac to vetsinou nedava zadnej smysl a je jedno, jestli rec o pocatku, tenetu nebo tomhle "svostu" ()

Marcimor

Ano, zajímám se o vesmír jako takový. Ano, četl jsem a z malé části i pochopil Hawkingovy (a nejen jeho) knihy. Ano, vím, že reálně to nedává naprosto žádný smysl. A ano, přesto je to úžasný film s velkým duchovním rozměrem. Pro mě určitě. ()

roflmao odpad!

Urážka mojí inteligence. Neskutečně imbecilní děj s partou uplakanejch imbecilů. Za 3 dny jsem to teda dokoukal, ale kurva to dalo zabrat. A konec jsem nepochopil už vůbec. Bleeee. ()

Saxicola

Co je nejlepší sci-fi film všech dob a proč zrovna Interstellar? Diskutujme. // "It´s not possible." "No, it´s neccessary." ()

mikimisha

Smíchejte legendární Kubrikovu Vesmírnou odysseu s Nolanovou fantazií, top hereckým obsazením, skvělým vizuálem, věrohodnou fyzikou a k tomu nádhernou hudbou znící v uších ještě x dnů po shlédnutí, a vyjde vám Interstellar se zaslouženými 90%. Pro mě jednoznačně (zatím) nejlepší scifi 21. století! ()

HeRaw

Tento film je jeden z těch, který si můžu pustit několikrát do roka a vždy na mě udělá dojem. Podle rozpoložení si v něm najdu vždy něco, co mě uchvátí. Ať už je to primární, dojemný příběh otce a dcery, kdy otec zažije stáří a nejspíš i smrt vlastní dcery. Nebo neuvěřitelná odvaha pilota, který k cestě přišel jako slepý k houslím. Ovšem vždy mě naprosto fascinuje epičnost a až děsivost CGI vykreslení jednotlivých planet a následně i černé díry - Gargantui. Uvěřitelnost a velikost zaručují husí kůži, a to zejména při vědomí, že se ve vesmíru něco podobného (stejného?) skutečně nachází. Bravo, jako vždy dokázal Christopher Nolan vytvořit dílo, jež po celých 169 minut nenudí ani vteřinu. Film tak komplexní a útočící snad na každou lidskou emoci se nepovede natočit jen tak. Těžko říct, co na mě působilo nejvíce. Planeta gigantických vln, které z dálky připomínají hory? Člověk, který nevěřil, že se ještě kdy shledá s jinou lidskou bytostí a až se tak stane, pudovost jej donutí se zachovat špatně, ač se může jednat o dobrosrdečného člověka? Příběh otce, který přežije vlastní dceru? Nejspíš sehrává podstatnou roli fascinace vesmírem. Nevěřím tomu, že se u filmu může kdokoliv nudit, jelikož pokud nenadchne příběhem, duší a emocemi, nadchne svou vizuální stránkou. Nemůžu, než dát pět hvězd a čekat, než se mi film lehce vytratí z paměti, abych si jej s chutí mohl pustit znovu. Kéž bych jej mohl úplně zapomenout, jít do kina a podívat se na něj znovu, poprvé. ()

Pedro72

Interstellar je sci-fi, kde to "sci" znamená vědu a ne "ňáký takový ty kosmo capiny vo latexových a jiných sexy overalech, co mě napadly, když jsem listoval pornočasopisem". Kolik takových bylo ve 21. století natočených? Tři, možná pět? Proto dokážu odpustit pár drobných chybek a proto dám asi o tři čtvrtě hvězdy na hodinkách pro Murph navíc. ()

Named

Film viděn minimálně 5krát, Matthew McConaugheyova druhá nejlepší role hned po účinkování v True Detective. Nolan v kombinaci se Zimmerem mě fascinuje po celých 170 minut a film si rád pustím i po 6té. ()

