Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

0L0V0

Strhujúci film o ľudskom prežití v Nolanovom prevedení, kde vás strhne atmosféra, hudba od Zimmera! Jednoznačne smer kino a nekupujte si pukance, zabudnete ich jest pri sledovaní úchvatného sci-fi. Brilantný kasting hercov, kde vás emocionálne pritlačia svojím výkonom až k slzám! Dokonca niekoľko krát za sebou! Matthew McConaughey je zárukou! Fascinujúci nečakaný koniec vám vyvolá zimomriavky a prinúti vás po zhliadnutí filmu rozmýšľať, či je to možné. Samozrejme chcem pochváliť kameru a celkový vizuál celého filmu. Kvôli takýmto filmom pozerám filmy! Zase Nolan trafil a potvrdzuje remeslo špičkového režiséra, pričom som si hovoril, že už to najlepšie ukázal, ale pravda je opakom a už teraz sa teším čo nové si pre nás chystá. Do tej doby idem rozhodne ešte minimálne raz pozrieť do kina túto pastvu pre oči! Ľudia neseďte doma a bežte si to pozrieť do kina! Doma to si nevychutnáte tak, ako na veľkom platne dokiaľ je možnosť! Odporúčam každému! 99% Najlepší tento ročný kinohit roku! ()

FerryCFC

Interstellar nejde neokomentovat, to by byla zvrhlost jen tak nasolit 5 hvězd a jít dále. Přesto nevím co bych k tomu napsal. Tolik emocí co ve mě vyvolal Matthew nedokázal ve kterémkoliv filmu nikdo, až na pár výjimek, ale to jsou srdcové záležitosti. Zimmer neskutečný, Nolan neskutečný, jeho fantazie nezná hranic, Chaistan přenádherná a nakonec opět zminovaný McCounaughey, nenacházím slova. Interstellar není film, ale jen obraz fantazie dvou bratrů, kteří to podali snad nejlépe jak mohli. Nejgeniálnější věc co jsme za poslední roky mohli vidět. ()

Shakaar

Interstellar je jedním z filmů, který má cenu shlédnout na jakékoliv typu plátna. Na rozdíl od jiných si nemyslím, že je nezbytně nutné ho sledovat v Imaxu, na to, aby si člověk dosytosti užil zatím poslední dílko z dílny bratrů Nolanů. Ohledně filmu samotného nepřináší scénáří nic nového. O tom, že ničíme planetu a že nám v lecos dává a může dávat nafrak, to už tady bylo a bude. V podstatě je to čím dál víc aktualní téma a kdo ví zda za pár desítek let nebudeme čelit podobnému problému, jak byl popsán ve filmu. Druhým důvodem, proč sledovat snímek (pro někoho prvním) jsou ohromující vesmírné záběry, z pravidla za doprovodu Zimmerovy hudby a nikoliv nerealistických zvuků z vesmíru, kde se filmaři snad naučili, že existuje něco jako vzduchoprázdno. Třetím důvodem jsou určitě herecké výkony. Matt McConaghey určitě herecky vyspěl a doby kdy vymetal jednu trapnou komedii vedle druhé jsou snad pryč, ale tím si asi projde každý herec. Anne jsem viděl poprvé kdysi v Princes Diaries a neměl jsem o ní moc velké iluze, že se prokouše Hollywoodem nahoru, ale taky vyspěla (nejen fyzicky). Michael Caine jako vždy naprosto perfektní, klobouk dolů před tímto člověkem. Ohledně Murph a vztahu dcera/otec jsem zcela nežral a jako někdo, kdo jejich situaci nezažil nemohu pochopit, ale řekněme že se to dalo a dávalo to smysl. Jediné co mi trochu nešmakovalo byla možná lehká přepálenost příběhu. Ne že by jsem by mi bolela zadnice, ale místama jsem měl pocit že příběh skomírá aby následovně ji Nolan nějak zázrakem oživil. I to ale k tomu patří a když vezmu jaká obava byla o nový Nolanuv film, tak se toho batrská dvojce zhostila velice dobře. Dělo to z cela není, ale v rámci žánru takových snímků je opravdu málo a díky němu se možná vrátím k takovému Contactu, Solaris či 2001: Space Odyssey z kterých Nolan viditelně čerpal. U mě 4*. ()

