Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

balcazar

Je skutočne ťažké hodnotiť filmy, ktorých téma a myšlienka je z úplne iného súdka, ako z toho vášho, stráca sa veškerá relevancia. Bolo by hlúpe viniť tvorcov za to, že sa podobné filmy nesnažia čo najviac vytvoriť pre masového diváka a urobiť z nich "film pre celú rodinu", mohlo by to ľahko vyznieť smiešne. Hovorím, Interstellar ma nijako špeciálne nezaujal, no na druhej strane plne chápem, že sa ostatným vyznávačom filmov o dimenziách, priestoroch a všeobecne o scienceveciach páči a doslova z neho šalejú. ()

jiriks

Jeden z dalších filmů, který u mě upadne do zapomnění..upravil a snížil jsem hodnocení na tři hvězdy jen za velké vlny a scénu s točící se vemírnou stanicí..nechápu scénu v knihovně a kecy o dimenzích, zcela mimo mne... ()

Zahartof

Na zdejším, nebo jakémkoli jiném hodnocení absolutně nesejde. Buď se v tom někdo najde, nebo ne a žádný procenta, názory a kecy kolem to nemůžou změnit. Film, který se nedá hodnotit, protože vůbec nezáleží na tom, že je to film. Já v tom našel mimo jiné pár momentů, které mi odhalily, jak daleko může člověk ve své kreativitě zajít. Asi jediný film, který se emocionálně a rozsahově blíží Hyperionu. ()

Forty-

Nafúknutý a nedotiahnutý príbeh, absurdné postavy a neprirodzene silené výkony, nezmyselne postihnutá a smiešne pôsobiaca zápletka postavená na strašne popletenom a nesprávnom "vedeckom" podklade. wtf. Efetky a hudba fajn, inak trojhodinová nuda. ()

teddinka1

Sakra, ten film měl náoad a potenciál a zabijí to takovými klišé jako je záporák (o kterém to víte dopředu), nelogičtnostmi a city. To zajímavé je úplně na konci a je toho málo a epropracované. ()

Briggus

První polovina filmu mě tak trochu ukolébala, a tak jsem si říkal, co se bude sakra ještě hodinu a půl v tom filmu dít? Nakonec to ten závěr ještě trochu zachránil, jinak bych byl z filmu zklamaný a to jsem se tak těšil, že jsem to odkládal. Fyzika, astronomie a podobné vědy nikdy nebyly mou silnou stránkou a ani mne nezaujaly aspoň trochu, ale i tak mě ten film bavil, přestože by pro mě bylo snadnější naučit se maďarsky a islandsky. ()

Claude Speed

Interstellar se sám o sobě stává milníkem žánru sci-fi, a svou myšlenkou veškeré díla tohoto žánru, jako Star Wars, Star Trek, a podobné strčí s přehledem do kapsy. Aktuálně asi nejlepší režisér si pohrává s mnoha problémy a záležitostmi, mnohé z nich se týkají záhad vesmíru, časovými paradoxy, horizontem událostí, ale ve velké míře také rodinou a její důležitostí v životě jedince. Nezbývá mi nic, než potlesk géniovi 21. století a postesknout si nad tím, že jsem si tento skvost nemohl vychutnat kině. Film, který v člověku zanechá stopu i po závěrečných titulcích... P. S. Zimmer jako obvykle exceluje a jeho skvělý soundtrack dává celkovému dojmu z filmu zcela nový rozměr. ()

Chip89

Ehm, no po třech hodinách tak nějak nevím, co říct. Možná by to vystihla moje nadřízená, která ráda říká - bylo to povídání o mrdání.... Jasně bylo za tím spousta práce, to jde ve filmu vidět, ale jinak nic, co by mne zaujalo.... ()

danny_21

Přemítán, přemítám, jak se k hodnocení dalšího Nolanova nejočekávajšího snímku postavit, protože pocity jsou smíšené. Je jasné, že Nolan je jinde, ale mám dojem, že variace na Kubrickovu Odyseu je rozpačitá hlavně proto, že mě Interstellar skoro 2 hodiny nutil zívat a dovolil těkat z obrazovky všude kolem díky nekonečným slovním dialogům protagonistů. V třetí hodince mi to sice bohatě vynahradil bombardováním svým vizuálem, emocemi a samotnou pointou ( ikdyž tušenou ) jako meteorickým deštem, přesto když se na film snažím dívat nezaujatě, komplexní u mě není ( zatím) a do Počátku nebo předchozích thrillerů má pár světelných let daleko - další projekce v blízké budoucnosti nevyhnutelná - 80 % ()

mogul01

Hodně mě ohromila ta atmosféra ve filmu, na které se velmi významně podílí hudba od Hanse Zimmera. Dojem a zážitky byly tentokrát hodně silné, určitě stojí zato shlédnout v kině. ()