Falcon_3.2

Výborný, do budoucna aktuální, nejen v oblasti science fiction, námět i scénář. Velmi citlivý, kultivovaný náhled do budoucna. ()

mikinko51

Toto bola nálož. Úplne iný typ SCI-FI, než ktoré som doteraz videl. Síce boli drobné miesta, kde sa mi to zdalo trochu rozťahané - ale to skôr preto, lebo som sa nevedel dočkať rozuzlenia, ale reálne do seba všetko zapadalo a každá scéna tam mala svoj zmysel. Navyše, nebolo to len o sci-fi a efektoch, ale aj o charakteroch postáv, ktoré boli perfektne vykreslené, o medziľudských a rodinných vzťahoch. Strašne sa mi páčilo, že vízia konca zeme ako takej bola vykreslená nie katastroficky v megalomanských efektoch, ale hlavne o prežívaní tejto skutočnosti a jej dôsledkov obyčajnými aj neobyčajnými ľuďmi. Keď do toho započítam výborne zvládnuté aplikovanie poznaných alebo zatiaľ len teoreticky popísaných fyzikálnych zákonov a teórií, tak mi z toho výjde film, ktorému fakt nemám čo vytknúť. Takže jasných 5* .... ()

macikpacik

Vidím, že hodnotenie je 85%, ale nájdu sa tu aj 1-3 hviezdičkové recenzie. Tak napíšem, čo si o tom myslím ja. Nolan sa už dlhšie zaoberá témami, ktoré sú na hrane vedeckého poznania. Tak to je aj v Tenete, tak je to aj Interstellare. Samozrejme, študovaný relativistický fyzik sa musí vysmiať predstave vletieť do čiernej diery. Ale na druhej strane, pokiaľ ľudstvo už bolo také pokročilé, tak to teoreticky mohlo fungovať. Mám rád McConaugheyhya, Matta Damona, aj keď tu bol ukázaný, ako ten zlý - ale, keď sa človek zamyslí, čo všetko vieme spraviť, len aby sme prežili, tak ho ako postavu neodsudzujem. Cain je štandardne dobrý. Úprimne, keď pozerám jeho firmy z jeho mladosti, tak hral hajzlov a nebol mi nikdy sympatický. Je to podobné, ako so Seanom Connery, jeho bondovky sú grc, ale postupne sa z neho stal pán herec. Cain mi je sympatickejší teraz aj v tomto filme, ale aj v Children om Men. Čo sa týka deja, tak ten je práve to, čo spôsobuje veľký rozptyl v hodnoteniach. Pre mňa to bolo výborné. Veľmi dobre umocnené Zimmerovou hudbou. Povedal by som, že minimálne 50% celkového zážitku mi priniesla hudba. Jednoducho - výborná. Vzťahy medzi ľuďmi, aj v rámci posádky. sú uveriteľné. Tak sa cíti otec, keď sa dozvie, že bol oklamaný a že už neuvidí dcéru, tak sa správala Brand, keď chcela ísť sa svojim milým. Tieto vzťahy sú podstatou filmu. A nie technické efekty. Aj keď si veľmi vážim na filme fakt, že vo vesmíre výbuchy, ani iné zvuky nie sú. Keďže tam je prakticky vákuum. Hviezdne vojny so svojimy dieslovo-rachotiacimi lodiami sú popri tom na smiech. A na záver - filmy, ktoré dokážu rozpútať vášnivé diskusie, jední chvália, druhí hania, tak to sú filmy, ktoré vás oslovili. Nezáleží na tom, či v dobrom, alebo zlom, ale porebudili vo vás emócie. A o tom filmy majú byť. Dobré filmy. ()

quba

Audiovizuální mistrovský kousek. Vizuální stránka, speciální i zvukové efekty jsou perfektní. Vše podtrhává skvělé herecké obsazení v čele s Matthew McConaugheym a hudba od mistrovského Hanse Zimmera. Interstellar je vesmírný epos jako žádný jiný. Mrzí mě, že jsem ho neviděl v kině. ()