Fido

Ještě při druhém průletu černou dírou jsem to považoval za (téměř) 5* mezihvězdnou scifi. A navíc vždyť "mezi hvězdami je nejen zakotven náš život, ale můžeme tam uvidět i svůj ráj". S vírou, obětí i tajemnem. Jenže škoda. Poté se z toho stala zase jenom obyčejná mezihvězdná pohádka. Velká škoda. ()

peteriko

Užívatelia s najväčším počtom bodov na tomto portáli majú medzi sebou evidentne takú malú súťaž s podtitulom kto najviac dokáže tento film skritizovať. Ich príspevky netreba brať vážne už len preto, že ich hviezdičky s celkovým hodnotením vyzerajú až smiešne. K filmu len zopár viet. Chris Nolan je technicky úplne inde než 90% ostatných tvorcov. Dovolím si tvrdiť, že o pár rokov bude tento film, podobne ako Vesmírna Odyssea, považovaný za učebnicový príklad sci-fi žánru. Niektoré dialógy, ktoré sa týkajú najmä vysvetlenia prečo sú veci tak a tak a prečo to tak bude resp. nebude fungovať, sú vyložene pre fajnšmekrov. Pre nás ostatných, čo sa až tak nevyznáme vo vzorcoch, ostáva len možnosť nechať sa uniesť skvelou kamerou, zvukom a sprievodnou hudbou. A tá funguje naozaj dokonale!!! ()

Nyan

Těžko se mi film po hodnotil prvním zhlédnutí. Už od začátku mě Interstellar pohltil do svého světa a já s nadšením hltal vše, co na mě vyvalí. Pak přišlo rozluštění záhady knihovny, které mě zprvu zklamalo, ačkoli jsem podobné rozuzlení očekával, během děje byla dovysvětlena, což mě uklidnilo a nepříjemná pachuť z "vesmírné magie" odezněla. Zůstává nadšení ze zkoumání neznámého a hořko-sladké pocity z osudů hrdinovy rodiny. Můj sluch potěšil jednak krásný hudební doprovod scén, ale ještě více ticho, které panuje ve vesmíru, oči hltaly fyzikálně korektní vizuální simulaci černé díry založené na výpočtech fyzika Kipa Thorna, který pracoval s Nolanem jako vědecký poradce filmu. Interstellar v sobě umně sjednotil dva koncepty: chladnou "hard sci-fi" s popisnými záběry cestování ve vesmíru a účelným, dosud nikde neviděným, designem robotů na jedné straně a emotivní sondou do mezilidských vztahů a čeho všeho je člověk schopen, když je zahnán do extrému, na straně druhé. Film nastavil v žánru space opery a vážné science fiction vysokou laťku a doufám, že ve směru, který vytyčil, budou vznikat další filmy. ()

Martinek8) odpad!

Nuda, jednoduchost, přeplácaná, zdlouhavá a kýčovitá kravina. Protiřečící si informace a kdo se nad tím filmem zamyslí, uvědomí si už na začátku, že nemá cenu se dívat do konce. Škoda akorát, že to McConaughey vzal-obrovské zklamání. ()

dawnie

Brácha mi při básnění o Interstellaru řekl, že je jako Dokonalý trik. Že do sebe postupně zapadnou všechny dílky skládačky, což vám přivodí nekonečnou fascinaci a touhu dlouho si o tom po skončení filmu s jiskřičkama v očích povídat. Tohle se u mě tak úplně nekoná. Není to Dokonalý trik. Je to opět Nolan, to jo. Jen ty jeho scénáře už nejsou tak konzistentní jako dřív. Vadilo mi to už u třetího, a dokonce i trochu u jinak perfektního druhého Batmana. Zážitek velkou měrou snižuje roztříštěnost, kterou si Nolan nevědomky podkopává nohy stejně jako tu a tam se objevující snaha pouze naznačovat - přistihla jsem se například, že vůbec neznám postavu Cooperova syna v podání Caseyho Afflecka, a jeho chování v gradujícím finále mi nedává smysl. Chtěl na farmě tolik zůstat, protože mu to tak určili na třídní schůzce? Protože jeho táta byl farmářem? Nevím. Na druhou stranu, to, co se odehrává ve vesmíru, na mě působilo vizuálně i zvukově neuvěřitelně realisticky. Obrazově je Interstellar dost zřejmě dalším obrovským skokem pro lidstvo (hehe). Nádherně, s dechberoucí závratností natočené manévry raketoplánu a modulů na jejich nepravděpodobných cestách po vzdálených koutech vesmíru mě přinutily se vyklánět ze sedačky, div jsem nespadla z řady C do řady D. McConaughey mě trochu začíná štvát s tou svou cool šeptavou angličtinou, která mi začíná připadat jako povinnej atribut jeho VÁŽNÝCH rolí. Při obligátních scénách s pivíčkem na verandě jsem měla trochu potíže mu věřit, co říká. Hathawayová, Damon i malá Cooperová v podání obou hereček potěšili, neurazili. Můj nejmilejší filmový mentor Michael Caine se v roli profesora v mých očích nevyrovnal ani batmanovskému komorníkovi Alfredovi, ani jevištnímu inženýrovi Johnovi Cutterovi ze zmíněného Dokonalého triku. Mojí nejoblíběnější postavou z filmu se tedy bezkonkurečně (a trochu paradoxně) stává robot TARS. A pointa? Docela pěkná. Je vždycky těžký vstoupit tam, kam ještě nikdo nevstoupil, a Nolan mě alespoň tady potěšil zajímavým, kruh uzavírajícím vysvětlením. ()