1985lula

Varila myšička kašičku...pridala trochu kvantovej fyziky, trochu relativity, trochu emócií, dochutila to pár kvapkami slzičiek, až uvarila s Nolanom Interstellar. Teraz vážne, po vizuálnej stránke je to vážne moc pekné, aj príbeh sa mi páčil, ale je to celé veľmi chladné a tvári sa to príliš odmerane. V úvodnej tretine Nolan citovo vydiera diváka, aby nám potom strelil facku a všetky emócie sa stratia niekde v červej diere. Našťastie posledných cca. 30 min. to opäť naberie na obrátkach a veľa sa vysvetlí. Rozhodne je to film, ktorý mi v pamäti zostane ešte veľmi dlho a neľutujem tie takmer 3 hodiny strávené niekde vo vesmíre. ()

bull!nka

Jsem zklamaná, ačkoli velmi zajímavě vizuálně zvládnuté, totéž nemohu napsat o promyšlenosti a logice tohoto filmu. V konečném důsledku na mne celek působil jako laciná protahovačka, která chtěla tlačit na emoce diváka, ale je jen bezzubá. ()

deLaFere

Přečetl jsem si k filmu řadu recenzí včetně odborných a vnímám to tak, že řada hodnotících je mimo mísu. Nejblíž je mi komentář uživatele Matrix, který vše vyhodnotil celkem přesně. Nolan jasně prokazuje, že ví, kdy má přitlačit na pilu, aby budil emoce. V kterých pasážích jsou emoce vzbuzovány? Až na pár vyjímek hlavně ve vztahu otce a dcery! Postapokalyptický svět je v podstatě jen kulisa a tím i celé sci-fi vyobrazení je kulisou pro ohromě silný vztah dvou protagonistů, kteří se svých rolí zhostili báječně. Není zde kladen emocionální důraz na záchranu lidstva, to je pouze fakt, na jehož základě se odvíjí nosnost příběhu. Nejsem fyzik, ale z různých poznámek jsem nevyhodnotil, že by události byly nějak technicky vyloženě vadné. Co se mi moc líbí je uvěřitelné chování všech postav včetně té Damonovy. Příběh se nenásilně zabývá i metafyzikou a resumé je dost na divákovi, zda si vybere, že vítězem je láska či Bůh, koneckonců není to to samé? Faktem, je, že závěrečných třicet minut Nolan trochu vrávorá, ale myslím, že to ustál velmi dobře a "zkousnutelně" Také je faktem, že trochu nesmyslné spojování událostí ve vesmíru s děním na farmě je řekněme umělá gradace, ale to spojuje dobře zvolená hudba. Takže i přes to, že sci-fi je "jen" kulisou, vnímám film jako nejlepší počin posledních let a pořád nejsem plně rozhodnutý, že nezměním na pět hvězd. ()

Tamten

Nerozumím, proč je film nabitý tolika nelogičnostmi a nesmysly. To, že se v závěru odpoutá zcela od reality a zobrazuje myšlenky vzešlé z přílišného požití marihuany by nebyl největší problém - to se dá alespoň řadit do wtf humoru, ale že i v částech filmu, kde se snaží být "realistický" si odporuje v myšlenkách, když jsou od sebe více než 2 minuty, to je dosti smutné. A šílená délka tomu jen a jen ubírá. ()

TomasRichtr

Co je na tom filmu super, víme všichni. Co na něm super není je divnej frňák Anne Hathaway a cokoliv co se stalo od překročení horizontu událostí. A nechci slyšet komentáře, že komu se to nelíbí, tak nerozumí fyzice, relativitě nebo že je zkrátka retard. Kdo trošku něco pochytil od prof. Einsteina, tak ví, že po překročení horizontu událostí budete pomalu roztrháni na tak malé častice, že by vás nesložil ani mistr světa v puzzle. ()

waska

Nejhorší na tom všem je, že od Nolana se už nic jiného, než špičkový film nečeká. Nejinak tomu bylo i teď. Naštěstí opět potvrdil svojí kvalitu a to nejen poskládaným příběhem, vizuální stránkou, ale i hereckým obsazením. Dovolím si tvrdit, že Matthew McConaughey patří mezi 3 nejlepší herce současnosti. Prostě po všech stránkách perfektní film, na který se s chutí podívám ještě jednou. ()

j.linhi

Film je jako takovej je dobrej, dobrej nápad, dobře natočenej i délka mě vyhovuje. Tyhle hrátky s časoprostorem okolo černeých děr mám prostě rád už od Hvězdný brány (seriálu), s postavama je to už horší a ten konec... WTF? Film je docela přesně založenej na obecně uznávanejch, vědeckejch faktech, takže mi tam ten konec absolutně nesedí! ale čtyři rudé hvězdy si to zaslouží. ()

Nocturno culto

Musím říct že na začátku mně to chytlo, ten neznámý původ prachových mračen sžírajících úrodu pšenice a následně i kukuřice..Pak je "shodou náhod" objeveno nejtajnější zařízení na Zemi, ze kterého není úniku a začíná cesta za záchranou budoucnosti..Dobře strávené 3 hodiny .. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)