hanz531

Jako umělecké dílo má film Interstellar nejen hluboký a emotivní příběh, ale také mnoho zajímavostí a technických inovací, které jsou důkazem toho, že se jedná o vynikající práci filmařů, kteří se snažili vytvořit něco opravdu výjimečného. Jednou z nejzajímavějších technických stránek filmu je jeho vizuální styl. Režisér Christopher Nolan se rozhodl využít různých filmových formátů, včetně 70mm IMAX, aby vytvořil obrazovou kvalitu, která je zcela unikátní. Film tak nabízí nádherné, širokoúhlé záběry vesmíru, které jsou velmi detailní a mají vysokou kvalitu obrazu. Kromě toho se Nolan rozhodl využít také praktické efekty a minimální množství počítačové grafiky, což dává filmu autentičtější vzhled. Další zajímavou technickou stránkou filmu je jeho zvukový design. Nolan spolupracoval s hudebníkem Hansem Zimmerem a zvukařem Richardem Kingem, aby vytvořili zvukovou stopu, která je pro film klíčová. Zvukový design přináší hlubší vnímání filmu a dává divákům pocit, že se nacházejí ve stejné situaci jako postavy. Kromě vizuálních a zvukových aspektů filmu Interstellar je také zajímavé sledovat, jak byly vytvořeny různé prvky vědeckofantastického světa, jako jsou například náročné výpočty, které byly nutné pro tvorbu filmu. Tvůrci se museli poradit s řadou odborníků na astrofyziku, aby zajistili, že vědecké fakty v filmu jsou co nejpřesnější. Navíc se museli vypořádat s tím, jak reprezentovat koncepty, jako jsou zakřivení prostoru a času nebo tzv. "černé díry" vizuálně pro diváky. Celkově lze tedy říci, že film Interstellar přináší nejen zábavu a silné emoce, ale také mnoho zajímavých technických a vědeckých prvků, které se podílejí na jeho celkovém úspěchu a výjimečnosti. ()

AtemuLukas

Já asi nějak nejsem ve fanklubu Nolana, protože i tento film mě opět zklamal. Celý film je jak nablýskané pozlátko, které se snaží vyvolat něco, co vás má donutit nad hlubším smyslem, ale ve výsledku to moc smysl nedává. Film má přes dvě hodiny a já se už po 35 minutách nudil k smrti. Teď to nemyslím zle, ale třeba Snydrova Justice League má čtyři hodiny a musím říct, že to byl mistrovský počin. Zde máte klasickou zápletku o konci světa a snahu zachránit lidstvo přemístěním na jinou planetu. Konec filmu vás nijak nepřekvapí a pokud jste pozorný divák, tak ho po hodině sledování odhadnete sami. No jako vkládal jsem do toho filmu naději, že když mě zklamal Tenet, TDK a dokonce i Počátek, tak že tady najdu tu “spásu”. No prostě Nolane ne. Už nikdy více tvé filmy. ()

Honsey

Interstellar jsem viděl poprvé jako špunt. Nedávno jsem si řekl, že si to už nepamatuju a tak se mrknu znova. A čučel jsem. Od začátku do konce jsem nespustil oči z obrazovky. Tak dojemnou a tajuplnou Sci-fi už nikdy neuvidim. Napětí, hudba, herci a dojemnost, to je něco, co Nolan prostě umí. Vždycky když se teď podívám na oblohu, hvězdy a planety, vzpomenu si na INTERSTELLAR, tak krásnej film to je... ()

MarekTulen

Od Interstellaru jsem měl velké očekávání, proto jsem si myslel že mě film zklame, ale film extrémně překvapil. Ať už dialogy, příběh, postavy nebo ten skvělý soundtrack, má to vše perfektní a Christopher Nolan věděl co dělá, jako u každého jeho projektu. Další tří hodinový film, no já prostě nevěřil že u toho vydržím, ale u tohoto se nudit nedá. Nemám rád když se film natahuje, tady to ale krásně funguje, doporučuji. <3 ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)