Pathrose

Mám takový pocit, že pouze Nolanovy filmy podléhají tak brutální kritice diváků vůči každému záběru, každé scéně, každé nelogičnosti (ty se samozřejmě vyskytují i v jiných filmech a to mnohdy v mnohem větší míře, ale není to Nolan, není cool to hejtovat - tohle v žádném případě nemá být argument na obhajobu nelogičností v Nolanových filmech, pouze konstatuji fakt - zvláště ve sci-fi filmech si musí scénáristé čas od času pomoct a trochu pravidla nášeho /světa/ ohnout), které se propírají do sebemenšího detailu dokud dotyčným nezpůsobí mozkovou mrtvici. Ale, tuším, že tohle už bude úděl jednoho z nejoriginálnějších režisérů a scénáristů v Hollywoodu. Interstellar je jedním slovem monumentální! Nolan se opět vydal za hranici našich představ na místo, kam se dosud žádný filmař před ním nevydal a výsledek je jednoduše dechberoucí. Inspirace Kubrickem je zřejmá a Nolan se ji nesnaží skrývat, naopak ji vyzdvihuje. Málo filmařů se dočká takové pocty, aniž by byli jen bezbřeze kopírováni. Interstellar nebude filmem pro každého, ale to Nolanovy filmy ostatně nebyly nikdy. Jedná se o jedinečný a jeden z nejlepších filmových zážitků, který je nutno vidět v IMAXu. Vizuální stránka filmu je bez sebemenší chybičky a Matthew McConaughey dokazuje, že je právem nejžhavějším zbožím na trhu. Hans Zimmer, jako již tradičně, dodává filmu další, kýžený pátý, rozměr. PS: scéna s přehráváním vzkazů mi vehnala do očí více než pár mužských slz. ()

BačaXXX

Dlouze očekávaný film Nolena opět nezklamal. Jak už je asi dobrou tradici, od tohoto režiséra můžeme už z klidem očekávat něco nového a strhujícího, přičemž neustále nás dokáže udivit a donutit přehodnotit všechny naše názory o všeobecné logice a základech existence. Jestliže mám-li objektivně hodnotit celý film, musím nechat, že podle mého gusta byl zbytečně dlouhý úvod do filmu. Chápu, že vyprávět o přesídlení na jiné planety a lítání galaxii vyžaduje dobrý vstup, ale pro mě se jednalo o nejslabší část. Jinak co do celého filmu délka byla odpovídající, McConaughey příjemně seděl, Hathaway nevadila, ale určitě si nezapíše do deníčku nějaký skvělý výkon. Co do samé logické linie filmu, až na jednu dvě scény se to příjemně hltalo. Obrovský plus (jak už je taky zvykem) dávám za hudbu H.Zimmera. 90% ()

alienemo

Vynikajúci film. Zatiaľ rozhodne prekvapenie roka pre mňa. Nolan znova ukazuje, že je niekde inde. Film graduje od začiatku do konca. Obsadenie je vynijakúce, herci do toho dávaju maximum. Dejový námet je síce v v zjednodušení otrepaný ale dej ako taký je prepracovaný z každého uhla. Všetko sadlo. Samozrejme, najskôr sa nejaké fyzikálne zákony aj porušili ale toto je sci-fi a nie dokument. A dane porušenia nie su žiadne wtf momenty. Kamera je výborna, strih pracuje ako má. Ale čo dáva filmu atmosféru je skvelá hudba Hansa Zimmera a výborne zvukové efekty. Vizuál je už len čerešnička na torte. ()

wiix

Čakala som, že po zhliadnutí budem mať wtf pocit, ale že až takto...Musím uznať, že je to top z filmov, ktoré idú po emóciach. Obrazy, hudba, citáty, vzťah rodič-dieťa...to bolo krásne, ale za týmto pozlátkom som čakala hlbšiu pointu, aspoň jeden AHA-zážitok, niečo udivujúce a nie len novšie zábery 2001: Vesmírna odysea. Na druhej strane boli tieto nedostatky vyvážené nenásilným humorom (viď TARS, ekvivalent Adamsovho Marvina, suicidálne-depresívneho robota zo Stopárovho sprievodcu galaxiou), príjemným vizuálnym zážitkom a dobrým hereckým obsadením. A deti: učte sa fyziku, lebo v budúcnosti neporozumiete sci-fi filmom :D ()

Arutha8

Ambice filmu přesáhly schopnosti filmařů. Trochu zdlouhavá ale osobitá první půlka se překlápí v akční část se scénami z béčkových akčních filmů. Vyústění má svoji sílu, nutí nás přemýšlet a je rozhdoně efektním rozuzlením. Na druhou stranu výjevy z nového světa a melodramatická scéna se znovunalezenou dcerou jsou mimo hranice, které je i po Počátku člověk schopen akceptovat. Film nepůsobí uceleně, drama je dodáváno jakoby uměle (Proč je na první potenciálně obyvatelné planetě jedna tsunami za druhou zrovna potom, co přistanou na klidné hladině? Smrt prvního kosmonauta je naprosto samoúčelná). Film má svoji sílu, působí epicky, ale sám si zasuje tvrdé rány. ()

Doski

Geniální scénář. I když jsem nečekal, že mě tohle téma nějak polapí, stejně jsem byl hrozně zvědavý, co s tím Nolanové vyvedou.. no a vytloukli z toho asi co mohli. A ještě jedna věc. I druhý den po shlédnutí na to neustále musím myslet a přemýšlet nad tím. Tomu se říká filmový zážitek. Prostě ten film, co je asi lepší vidět ještě jednou. Po zpracování myšlenek (týden) asi vidím, že to byl opravdu jeden z nejlepších filmových zážitků. (zhlédnuto v Kino Dukla 14.11.014) 90% ()

Khalia

Nolan je schopný dát už i tak nadprůměrnému sci-fi s geniální myšlenkou jednu věc, která ho vždy vystřelí až k nebesům. A to jest jistá dávka lidskosti, kterou nám upřímně (na 100%, narozdíl od robotů ;)) naservíruje, bez ohledu na to, že tím riskuje u jistých kritiků hodnocení jako "zklamání roku". Je to zkrátka jeho styl a já ho obdivuji takový, jaký je. Mě osobně sci-fi poslední roky příliš nebavilo, těžko říci, v čem to vězelo, ale Nolan mi tu chuť do tohoto žánru opět navrátil. A to se vší parádou. Já jsem člověk, který na drobné fyzikální nesrovnalosti nehledí, protože v ostatních směrech má film vše podstatné. Počítejte s tím, že se v Interstellaru stále něco děje, že budete 170 minut pevně přilepení k sedačce a jak se to říká, tak nějak ztratíte pojem o čase. Doslova... ()

loveless

Interstellar byl jiný, než jsem čekala. Byl tam Matthew McConaughey, který byl méně otravný než obvykle. Byl tam Wes Bentley, což mě potěšilo. A přestože si myslím, že to bylo už před půlkou filmu, kdy jsem věděla jak to dopadne, stejně to bylo super :) ()

LordMysti

Jako obrovský fanda sci-fi tématu si zde připadám jako Alenka v říši divů když vidím co za hodnocení tomu zde někteří dáváte. Opravdu nechápu jak tomuhle plivanci do tváře fandovi sci-fi může někdo dávat i plný počet hodnocení, takovou snůšku blábolů bez hlavy a paty. Opěvovaná technická kvalita která se ztrácí za rozmazaným nezaostřeným obrazem plným filmového zrna - možná umělecký záměr, ale Nolan by si měl prohlédnou Gravity aby viděl jak vypadá precizní technické zpracování. A kdo má alespoň zevrubný přehled o teorii relativity se musí třást nad tou hrůzou kterou Nolan předvádí po dějové stránce. Vše podtrhuje nesourodé vyprávění kdy autor skáče od jednoho tématu k druhému jako by nic a celé nesmyslné vyprávění podtrhuje opravdu extrémně stupidní závěr. Ne děkuji, nejsem vypatlaný průměrný američan a jsem zděšen že mnoho českých diváků je a hodnotí buď ze setrvačnosti díky Nolanovi nebo nevím proč. Absolutní a největší zklamání roku :( ()

lakart

Nolen opět potvrdil, že patří mezi nejlepší režiséry současnosti a ve vyprávění, gradaci, střihu, vizuálních efektech a hereckých výkonech nemá prakticky konkurenci. Neuvěřitelně silný zážitek plný emocí a dechberoucích momentů. Tleskám a nechápavě kroutím hlavou. 100% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)